Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum - blank na spinning z lodki

blank sum

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 10 luty 2012 - 08:26

Paweł84... Dzięki za info :D
W najbliższych tygodniach z kolegą mamy w planie ściągnąć sobie od Niemca po blanku Xzogi właśnie do zastosowań spinningowo-jerkowych. W sumie gdyby ktoś był też zainteresowany to można podzielić koszty przesyłki na kilka osób... Pozostałoby jednak późniejsze rozesłanie po kraju... W przypadku zainteresowania walcie na priv.


#82 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 08:22

Podepnę się pod wątek.
Szukam czegoś pod suma na ponton/łódkę.
Głównie trolling po Wiśle ale również stałe obławianie miejscówek
Przynęty stardard, czyli głęboko schodzące woblery typu Storm, Invader, czy Rapalki DT.
Zbrojony pod stałą szpulę, co byście polecali.
Zastanawiam się nad tym najsłabszym RCLB 70XL, ale boję się że za krótki może być.

Czego używacie do takiego łowienia?

Pozdr
Szewer

#83 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 22 wrzesień 2012 - 10:02

Ja sobie złożyłem w tym sezonie DR1086 MHX ,blank komozytowy raczej do woblerów.Największa ryba jaka na niego wyjechała miała troszkę ponad 180cm,ale świetnie też trzyma przyłowy w postaci sandałów,szczupaków,bolków i większych okoni.Głęboka amortyzacja i power w dolniku.

Na foto pod największym sumikiemjakiego pokonał.Gotowy kij po lekkim doważeniu to 280g.skruciłem też w nim szczyt (o 6cm) do średnicy 3mm,bo moim zdaniem był trochę za cienki 2,4mm

Załączone pliki



#84 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 22 wrzesień 2012 - 16:15

@szewer wydaje mi się, że to raczej kwestia preferencji. Jak dla mnie odpowiednia dł. na pływadło to 2,1-2,6m.

@WOBI a jak sprawdza się ten blank przy połowie z brzegu. Próbowałeś? Na łódkę zamówiłem blank Batsona RCLB70L i szukam równie mocnego ale trochę dłuższego blanku m.in. do łowienia z brzegu.

#85 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 22 wrzesień 2012 - 17:55

Próbowałe ale nie za dużo i bez specjalnych efektów.
Do wobków jes ok.,ładnie rzuca już od 20g,co do gum to łowienie wymaga większej wczuty niż na blanku grafitowym.

#86 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 wrzesień 2012 - 19:46

Szukaj w Talonie IM6+, opis jest np od 20 g ale pracuje niżej.

#87 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4964 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 wrzesień 2012 - 12:33

Proponuję oglądnąć sobie te 3 filmiki. Może znajdziesz tu coś o co Ci właśnie chodzi. Blanki Xzogi są piekielnie mocne ale nie sztywne jak kołek, mają delikatną ale szybką akcje szczytówki. Ja używałem takiego kija przy połowach w Norwegii i jestem w 100% zadowolony z tego kija i nie zamieniłbym go na żaden inny :D
Widać jak ładuje się ten kij przy rzucie.
film podczas walki z sumem zapiętym za ogon :D
test mocy :D
Polecałbym taka g 66 15kg

A tu jest drugi filmek tego gościa ,a wszystkich jest 9 :http://www.youtube.com/watch?v=0ZlVa2r_PTc&feature=relm fu] goscia:http://www.youtube.com/watch?v=0ZlVa2r_PTc&featur e=relmfu

#88 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 23 wrzesień 2012 - 16:27

sory ze dopiero teraz sie odzywam ale bylem na 3 tygodniowym urlopie na rybkach :D

Jak by ktoś chciał blanki xzogi to zapraszam do mojej pracowni

Wiekszosc blanków jest na magazynie.

Oferte cały czas powiekszam.
http://www.xzoga.com.pl

lub

http://www.brc.com.pl

#89 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 21:37

@Wobi, jaki jest orientacyjny koszt złożenia tego MHX DR1088?

#90 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 13:07

Potrzebny mocny blank 210cm w dwóch składach do spina który nie przestraszy się trollingu w rzece. Rozważam też jakiegoś gotowca ale poza starszym beastmasterem 210cm nic mi nie przychodzi do głowy choć szczerze przyznam, że ten shimaniak jest trochę za słaby. Poszukiwania ograniczam tylko do 210 z tego względu, że wędka musi wejść do torby i to jest max. długość. Może ktoś ma jakieś pomysły?



#91 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 styczeń 2013 - 15:01

Moze malo rodbuildingowo, ale ja w tym roku na ebro bede testowal penna powerstix 20-30lb (travel bodaj 2.1m - cos 6 stop 8 cali?). dosyc lekki jak na swoja moc i wydaje mi sie, ze powinien dac rade (podnosilem na nim w gore 6kg dla testu pewnie sadzac po opisie i wiecej by sie dalo, ale po 1sze hamulca mi braklo w slammerze 360 po 2gie wycisniecie ponad 6kg z blanku przez wiecej jak kilkanascie sekund to juz jest straszliwy wycisk bez uzycia jakis dodatkowych pasow etc a gdzie tam do wykorzystania 15kg?. Byla tez wersja 40-50lbs. Mowa o kijach "standard" bo wersja "braid" mimo teoretycznie mocniejszych parametrow byla stanowczo za wiotka.

