Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass kontra reszta świata (wędki, blanki)

blank megabass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 01 październik 2007 - 16:54

Bujo, a bedziesz zbroił to jak zwykle u Romana ? Bo już wkrótce dostanę swój blank i uchwyt + przelotki i chciałbym też uzbroić tak jak twoja trociówka ze Szwecji ,, na japan style :D A Roman robi to w takim stylu idealnie.



Czesc,

Blank bedzie zbrojony u Romana jak zwykle. W sumie mam jeszcze RX8+, 21 gr,ktory powinien byc gotowy juz niedlugo. Taki sam styl tyle ze inny uchwyt kolowrotka.Podesle zdjecia jak tylko odbiore.

Pozdrawiam,

Bujo






#122 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 01 październik 2007 - 19:01

Witam,
@Bujo, wnioskuję, że łowiłeś na CD-ki Romana, niebieskie Blue Rapidy. Jak będziesz w Polsce, zobaczysz najnowsze ceramiki XLS.Te dopiero pokazują, co potrafi CD.
@Pablom, myślę, że aktualnie nie możesz narzekać na ceny. Nowe XLS i EXT są w starych cenach Blue Rapidów.
@Remku, serdecznie zapraszam. Myślę, że będziesz miło zaskoczony.
Pozdrawiam,
Irek

#123 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 październik 2007 - 19:49

Cześć,
Wygląda bardzo dobrze. Jestem ciekawy jak będzie pracował na rybie i podczas rzutu. Daj znać proszę.

pozdrawiam
Remek

witam!
udało mi się dziś wyskoczyć na 2 godzinki potestować kij. moim zdaniem jest to świetna konstrukcja do ciężkich gum, dużych obrotówek i wahadeł. rzuca się nim wyśmienicie, dzięki swojej długości ma duży zasięg. najlepiej się ładuje przy 40-50g tj. kopyto 6 i główka 15 bądz 20g. wędka jest czuła - miałem 4 brania i cztery wyholowane ryby w przedziale 70-85 cm. wędka jest bardzo mocna i takie ryby nie robią na niej dużego wrażenia. dolnik jest gruby i widać że potężna moc w niej drzemie. bardzo przyjemnie łowi się tym kijem obrotówkami dużego rozmiaru ( meps aglia 7 ), prezentacja gum jest również wyśmienita. moim zdaniem to naprawdę ciekawa propozycja na kij do ciężkiego łowienia szupaków.
pozdrawiam

#124 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2007 - 21:26

Ja wczoraj też miałem być oglądać ale nie dotarłem. W tygodniu będę oglądał.

Pozdrawiam
Remek



Byłem i widziałem! Nowe CD = SZOK po samym dotknięciu blanku. Fantastyczna sprawa. Poważnie myślę o jednym spinningu boleniowym na takim blanku. Piękne i tak jak lubię - jak lanca.

Pozdrawiam
Remek

#125 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 04 październik 2007 - 07:17

[quote]
Ja wczoraj też miałem być oglądać ale nie dotarłem. W tygodniu będę oglądał.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

Poważnie myślę o jednym spinningu boleniowym na takim blanku.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


szok :huh: :huh: :huh:

#126 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 październik 2007 - 07:39

Szpiegu ale to bajka więc nie dziw się proszę :D

Pozdrawiam
Remek

#127 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 04 październik 2007 - 07:52

napisz coś więcej na temat tych blanków z twojego punktu widzenia :D a tak btw. jest smok ?? :D

#128 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 październik 2007 - 08:00

a tak btw. jest smok ?? :D


Jaki smok???

Pozdrawiam
Remek


#129 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 04 październik 2007 - 08:05

[quote]
a tak btw. jest smok ?? :D
[/quote]

Jaki smok???

Pozdrawiam
Remek

[/quote]


no przecież w każdej bajce jest smok :lol: :lol: :lol:

#130 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 05 październik 2007 - 18:14

[quote title=Ireneusz Matuszewski napisał(a) dnia Mon, 01 October 2007 08:01]Witam,

@Pablom, myślę, że aktualnie nie możesz narzekać na ceny. Nowe XLS i EXT są w starych cenach Blue Rapidów.

wiem, już złożyłem zamówienie na BLREXT293ML :mellow:

#131 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 14:47

Z politowaniem patrzę na estetykę np. Megabassa (kolorystycznie to jakby wrzucić granat do cygańskiego wozu :unsure: :mellow: ), ale znalazłem kije, które wzbudziły żądzę posiadania u starego rockendrollowca. Zobaczcie serię Killers firmy Gun Craft ( kliknijcie pdf )
Właśnie 'odkryłem' ich kije. Mimo ciężkich deszczowych chmur zaświeciło słońce, nucę na zmianę kawałki Killers Motorheadów i Iron Maiden... Coś pięknego. Cenowo jednak to 2x tyle co Megabass, poza zasięgiem.
Proszę o podanie info o firmie i napisanie czegoś o blankach i komponentach. Czemu aż tyle kosztują? :unsure:



#132 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2007 - 15:11

sewu skoro MB ci sie estetycznie nie podoba... a podoba ci sie to co pokazales ale jest to poza cenowym zasiegiem to moze rozwazysz EVERGREENa. bardzo fajne kijki. i - moim zdaniem bardziej stonowane, reklbym (DLA MNIE) ladniejsze od MB. ale tylko czasami mysle ze ladniejsze

a jelsi chodzi o cene tych pokazanych to zobacz detale.. tam nawet pierscienie wykańczające mają rzeźbienie <_< <_< <_<

#133 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 16:49

Nie planuję zakupu 'japońca', choć udzieliło mi się zainteresowanie tymi kijami i niektóre z nich nawet bardzo mi się podobają (ba, większość z nich chciałbym mieć :mellow: ). W moim przypadku bardziej racjonalne będzie jednak dokładnie wymacanie kilku blanków, pogadanie ze zbrojmistrzem (czegoś się przy okazji nauczę) i zbudowanie wędzisk adekwatnych do swoich aktualnych potrzeb i możliwości. Będę jednak z zainteresowaniem wczytywał się w opinie kolegów używających 'japońców' i kto wie...

Tak na serio, to mimo że zwracam uwagę na estetykę, mógłbym łowić na najbardziej odjechane kolorystycznie kije, byle tylko zauważyć to to co poczuł na mocarnym Magabassie Remek, ową 'pracę ogonka twistera'. Mam nadzieję, że dzięki zakupionym coraz lepszej jakości blankom i rezonansowi także będę zadowolony.

A co do Gan Crafta i jego Killers'ów custom cośtam, to właśnie te ornamenty na pierścieniach są najfajniejsze, niepowtarzalne i piękne (choć od tego zimnego, gotyckiego piękna, bardzo blisko do kiczu) i IMHO przebijają to co można obejrzeć w katalogach innych firm. Może coś podobnego dałoby się tanim kosztem wykonać albo użyć fragmentów biżuterii dla metalowców? :lol: Potem wystarczy obkleić blank najkejkami w trupie czachy albo jakieś trybale i mamy killer'sa 'polish kicz style' :lol:





#134 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 04 listopad 2007 - 16:59

.... Potem wystarczy obkleić blank najkejkami w trupie czachy albo jakieś trybale i mamy killer'sa 'polish kicz style' :lol:







a ja se pomyślałem jak musiałby wygladać kij fana Dody .. ;) :huh:

JW :D

#135 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 listopad 2007 - 21:38

a ja se pomyślałem jak musiałby wygladać kij fana Dody .. ;) :huh:

JW :D


mówisz i masz :mellow:
http://www.tackletou...st07forher.html


#136 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 grudzień 2007 - 13:56

Co wam przypomina druga wędka na tej stronie?? <_<

http://www.fishingmegastore.com/acatalog/Online_Catalogue_Lo op_Fly_Rods_12.html

#137 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 09 grudzień 2007 - 14:19

ale masakra :lol: wygląda jak korba(wajcha) od starej syrenki :lol:

#138 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2007 - 15:47

Myślę, że podpowiedź stanowi umieszczenie pytania w tym wątku. Chodzi chyba o taki patent z mostem w nazwie :unsure: .
Pozdrawiam,

#139 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 18:36

Co wam przypomina druga wędka na tej stronie?? <_<

http://www.fishingmegastore.com/acatalog/Online_Catalogue_Lo op_Fly_Rods_12.html



W jednym z ostatnich Trout& Salmon byl test tego Loopa. Podobno jest dobrym rozwiazaniem dla wedkarzy z kiepskim kregoslupem, ktorym rzucanie klasyczna speyowka przynosi sporo bolu.

Wyglada kiepsko :D Jakby Megabass powiekszony pare razy :D :D :D

Bujo

#140 OFFLINE   Jacek

Jacek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:45

Witam wszystkich zapaleńców wędkarstwa. Jestem nowy na tym forum. Nie chce zakładać nowego wątku. Mam małe pytanie do użytkowników wędek castingowych firmy Megabass. Chcę nabyć taką wędkę, ale gubię się w tych japońskich oznaczeniach i opisach, (np: Moderate Fast lub regular) szukam kija na bardzo lekkie łapanie sandaczy z łódki przynętami gumowymi na główkach 4-10gr i lekkimi woblerami pływającymi typu Rapala original. Czy w ofercie Megabassa są kije castingowe o małym ciężarze wyżutu, ale o dobrym cięciu?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, megabass