Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass kontra reszta świata (wędki, blanki)

blank megabass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 grudzień 2010 - 21:16

Remku,

Dlaczego odpoczywa? Mucha?


Bo ... mam kilka :lol: innych (rożnych - MB, EG), a jabber przeszedł na emeryturę. A swoją drogą w 2010 nie miałem okazji bywać często nad wodą - niestety :(

#162 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 21:20

Witam w klubie!

Ale po spotkaniach z Michałem nie odpuszczam, oj nie. Nowy Sage w drodze. Dlaczego tak długo, bo jestem greenhorn i o wszystko muszę się pytać. A Michał, chyba mnie KOCHA Embarassed , zostawił mi Guideline Switch do testów (jakich testów ..... nauki :lol: ). Fajna zabawa!

#163 OFFLINE   Jacek

Jacek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 16:11

Dzięki wszystkim za porady. Wychodzi na to, że będę miał problem znaleźć delikatny kij na sandacza. Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku 2011.

#164 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 16:33

Witam,

@Jacek,

Ten jest idealny do przynęt o jakich piszesz.:

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info/language/en/ products_id/641/cPath/22_80_214_216/river-lake-fishing-fresh water/burroughs-brsc-68m.html

Blank przypominający St Croix LE, były nawet podejrzenia, ze jest taki sam. Sprawdzałem, łowiłem, polecam.

Bujo

#165 OFFLINE   Jacek

Jacek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:05

Ciekawa propozycja. Ten pierwszy mi się podoba, muszę troszkę poczytać na jego temat.

#166 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 18:30

Jacek- chodziło mi o ten model: BRSC-68M. Tak gwoli ścisłości.

Bujo

#167 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 luty 2011 - 12:58

taki fajny temat a tak beznadziejnie się skończył :D... na poradach, którą wędke wybrać.
O ile dobrze zrozumiałem intencje jerzego to pyta wprost dlaczego można uznać, że Megabass jest, bądź nie jest lepszy niż inne wędki, które uznawane są za śwaitowy TOP? We wszystkich wypowiedziach doszukiwał się technicznych szczegółów przemawiających za lepszością megabasa i tychże było dość niewiele.
Gdyby pytał o auta to zaraz padłoby mnóstwo odpowiedzi, że Bentley jest lepszy od Opla bo... i tu niech każdy sobie wymieni.
Natomiast w tym przypadku wygląda jakby porównywano Bentleya z Bentleyuem, ale oklejonego złotem i drogimi kamieniami. Tak samo się jeździ, tam samo sie wsiada, tylko w tym droższym jest jeszcze na czym oko zawiesić, a w przypadku wypadku to oderwany diament może nam głowę rozbić :D.
W życiu nie miałem Megabasa w ręku, najlepszą wędką jaką łowiłem to Avid, najlepszy kołowrotek jakim kręcilem to stella.
Rozumiem też, że możemy mówić o bardzo subiektywnych odczuciach.. a gdyby tak wywalić subiektywność i zostawić suche fakty?
Jakie byłyby te fakty?
Dla mnie liczy się wartość użytkowa danego narzedzia, a nie jego wygląd. Jeżeli Casio za 25zł pokazuje mi godzinę 14:00 i Patek za 86768$ pokazuje godzinę 14:00 to który z nich jest lepszy? Wiem, że to taki ekstremalny przykład, ale o taki mi właśnie chodzi.
Czy da się w tak wymierny sposób, o jaki pytam, porównać Megabasa z innymi Hi-endowymi produktami?
Można to nawet wypunktować :D.
Pozdrawiam




#168 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2011 - 17:54

ale co cchesz porownac???

jednym pasuje innym nie. Dziwne ze wiekszosc przeciwnikow to osoby ktore niewiele - lub wcale - nie mialy do czynienia z tego typu kijami...

ja wiem ejdno kijek ktory posiadam (JABBERWOCK) jest jak do tej pory NAJCZULSZYM patykiem jesli chodzi np o sandacza z jakim KIEDYKOLWIEK mialem do czynienia...

ktos inny moze uwazac inaczej i dobrze :D nudno by bylo gdyby wszyscy mieli / chcieli miec MB :D

#169 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 luty 2011 - 17:58

@Jack Daniels resstafina jeszcze nie próbowałeś, pewnie dorówna megabassowi, jak go nie przerośnie.

#170 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 15 luty 2011 - 18:23

Miałem dwa boronowe japończyki UFM nic ich nie wyróżniało no może poza tym że był za....iście drogie i myślę że podobnie jest z resstafine.Choc przy najbliższej okazji wybiorę sie na macanie do Krakowa.Megabassy chyba swoją czułośc zawdzięczają swojej konstrukcji bo myślę że blanki nie są czym niespotykanym.Miałem w ręce trzy MB i wszystkie trzy były super.

#171 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 15 luty 2011 - 18:43

Witam,

@JackDaniels,



Temat generalnie sie skonczyl z paru powodow:

- ceny samych wedek: w momencie gdy kupowalem moje Megabassy kurs jena byl zupelnie inny niz dzisiaj. Topowy model jak np. Jabberwock Evo kosztowal mnie 250 funtow wraz z wysylka, dzisiaj praktycznie dwa razy tyle, ja odpadam.Pare lat temu bylo to tyle samo co za wypasiona wedke na blanku St Croix, ATC,Batsona czy Loomisa.

- sprzeczki na forum z ludzmi, ktorzy raczej nie mieli tych wedek w rekach za to potrafili wyrazac swoje opinie. Jaki jest sens opisywac kolejny model, jego zastosowania i porownanie do konstrukcji dostepnych na polskim rynku gdy tak na prawde nikogo to nie interesuje?

- strachu przed nieznanym, nie bylo okazji sprawdzic w realu, pozostawal net i opinie na tym i innych forach, niewiele osob jest na tyle odwaznych, zeby sie zdecydowac

- w dalszym ciagu ograniczenia polskich wedkarzy jesli chodzi o samodzielne zamowienia sprzetu za oceanem czy w dalekiej Japoni, doskonalym przykladem sa tu aukcje yahoo, teoretycznie niedostepne, praktycznie istnieje kilka firm zajmujacych sie zakupami w naszym imieniu za symboliczne w sumie kwote 5-10%, symboliczne w porownaniu do cen w kraju. Nie bede juz wspominal o chociazby Placie, gdzie raz wystarczy podac dane karty kredytowej i napisac: Dear Mr.Ogawa, Hope you are well. I need to order following item..... i wpisac co sie chce. 400-500 zl na topowym kreciolku zostaje w kieszeni :D

- uzupelnieniem kolekcji wedek przez tych kilku, co ich tam iles kupilo

- strachem przed brakiem gwarancji: toc wedki sie lamia, trzeba wymieniac a tu nic z tego co nie jest prawda do konca, jak sie uwaza nawet Megabassy zapewniaja dlugie lata uzywania

i pare innych :D

Bujo

P.S. Moj ostatni post polecal wedke, ktora lowilem troche i bardzo polecam.

#172 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 15 luty 2011 - 18:48

@Jack Daniels resstafina jeszcze nie próbowałeś, pewnie dorówna megabassowi, jak go nie przerośnie.



Ja niewierny Tomasz, nie uwierze dopoki nie zobacze. Masz cos z ich jednoczesciowek jesli takie robia badz jakiegos krociaka, chetnie przywioze jedna badz dwie wedki do porownania, 6'10'' ,c/w 14 gram i 6'8'' do 28 gram

#173 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 luty 2011 - 18:51

TomekTJ mam opinię od kumpla, który tych patyków przez ręce przepuścił.Resstafinem póki co jest zachwycony, powiedział krótko, że takiego kija z takim trzymaniem ryby jeszcze nie miał.Łowił też megabassem, nie wiem jaki miał model ale na kolana go nie powalił :D.Uzbroiłem restafina, połowię i zobaczę jak to się ma do cts-w. loomisów, avidów,cd, czas pokaże czy się przyjmą czy będą podrzędnym wytworem fantazji boronowej :D.

#174 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 luty 2011 - 18:59

Jak mi mówi, że obsługuje od 5g główki z gumą 5cm do 25g z gumą 6 i jerki 7cm, do tego na plecionce niezanotował żadnego spadu ryby to daje coś do myślenia.

#175 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2011 - 19:36

Jak mi mówi, że obsługuje od 5g główki z gumą 5cm do 25g z gumą 6 i jerki 7cm, do tego na plecionce niezanotował żadnego spadu ryby to daje coś do myślenia.



patrz pan kuna niczym jabberwock ;)

#176 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 15 luty 2011 - 19:40

Jozi trzeba będzie obejrzec te cudo na żywca i tyle

#177 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 16 luty 2011 - 08:34

:D
Mam nadzieję, ze nie odebraliście tego jako jakiejkolwiek formy ataku z mojej strony. Po prostu jestem ciekawy technologii, za które trzeba zapłacić taką kasę. Może kiedyś się uda i na jakimś zlocie pomacam takiego kija, póki co muszę polegać na Waszych opiniach.
Nie należę do ludzi bojących się nowości, ale mam świadomość działania mechanizmów marketingowych. Przekonałem sie wielokrotnie, że towar za który płaci się mnóstwo kasy nie jest absolutnie wart swojej ceny i tu mógłbym podać masę przypadków z mojego życia, kiedy się przejechałem. Niestety jestem za biedny, żeby eksperymentować na szeroką skalę, a wędkarstwo to nie jedyne moje hobby. Zawsze dąży się doskonałości i zawsze będę się kierował zasadą, że będę brał najlepsze rzeczy na jakie mnie stać. Jeśli mnie nie stać, a wiem, że zdecydowanie czegoś potrzebuję, nie idę w stronę półśrodków tylko odczekam, odłoże i nabywam to co będzie dla mnie najlpsze.

mifek napisał, że to najczulszy kij jakim do tej pory łowił. I właśnie takie coś najchętniej bym sprawdził na własnej skórze.

W latach 90' kiedy w sklepach było mniej niż więcej. Udało mi sie kupić wędkę Shaimano Twin Power 3,05m, c.w 10-40 z 94' wykonaną z materiału XT-40 i kiedy w tamtym roku zmieniłem ją na Shimano Ultegrę 98' o poodbnych parametrach ale z XT-100 zobaczyłem naprawdę różnicę w jakości odczuwanego brania. Teraz mam Avida, ale jeszcze nie udało mi się na niego nic złapać. Moje zainteresowanie danym przedmiotem ma podłoże czysto pragmatyczne, a nie ideologiczne. Nie przekonują mnie teksty, że firma ma tradcje, że jej produkty powstają jedynie o północy w świetle pełni ksieżyca. Interesują mnie korzyści i konkrety.
Ktoś inny pisał (sorry, ale jak sie odpowiada to przerzuca na poczatek tematu i nie wiem kto to napisał), że dana wędka zapewnia bardzo szeroki ciężar wyrzutowy i osługuje przynęty w szerokim spektrum - to też konkret i cenna informacja.
Teraz w mojej glowie wizualizuję obraz idealnego kija :D... którego mam nadzieję wziąć kiedyś do ręki.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie informacje.

#178 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2011 - 09:20

Teraz w mojej glowie wizualizuję obraz idealnego kija


Pocieszę Cię Jack_Daniels - na szczęście coś takiego jak idealny kij nie istnieje :mellow: więc całe życie będziesz miał możliwość gonienia króliczka

Nasze potrzeby, nasze preferencje, nasze doświadczenia, nasze możliwości - to wszystko się zmienia a wraz z tym parametry naszych ideałów. Dzięki czemu dział sprzedam na jerkbait.pl życje nad wyraz intensywnie, zasilany regularnie wędkami które kiedyś dla kogoś były idealne i kiedyś dla kogoś jeszcze będą B)

#179 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 luty 2011 - 18:09

@Friko celnie to ująłeś, dział sprzedam kwitnie coraz prężniej B) . Sam już raczej nieśmiało wypowiadam słowa ma u mnie dożywocie.Wielu już w ten sposób poległo :lol: .

#180 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 luty 2011 - 18:29

Megabassy to są dobre wedki , ale próby ich porównywania z konkurencją są zazwyczaj ryzykowne dla publicznie porównującego i dość nieczytelne dla ogółu :D Jest niewielu ludzi z dużym zasobem wiedzy i doświadczeń , które zechcą w takie dywagacje się wdawać , to przecież oczywiste ..
Jeśli mierzyć ich realną wartość użytkową , to są zupełnie porównywalne z np : Mojo Bass , Pinnaclem , Powellem czy tez Kistlerem . Tak by wynikało z lektury TT , czyli wyroczni dla wielu użytkowników markowego sprzętu . Jeśli jednak dodać mangę , mirrę , kadzidło i trochę japońskiej trendsetterki , otrzymujemy kultowy gadżet , którego porównywanie z innymi jest zupełnie bezprzedmiotowe i bez mała profanacyjne w intencji .
Oczywiście nic im - Megabassom nie ujmując , są jednak tylko zuniformizowaną rozmiarówką z szeregu ; S-M-L-XL z półki wyższej potocznie zwanej massclusive , której naturalnym dopełnieniem jest ten reel z ogólnego forum , za 800$ :lol: Darujcie mi to kolejne słowne chuligaństwo , ale inaczej chyba nie potrafię Embarassed
Właściwym i zalecanym dla przeciwwagi i zdrowia dla tego segmentu kijów , jest naturalnie rodbuilding , co ustaliliśmy przecież nieodwołalnie już dawno ..







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, megabass