Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass kontra reszta świata (wędki, blanki)

blank megabass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:26

cienka prowokacja Jurek :lol: to chyba kamyczek do Remkowego ogródka - miał porównanie, może się wypowie B)

za robotę byś się wziął, a nie po monopolowych ślajał <_< :lol: 3900 za butelke, ja jeszcze takiej w sklepie nie spotkalem



Paweł, nie chodzi o żadna prowokację :D tylko o pokazanie konkretów i udowodnienie lepszości jednego nad drugim. Skoro bez większych problemów można wykazać wyższość np. Talona z pracowni ubranego w komponety Fuji nad Team Dragonem też na fuji tackle to chyba istnieje szansa na podobne porównianie megabassa i Legend Elite czy GLX? Z tym winem to mała pomyłka kosztowalo 2900 zł :unsure: Czyli bylo tańsze - Chateau La Conseillante tak dla ścislości..
JW :D

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:29

wiem, tylko jaja sobie robię :mellow:
Myślę że Remek się wypowie, z punktu widzenia użytkownika B)

#23 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:51

Witam
Rozmawiałem kiedyś, jakieś pół roku temu z amerykanem od którego chciałem odkupić shimano sephię bo wtedy akurat była taka potrzeba...gadałem z nim na temat sprzętum i dlaczego się pozbywa, itp. Odpowiedział, że ją dostał ale teraz kupił sobie exista i sephia mu zbywa, ale zapytałem też co tam w USA się teraz dzieje w wędziskach, jakie trendy, itp. Próbowałem się pochwalić swoim Talonem i Loomisem...a on mi na to:
W USA żaden szanujący się wędkarz, sprzętowiec nie kupuje żadnego wędziska z USA, tylko z Japonii, wspominał, że japońskie wędki cieszą się znakomitą renomą i są w USA na mega topie. skończyły się u nich czasy loomisów, itp, a zaczęły megabassów, tenryu, Ever green, itp. W sumie mnie wtedy zaskoczył, bo wydawało mi się , że amerykanie lubią tylko to co ich, a tu jednak nie...

#24 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 czerwiec 2007 - 07:51

Nieco inna teza.
Japonia jest inna, zarówno kulturowo jak i mentalnie. Nawet wędkarstwo wygląda inaczej.Wedkarstwo w Kraju Kwitnącej Wiśni ma inny, wyższy status. W kręgach ludzi biznesu jest jak: jachting czy polo. Stąd zapotrzebowanie na inny sprzęt: praktyczny, ale wyrafinowany. W końcu w Japonii jest najwięcej milionerów. W świecie ludzi zamożnych liczy się gadżet.
Bentley, Cohiba, Chateau Petrus, Patek,... więc może i Megabas :D

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2007 - 08:25

Jak tak (nie kryje ze z pewnego rodzaju zaciekawieniem <_< ) czytam watek to przypomina mi sie takie okreslenie o fizyce kwantowej: szukanie czarnego kota w ciemnym pokoju, ktorego tam nie ma
Zawsze bylo dla mnie zagadka, czego nie ma: kota, pokoju, czy i kota i pokoju... :unsure: :unsure: :unsure:

Gumo
p.s.A...i druga mysl mi przychodzi do glowy, juz bardziej uchwytna......wszedzie bylem najbardziej (wstawic wedle uznania)... ale tu nawet nie mam co startowac :D
  • Person lubi to

