Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 listopad 2013 - 14:03

Kup sobie takąpost-53883-0-46851600-1385634120_thumb.j

 

I respirator w komplecie :)



#942 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 listopad 2013 - 17:36

Działaj w zimę a latem... drink, sleep go fishing  ^_^



#943 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 23:00

Wiesz co musimy się po prostu ostro kiedyś jak przyjedziesz do Krakowa odrobaczyć.

Serdecznie zapraszam.


Użytkownik Albatros edytował ten post 28 listopad 2013 - 23:01

  • woblery z Bielska lubi to

#944 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2013 - 01:28

Jak rozumiem, na robaki najlepsza jest 

http://www.youtube.c...h?v=dWAwRonlRAI

:lol:



#945 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 29 listopad 2013 - 20:35

Ja też dostałem "urodzinowo-imieninowe" woblerki. Opóźnienie jest tylko i wyłącznie moją winą.

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, dzięki temu mam dobry humor na cały weekend :) Oby! ;)

Cóż można napisać?

2 z trzech są z nowymi sterami, lekko wyprofilowanymi i z literkami "JS".

Wykonanie:

Tu mam problem bo juz kiedyś pisałem w samych superlatywach o woblerach Janusza, a te są jeszcze piękniejsze. Jeżeli tamte były naj... i naj... , a te są jeszcze ładniejsze - to jakiego określenia użyć? Po prostu tym razem Janusz zawiesił poprzeczkę na niezwykle wysokim poziomie. W końcu wziąłem sobie lupę i zajrzałem im w ....  skrzela oczywiście ; ) i nie tylko ;). Niesamowite!!!

I nie chodzi tu o podobieństwo do żywych stworzeń, po prostu widać rękę Mistrza, one mają w sobie to coś.

Dobra, dość pochwał trzeba Janusza odrobinę zmartwić...

Niestety nie poślę ich do wody gdzie czyhają wredne gałęzie, kamienie oraz stworzenia żywe, które zabrałyby je na zawsze. Będą sobie stały i cieszyły MOJE oczy :)

Zresztą łowienie nimi przypominałoby robienie listy zakupów do Tesco na kartce z papieru czerpanego wyrwanej z też ręcznie oprawionego notesu. Można? No pewnie że można - tylko po co?


  • woblery z Bielska lubi to

#946 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2013 - 21:55

Mają sprawiać radość. Jeden będzie cieszył się z ryb, które na nie złowi, inny będzie wolał je oglądać. Nie mnie decydować, co komu większą frajdę przyniesie. Tyś ich właściciel niepodzielny i jedyny decydent ich przyszłych losów ;)


  • bertold12 lubi to

#947 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 30 listopad 2013 - 12:32

Witam, do mnie też dotarły te precjoza. W realu prezentują się pięknie. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu. Zwoduję je na pewno wtedy, kiedy woda będzie troszeczkę cieplejsza. Kąpiel w lodowatej wodzie w przypadku niechcianego zaczepu już teraz przyprawia mnie o dreszcze. Moja dziewczyna powiedziała, że bardziej przypominają jej biżuterię niż te "nudne" przynęty na które zazwyczaj łowię. Jeszcze raz wielkie dzięki!



#948 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 listopad 2013 - 14:03

Ależ bardzo proszę :)

Swoją drogą, jak się urwą, to może następne będą jeszcze "piękniejsze"?

Żartowałem. Pozdrów dziewczynę i "Niech Ci kij często trzeszczy!" ;)

 

A gdy już zwodujesz, pamiętaj o aparacie. Konkurs nadal trwa B)



#949 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 14:34

Jasiu, zrób kiedyś konkurs w normalnym ;) okresie :P  .

Nie mówię że nie mam jakiś fotek z Twoimi wobkami w roli głównej ale są jakieś ,a tak bym się przygotował.

Braciak lubi szczególnie sterowce ,to by się przyłożył jeszcze bardziej :D

Ehhh całe życie pod górkę .Dobrze że chociaż zaliczyłem fajne branko przerośniętej uklei ,na Twojego wobka trzymanego w warkoczu przy szczycie ostrogi.

Zrobiłem to specjalnie, bo Młody powiedział że tak nie złowię .Najlepsze było to że za nami stał kolega który łowi bolki i :o  ....... cały mit prowadzenia boleniowego upadł :ph34r: :blink:

Wprawdzie byk to nie był ale co tam :D

Bądż człowiekiem Jasiu ,wydłuż konkurs jeszcze chociaż do maja :P :D :lol: .Żartowałem .....

Zdrówka Januszu i pozdrówko dla wszystkich co połowili.



#950 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 listopad 2013 - 15:49

(...)

Bądż człowiekiem Jasiu ,wydłuż konkurs jeszcze chociaż do maja :P :D :lol: .Żartowałem .....

