Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Technologia NANO Matrix

rodbuilding blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 grudzień 2012 - 10:43

Podałem ceny sklepowe, a ty odsylasz do tego co zaleca producent.
Chcesz mnie obrazić mówiąć że zamierzam być profesjonalistą? Jak na razie podałem ci suche fakty o których ty zapewne nie masz pojęcia. Podałem ci gotowe wyjaśnienie cudownej technologii której kluczem jest żywica produkowana przez 3M. Wyrażnie napisałem, Xzoga nie stosuje konkretnie tej żywicy 3M ale stosuje żywice o podobnych właściwościach innej firmy i tyle wiem bo tyle przekazał producent..
Czy jest to Mitsubischi tego nie wiem. Firma oficjalnie tego nie chce zdradzić i nie powołuje się w żadnej reklamie na ten dodatek. Wiem tylko że Mitsubischi Chemicals produkuje żywice o właściwościach podobnych do 3M Matix Resin. 3M też nie podaje oficjalnie dla których 4 firm sprzedaje swój produkt. Hardy za to oficjalnie się chwali że jest jedną z tych 4 firm i jedyna na wyspach.
Domyślać się możemy że drugą jest st.Croix. Bardzo proszę, czytaj w całości teksty które sam linkujesz.

Absolutnie nie zamierzam Ciebie jak i nikogo na tym forum obrażać ,chciałem podyskutować o ten nowej technologi, ale jak człowiek który z racji dystrybucji danego produktu wypowiada się raczej jednoznacznie i kategorycznie w jakiej technologi jest robione to co sprzedaje to chyba mam prawo sądzić że jest to profesjonalne ....potem następuje stwierdzenie że tak naprawdę to nie jest pewien ...to co ja sobie o tym mogę pomyśleć ? Nie umniejszam nic produktom Xoga bo to wspaniałe blanki o niesamowitych właściwościach (na marginesie aby nie było niedomówień) Co do Hardiego to zapewniają że ich inżynierowie wprowadzili ten nowy rodzaj prepregu osiągając o 30 % mniejszą wagę blanków i zwiększoną 60 % wytrzymałość na obciążenia a więc nie wystarczy mieć taką żywicę ale trzeba ją też umiejętnie zastosować a to bardzo trudne technologicznie. Jeżeli jednak poczułeś się urażony to bardzo przepraszam.
Dzięki Piotr za info o Phenixie i CD a linki czytam ze zrozumieniem , filmy oglądam też ze zrozumieniem

#22 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 14 grudzień 2012 - 10:43

....., to tylko tak na rozluźnienie :)


no no, żeby z rana potrzeba nas nie goniła :D

#23 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:21

A tu jeszcze ciekawe zestawienie technologii w całości nazwanej Powerlux:

http://solutions.3m....Info/Powerlux/

z tego wynika że G Loomis jest kolejnym Głownym producentem.


http://www.flyfisher.../#axzz2F0nIoFTE

Użytkownik robbox4 edytował ten post 14 grudzień 2012 - 11:24


#24 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 12:59

Wszystkie te technologie mają za zadanie spowodowanie jednego. Zbliżenie się tak jak to tylko możliwe do jednorodnej struktury na grubości ścianki. Dzieje się to z jednoczesnym mieszaniem materiałów o różnych właściwościach, jak np. ART w St. Croix ,w seriach od SCIV wzwyż.



Prawdopodobnie nigdy nie osiągną pełnej wytrzymałości obliczeniowej dla włókna węglowego, ale robią postępy. Należy przy tym zauważyć, że im bardziej zbliżamy się do litego grafitu, tym bardziej wrażliwy na urazy staje się blank. Nie wspominając o tym, że w dalszym ciągu nikt nie poradził sobie z anomaliami niesymetrycznych przekrojów. W kijach grubościennych ma to mniejsze znaczenie, bo ze względu na grubość ścianki są mniej wyczuwalne różnice. Niemniej w blankach cienkościennych, to w dalszym ciągu zgrzyt, tym większy im z bardziej zaawansowanym sposobem produkcji mamy do czynienia. Bo jak np. mam traktować coś takiego w blanku za $200?

Załączony plik  p32.jpg   22,67 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  p33.jpg   19,59 KB   21 Ilość pobrań

Marki i modelu nie podaje, żeby nie siać fermentu.

#25 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:05

Witam,

Nie, owe technologie maja sklonic wedkarzy do zakupu kolejnego wedziska. Te wszystkie procenty, srenty nie wiadomo do czego sie odnosza, waga gotowych wedzisk czy blankow tez jakos nie poraza ( porownac RX8 Batson i LE St Croix). Tych producentow z nano jest od czorta, kazdy praktycznie ma juz w swojej ofercie, Dragon pewnie tez.

Hardy Sintrix- wspaniale muchowki swoja droga, pieknie pracuja pod linka i gasna szybko, linka lata baaaardzo daleko. Kiedys w planach mam 10' #8.

Bujo

#26 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 grudzień 2012 - 19:54

Proponuję: pooglądać, podotykać, powyginać,...Poczciwe Shimano ASPIRE DX. To nic innego jak 3M Powerlux Composites.

Wielu będzie zaskoczonych .Cena wprawdzie mniej ciekawa,ale zapewniam,że w 2013 może troszkę

pomieszać niektórym importerom "kosmicznych technologii' i '''cudownych" np. blanków.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, blank