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 czerwiec 2007 - 08:39

Cześć,
Generalnie łowiłem na wędki st. Croix Legend Elite, Megabass i Evergreen. Rzeczywiście wszystkie są znakomite. Swoją przygodę z lepszymi wędkami rozpocząłem właśnie od Elite. Wtedy wydawała mi się ona szczytem osiągnięć świata rodbuilderów. Blank o fantastycznych właściwościach, który na dodatek jest gustownie wykończony, piękne zbrojenie w tytanowe przelotki, ładny korek z lakierowanym uchwytem pod multik. Podczas pierwszych testów wędka urzekła mnie lekkością. Rzeczywiście jest bardzo lekka, czego nie mogłem powiedzieć o swoich poprzednich wędkach. Cechą, która mi nie przypadła do gustu to kiepski opis wędziska. Nie zgadzała się ani dół ani góra. Trudno było komfortowo rzucać przynętami z dołu granicy masy wyrzutowej natomiast 1oz. było największą pomyłką bo w rzeczywistości można z niej było rzucić 2oz. (może nawet więcej ale nie próbowałem). Poza tym rzeczywiście to światowy TOP ale ….
Niestety albo stety moje rozumowanie zaburzyło spotkanie z Megabass Espada. Wędka już nie produkowana przez megabass’a (wycofano ją z oferty w tym roku). Kiedy ją wziąłem pierwszy raz do ręki pojawiło się mnóstwo przeciwstawnych myśli w mojej głowie – „… masz już świetną wędkę, po co Ci inna, ale ona jest świetnie wykonana itd.” Generalnie trudno było myśleć o czymkolwiek innym. W porównaniu do st. Croix: zdecydowanie ładniejsze wykonanie (to chciałbym podkreślić). Przepięknie zbrojone, nitki do omotek dobierane są indywidualnie do wędki, do jego ogólnego wyglądu tak by wszystko się idealnie komponowało w jakąś logiczna całość. Super zbrojenie – kilku rodbuilderów oglądało te wędki i wszyscy mówili, że to dzieło sztuki, idealnie uzbrojone. Dolnik oczywiście w rezonansie. Wszystkie elementy wykonane z lekkich metali podnoszą dodatkowo smak na wędki z tej firmy. O liczbie innowacyjnych rozwiązań opatentowanych przez ITO Engeneering można by wspominać długo: slant bridge, stinger tip, Cask End-Grip, Level Spacer itd. itd. Ktoś może zapytać czy to chwyt marketingowy, czy rzeczywiście to działa. Hmmm … na to pytanie każdy sam sobie musi odpowiedzieć. Ja mogę powiedzieć jedynie tyle, że wędki z serii Destroyer Fti są najbardziej czułymi wędziskami jakimi miałem okazję łowić. Na początku, podczas pierwszego wędkowania, wędkarz chce ciąć wszystko, nawet wtedy kiedy wobler dotknie liścia płynącego w nurcie wody. Tak naprawdę można pewnie napisać jeszcze wiele o megabassie jednak cały czas odwołuję się do swoich subiektywnych odczuć więc trudno o obiektywizm.
Popatrzcie sobie również na rozwój technologii ST. Croix i Megabass. Co w ostatnich latach wydarzyło się w tych firmach? ST. Croix wypuszcza po prostu inne wędki (chodzi o długość) z tej samej serii. Megabass podejmuje inną strategię. Każda wędka w tej firmie jest inna. Powstają nowe serie (GTC) np. w zeszłym roku bardzo modna seria węglowych wędek symulujących bardzo dobrze sprzedającą się serię GT3. W tym roku KIRISAME, HI TORQUE SHAFT z serii Oriochi, technologia THP w Destroyer wypierająca STAGE II. Aż miło poczekać do następnego roku by zobaczyć co będzie nowego.

Moim zdaniem jeśli ktoś kupi pierwszą wędkę z tej firmy i trafi w swoje indywidualne potrzeby to zostanie z tą firmą na zawsze. Tak było ze mną. Fakt jest taki, że jeśli czegoś szukam to staram się poznać właściwości danego wędziska oglądając niezliczone ilości filmów wędkarskich z ITO. Tam zwłaszcza w albumach koncepcyjnych można znaleźć odpowiedź na pytanie jak skompletować wędkę, kołowrotek, przynętę na konkretne łowisko, pod konkretną technike by było optymalnie.

A teraz coś na temat ITO bo przewinął się taki temat. ITO jest ogólnie bardzo szanowaną osobą w Japonii. Można go spotkać na wszystkich największych imprezach w Japonii. Wtedy właśnie przy jednym stole siadają najważniejsi japońskiego tynku: ITO, IMAE, Murata itd. To świetny wędkarz, który kilka razy z rzędu zdobywał JB TOP50. Jednak na tym się nie kończy. To również artysta: komponuje muzykę, gra na instrumentach muzycznych, maluje. Być może właśnie dlatego firma Megabass w swojej ofercie ma dzieła sztuki. Wszystko wykonane perfekcyjnie, opracowane do najmniejszych szczegółów.

Pozdrawiam
Remek

PS.
A to wędka z najniższej serii megabass'a Destroyer -> zobaczcie jakie wykonanie :D

Załączone pliki



#27 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 08:51

Remku, a może znalazłeś coś w ofercie megabassa na pstrąga...2 częścowy kij 7,6 ...coś w tym rodzaju.

#28 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 09:42

dzieki Remek,
Faktycznie opis dość pełny. Argument o nadczułości kijów Megabass jest własnie konkretnym przykładem na lepszość tych wedzisk. Nigdy nie mialem w rekach Megabassa ani żadnej innej japońskiej wedki, ale być moze czas spróbować :unsure:
Co do St CroiX SCV to faktycznie opis jest bledny i to chyba cacha charakterestyczna tego producenta. A tak na koniec przy okazji jaki jest ranking japońskich kijów? Wymieniłes Megabassa, Evergreena i Daiko jako pierwszą trójkę. A co z takimi producentami jak Tenryu, Major craft, Zenaq, Palms, Nories itd? Czy w ich ofercie tez warto szukać? Koszt tych kijów jest znacznie mniejszy niż Megabassa.
ozd JW :D

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 czerwiec 2007 - 10:55

Remku, a może znalazłeś coś w ofercie megabassa na pstrąga...2 częścowy kij 7,6 ...coś w tym rodzaju.


