Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum - blank na spinning z lodki

blank sum

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 marzec 2014 - 23:34

po kolejnym wypadzie mam kilka uwag. 1 kijek umarl (z mojej glupoty za mocno targalem - strzelil na laczeniu 2 i 3 elementu) przy probie wyladowania podhaczonego za ogon suma (170-180cm) pozatym wrazenia jak najbardziej pozytywne powerstixx pro juz nie produkowany nowy rampage wydaje mi sie gorszym wyborem (strasznie cienka rekojesc). kolega uzywal penn'a waveblastera 20-30lbs kijek sprawowal sie calkiem calkiem (193 wyladowana bez problemu) kij z glebszym ugieciem, ale przy multiku widac bylo, ze przelotek jakby malo (linka dotykajaca blanku). jako alternatywe na szybkiego kupilem jakiegos "x cat mr. ugly" cos ala ugly stik kosztowal 45 euro i pare ryb wyjal (max 150cm) zostawilem go sobie na miejscu (w hiszpanii) bo byl i tak za dlugi do mojego bagazu. plynniejsze ugiecie (ok z multikiem). nastepnym razem uzyje tego mr ugly a jak nie da rady bede kupowal cos 1 skladowego i zostawie na miejscu. (znalazlem tez kilka kijkow o dlugosci transportowej +-120cm w sklepie "specjalistycznym").



#122 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 22:36

jakieś propozycje w temacie od znawców? Dwie części, długość do 260, moc 50lb, coś na wzór Fenwicka ETM86H, jednak pod korbę.

 

 

 


  • Karol Krause lubi to

#123 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2014 - 23:05

xzoga takag 75  12kg 230cm zbiera same pochlebne opinie

 

 Mó kij bedzie gotowy za 2 tygodnie wiec okaze sie ..



#124 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 lipiec 2014 - 23:16

...ewentualnie mocniejsza siostra 15kg



#125 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 lipiec 2014 - 00:02

ewentualnie Robert z brc ma jakies inne robione w tej samej fabryce , mozesz popytac



#126 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 lipiec 2014 - 05:46

Fenwick to dziś jest dalekowschodni chrust na wagę - albo metry , idealny produkt dla usiłujących dokonać piętrowego samoszustwa , niewątpliwie dobra nazwa i zwykłe odcinanie kuponów od bezpowrotnie minionej świetności . Tylko Lamiglas Triflex albo dłuższy G1000 live bait .. :)


  • Szogo636 lubi to

#127 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 08 lipiec 2014 - 06:21

Aktualnie w BRC jest wyprzedaż banków bliźniaczej firmy LEXMA i jest chyba jeszcze pare banków w długości 260cm - 30 i 40 funtowych oraz najwazniejsze to aktualna cena. Zapytaj.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 08 lipiec 2014 - 09:03


#128 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 09:00

Fenwick to dziś jest dalekowschodni chrust na wagę - albo metry , idealny produkt dla usiłujących dokonać piętrowego samoszustwa , niewątpliwie dobra nazwa i zwykłe odcinanie kuponów od bezpowrotnie minionej świetności . Tylko Lamiglas Triflex albo dłuższy G1000 live bait .. :)

 

Nie śledzę historii firmy więc nie spodziewałem się Sławku, ze jest aż tak "ekonomicznie". Napisałem celowo o blanku muskie bo widziałem wędkę zbudowaną na tym blanku od zera i prezentuje się całkiem nieźle, choć nie wiem czy aby nie za lekko jak na 50lb. Sprawdzę sobie tego lamiglasa o którym piszesz.

 

Jest też interesujący Talon 80/FC001 ale nie mam pojęcia co to za ustrojstwo i czy jeszcze "trzyma" jakość.



#129 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 08 lipiec 2014 - 11:42

Tego Fenwicka wydaje mi się, że raz macałem w sklepie, więc jakiś punkt odniesienia chyba będzie...

Xzoga Taka-G 75 12kg - super patyk jak dla mnie. Zupełnie nie wygląda na pałę do 50lb, ale moc ma wystarczającą, no i to świetne ugięcie. Bardzo fajny zarówno do rzutu, łowienia z ręki, jak i trolla chociaż nie jest to typowy sprzęt trollingowy (jest o wiele bardziej sprężysty),

Lamiglas Tri-Flex (2,6m, do 50lb) - ojojoj... kaaawał badyla. Do łowienia z ręki raczej za ciężki, za mocarny... To sprzęt na duże grubasy. Fenwick przy nim to "cienias".

Xzoga Taka-G 90 16kg - to też już kawał narzędzia, aczkolwiek moje osobiste odczucia są takie, że jest przyjemniejszy i bardzo "ludzki" niż w/w Lamiglas. Nim na upartego mógłbym połowić z ręki, ale to już ciężka robota by była...

Talon 80/FC001 - w dużym uproszczeniu to te Talony są bardzo podobne do ALPS'ów, a i ile dobrze pamiętam to ALPSa masz/miałeś...



#130 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 14:29

Czy te Xzogi są w dwóch różnych częściach? tfu, miało wyć w równych bo taki badyl mnie interesuje :)


Użytkownik saalar edytował ten post 08 lipiec 2014 - 14:31


#131 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 14:33

 

Talon 80/FC001 - w dużym uproszczeniu to te Talony są bardzo podobne do ALPS'ów, a i ile dobrze pamiętam to ALPSa masz/miałeś...

 leży w szafie jako "travelowy" zapas. Na razie się nie doczekał debiutu choć kijek mocarny.



