Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 09 październik 2011 - 23:04

Powiem szczerze że takiego czegoś to w moim ręku jeszcze nie trzymałem.
warta każdego grosika- a było ich parę <_<


Śledziłem ten wątek z ciekawości,jednak nie mogłem skojarzyć tego blanku po samej nazwie,mogłem tylko domyślać się o który chodzi... Teraz jak dodałeś zdjęcia to skojarzyłem go natychmiastowo.

Gdy robiłem kij u Łukasza pokazał mi spinning ukręcony na tym blanku,gdy wziąłem go do ręki byłem zszokowany jego masą,wędka ważyła tyle co nic,mogę sobie wyobrazić komfort łowienia takim patykiem,coś niesamowitego :D

Gratuluję zakupu,sporo tych grosików musiałeś zostawić w Rodmasie,ale nie wątpię że było warto


#122 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 10 październik 2011 - 12:23

BLANK PST 943-2-PHENIX

 

 

Czy ktoś z was może ma taki kijek?Ewentualnie inne info mile widziane na temat tego blanku???



#123 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 10 październik 2011 - 14:48

Co do grosików to sporo, jednak jeżeli miałbym podjąć jeszcze raz taką samą decyzje, podjął bym na 100% . B)
Same tytany są drogie a te blanki są chyba najdroższymi z phenixa.
Reasumując kilka fajnych kijaszków w życiu trzymałem i tych drogich i tych mocno-drogich jednak ten uważam za Cudeńko.
Prosty, niekolorowy, bez żadnych fajerwerków.(głów węza itp :lol:) Z założenia taki miał być. Łukasz dostał wolną ręka poza kilkoma szczegółami jak np. długość dołu. Spisał się SUPER.
Fotki będą na 100% tylko nie wiem kiedy pojawię się na rybach
bo aby ukryć taki wydatek przed piękniejszą połową zapier...am jak wściekły żeby saldo na koncie sie zgadzało :mellow: :mellow: :lol: :lol:
pzdr.
ZH

#124 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 10 październik 2011 - 18:17

Posiadam ten kijek od paru miesięcy, zacny uszbrojony w Fuji Titanium pracuje wyśmienicie opisany prawidłowo kijek o szczytowej akcji przechodzące w bardziej środkowe ugięcie pod obciążeniem. Fajny na klenia, jazia da rade przy przypadkowych boleniach, jednak bałbym się chyba zbroić inaczej jak w tytany.

#125 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 10 październik 2011 - 18:38

Mam na Alconite i nie umarłem.
Przypadkowe bolenie (do 65 cm były) niszczy w okamgnieniu, dla mnie wybitny kij na takie zestawienie: klenie + bolenie; poprawnie współpracuje już z żyłką 0,16, z 0,18 pełen komfort. Na jazie wydaje mi się za ostry, nie najlepiej też zeń latają jaziowe gówienka po 1-2 cm.
Masz, zdaje się, kolego @TOFIX99, porównanie do Certified Pro 2,9/10 lb? Ten Phenix wydaje się oczko mocniejszy i sztywniejszy jest zdecydowanie, i szczytówkę ma jakby grubszą, ale zaskakująco podobnie zachowuje się pod obciążeniem. Gorzej rzuca niż Certified, ale bije Lamiego czułością.

#126 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 11 październik 2011 - 12:14

nie najlepiej też zeń latają jaziowe gówienka po 1-2 cm.


To ile jesteś realnie tym w stanie rzucić? ja czekam na 903 (tytany odpuściłem, bo doszły już do abstrakcyjnych cen), ale na lato pod powierzchniowe nie loty będe chyba szukał tez czegoś lżejszego.

#127 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 11 październik 2011 - 12:28

[quote]
nie najlepiej też zeń latają jaziowe gówienka po 1-2 cm.
[/quote]

To ile jesteś realnie tym w stanie rzucić? ja czekam na 903 (tytany odpuściłem, bo doszły już do abstrakcyjnych cen), ale na lato pod powierzchniowe nie loty będe chyba szukał tez czegoś lżejszego.
[/quote]

10 m? 12 wszystkie pieniądze. Na żyłce 0,18. Są oczywiście różne gówienka... Poza tym to wiatr dyktuje warunki... Ale wędkami z bardziej wiotką szczytówką miewam zauważalnie lepsze osiągi; kwestia przyzwyczajenia, techniki rzutu, być może. W każdym razie trochę ciała musi mieć wobler, by tego Pheniksa naładować.

#128 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 12 październik 2011 - 12:31

Panowie,a przelotka wyjściowa to jaka jest u was[25 czy 20]???
  • Framuga lubi to

#129 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 13 październik 2011 - 22:49

...hehehe

to może dołożę coś od siebie-mam przyjemność pływać z ZH na rybska
wędkę mam identyczną z racji tego,że zamawialiśmy i odbieraliśmy je w tym samym czasie :D
powiem tak- dzisiaj niestety kolega ZH nie dał rady mi towarzyszyć więc byłem zmuszony wybrać się na ciąg dalszy testów owego cudeńka sam ..obiektem mojego zainteresowania były kaczory, bo postanowiłem sprawdzić czy wreszcie można mieć jedną wędkę do zeda i kaczki ,zabrałem ze sobą wszystko co kaczki kochają czyli manns 8cm ,10cm,15cm - główki od 8gr do 20gr,lunker city 11cm,15cm, mepps nr 3,5 ,lusox,alga2 ,rapala x-rap 8-10cm - wszystko to co wymieniłem lata i pracuje wprost bajkowo,nawet 15cm mamuska na główce 20gram nie robi na tym blanku żadnego wrażenia.Rzuty jak z procy,przy prowadzeniu przynęt wzorowo- typowo szczytowo -full miejsca na zacięcie...pod rybą gnie się cały ,pełna kontrola nad rybą,nie gubi ich, branie elektryczne,niesamowite...kaczki łowione były w przedziale 60-80 cm
polecam każdemu kto się zastanawia nad złożeniem wędki i oczywiście polecam pracownię Łukasza
pozdrawiam

#130 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 13 październik 2011 - 22:59

konkretnie to jest blank T46 model TX684MH i jest to najnowszy blank phenixa :D

#131 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 październik 2011 - 06:26

EJMEN :mellow: :mellow: :mellow:

#132 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 15 październik 2011 - 20:18

ELO :mellow:

kiedy dzerkujemy? podobno mamusie wylazły B)
pozdro

#133 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 19 październik 2011 - 11:40

Phenix PST 945-2 Karabela

 

Witam. Panowie potrzebuję info odnośnie tego balnku PST 945-2 ktoś może łowi...może kolega, znajomy...wszelkie info bardzo pomocne biggrin.png dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam



#134 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 19 październik 2011 - 11:44

Jeśli dobrze kojarzę to kolega siwypike łowi 895-2 to chyba to samo tylko krótsze... ja łowię 894-2. W rodmasie macałem również goły blank 895-2 - co byś chciał wiedzieć?

ps. najlepsze info będzie mieć Łukasz więc zadzwoń do Rodmas'u i pogdaj.

#135 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 09 listopad 2011 - 16:55

U mnie 20.
Lepiej późno, niż wcale :unsure: Embarassed

#136 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 24 luty 2012 - 18:32

Phenix PST 945-2 2,85cm , 10-28g

 

Witam

Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć czy blank
Phenix PST 945-2 2,85cm , 10-28g nadaje się na kijek pod bolenia?

Chciałbym złożyć sobie kijek tylko pod bolenia, mam kilka blanków na liście ale chciałbym znać opinię waszą o w/w blanku.

Poproszę o wszelkie informacje, sugestie, ewentualnie propozycję w tej sprawie.

Pozdrawiam



#137 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 24 luty 2012 - 18:43

Z tym dłuższym styczności nie miałem,ale machałem krótszym 895-2 o tej samej mocy i cw. Jak dla mnie był już trochę za sztywny w szczycie.
Jeden kolega z forum z powodzeniem łowi bolenie z pontonu na PST 895-2 więc może się wypowie.

Ja natomiast z racji tego że łowię tylko z brzegu wybrałem model o oczko delikatniejszy,czyli 894-2. Ma piękne ugięcie,ryby się od niego nie odbijają a co więcej szybko je męczy.
Bolenie w okolicach 60-70cm wyjeżdżają na nim w około 1-2min.
Kapitalny blank do machania woblerkami boleniowymi tak w granicach 7-8cm i wadze 15-20g. Jeśli chodzi o gumki to spokojnie 3 guma + 15-20g główka. Oczywiście mówię o górnej granicy w której da się komfortowo prowadzić przynętę.

#138 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 marzec 2012 - 20:09

phenix fx 794

 

 

Łowi ktoś z was wedką na tym blanku?
Interesuje mnie on pod pstrąga wobki 4-7cm gumki na główkach od 1-6g i małe wahadełka, stosuje głownie żyłki 0,20 - 0,25 oraz plecionki 10lb.
Będę bardzo wdzięczny za kilka uwag,- ale praktycznych laugh.png typu jak się sprawuje z ww przynetami w silnym nurcie i przede wszystkim doswiadczeń z holu ryb.



#139 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 10:05

Mam mocniejszego w tej długości bo MBX790 ML do 21,węc ograniczę się jedynie do stwierdzenia ,że ten o który pytasz spokojnie obsłuży wobki pstrągowe i zatrzyma w miejscu kabana, a ugięcie karabelek pod rybką jest piękne.Natomiast główki 1-6 g to raczej od górnej wartości .

Aktualnie jestem w trakcie zbrojenia wędki pod pstrąga na blanku MHX HS9600-2 do 14 g 12LB.Nie jest to typowy HS choć blank zbieżny z mocnym dolnikiem i czułą szczytówką jednak o płynniejszym ugięciu bez przesztywnień występujących w sandaczowych HS-ch.Wczoraj byłem potestować na Wiśle i miotał wobkami kleniowymi Gębskiego 3,5cm na 12-14m ,exekutory5 i 7 15-18m Rapalka DT 4na 20m.Bardzo fajna szczytówka pokazująca pracę ale nie poddająca się w nurcie . kijek opisany do14 g,ale może więcej ,nada się też na rzecznego okonia pod obrotki małe wachadła i gumy na 5-14g głowkach.

#140 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 marzec 2012 - 10:23

Ogólnie jestem zadowolony z karabelek mam kilka PST ale FX tylko jednego jest super ale to 2,9 do 40g dlatego pytam.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych