Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 20 maj 2013 - 21:55

Pamiętam jak Tomek w zeszłym roku poszedł w wiadomym celu. Wrócił z krzaków i powiedział, że momentalnie mu dupe ścięły. Powód prosty-nie pryśnięta deetem:) Mam wrażenie, że szwedzkie komary są bardziej zajadłe od naszych, chyba rzadziej mogą skosztować ludzi. Ale deet je skutecznie gasi. Robiłem test w namiocie. Jak się psiknie na dziada to spada na ziemię i już łba nie podnosi.



#162 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2013 - 07:28

Aaaa, to dlatego wychodziliście z namiotu na miękkich nogach, a w kierunku przystani podążaliście chwiejnym krokiem... :) Kurde, jaki to był fajny wyjazd. Szkoda, że pajki nie dopisały, tak jak rok wcześniej na V. Tam to był "dzień dziecka" prawie...



#163 OFFLINE   OKONIOKRAD

OKONIOKRAD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 21 maj 2013 - 07:56

Łapał ktoś z kolegów na zaporówce w SE?



#164 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2013 - 08:13

Szczerze mówiąc, to nie łowiłem chyba na niczym innym. Więszość dużych zbiorników jest piętrzona i ma przepływ, ale najczęściej ledwo wyczuwalny.



#165 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2013 - 16:38

Co to jest deet i gdzie to kupić?



#166 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2013 - 17:02

Deet to środek na  komary i insze insekty kupisz na alledrogo albo w necie

http://allegro.pl/re...3255600784.html

 

http://repellent.pl/...-na-komary.html


Użytkownik seiken edytował ten post 21 maj 2013 - 17:03


#167 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2013 - 18:25

Szukam informacji na temat jeziora Holmsjon/Szwecja/

Ktoś był?Poleca?

Za wszelkie info bardzo dziękuję :)



#168 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2013 - 18:48

Co to jest deet i gdzie to kupić?

Deet to jest tylko nazwa związku chemicznego odstraszającego komary i inne paskudztwa. Wiele środków go zawiera. Ultrathon, Repel, Muga a nawet niektóre Off-y. Najważniejsza jest zawartość deet-a w preparacie.



#169 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 21 maj 2013 - 20:58

Szukam informacji na temat jeziora Holmsjon/Szwecja/

Ktoś był?Poleca?

Za wszelkie info bardzo dziękuję :)

Napisz które dokładnie, bo w Szwecji mamy siedemnaście :o  jezior o nazwie Holmsjön. Postaram się zdobyć jakieś informacje od lokalnych kolegów po kiju.


Użytkownik Jose edytował ten post 21 maj 2013 - 21:00


#170 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 maj 2013 - 21:54

Aaaa, to dlatego wychodziliście z namiotu na miękkich nogach, a w kierunku przystani podążaliście chwiejnym krokiem... :) Kurde, jaki to był fajny wyjazd. Szkoda, że pajki nie dopisały, tak jak rok wcześniej na V. Tam to był "dzień dziecka" prawie...

No,ba bo przecież to nie po słowackim rumie nami tak miotało :P . Pajki jak pajki swoje humory mają ale przygoda i tak była pierwsz kalsa.

Nam zostało jeszcze ze trzy tygodnie zanim znów ruszymy na północ, ale napięcie powoli rośnie.



#171 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2013 - 22:07

Napisz które dokładnie, bo w Szwecji mamy siedemnaście :o  jezior o nazwie Holmsjön. Postaram się zdobyć jakieś informacje od lokalnych kolegów po kiju.

Region Medelpad,środkowa Szwecja/w ofercie E.F jet tylko jedno/



#172 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2013 - 22:20

Wygląda na typową rynnówkę, oligotrofa. Nie wiem, dlaczego miałoby być lepszym łowiskiem pstrąga od innych. Dużo wody, szczupaków możecie się spodziewać każdej wielkości. Leży dość daleko na północ, jest szansa, że ryb jest sporo, choć pewnie dość wolno rosną. Chociaż już sam fakt, że jest w ofercie EF oznacza, że jest tam baza wędkarska, a więc i presja. Ale nie marudzę, bo ja w jeziorze z umiarkowaną presją połowiłem jak nigdy w życiu.

 

BTW, słabo się panowie przyłożyli do eksploracji łowiska: ani jednego dobrego pike'a, ani jednego dobrego potoka, za to pełno ryb z tjarnów...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 21 maj 2013 - 22:25


#173 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2013 - 22:29

 Na pstrągi sie nie nastawiam,baza jest chyba świeża to znaczy się że może nie ma presji.

Szkiery znam w miarę dobrze a na jeziorach byłem tylko dwa razy.