#132 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 08 lipiec 2014 - 14:51

Powyższe Xzogi mają skład niesymetryczny.

O ile dobrze pamiętam to Taka-G 75 ma dł. trans. ok 1,7m, a Taka-G 90 ok. 2m.

Symetryczne składy są w seryjnych, musisz pytać w BRC.

 

Heh, no nie wstyd żaby ALPS leżał w szafie i się kurzył? :P



#133 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:41

Nie śledzę historii firmy więc nie spodziewałem się Sławku, ze jest aż tak "ekonomicznie". Napisałem celowo o blanku muskie bo widziałem wędkę zbudowaną na tym blanku od zera i prezentuje się całkiem nieźle, choć nie wiem czy aby nie za lekko jak na 50lb. Sprawdzę sobie tego lamiglasa o którym piszesz.

 

 

Fenwick dziś to jest poziom ambitniejszych wędek Robinsona albo Mikado . Nie mówię tego z żadnych innych powodów , niż tylko poczucie szczerego koleżeństwa ..

TriFlex - miałem na myśli siedmiostopowego do 30 lb i trzech uncji . Lekki - uzbrojony waży około 220gram . Nie do złamania , wiem bo mam ..



#134 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 20:05

Powyższe Xzogi mają skład niesymetryczny.

O ile dobrze pamiętam to Taka-G 75 ma dł. trans. ok 1,7m, a Taka-G 90 ok. 2m.

Symetryczne składy są w seryjnych, musisz pytać w BRC.

 

Heh, no nie wstyd żaby ALPS leżał w szafie i się kurzył? :P

Alps niestety ma konkurenta w postaci CTSa 40lb. Nie ma szans na chwile obecną :)



#135 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 wrzesień 2014 - 19:12

:lol:  :lol:  :lol:

 

Ja chyba się zdecyduje na zapas w postaci Black Cata 210cm w dwóch składach. Mam akurat taka torbe podróżna, że wejdzie tubą na taki zestaw.

 

i jak uzywales go? ja przez chwile chcialem kupic black cat'a, ale po ogledzinach w sklepie nie spodobaly mi sie (mocne, ale nie za szybkie ciezkie). chcialem kupic dama mad cat 1.8m  1+1, ale nie znalazlem torby/plecaka dlugosci 130cm nie kosztujacej wiecej jak oszczednosci w transporcie. wiec wracam chyba do travela. albo kupie rampage (jesli dolnik od mojego polamanego powerstixa spasuje) albo savagegear nordic big game 30-70lbs 3 czesci (wiec max obciazenia bedzie w polowie srodkowego skladu). nic innego nie wpadlo mi w oko (no widzialem beastmastera standup 50lbs, ale wazy +- 600g etc.. ew na miejscu kupie jakas wedke i zostawie (rok temu juz zostawilem xcat'a).



#136 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 grudzień 2014 - 22:56

Dorwalem nordic big game cw 600g 30 70 lbs. Jutro lub w weekend fotki ugiecia. Ps od razu mowie ze pokrowiec jest od kurzu a nie transportowy. Szczytowka m wydaje sie mieksza od penna 20 30 lbs. Mh jest minimalnie sztywniejsza.

#137 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 07:45

no to dawaj. czerwiec coraz bliżej :)



#138 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:06

czerwiec? ja tam tylko w marcu kwietniu lowie ;)

fotki:

koncowka MEDIUM 4 kg:

P1030307.JPG

 

Koncowka MEDIUM 6kg:

P1030308.JPG

 

Koncowka MEDIUM HEAVY 6kg:

P1030309.JPG

 

Koncowka MEDIUM HEAVY 8kg:

P1030311.JPG

 

Ps mimo podobnych (na papierze) hamulcow nawet przy kg avet sx spokojnie trzyma (a da sie jeszcze dociagnac mocniej i byl w pozycji "strike" nie "full". Revo toro 61 juz przy okolo 6kg popuszczal. PS 2 te 8 kg to juz mz jest granica zdrowego rozsadku "na stojaka". Do tego ugiecie wyglada calkiem plynne. ide ostrzyc kotwice ;)



#139 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 grudzień 2014 - 23:50

Potrzebny mocny blank 210cm w dwóch składach do spina który nie przestraszy się trollingu w rzece. Rozważam też jakiegoś gotowca ale poza starszym beastmasterem 210cm nic mi nie przychodzi do głowy choć szczerze przyznam, że ten shimaniak jest trochę za słaby. Poszukiwania ograniczam tylko do 210 z tego względu, że wędka musi wejść do torby i to jest max. długość. Może ktoś ma jakieś pomysły?

Sam niedawno szukałem travela. Niestety większość nie nadaje się do niczego. Zadoptowałem muchówkę w klasie chyba 8. Do Twoich celów zbyt słaba, ale jak by się rozejrzeć za blankami morskimi, może coś, co służy do połowu tarponów. Taki luźny pomysł.



#140 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2014 - 00:29

tu potrzebny jest 40 funtowy patyk :D z 8ka sie na klenie chodzi :P







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych