Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass kontra reszta świata (wędki, blanki)

blank megabass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 16 luty 2011 - 18:50

Slawku- nie opisujemy juz wedek wychodzacych spod lapek pana ITO, temat jest spokojny :D

Kiedys tak dla przekory opisze dwa Gan Crafty, wedki robione chyba przez samego japonskiego Lucyfera :D nawet ciekawe, mocarne i dosc ciezkie :D



#182 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 luty 2011 - 20:37

Wypaliły się szybkie i zbędne emocje , Michale :D , rzeczywiście .. Kiedyś to szyby w takim wątku by leciały , animozje wzbierały , stronnicy się pieklili , wyrzynali , sekowali , kasowali konta ..
Sami dorośli dzisiaj . Nie podpuścisz łatwo ..

#183 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 luty 2011 - 09:08

@Friko celnie to ująłeś, dział sprzedam kwitnie coraz prężniej :D. Sam już raczej nieśmiało wypowiadam słowa ma u mnie dożywocie.Wielu już w ten sposób poległo :mellow:.

Obawiam się, że masz racje z tym dożywociem :)… choć wyobraź sobie jakby było pięknie gdybyś mógł się skupić jedynie na samym łowieniu, a nie przeglądaniu stron, giełdy i katalogów w poszukiwaniu tego naj :D.

pzdr


#184 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 luty 2011 - 16:27

@Jack Daniels myślę że po tegorocznych testach dotrę do celu.Jeszcze muchówka sage i powinno być po zbrojeniu sprzętowym.

#185 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 luty 2011 - 16:49

@Jack Daniels myślę że po tegorocznych testach dotrę do celu.Jeszcze muchówka sage i powinno być po zbrojeniu sprzętowym.

Tiaaa. Tylko skąd u mnie ten kaktus :huh: ;)

#186 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2011 - 18:56

@Jack Daniels myślę że po tegorocznych testach dotrę do celu.Jeszcze muchówka sage i powinno być po zbrojeniu sprzętowym.

Jak w 1978 zaopatrzyłem się w Suecie 321, Suecie 322 i długą (2,7m) zieloną pustościenną Germinę pomyślałem dokladnie to samo. Koniec ze zbrojeniem się.
U.


#187 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 luty 2011 - 18:58

Walduś idź na ryby bo ściemę sypiesz ;) .

#188 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 07:11

Niestety rynek japoński jest bardzo tajemniczy, pomimo niezłych kontaktów i, powiedzmy, rozmaitych zabiegów - kilka tropów nt. kto produkuje blanki dla megabassa już okazało się fałszywych myślę że jest to tzw. pytanie za 100 pkt :lol:


Temat widzę bardzo stary, ale właśnie mnie bezpośrednio dotyczy i jestem żywo zainteresowany podpowiedzią co o tym myśleć...:D
Szukałem dla siebie kijka i wreszcie kupuję w pracowni, gdzie mogłem sobie zrobić i phenixa, ale nie ma blanków o odpowiadającej mi długości, żeby był składany, żeby do tego coś tam i wreszcie kupuję kij wydaje mi się , że wymarzony i wiem, że będzie 25 lb, że 50 gram wyrzutu, że przepięknie zrobiony, bo mam zdjęcie, i że rodbuilder zrobił go kiedyś dla siebie oraz, że będę zachwycony, ale za cholerę nie mogę doprosić się o nazwę firmy, z której pochodzi blank - jak lamiglas, talon czy wspomniany phenix... Tylko, że wie pan, to jest japoński blank, bardzo dobry, i że japończycy nie dają gwarancji na swoje blanki, bo wychodzą z założenia, że dobrze użytkowana wędka nie ma prawa pęknąć. Nie wiem co o tym myśleć. Firma jest znana i porządna, nie będę więc podawał nazwy, bo w końcu wyrażam tu jakieś wątpliwości, więc byłoby to nieładne, nie?

#189 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 08 lipiec 2012 - 08:22

Z tego co ja wiem to Chińczycy nie daja gwarancji,Japończycy jak najbardziej i to dożywotnie i to jest oznaka pewnosc i siebie konstrukcji i materiałów

#190 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 08:51

widze, ze kolega wszystkie rozumy pozjadal (vide dalszy tok watku) ... delete

#191 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 lipiec 2012 - 10:03

Józek dla Twojego pokrzepienia. Był czas, że firma Restaffine budowała kije dla Megabass-a. Ot, taka mała plotka prosto z Japonii...

#192 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 10:07

dla dalszego pokrzepienia dodam, ze obecnie kije MB sa budowane w PRC

#193 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 10:19

Hmmmm... to już całkiem nie wiem co o tym myśleć. Tam jest napisane, że gwarancja obejmuje pierwszego właściciela, a ja w sumie będę drugim - człowiek robił wędkę dla siebie...
Poza tym powiedział mi, że owszem, japończycy dają gwarancję nawet dożywotnią, ale wędka (czy blank, już nie pamiętam) kosztuje wówczas dwa razy tyle. No i co to znaczy japoński blank, jak mi powiedział, jeśli Japończycy nie robią sami. Napisałem znów dziś do tego Pana, by mi podał nazwę firmy - jak Batson, Canadian, czy choćby Dragon (który sam nie robi blanków, ale je jakoś tam firmuje), bo przypuszczam, że kij jest naprawdę dobry i ja go wezmę, ale czuję jakiś niedosyt, że nie mogę sobie nigdzie choćby poczytać o tym, czym będę łowił. Skopiuję fragmenty naszej wymiany zdań (były jeszczeo oczywiście rozmowy tel) i w sumie wiem tyle:
- wędka IMP 686 IM8 Graphite 205cm, japoński blank, akcja fast, cena 950zł,
- moc wędki to 10 -25 LB, cw. 15 - 50gr, gwarancja na naszą robotę 5 lat, blanki japońskie nie posiadają żadnej gwarancji zgodnie z zasadą że na rybach wędka nie prawa się połamać w prawidłowym działaniu.Te wędki które mają dożywotnią gwarancję kosztują 100% drożejTo jest wędka przystosowana do nisko profilowego kołowrotka , spiral casting system.Uchwyt kołowrotka ECS16 soft touch.Przelotki Alconite i SiC w czarnych ramkach , omotki Gudebrod metalica special
Mam też zdjęcie, na którym widać, że wędka jest pięknie wykonana, nie mam wątpliwości, że będzie dobra, ale ten niedosyt - może dołożyłbym stówę, czy dwie i jednak wziął na przykład nowszy, albo po prostu inny model...:D
Wszelkie rady, porady i sugestie mile widziane! Moja przygoda z castingiem nie trwa długo i to w sumie mój pierwszy kij z wyższej półki.

#194 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 11:29

Wędka nazywa się TENRYU - takiego dostałem sms-a.
Podbuduje mnie ktoś, że rewelacja, że będę zachwycony, że lepsza niż fenvick, maybach i miss polonia? :lol:

#195 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 15:46

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 16:06


#196 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 16:00

@Krzysiek_W, trochę się uspokoiłem, bo znalazłem stronę tej marki, kije mają po średnio 500$, są piękne, a tego, że mnie ktoś oszukuje, że może to nie być Tenryu nie boję się. Jak ktoś ma tyle lat pracownię, to ma różne kontakty, możliwości, mógł kupić gotową wędkę i przerobić pod siebie... Czułem bliżej nieokreślony niepokój :D Nie mogę znaleźć akurat Tenryu IPM 686 dwuczęściowego, więc będę wdzięczny jak ktoś lepiej obeznany podrzuci mi jakiś link z tą wędką lub podobną. Na stronie firmy widzę nowe modele, a człowiek mówi, że kiedyś zrobił ten kij dla siebie, więc jest to nienajnowszy model. I niech sobie będzie, byle był porządnej firmy blank, dobrze uzbrojony i spełniał moje wymogi. Gugluję, yahuję :D i ten wędki nie mogę znaleźć, a głupio mi już wydzwaniać w niedzielę. Rano wpłacam kasę do jego banku na konto i we wtorek na ryby, żeby nawet było 90 st. celsjusza - ze sliderami, gumami, woblerami...:D

PS
Wiem już, że blank ma 7 lat, a wędka jest zbudowana rok temu. To chyba nie może być jakaś bardzo przestarzała technologia, a kij wart jest te 950zl - jak uważacie?

#197 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 09:41

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 16:06


#198 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 12:50

Krzysiek, no sorry, filmy o strzelaninach, klasy B, typu Ronin, z którego ta mądrość pochodzi, to nie jest chyba najlepsze źródło mądrości :lol:
Nie masz czegoś przynajmniej z Prousta? Wtedy się zastanowię :D

#199 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 13:17

.


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 27 marzec 2014 - 16:07


#200 OFFLINE   HM80

HM80

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 16:40

Nie no, proszę CIę, Krzysiek... Szczególnie co tam na temat moich spraw sądziłby Franz Maurer z Psów, albo John Rambo mnie nie interesuje... Coś na temat tej wędki jakbyś wyszukał...:D Już zapłaciłem, już wysłana, już widziałem wędki tej firmy (seryjne) po 2800zł, ale zawsze chętnie poczytam, jakbyś coś znalazł o mojej. Pozdro B)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, megabass