(...)

Konkurs jest nieustający :D

Teraz tylko, z wiadomych powodów, łatwiej jest go wygrać. Tak jak pisałem już, chodzi o zdjęcie ryby złowionej na mojego woblera, sam wobler czy łowca nie są tak istotni. Mogą na zdjęciu być, może ich nie być - pełna dowolność. Byle ryba spełniała normy JB. I była "piękna", o co najłatwiej. Bo wszystkie ryby piękne są...

(Dziewczynom tego nie powtarzajcie ;))

I jeszcze jedno. Nigdzie nie napisałem, że ryba musi być złowiona po ogłoszeniu konkursu :ph34r: 



#951 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 30 listopad 2013 - 16:19

Krystekwolf-napisz który wobek sprawdził się Tobie przy tym sposobie wabienia boleni,od dwóch sezonów "choruję" na ten sposób łowienia ,jednak poza kilkoma woblerami sprawdzonymi w boju ,wciąż poszukuję innych.Sam sposób daje sporą frajdę ,jednak potrzeba to wesprzeć sporą dawką cierpliwości,a i można sobie na krzesełku posiedzieć ;)


  • Krystekwolf lubi to

#952 ONLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 30 listopad 2013 - 17:32

Co łatwiej wygrać, co łatwiej...
Jak łatwiej, jak na kropki to ja sie wybiore dopiero 1 stycznia... :angry:

Bądź pewien że Twoje będą często w wodzie, a nie w gablotce. Nawet nie mam gablotki...
Chyba jestem wędkarzem. :P


  • Krystekwolf i woblery z Bielska lubią to

#953 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 17:34


Tofik powiem Ci ze mam kilka takich wobkow od Janusza.Podstawa to to ze wobek powinien pracowac dosc mocno przy nawet wolnym prowadzeniu,jak to sie mowi od strzalu.Jezeli nurt jest dosc mocny ,a na szczycie ostrogi przewaznie tak jest ,to wystarczy puscic w warkocz i tyle.Czasem podszarpnac itd.delikatne myki kijem bardzo wskazane .Jeden wobek pracuje troszke jak patyczek,zamiata ogonkiem,drugi lusterkuje.Zasada jest jedna jak napisalem wyzej mocna praca ,przy wolnym prowadzeniu.Jak wroce z wycieczki sluzbowej to zapodam fotki,jezeli oczywiscie Janusz sie zgodzi.

Ps.Przepraszam za pisownie bo klepie z tableta cory i to w trakcie jazdy,oczywiscie prowadzi kolega,he he.Janusz jak tylko wroce do domu to poprawie,pamietam jak mnie objechales kiedys za takie pisanie,nie bede ryzykowal drugi raz:-) :-) hi,hi

#954 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 listopad 2013 - 18:09

(...).Jak wrócę z wycieczki służbowej to zapodam fotki,jeżeli oczywiście Janusz się zgodzi.

(...)

A co mam się nie zgodzić!? Przeze mnie popełnione woblery w wątku im przeznaczonym - wklejaj! :D

 

(...)
Ps.Przepraszam za pisownie bo klepie z tableta cory i to w trakcie jazdy,oczywiscie prowadzi kolega,he he.Janusz jak tylko wroce do domu to poprawie,pamietam jak mnie objechales kiedys za takie pisanie,nie bede ryzykowal drugi raz:-) :-) hi,hi

Jaki pamiętliwy. Ja już zapomniałem ;)

To był niefajny trend, a Tobie dostało się za innych, za co już Cię kiedyś, a teraz uroczyście jeszcze raz przepraszam.


  • Piotrek Milupa lubi to

#955 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 grudzień 2013 - 17:49

:)

Robactwo i trochę sandaczówek poleciało za dużą kałużę. Nie wiem, co w tej Hameryce będą na robale i oklejane piórami woblery łowić. Przecież tam nie mają nawet sprzętu odpowiedniego, by nimi rzucać. Gdy przyjaciel pokazywał w Kanadzie zdjęcia bassów małogębowych, złowionych na paprochy, to najpierw utworzyła się kolejka do oglądania, a później każdy zadawał sakramentalne pytanie - "na co?" No to pokazał. Główka 1,5 grama i najmniejsze kopytko Manns'a. Nie uwierzyli. Przecież "tym" nie da się rzucić! :D

A ja mam wreszcie troszkę czasu by dokończyć "lokalne" zamówienia i zająć się nowościami. 



#956 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:06

No w koncu,a juz myslalem ze nie zrobia sie dla mnie te skrzela...
Chcialem nimi pobrylowac przed kolegami ,a i rybom mysle sie spodobaja .