Jeśli ktoś łowił w tym rejonie to proszę o wskazówki,na pewno się przydadzą. :)



#174 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2013 - 22:39

Trolling, trolling, trolling. Kto jak kto, ale Ty dasz sobie radę. Warto wziąć ze 3 kije na łba, pieski i DR-a. Inaczej takiego obszaru nie spenetrujesz. Woblery okoniopodobne i sielawopodobne, przedział długości 11-26cm. Przy normalnym żerowaniu zdecydowanie wygrywają z dużymi gumami. Jak jest raczej głęboko i monotonnie, będziecie łowili toniowo. Jak głębokość jest bardzo zmienna (po zdjęciach widać, że może być) będziecie łuskać rybę ze "szczupakowych" miejscówek. Zwracajcie uwagę na termoklinę, warto. Warto także zorientować się, czy nie ma w pobliżu mniejszych jezior (150-500ha) z potokami i paliami. To mega fajne łowienie.



#175 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2013 - 23:02

Trolling, trolling, trolling. Kto jak kto, ale Ty dasz sobie radę. Warto wziąć ze 3 kije na łba, pieski i DR-a. Inaczej takiego obszaru nie spenetrujesz. Woblery okoniopodobne i sielawopodobne, przedział długości 11-26cm. Przy normalnym żerowaniu zdecydowanie wygrywają z dużymi gumami. Jak jest raczej głęboko i monotonnie, będziecie łowili toniowo. Jak głębokość jest bardzo zmienna (po zdjęciach widać, że może być) będziecie łuskać rybę ze "szczupakowych" miejscówek. Zwracajcie uwagę na termoklinę, warto. Warto także zorientować się, czy nie ma w pobliżu mniejszych jezior (150-500ha) z potokami i paliami. To mega fajne łowienie.

Dzieki,potworki trolololo/CD22,26 i Gianty Fs no i może Żarnowiecki killer"węgorz" ;) / przygotowane,aczkolwiek chciałbym coś z rzutu ugryżć  :)


Użytkownik gaweł edytował ten post 21 maj 2013 - 23:03


#176 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 maj 2013 - 08:43

Kiedy jedziesz? Jak w czerwcu, to po brzegach będą siedziały same szczury, nie warto się meczyć. Duże ryby wychodzą na płytkie na granicy dnia i nocy: na płytkie górki, blaty, wypłycenie pomiędzy dwoma plosami, etc. Ja używam wtedy z rzutu agresywnie pracujących woblerów typu Karaś 11. Może skuteczne byłoby też jerkowanie Sliderem, czy gumą. Lokalizuj ryby w trolu, potem stawaj i rzucaj - nie we wszystkich tego typu miejscach gromadzą się szczupaki, ale jak już się gromadzą punktowo, to jest ich tam naprawdę dużo. Organizator zapewnia Wam pontony?



#177 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 22 maj 2013 - 16:26

Wygląda na typową rynnówkę, oligotrofa. Nie wiem, dlaczego miałoby być lepszym łowiskiem pstrąga od innych. Dużo wody, szczupaków możecie się spodziewać każdej wielkości. Leży dość daleko na północ, jest szansa, że ryb jest sporo, choć pewnie dość wolno rosną. Chociaż już sam fakt, że jest w ofercie EF oznacza, że jest tam baza wędkarska, a więc i presja. Ale nie marudzę, bo ja w jeziorze z umiarkowaną presją połowiłem jak nigdy w życiu.

 

BTW, słabo się panowie przyłożyli do eksploracji łowiska: ani jednego dobrego pike'a, ani jednego dobrego potoka, za to pełno ryb z tjarnów...

 

Nie musza rosnac wolno jak przechodza na diete rybna ( 70 cm mialo 3+). Pisalem o tym kilka razy. I nie tylko na trola idzie je zlowic, trzeba poszukac plytkich kamienistych blatow gdzie wieczorem wychodza siejki i zabieraja owady. Tam w pewnym momencie pojawia sie duze ryby. Jak namierzysz na sondzie stado kilku duzych ryb nie reagujacych na przynety to najpewniej beda orringi. Wtedy jak wyzej- znalesc najblizsze miejsce i czekac. Ich zerowania trodno nie odroznic od innych ryb. Aktywnosc wydaje sie najwieksza podczas pochmurnych wieczorow, najlepiej gdy siapi deszczyk. W takich warunkach sprawdzaja sie przynety fluo jak np. jankes relaxa. I zylka, zadne plecionki :) 

 

 

 

Bujo



#178 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2013 - 17:31

Dzięki Koledzy za info.

Będę tam w terminie 09-17.06./08.06 prom/

Tak to sobie wstępnie wyobrażałem tak jak napisaliście :)

Ale z tą żyłką to chyba o pstrągi chodziło?

Zresztą śpiochy zabieram bo tam jest/podobno/kilka jezior to może z brzegu dziewiczą wodę zdeflorujemy :D



#179 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1401 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 maj 2013 - 18:00

Panowie,

 

Znacie może jakąś dobrą stronkę z prognozą pogody w Szwecji ? Coś a la nasze ICM ? Yr.no znam ale tam nigdzie nie mogę doszukać się wartości ciśnienia.

 

Z góry dziękuję,

Rower



#180 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 maj 2013 - 18:34

Bujo, ale ja pisałem o pike'ach. Rosną raczej wolno, skoro przez większą część roku woda ma temperaturę poniżej optimum.

Co do prognozy - korzystam z www.foreca.se