Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8080 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 05 październik 2013 - 11:32

Dzisiejsze biczowanie castem zaowocowało 4 "wymiarowymi" sandaczami, w "" ponieważ miały 50-58 cm a ja uznaję za sukces jedynie rybki powyżej 60 cm tego gatunku. Dobitka na znanym starorzeczu zaowocowała 8 szczupaczkami do 30 cm :(

Sandacze na gumki Kaitech + duże główki jigowe od robertd, szczupaki na zwykły spinning na Startbaity od Jacka Grzeszczyka (nie mam pojęcia czy tu się udziela) + 5-7 cm kopyta.

Wszystkie przynęty sylikonowe "oczojebne".

Ogólnie widać, że nocne przymrozki uaktywniły rybki na Wiśle, na starorzeczu zawsze małych szczupaczków jest do bólu :/



#182 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 06 październik 2013 - 18:47

Dzis na Wiselce doslownie 3 slabe brania i sandaczyk ok 30cm wiec rewelacji nie bylo


Użytkownik krakus edytował ten post 06 październik 2013 - 18:47


#183 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1352 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 październik 2013 - 19:50

u mnie dokładnie tak samo, dwa brania i jeden sandaczyk ok 30 cm na brzegu...



#184 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 06 październik 2013 - 20:56

Ja planuje jutro uderzyć w Niepołomicach - tak się składa, że mam tam budowę :)

Coś, ktoś poleci ??



#185 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 06 październik 2013 - 21:20

Pod mostem drogowym i na główkach poniżej próbuj. Głebi nie ma ale zanderek czasem się trafi.



#186 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 08 październik 2013 - 14:27

I jak Krzychu miales chociaz branie ? :)

Ja bylem wczoraj 2 krótkie

Dzis na chwile Zero



#187 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 08 październik 2013 - 17:08

Nie trafiłem nad wodę jeszcze
:-)

#188 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 28 październik 2013 - 09:38

I jak Krzychu miales chociaz branie ? :)

Ja bylem wczoraj 2 krótkie

Dzis na chwile Zero

 

W zeszły piątek w 2h 7 sandaczy .... do 30 cm. Wędkowałem na Wiśle z główek w okolicach mostu w Niepołomicach.

Z kolei w nocy z piątku na sobotę wędkowałem na W2 powyżej Krakowa i od 00:30 do ok.  08:00 kompletnie nic :(

W obu przypadkach metoda to spinning/baitacting.



#189 OFFLINE   RobHimself10

RobHimself10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 28 październik 2013 - 09:57

U mnie również kiepsko, może jest za ciepło dla sandałków?

 

- środa: najpierw okolice stopnia Kościuszki na zero, potem przeniosłem się pod klasztor w Tyńcu - tam jeden przedszkolak sandaczyk 30cm, łącznie ok 5h łowienia od 13 do 18

 

- piątek: także ok 5h machania - od 15:30 główki poniżej Przewozu na zero, ok 17:30 przeniosłem się na odcinek Most Grunwaldzki - ujście Wilgi, tam jako przyłów trafił się leszcz 67cm

 

- niedziela: Wisła w okolicach mostu kolejowego na Przylasku Rusieckim, nie było warunków do łowienia na gumę, wiało tak że nie szło ustać na nogach i po 2,5h odpuściłem, zero kontaktu

 

Łowiłem zestawem Shimano Nexave 3000, Konger WCH Zander 10-35gr, plecionka 0,14 fluo, kopytka 7cm na główkach 12gr lub nieco większe karbowane twistery na 20gr główce.

 

Już nie mam pomysłu gdzie się wybrać następnym razem, chyba trzeba będzie gdzieś dalej uderzyć: Nowe Brzesko, może ujście Raby albo Skawinki?



#190 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 28 październik 2013 - 10:02

Za ciepła woda - nawet 12*. Stagnacja. Musi się ochłodzić.



#191 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 28 październik 2013 - 10:04

Widzę, że Kolega @K-Pon ma podobne sukcesy do moich, jednak z tą małą różnicą, że mi nawet te maluchy się nie czepiają (może to i dobrze ;) ).

Zeszły tydzień trzy wyjazdy i miejsca za sandaczem - Niepołomice, Nowe Brzesko i Niedary.

Wynik nawet niezły - urwane cztery fajne wobki, kilka blach i sporo gum.

Może pogoda "zbyt wakacyjna", ale z drugiej strony przecież kiedyś muszą gryźć, no chyba że już lodówki w okolicznych domach zapełniły :unsure: .


  • kristofer232 i tomek1996 lubią to

#192 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 28 październik 2013 - 11:11

Na tyle osób takie wyniki do tego rózne miejsca i godziny polowu to widocznie jeszcze rybka nie gryzie tak jak powinna

Ja czekam z utesknieniem na spadek temp. :)


  • sloniukrk lubi to

#193 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 28 październik 2013 - 11:33

Na tyle osób takie wyniki do tego rózne miejsca i godziny polowu to widocznie jeszcze rybka nie gryzie tak jak powinna

Ja czekam z utesknieniem na spadek temp. :)

 

Po ostatnich "sukcesach" powiedziałem sobie DOŚĆ W TYM ROKU, jak mnie Żona nie wygoni na ryby to nie ma opcji bym gdziekolwiek wybył.



#194 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 28 październik 2013 - 12:38

Sadze ze jak tu chlopaki powstawiaja jakies fajne fotki to sie napewno skusisz :)

Ja tam czy bierze czy nie lubie czas nad woda spedzac

ps podaj nr do zony to jutro juz bedziesz nad woda hehe :)



#195 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 październik 2013 - 13:07

E panowie, nie poddawać się. 

Od siebie dodam tyle, że choć do KRK mi daleko to łowimy na jednej wodzie. Więc jak u mnie biorą po zmroku sandałki to i u Was też powinny i raczej nie jest za ciepło. 

Godziny moich połowów to 18-21 ( teraz będzie 17 - 20/21) bo się zimowo na zegarku zrobiło. 

Nie poddawać się i nie bać się zostać do ciemności, bo woda zaczyna żyć zaraz po przełomie a potem nagle wszystko cichnie. 



#196 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 28 październik 2013 - 13:25

Na tyle osób takie wyniki do tego rózne miejsca i godziny polowu to widocznie jeszcze rybka nie gryzie tak jak powinna

Ja czekam z utesknieniem na spadek temp. :)

 

Wtedy będzie za zimno. "Panie tydzień temu to brały, a teraz ..."

Ta sama śpiewka jest co roku :)

Jak sandacz jest w wodzie to aktywny jest od dawna. Może być jedynie gorzej wraz ze spadkiem temperatury.

Jedyny problem to go namierzyć (im zimniej tym łatwiej).



#197 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 28 październik 2013 - 14:03

Wtedy będzie za zimno. "Panie tydzień temu to brały, a teraz ..."

Ta sama śpiewka jest co roku :)

Jak sandacz jest w wodzie to aktywny jest od dawna. Może być jedynie gorzej wraz ze spadkiem temperatury.

Jedyny problem to go namierzyć (im zimniej tym łatwiej).

 

Z mojego wieloletniego doswiadczenia zauwazylem ze jednak w tych miejscach których wedkuje najlepsze wyniki mam jak w nocy jest lekki przymrozek i przy tym zostaje :)

Z namierzeniem rybki duzego problemu nie ma bo jest kilka miejsc w krk i okolicach gdzie zenderki byly , sa i pewno beda ot takie bankóweczki

Co do godzin wedkowania to potrafie byc nad woda nawet na jesien 12 godzin do tego nie skacze z miejsca na miejsce tylko naprawde dokladnie oblawiam swoje miejsca , kombinuje z przynetami itd

Jezeli chodzi o ilosc lowionych ryb to w zeszlym roku powalila mnie na kolana ale niestety rybki do 45cm jezeli przezyly to w tym roku mam cicha nadzieje na kilka miarowych zenderków :)

ps dodam ze mialem w tym roku juz misia na kijaszku dobre 90+ ale przez moja glupote i mysleniu gdzie by tu sobie foteczke z misiem zrobic co by sie na brzegu nie meczyl za dlugo to Go stracilem :)

Moze uda sie Go skusic ponownie jak nie spierniczy na gleboka wode bo tam gdzie wziol bylo max 1,5 metra wody wiec jest po co jezdzic nad wode :)

Pozdrawiam i mysle ze do konca roku jednak kilka fotek z fajnymi rybkami bedzie mi tu dane obejrzec :)



#198 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 28 październik 2013 - 14:10

Panowie,czy podczas Waszych ostatnich wypadów zauwazyliście aktywność bolenia na powierzchni? Korci zerwać się jeszcze raz w tym roku za rapą...:)



#199 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 październik 2013 - 14:14

Panowie, gdzie o tej porze i w najbliższych tygodniach szukać rzecznych zanderów w ciągu dnia - warkocz, granica warkocza i spokojnej wody, baseny? Wiem, że odpowiedź nie będzie prosta i jednoznaczna - ale może macie jakieś wnioski?

A może rynny przy brzegu za przerwaną główką?

Jestem abaolutnie swieży w temacie, stąd moje pytanie.

#200 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 28 październik 2013 - 15:00

Panowie,czy podczas Waszych ostatnich wypadów zauwazyliście aktywność bolenia na powierzchni? Korci zerwać się jeszcze raz w tym roku za rapą... :)

Tam gdzie ja wedkuje to mozesz nie wierzyc ale nigdy nie widzialem ataku bolka :) wiec nie pomoge ale pogoda zachecajaca

 

Panowie, gdzie o tej porze i w najbliższych tygodniach szukać rzecznych zanderów w ciągu dnia - warkocz, granica warkocza i spokojnej wody, baseny? Wiem, że odpowiedź nie będzie prosta i jednoznaczna - ale może macie jakieś wnioski?

A może rynny przy brzegu za przerwaną główką?

Jestem abaolutnie swieży w temacie, stąd moje pytanie.

Kolego wszystkie miejsca które wymieniles sa potencjanym miejscem przebywania zenderków wiec musisz poswiecic tym miejscom trochu czasu

Co najwyzej nie trac czasu na baseny jezeli nie kreci sie tam drobnica i jest plytko

Powodzenia


Użytkownik krakus edytował ten post 28 październik 2013 - 15:01