Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7940 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 30 październik 2011 - 16:55

Tak pływamy z echem. Przy niskiej wodzie na zewnetrznych zakretach Wisły głebokość dochodziła do 8m (okolice Łęgu). Przecietnie jest kolo 3,5-4. Powyżej stopnia Kościuszki mamy jedno fajne miejsce zlokalizowane - rozpruta opaska opadająca do 6m

#82 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 31 październik 2011 - 11:18

Pływamy z kolegą (nawet daleko poza Tyniec). Jak coś mogę pomóc to pytaj.


O.K. Dzięki.
Tak tylko pytam z ciekawości. O wyniki nie pytam, bo sam sobie sprawdzę :D Znam dobrze niektóre odcinki, bo od lat tam pływam, tyle tylko, że chodziło mi o poznawanie wody pod kontem karpiowym. Ze spningiem po pływałem ze dwa razy i raczej pływałem niż łowiłem. Takich głębinek 7-8m jest więcej. To samo jak chodzi o rozmyte opaski, stare umocnienia itp. Woda na uregulowanym krakowskim odcinku (pow. stopnia Przewóz) wydaje się monotonnym kanałem, ale taka nie jest. Jak wszędzie - trzeba pływać, łowić i poznawać. Przy okazji karpiowania często trafiały się klenie +50, czy podobne jazie. Bywało, że te drugie były przekleństwem. Trafiały się sumy, a raz nawet sandacz na miodowo kwiatowy zapach :D. Jeszcze w tym roku kilka razy popływam i tym razem przynajmniej spróbuję coś złowić. Planuję wymienić ponton. Ma służyć do częstszych spiningowych łowów. Tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości ( do końca 2014) ma powstać kolejny stopień wodny w Niepołomicach, więc liczę na ciekawy odcinek do popływania. Tym bardziej, że będzie inny od krakowskiego. Pożyjemy, zobaczymy.

#83 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 31 październik 2011 - 12:26

Szczerze mówiąć w ten stopień wodny mocno nie wierze (w szczególności w termin - 2014). Fakt głębszych miejsc jest więcej, rozmytych opasek i innych zwalisk też (np vis a vis ujsćia Dłubni - pod przeciwległym brzegiem)

#84 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 31 październik 2011 - 12:41

Co do stopnia to jakieś półtora tygodnia temu był materiał w Kronice Krakowskiej, jako by klapło i taki termin podano. Aż z ciekawości spróbuję się czegoś dowiedzieć na miejscu. W dzisiejszych czasach sama realizacja jakiejś inwestycji to przysłowiowy pikuś. Najgorsze, że wszystkie biórwy muszą się wyrobić, czyli plany, opracowania, opinie, odwołania, oddziaływania, znowu opracowania i kontropinie... itd. Jak już napisałem: pożywim, uwidim. A póki co byle dziś w nocy karpie brały B)
Wiem, wiem nie to forum :lol:

#85 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 31 październik 2011 - 12:54

Karpiarzy często widze na przeciw ciepłego kanału w Nowej Hucie.
Ja tam wydłubałem ładnego klenia wiosną. To miejsce ze zwalonymi po powodzi drzewami.

#86 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 31 październik 2011 - 20:51

Ten kraj jest strasznie poryty ,kolesie z WWF chcą powrotu łososia do górnych dopływów Wisły a inni myślą nad kolejnym progiem na Wiśle. :( :unsure: :huh: :unsure: :huh: :unsure:

#87 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 31 październik 2011 - 23:13

najlepsze jest to że niestety WWF nie ma nic do gadania a program nadzoruje RZGW, które też wydaje zezwolenia na wszelkie zabudowy rzek...

#88 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 01 listopad 2011 - 07:25

Próg był planowany razem z progiem w Przewozie , ale wybudowano tylko jeden. Stąd Przewóz jest nieżeglowny. Próg w Niepołomicach przynajmniej w teorii ma to poprawić i uczynić z Wisły szlak wodny.

#89 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 listopad 2011 - 08:36

nieżeglowny i nierybny ..przy tej niżówce są miejsca gdzie w woderach przejdę na drugi brzeg!
http://www.polskiesz...niepolonice.pdf

#90 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 01 listopad 2011 - 16:55

Jeśli chodzi o białoryb to tego akurat dużo, drapieżnik pewnie wybity , a to co zostało spłukane przez powódź. Przewóz to mekka kłusowników.

#91 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 02 listopad 2011 - 00:55

nieżeglowny i nierybny ..przy tej niżówce są miejsca gdzie w woderach przejdę na drugi brzeg!
http://www.polskiesz...niepolonice.pdf



Ciekawe pismo, czytając je włos jeżył mi się na plecach i szlag trafiał punktując takie argumenty o nieszkodliwości ekologicznej tych budowli. Tragedia! Widać, ze dla tych ludzi tylko kasa się liczy. Ale dobro ludzi i następnych pokoleń to w dupie! Pogłębiająca się erozja poniżej Przewozu... a niby czym spowodowana? Tym że deszczu nie ma!? NIE, spowodowana jest właśnie stopniem Przewóz! Banda kretynów, dobrze że Projekt Narodowej Strategii Gospodarowania Wodami 2030 zakłada inne gospodarowanie wód.

#92 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 02 listopad 2011 - 08:52

Mógłbyś rozwinąć? Jestem laikiem troche :(

W każdym bądź razie chyba klamka zapadła - http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,10572844,W_Niepolomic ach_na_Wisle_prad_i_turystyka.html


#93 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 02 listopad 2011 - 18:41

Dzis bylem na Wisle w okolicy Mogily
Wynik to jeden sandaczyk na oko 35 cm + kilka bardzo delikatnych bran , a wiec smialo moge napisac ze rybka dzis nie gryzla za dobrze
A jak u Was panowie dzieje sie cos ?

#94 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 06 listopad 2011 - 11:32

Ja dziś wydłubałem małego sandacza pod mostem w Niepolomicach. Może podrosnie do dorosłych rozmiarów. W tym miejscu jest teraz duże zgrupowanie drobnicy i drapieżniki krążą - ludzie też:(

#95 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 06 listopad 2011 - 17:02

Ja dzis wyskoczylem na kilka godzin nad Wiselke w okolice sstopnia wodnego ,, DBIE ,, u mnie zero i u 2 grunciarzy co lowili na rybki tez nic a wiec chyba trzeba poczekac na wieczorne przymrozki

#96 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 06 listopad 2011 - 17:48

Byłem tam wczoraj i na 0. Inna sprawa to stan Wisły - pieszo ją można przejść.

#97 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 06 listopad 2011 - 19:38

Witam,

Dzisiaj 2 sandacze ok. 40 cm w okolicach Mogiły. Poza tym : zero okonia, klenia .... Coś jest nie tak z tą nasza Wisłą.

#98 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 06 listopad 2011 - 21:28

Ja zauwazylem t zmiane po zeszlorocznej powodzi choc drobengo sandacza trochu jest bo mialem w tym roku dzien ze zlapalem ich 8 plus 2 spady plus kilka bran ale wszystkie rybki do 45 cm
Zastanawiam sie gdzie sie mogly pochowac te wieksze sztuki bo przed powodzia kilka grubasów udalo mi sie przechytrzyc lowiac w tych samych miejscach lub podobnych

#99 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 17:07

Ja sobie wreszcie trochę popływałem. Bardziej był to rekonesans niż łowienie. Chciałem po prostu opłynąć stare śmieci i dotknąć ich spiningiem. Wziołem dwa zestawy. No i w praniu wyszło, że muszę wzmocnić plecionkę na tym delikatniejszym. Pół godziny z zestawem bardziej sumowym, ze sporą gumą na 25gr. przyniosło dwa brania z opadu, w rynnie 8m. Jedno to sandaczyk ok.55 i drugie spudłowane. Woda przy obecnym przepływie prawie stoi i można by o wiele przyjemniej obłowić sobie to i tamto bez sięgania po mocarne pały. Ale generalnie rybę widać na górze jak w lecie. Więc jeszcze nie ten czas. No ale popływałem sobie i w zasadzie o to chodziło.

#100 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 08 listopad 2011 - 14:48

No to miło że się cos uwiesiło. My zamkneliśmy sezon pontonowy i coś tam z brzegu dłubiemy, ale bez przekonania. Weekend ma być już chłodny - zobaczymy czy coś się zmieni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Akwamaryn