~Cena kija to +-80 euro wiec nie jakis kosmiczny wydatek porownujac do innych mocnych wedek. Co do BM to sa wersje az do bodaj 300g c.w. no nie widze by ten kij byl do czegokolwiek za slaby... ;)



#92 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 06 styczeń 2013 - 15:07

Patrzyłeś na cos ze stajni XZOGA ja mam spina na blanku takadum 12 kg. Jest wprawdzie nieco dłuższy od takiego jaki potrzebujesz ale za to moc okrutna i duża czułość zarazem. :D



#93 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 15:44

Co do beastmastera to miałem na myśli spinning do 150gram. Mam takiego ale 240cm i jest to fantastyczny kij pod łowienie z ręki. Tyle,  że 240cm. Pomyślę chyba nad tym pennem. Słyszałem już kilka pozytywnych opinii o tej wece. Xzoga za długa.



#94 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 styczeń 2013 - 15:55

jak cos ja go bede parowal z revo toro hs kilka fotek ugiecia etc ci moge podeslac jak chcesz (jak juz pisalem ze slammerem sie go testowac nie dalo bo musialem 1 reka trzymac szpule). dzisiaj nie specjalnie mam czas a w tygodniu egzamin za egzaminem - w sobote po poludniu powinienem miec czas jak cos - teraz juz za ciemno na polu a w domu za malo miejsca. PS mozesz tez pomyslec nad batsonem co go Guzu mial/ma (na 100% jest tutaj opis na forum). ja kupilem pena bo 1 byl to jedyny mocny travel jaki tutaj moglem kupic (ugly stick travela nie moglem nigdzie dostac) - taka wedke potrzebuje tylko na wyjazdy jak mam placic 50 euro za transport wedki (i to chyba w 1 strone) wartej 100 to juz bym predzej kupowal cos na miejscu i za 50% spowrotem opylal do sklepu/wyrzucal.

a mam juz 1 wedke pena i jestem zadowolony z jej mocy.



#95 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 16:10

Posiadam i używam tylko CTSa w 3 składach o mocy 40lbs który jest najlepszą wędką jaką używałem do tej pory. Muszę jednak mieć jakiś zapas, dlatego szukam czegoś max do 210cm w dwóch składach lub travela ale jak sam zauważyłeś temat ciężki.  wrzuć jakiś link z tym pennem jak możesz.



#96 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 styczeń 2013 - 16:44

tu masz w kpl z multikiem za 100 funtow http://www.anglersco...products_id=764

A jako, ze wszystko lepsze niz uczenie sie do egzaminow zrobilem kilka fotek ;)

 

3 lub 4 kg olowiu w reklamowce:

P1020246.JPG

 

okolo 7 kg olowiu w reklamowce:

P1020248.JPG

 

 

W drugim przypadku prawie braklo mi hamulca (no fabrycznie ma cos kolo 9-11kg) nie wyobrazam sobie holowania ryby stojac na lodce wykorzystujac taka moc wedki dluzej niz przez kilkanascie sekund (lodke bys ciagnal jak na wioslach). Z mojej perspektywy wygladalo, ze wedka jest straszliwie wygieta i juz bylem na granicy, ale z boku juz tak nie wyglada a co jest granica to sie okaze, jak ja zlamie ;P Zobaczymy za kilka miesiecy czy dobrze zrobilem nie biorac wersji 30-50lb.

Ps moj blad wedka ma troszke ponad 2.1 - 7 stop 6cali czyli 2,2m

 

ps tak jestem w klapkach (w dublinie kolo 10 stopni) a przyczepa starsza odemnie ;)


Użytkownik gooral edytował ten post 06 styczeń 2013 - 16:46

  • Friko i Negra lubią to

#97 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 17:24

Super! Podobają mi się te fotki. Czy to jest kij typowo pod multika?? przy travelu te 10 cm nie robi różnicy, może mieć nawet 240 co byłoby lepsze. Nie może mieć więcej niż 105cm.



#98 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 styczeń 2013 - 17:38

z doswiadczenia wiem, ze strasznej roznicy nie robi jak zapodasz do kija zbrojonego pod multika korbe (uzywalem tak wedke kilka lat do jerkowania i trolowania) jesli tylko nie ma pazura. Przelotki sa niskie i przy szczytowce gesto rozlokowane co sugeruje multika. Skracasz dlugosc rzutu przede wszystkim i robisz ostry kat na wlocie pierwszej przelotki (zaleznie od wielkosci kolwrotka). Nie wiem czy sa dluzsze wersje moim priorytetem bylo kupic travela (choc wiem, ze do samolotu do bagazu na upartego idzie wsadzic wedke do 2.4 dwusklad, ale taki bagaz jest cholernie nieporeczny). Wedka 4 czesciowa po zlozeniu 70-75cm (mierzone na oko).

Nie twierdze, ze jest to najlepsza wedka na swiecie bo nawet jej nad woda jeszcze nie mialem, ale na sucho spelnia moje wymagania - w miare lekka, niedroga, mala po zlozeniu, mocna (sie jeszcze okaze). Dodatkowo na dolniku masz sciagany kapturek do tego pasa walki - jak trafisz na takiego kolesia 150 i w gore to moze sie przydac - ja przy swoim najwiekszym balem sie, ze bede mial siniaka na nodze od dolnika.. ;)

Ps inne penny sa u mnie w sklepie na wyprzedazy (modele overseas spin w tym travele) z normalnych cen 80-150 euro na 50.

Ps nie wiem czy bedzie tak latwo dostac fabryczny kij 20lbs+ w wersji nie pod multika (ja chyba jeszcze nei widzialem). Ps wedka w kpl z pokrowcem i tuba.


Użytkownik gooral edytował ten post 06 styczeń 2013 - 17:42


#99 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10163 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:39

@gooral, przyczepka to jest raczej taka nasza, swojska ale ja tam palmy widzę i to mnie rusza!!!!!!!!!!! :o sorki za wtręcik



#100 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:48

mnie to szokowalo na poczatku 20 stopni w lecie a palmy rosna.. ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sum