Tak,

Wędki z serii Trout Pagani PTL-77ML
http://www.megabass.co.jp/pict/1_44_1139464517_PTL-77ML_PTL-83ML.jpg

http://www.megabass.co.jp/pict/1_13_1139466431_03.jpg

http://www.megabass.co.jp/pict/1_11_1139466423_01.jpg

http://www.megabass.co.jp/pict/1_12_1139466426_02.jpg

http://www.megabass.co.jp/pict/1_15_1139466439_05.jpg

Pozdrawiam
Remek


#30 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 czerwiec 2007 - 12:17

Nieśmiało pytam ile takie cudo kosztuje :unsure:

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 czerwiec 2007 - 13:34

Nieśmiało pytam ile takie cudo kosztuje :unsure:


462$

Pozdrawiam
Remek

#32 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 czerwiec 2007 - 13:39

Upsss :wacko:
Chyba pozostanę przy moim Talonku ;)

#33 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 czerwiec 2007 - 13:57

dzieki Remek,
Faktycznie opis dość pełny. Argument o nadczułości kijów Megabass jest własnie konkretnym przykładem na lepszość tych wedzisk. Nigdy nie mialem w rekach Megabassa ani żadnej innej japońskiej wedki, ale być moze czas spróbować :unsure:
Co do St CroiX SCV to faktycznie opis jest bledny i to chyba cacha charakterestyczna tego producenta. A tak na koniec przy okazji jaki jest ranking japońskich kijów? Wymieniłes Megabassa, Evergreena i Daiko jako pierwszą trójkę. A co z takimi producentami jak Tenryu, Major craft, Zenaq, Palms, Nories itd? Czy w ich ofercie tez warto szukać? Koszt tych kijów jest znacznie mniejszy niż Megabassa.
ozd JW :D

trzeba przyznac ze megabass robi super wedki, jednakze cena jest naprawde wysoka. jako ze mam jednego megabasaa postanowilem sprobowac cos z nieco nizszej japonskie polki - jedzie do mnie major craft arrival ARC-70H 3/8-1 1/2 oz 12-25 lb.
wedka zakupiona z przeznaczeniem do kopyta 6.
mam nadzieje ze w weekend uda sie potestowac.
pozdrawiam!


#34 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2007 - 15:56

:wedka zakupiona z przeznaczeniem do kopyta 6 :unsure:

Gumo

  • zibi 56 lubi to

#35 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 czerwiec 2007 - 16:01

???


#36 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2007 - 16:20

Mlotek zakupiony z mysla do wbijania gwozdzi 1 1/2 w drzewo sosnowe grubosci 2 na glebokosc 1...
Gumo

#37 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 czerwiec 2007 - 16:28

no może Ci się to nie podobać bądź wydawać śmieszne, ale ja łowię szczupaki bądź na jerki (używam megabassa ) bądź na kopyto 6 właśnie - innych gum nie posiadam. wędkę zakupiłem z myślą o tej przynęcie więc dlatego tak napisałem. jak będę chciał to kupię sobie jeszcze jeden kij do algi 2 - nic Ci do tego.
pozdrawiam!

#38 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2007 - 16:39

..nic Ci do tego..

W sumie tak, aczkolwiek...moglbym to odwrocic...mam inne nieco zdanie (szanuje i inne podejscia) i jest ono tak samo dobre jak kazde inne, a moze i lepsze...

Pozdro
Gumo

#39 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 czerwiec 2007 - 16:42

siemka
bez żadnej złosliwosci pytanko :D to zdaża Ci sie iść na ryby np. z samymi kopytami,a jak biora na wobki własnie :unsure:?
no chyba że bierzesz 2 kije.
choć pewnie Irlandzkie predatory biorą na wszystko :D ,jest ich troche wiecej niz Polskich.
czekamy na relacjię z testu nowej wędki
a co do algi 2 to napewno sa kijki którymi sie tą przynetą łowi sie najbardziej komfortowo ,trzeba tylko poszukać :)cw dług moc akcjia ,no ale to każdy wie :D
pozdro hasior :D

#40 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 czerwiec 2007 - 17:16

witam!
w 98% wypraw na szczupaki mam zawsze dwie wędki - jerkówkę i kij do gum. najczęściej łowię z łodzi więc to nie problem. czasem wybieram się na spacerek brzegiem rzeki - wtedy zabieram inny, moim zdaniem uniwersalny kijek.
pozdraiwam!





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, megabass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych