Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt typu "Tennessee" / na przesuwnych pierścieniach

tech-rb uchwyt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 maj 2014 - 10:46

Zakombinowane, ale mogłoby zadziałać. Jakby jeszcze dać z przodu odpowiednio dotoczoną zaślepkę z EVA, mogłoby się ładnie komponować. Co do wymiarów wewnętrznych pierścieni, to właśnie zmierzyłem dwa w rozmiarze 24 i oba mają wewnątrz 23mm. Więc pasowanie to raczej tylko na żywca. Rurek to bym szukał na ebayu. np.

 

http://www.ebay.com/...=item338d7b2698



#42 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 maj 2014 - 11:08

Z rysowaniem stopki można sobie poradzić. Przeszlifować ranty. Grafitowe PBay trzymają młynek dobrze i to wiem. O innych się nie wypowiem, bo bywa z tym różnie. Mam coś takiego teraz na rozkładzie np.

 

 

attachicon.gifalr1.jpg

 

 

Trzyma tak sobie, ale za to wygląda przekozacko i jest bardzo lekkie. Pacyfiki są miłe w dotyku i ciepłe. Średnice to bym zwyczajnie dobrał pod Twój chwyt. Jaki preferujesz. 

A kiedyś myślałem, że czeski Tap, przyklejony przylepcem do bambusa to obciach  ;)



#43 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 13:00

Dzieki Krzysku widze ze w linku od Ciebie sa rury 25 mm OD wiec pierscienie nr 26 powinny pasowac :)

#44 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 13:05

W sumie to takie stozki z pianki np w ksztalcie lekkich beczulek moznaby zrobic z obydwu stron rurki i nie wklejac pierscieni na woven

Z przodu stozek robilby za fore od razu

Najladniej wygladaloby na troche mniejszej rurce z pierscieniami nr 24 jednak

#45 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 11 maj 2014 - 15:03

Rurki na KDPS 16 mają wymiar zewnętrzny 23,2 mm. Może na nich udało by się zrobić uchwyt z pierścieniami rozmiaru 24. 

 

http://www.cmw-angel...eHülse-WCTKDPS/



#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 18:05

Ciekawy pomysł, tylko widze że najdłuższa taka rurka ma 4.6 cm długości - a to chyba mniej niż stopka kołowrotka

 

A podejrzewam że długość takiej rurki powinna równać się długości stopki kołowrotka + 4 mm (po 2mm na strone zapasu) - ale moze tu Krzysiek_W jakieś światło rzuci skoro ma pierścienie nr 24 pod ręką



#47 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 maj 2014 - 18:16

A potem będzie, że źle pomierzyłem. OK. Sprawdziłem jeszcze raz. Mam tylko 4szt. Wymiary minimalne  2x 23,0; 23,3; 23,2 . Minimalne dlatego że, pomiary średnic zorientowanych o 90 stopni, w jednym egzemplarzu różnią się. Także jakość wykonania jest taka sobie. 



#48 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 18:26

No ale jak pierścienie sa grafitowe to moga być lekko jajowate , to ściśnie lekko i się zrobią okrągłe.  Jak w jedną stronę średnica jest 23.2 a w drugą stronę na krzyż 23.0 po ściśnięciu , powinna być w obu kierunkach 23.1 .  Wg opisu producenta ID pierścieni to 23.3

 

Ale ja nie o to pytałem, bardziej chodziło mi o Twoją opinię nt długości (nie średnicy) tego odcinka rurki z woven carbon która ma posłużyć za podstawę do budowy reel seat'u.  Czy to powinna być, uwzględniając pierścienie, rurka = długości stopki kołowrotka czy może nieco dłuższa albo nieco krótsza?

 

Zakładając że z obydwu stron będa "beczułki" z pianki EVA



#49 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 18:41

Właśnie zobaczyłem że u Matagiego w katalogu jest podbny CB-17KLC o długości 57 mm - moze ten by sie nadal



#50 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 11 maj 2014 - 18:52

17-tka ma wymiar zewnętrzny 25 mm



#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 19:02

17-tka ma wymiar zewnętrzny 25 mm

 

Ale jaka 17-ka ? Mówisz o rurce CB-17KLC ?



#52 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 11 maj 2014 - 19:06

Ale jaka 17-ka ? Mówisz o rurce CB-17KLC ?

Tak. Rurka ta jest na uchwyt 17. Zobacz jeszcze raz w tym linku wymiary

 

http://www.cmw-angel...eHülse-WCTKDPS/



#53 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 11 maj 2014 - 19:12

Z tego co pamiętam to przeprowadzałeś wywiad z Mamoru

 

http://jerkbait.pl/p...m-matagi-f-r178

 

Może po znajomości sprezentuje Ci dłuższy kawałek rurki 23 mm , z czego przecież robią na 16-tki  ;)



#54 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 maj 2014 - 21:07

 

Ale ja nie o to pytałem, bardziej chodziło mi o Twoją opinię nt długości (nie średnicy) tego odcinka rurki z woven carbon która ma posłużyć za podstawę do budowy reel seat'u.  Czy to powinna być, uwzględniając pierścienie, rurka = długości stopki kołowrotka czy może nieco dłuższa albo nieco krótsza?

 

Zakładając że z obydwu stron będa "beczułki" z pianki EVA

 

Nie wiem. Myślę, że to zależy co chcesz osiągnąć. Ja bym dał rurkę dłuższą o tyle, aby stopki opierały się na niej całkowicie, mimo że schowane. Czyli rurka= długość stopki + pierścień nieruchomy. Jeśli z tyłu ,miałoby powstać oparcie dla poduszki dłoni to rurką można wyjechać. Wtedy z kolei powstało by coś przypominającego tennessee grip. 



#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 22:01

Kurcze, nie skumałem że te rurki u Matagiego to to samo co w CMW  ;)



#56 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 maj 2014 - 21:23

Uzywam kija z tymi pierscieniami alu do Pstrągman , mialem tez węde na grafitach i wygodniejsze sa te aluminiowe ,kołowrotek siedzi pewnie , trzeba tylko mocno zacisnać .

Sa na tyle cienkie ze od góry twoża praktycznie plaska linie z korkiem , jeden z najwygodniejszych systemów mocowania jakie mialem okazje trzymac w łapie .

A nie jest zimno w łape , alu jest cienkie i dobrze trzyma cieplo .

Załączone pliki


  • Del Toro lubi to

#57 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 maj 2014 - 14:11

Uzywam kija z tymi pierscieniami alu do Pstrągman , mialem tez węde na grafitach i wygodniejsze sa te aluminiowe ,kołowrotek siedzi pewnie , trzeba tylko mocno zacisnać .

Sa na tyle cienkie ze od góry twoża praktycznie plaska linie z korkiem , jeden z najwygodniejszych systemów mocowania jakie mialem okazje trzymac w łapie .

A nie jest zimno w łape , alu jest cienkie i dobrze trzyma cieplo .

System mocowania może i wygodny,ale co z transmisją impulsów do ręki?



#58 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 14 grudzień 2014 - 11:52

wczoraj zdemontowałem stary uchwyt wraz z korkiem w moim ulubionym kijku na klenio -,jazie , celem zmniejszenia dolnika w originale jest zbyt długi - wystaje sporo poza łokieć  ,

chciałem wstawić NPS fuji , ale po demontażu zonk :o  dolnik jest wklejony na 20cm w rurkę grafitowa   , nie wiem co mieli na celu aby coś takiego robić ? pozostaje mi zrobić dolnik na długim korku i przesuwnych pierścieniach , i teraz pytanko, chciałem zrobić całość  w burl, czy   na mocowaniu  kołowrotka dać korkogumę , jak będą zachowywać się te korki pod naciskiem stopki kołowrotka , czy z czasem nie dojdzie do wykruszenia  korka - burl ?

 

Załączony plik  IMAG1462.jpg   30,63 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG1463.jpg   35,33 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik robas edytował ten post 17 grudzień 2014 - 21:48


#59 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2014 - 17:17

blank pewnie był nie symetryczny albo cos w tym stylu ,i w ten sposób go dopalono , zamontuj na to bezpośrednio korek , wyrównaj tasma papierowa i przykryj ozdobnym pierscionkiem i po problemie.

 

Co do pierscieni przesuwnych to  ja je kocham  , i generalnie przez wiekszą czesc sezonu mam na stałe przypiety kolowrotek do kija ,bo tylko od tego sie niszczy . tzn odciska sie stopka jak za mocno przycisniesz pierscienie (tzn na pałe).

Ale na to jest tez sposób ,wystarczy polac to miejsce  goraca woda i szybciutko wszystko wraca do pierwotnego stanu .

 

Napewno nie mozna wtedy oszczedzac na korku, bo wiadomo spachla itp , wszystkie burcle mielone , i tego typu wynalazki sa mocniejsze od nomalnego czystego korka wiec tylko na plus , ale waga na minus :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  yad.jpg   122,14 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  yad 1.jpg   129,63 KB   7 Ilość pobrań

Użytkownik antilag edytował ten post 19 grudzień 2014 - 18:04


#60 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:10

Jeżeli chciałeś zamontować uchwyt NPS fuji to w czym problem ? Ładnie przygotowałeś blank pod nowy ubiór więc jeżeli tylko ten NPS fuji ma średnicę równą lub większą niż tak sztukowana rurka to nie ma sprawy . Jeżeli wypada to w środku uchwytu to średnice wyrównasz taśmą tesa . Po co kombinować z pierścieniami , które są zdecydowanie gorszym rozwiązaniem ( dla mnie ! ) niż stabilny uchwyt . W ogóle określ problem , bo ja nie widzę żadnego. Piszesz że zonk ale trochę grubsza rurka to nie problem , po prostu trzeba dobrać taki uchwyt kołowrotka  który wejdzie na tą rurkę .Jaką średnice ma ta rurka ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TECH, tech-rb, uchwyt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych