Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 15 maj 2013 - 12:33

bujo przyznaj po prostu ze gol ci skacze

 

tym bardziej ze wiesz ze na korepetycje i maćka liczyć nie możesz :P

 

 

Tak, oczywiscie mi skacze. Maciek od pojawienia sie na jerkbaicie byl wyrozniajacym sie wedkarzem, odleglosci osiagane 2 gramowymi woblerkami przyprawialy mnie i nie tylko mnie w zaklopotanie- mowie oczywiscie o cascie. Na pstragach byl pewnie ze 3 razy i juz jest ekspertem i smialo twierdzi, ze biora tylko na mykajace woblery a my glupi ganiamy za nimi z miernym skutkiem majac na koncu przynety inne niz z corony. Cuz czlowiek uczy sie cale zycie, ja na przyklad nie umiem lowic szwedzkich szczupakow jak sa na tarle, jezdze za pozno a one napierdzielaja w muche.

 

Niewatpliwy talent w rzucaniu otwiera droge do bycia pro. Jesli 25 metrow z duza mucha bez double haulingu sie ciacha majac muchowke w dloniach pewnie z 5 raz to trzeba sie podszkolic z pol roku i dalej na mistrzostwa swiata. Wygranie w kategori spey otwiera droga do wspanialej pracy marzen. Kazde szanujace sie lowisko bez problemu zatrudni mistrza swiata, placa duzo, wielki prestiz, jedynie wypada skonstruowac mykajace muchy lososiowe, Frodin i reszta od templedogow nie beda mieli startu.

 

Po co zyc i meczyc sie w Polsce :)

 

Bujo


Użytkownik Bujo edytował ten post 15 maj 2013 - 13:12


#142 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 15 maj 2013 - 13:31

BTW,

 

Jeszcze niecale 8 tygodni :(

 

Załączony plik  DSC22.JPG   149,99 KB   172 Ilość pobrań

 



#143 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 15 maj 2013 - 13:46

To ja przed Wami Panowie chylę czoła, bo choć łowie już na muchę "troszkę" to początkujących z takimi efektami nigdy nie widziałem. Ale widać mało w życiu jeszcze widziałem i te 42 lata jakie do tej pory zleciały są namiastką co mnie może jeszcze spotkać :)

 

 

Tom Cast. Nie wiem ile lat masz. Ja na muchę łowię od kiedy żyję. Więc początkującym nie jestem. Zestaw jest cięższy i tyle. Jedyne co trzeba wyczaić to kiedy zawrócić sznur(chyba się to timing nazywa) i kiedy go (muchę) wypuścić.

Bujo. Połamaną muchówką robinsona nr 5 rzucam popękanym sznurem po 20 kilka metrów  jak mi tak potrzeba. I nie potrzebuję do tego super sprzętu-muszkarstwo i tak zawsze idzie u mnie bokiem.

Standerus, skoro tak mówisz to muszę załatwić takie wielkie muszysko i spróbować rzucić :))))

 

 

Krisu, to że łowisz od kiedy żyjesz nie świadczy ani o tym jak łowisz i ile masz lat. Bo równi dobrze możesz mieć 20 lat. Czytaj uważnie bo napisałem ile mam lat. Również nie jestem początkujący, a z muchówką biegam już kilka ładnych lat....... Forum czyta wielu na prawdę początkujących ludzi, którzy chcą wynieść jakaś wiedzę dla siebie, żeby zacząć łowić. Więc fajnie by było gdybyśmy nie pisali mądrości typu "łowie szczupaki kijem #6, osiągam odległości 20 parę........ metrów dużymi szczupakowymi muchami i nie trzeba wędek w klasie 9 bo to męczarnia". Jeśli nie jesteś początkującym to zdajesz sobie chyba sprawę jak jest z rzucaniem takimi muchami, a tym bardziej z holem sporego szczupaka na taka #6, oczywiście jeśli chcesz tą rybę później wypuścić. Ale jeśli dalej się upierasz że osiągasz takie kosmiczne odległości to zapraszam do mnie z tą wędeczką, dam Ci swoje "normalne" muchy szczupakowe i pokażesz jak to się robi. Chętnie się od Ciebie czegoś nauczę.


Użytkownik TomCast edytował ten post 15 maj 2013 - 13:48


#144 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 15 maj 2013 - 14:21

A tak jeszcze dodam ze strony technicznej. Linka Guideline Pike ma 28 metrow, By nia smignac 25 zostal by jeden, dwa nawoje na kolowrotku a nie raz zobaczylem podklad. Mam cos jeszcze dodac???



#145 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 maj 2013 - 14:35

Michał,

 

Tak czytam te Twoje "wypociny" i czytam, i zgadzam się z Rafałem - zazdrościsz, nie umiesz, i mało w życiu widziałeś.  Dopiero w Szwecji przekonasz się jak się rzuca muchówką.  Będzie to mój 3 raz (trzeci raz będę trzymał uzbrojoną muchówkę w ręku) i 25 metrów "pierdyknę" bez zająknięcia (właśnie przypomniałem sobie adekwatną nazwę dla tej techniki rzutowej - "jeb z dzidy". Co poniżej @TomCast prawidłowo rozszyfrował).  Poza tym, dopiero tam zobaczysz jak się jerkiem rzuca 60 metrów pod wiatr stojąc po ramiona w wodzie.  :P  :P  :P

Z powyższego wynika, że tu na "papierze" to ja jestem MISZCZ i nie podskakuj mi. :D  :D  :D


Użytkownik kryst edytował ten post 15 maj 2013 - 21:50


#146 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 15 maj 2013 - 14:38

Michał,

 

Tak czytam te Twoje "wypociny" i czytam, i zgadzam się z Rafałem - zazdrościsz, nie umiesz, i mało w życiu widziałeś.  Dopiero w Szwecji przekonasz się jak się rzuca muchówką.  Będzie to mój 3 raz (trzeci raz będę trzymał uzbrojoną muchówkę w ręku) i 25 metrów "pierdyknę" bez zająkniecia.  Poza tym dopiero tam zobaczysz jak się jerkiem rzuca 60 metrów pod wiatr stojąc po ramiona w wodzie.  :P  :P  :P

Z powyższego wynika, że tu na "papierze" to ja jestem MISZCZ i nie podskakuj mi. :D  :D  :D

@kryst, ale rozumiem że będziesz rzucał całym kijem ;) tylko może sobie koniec linki gdzieś przywiąż, bo szkoda wędki :P



#147 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 maj 2013 - 15:03

Tak!!!!!! A jerkiem "z garstki"!!!!  :D  :D  :D

 

Skąd wiesz?  Mleko sie wylało, a chciałem żeby to była moja "słodka" tajemnica. :ph34r:


Użytkownik kryst edytował ten post 15 maj 2013 - 15:05


#148 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 maj 2013 - 16:03

Fajna dyskusja.
Dlatego tylko jerkbait.pl!
  • platynowłosy lubi to

#149 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 maj 2013 - 16:03

:)

Użytkownik Guzu edytował ten post 15 maj 2013 - 16:03


#150 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 16 maj 2013 - 14:25

Może warto byłoby zaniechać tych jałowych dywagacji i wzajemnych przechwałek i wrócić do głównego tematu wątku. Zatem proszę o najnowsze informacje od kolegów którzy aktualnie przebywają na szwedzkiej ziemi... Ja wyruszam w przyszłym tygodniu i ciekawy jestem na ile się zmieniły warunki i jak to się przełożyło na żerowanie szczupaków?

 

pozdrawiam 



#151 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 maj 2013 - 15:01

Również podbijam i proszę o świeże relacje.  Wyjeżdżam 31.05. - jezioro, okolice Valdemarsvik.



#152 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 16 maj 2013 - 16:15

Witam Kolegów,

właśnie zaliczyłem ekspresowy wyjazd do Przyjaciela, który mieszka od 5lat w okolicach Geteborga.

 

Załączony plik  P5100028.JPG   46,74 KB   102 Ilość pobrań Załączony plik  P5100016.JPG   24,19 KB   147 Ilość pobrań

 

Termin 10-13 maja. Na miejscu już... wyjście z domu o 7 rano powrót o 23, czas pomiędzy... oczywiście na wodzie, dwa jeziora i Gota kanał... zmienność łowisk złożona już w zimie. podczas tel rozmów...

 

Załączony plik  P5100044.JPG   88,73 KB   188 Ilość pobrań

 

Zimno, 8-9st w ciągu dnia, wiatr lodowaty, wiosna w zalążkach ledwie

 

Załączony plik  P5110074.JPG   42,53 KB   189 Ilość pobrań

 

Pierwsze  łowisko znane nam, obwąchane i darzące okoniami.... w tym terminie okazało się totalna pustynią, ryby jakby poznikały, na ekranie pustki, ani na płytkiej, ani na głębokiej....  a wodę zjechaliśmy wzdłuż i wszerz.... i ani z reki, ani z pionu, ani z trola....

 

Załączony plik  P5110072.JPG   54,25 KB   199 Ilość pobrań

 

Drugie jezioro, odkrywane  po raz pierwszy, z pięknymi trzcinowiskami, płytkimi zatokami usianymi podwodnymi głazami, okazało się bardziej przychylne, na ekranie już więcej ryb,  na głębokiej wodzie w toni ławice, na płytkiej co i raz jakiś kaban.... ale na wędce....

ledwie kilka takich.... i tylko z rzutów

 

Załączony plik  P5110061.JPG   48,25 KB   216 Ilość pobrań

 

Gota kanał,

 

Załączony plik  P5100025.JPG   44,78 KB   194 Ilość pobrań

 

wspaniałe łowisko było dwa tyg wczesniej gdy jeszcze płynęły kry i pewnie bedzie za dwa tyg ...  teraz dało nam kilka szt "drobnych" szczupaków z płycizn na pływające fatso10

 

Załączony plik  P5120093.JPG   57,61 KB   232 Ilość pobrań

 

pod wieczór dnia trzeciego największa rybka wyjazdu na 6" gume

 

Załączony plik  P5120090.JPG   50,04 KB   247 Ilość pobrań Załączony plik  P5120092.JPG   54,3 KB   240 Ilość pobrań

 

Pstryk i zleciało.... ale spotkanie z Przyjacielem....  bezcenne, widoki też :)

 

Załączony plik  P5100054.JPG   89,29 KB   229 Ilość pobrań Załączony plik  P5110077.JPG   45,76 KB   187 Ilość pobrań


Użytkownik yglo edytował ten post 16 maj 2013 - 16:48

  • Dzulej i Mariano Mariano lubią to

#153 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 maj 2013 - 18:34

@Yglo-dziękuję za ciekawą relację. :)



#154 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 16 maj 2013 - 18:52

Również podbijam i proszę o świeże relacje.  Wyjeżdżam 31.05. - jezioro, okolice Valdemarsvik.

Chyba jedziemy w tym samym czasie.  :D 

Jedziemy na Vastra Lagern okolice Eksjo. Po majówce sądzę że nareszcie będzie cieplejsza woda. Jak nie to szukamy rzek. :rolleyes: 



#155 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 maj 2013 - 20:56

Chyba jedziemy w tym samym czasie.  :D 
Jedziemy na Vastra Lagern okolice Eksjo. Po majówce sądzę że nareszcie będzie cieplejsza woda. Jak nie to szukamy rzek. :rolleyes: 


W takim razie do zobaczenia na promie

#156 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 18 maj 2013 - 07:37

Witam

wczoraj wróciliśmy ze szkierów kolo karlskrony 

łowienie super szczupaków do oporu . wszystkie już dobrze najedzone po tarle

stały na napływach wysepek i brały na wodzie 0,5 - 2 m 

90% złowionnych rybek skusiło się na jerki



#157 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 maj 2013 - 17:05

Witam

wczoraj wróciliśmy ze szkierów kolo karlskrony 

łowienie super szczupaków do oporu . wszystkie już dobrze najedzone po tarle

stały na napływach wysepek i brały na wodzie 0,5 - 2 m 

90% złowionnych rybek skusiło się na jerki

 


A jak z rozmiarówką zdobyczy?



#158 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 18 maj 2013 - 17:13

tu szaleństwa niebyło największy 90 potem 5 powyzej 80 i mnóstwo od 50 do 80 

ale tez niespecjalnie szukaliśmy największych bo chcieliśmy sie wyłowić do oporu bez 10 minut nudzenia sie



#159 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 maj 2013 - 08:30

Pytanko. Dokuczają już komary w Szwecji (środkowa, południowa) ? 



#160 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 maj 2013 - 08:40

Średnio. Choć na biwaku zdjęcie gaci w wiadomym celu jest ryzykowne i naczęściej kończy się boleśnie ;). Jeżeli cały dzień mocno wieje, insektów jest mało. Wtedy dają o sobie znać wieczorem. Jeżeli dzień jest spokojny i - nie daj Boże - słoneczny, to mamy gwarantowane nie tylko komary ale bywa, że i ślepaki. Na otwartej wodzie nie dokuczają, aż tak zajadłe nie są, ale nad leśnymi potokami tną równo.

 

EDYTA:

Dopiero zauważyłem, że napisałeś "już". To sorry, nie pomogę, tak wcześnie w SE nie bywam...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 20 maj 2013 - 08:42