Co do wobka o ktorego pytal tofik,sprobuje ustawic za soba kamere w przyszlym sezonie i puszcze wobka w warkoczyk pod nogami.W tym sezonie zlowilem tak trzy rapki, mysle ze w przyszlym tez sie uda,byle glowki mi nie zlikwidowali.Wtedy bedzie wszystko widac,branie i wogole.Moze samego klapniecia nie ,bo wobek bedzie mniej wiecej metr do poltora pod powierzchnia,ale szarpniecie kijkiem na pewno.Moze nie potwory,bo takie maluchy po 50 cm,jedna miala gdzies ze kolo 70cm ale chodzi o fakt zlowienia tym sposobem,chyba o to tofikowi chodzilo?
Zdjecie tego wobka wkleje ,jak tylko wroce do domu.
Pozdrawiam Januszu,przepraszam za ten wywod,ale napisalem zeby bylo jasne,chyba ze sie nie zgodzisz,to wysle Mu to na meila,jezeli bedzie chcial.

#957 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 grudzień 2013 - 21:42

Dawno, dawno temu (czyli jeszcze jakieś 6 miesięcy wstecz ;)) do uzyskania właściwej powłoki na woblerach używałem lakierów. Nakładanych wieloma warstwami. Często było to 12, czasem 15 lub 10 (na maluszkach) warstw. Woblery pokrywane tek licznymi warstwami lakieru miały wyraźnie grubsze ogonki. Aby tego uniknąć początkowo po jakiś 5 warstwach lakieru haczyki na których je wieszałem wędrowały z główek na ogonki. Proces efektywny, ale gdy na wieszaku wisiała setka woblerów, to samo czyszczenie oczek (które później i tak trzeba czyścić ponownie) trwało ze dwie godziny. Stwierdziłem, że trzeba coś wymyślić. I wymyśliłem. Kawałek styropianu - odpad po ociepleniu budynku - o wymiarach 40/40/10 cm. Do tego ramka z desek, coby styropian wzmocnić. Styropian w odległości co 3,5 cm (odległość ustalona eksperymentalnie) nacięty nożem do tapet na głębokość 5 cm, w sumie dziesięć równoległych linii. Aby styropian się nie kruszył, pokryłem go długim rękawem foliowym, wciskając w szczeliny tępym końcem noża. Tak uzyskany suszak służył mi z powodzeniem dłuższy czas. Pierwsze pięć warstw lakieru uzyskiwałem jak dotychczas, zanurzając wobler w lakierze i wieszając go na drucikach. Od szóstej warstwy, każdorazowo po zaprzestaniu kapania lakieru (około 10-15 minut) wkładałem w "mój" patent drucikami w dół, uzyskując równomierną warstwę lakieru na całym woblerze. Pewnego dnia dokonałem odkrycia. A właściwie nie ja, tylko mój przyjaciel Sławek, który oglądał w sklepie przydatny drobiazg:http://www.fishing-m...1548-k8742.html

Przypadkowo tego samego dnia natknął się w sklepie z drobnym AGD na coś takiego:

Załączony plik  stojak.JPG   77,4 KB   4 Ilość pobrań

Jest to stojak na sztućce sprzedawane na sztuki i po sprzedaży w/w jest w sklepie zbędny. A wykonany z tego samego (lub niezwykle podobnego w właściwościach) materiału. Jest to pianka, zaryzykuję trochę i napiszę EVA. Lekki, stabilny, wytrzymały, w razie potrzeby można go obrabiać. Szybko zaprzyjaźniłem się z paniami ze sklepu i za kilka czekolad stałem się dumnym posiadaczem bodajże sześciu sztuk stojaków.Załączony plik  woblery.JPG   60,27 KB   4 Ilość pobrań

I wtedy przeszedłem na żywicę i suszarkę obrotową :D

Dziś stojaki są dla mnie świetnym miejscem do przechowywania pędzli:

Załączony plik  pędzle.JPG   49,88 KB   4 Ilość pobrań

i innych potrzebnych narzędzi

Załączony plik  peany.JPG   55,45 KB   4 Ilość pobrań

Polecam, przyda się w warsztacie początkującego, jak i zaawansowanego twórcy przynęt. :)

 


  • joker i bertold12 lubią to

#958 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:32

Zanim Krystian wstawi obiecane zdjęcie...

Załączony plik  1.JPG   82,59 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  2.JPG   84,3 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  3.JPG   108,06 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  4.JPG   80,63 KB   3 Ilość pobrań


  • Piotrek Milupa, Woblery TG i skippi66 lubią to

#959 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:34

System został zmiażdżony :) świetne!


  • woblery z Bielska lubi to

#960 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:38

Skoro się podoba...

Eksperymentów z wyglądem ciąg dalszy:

Załączony plik  5.JPG   96,15 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  6.JPG   94,69 KB   3 Ilość pobrań

C.d.n. (niebawem, choć nie dziś ;))


  • Krystekwolf, Kuballa44 i bertold12 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych