Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
339 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 październik 2007 - 18:48

[quote]
Z tej wymiany wynika chyba jasno, że ja problemów nie mam w odróżnieniu od Ciebie. Ja łowię a Ty patrzysz jak innym sumy suną w zatopione drzewa :D Ja mam na to sposoby. Marek Szymanski chyba też, bo jakoś nie biadoli jak Ty. Może dlatego, że po sumowe szlify jeździł do mojego rodzinnego Tarnobrzega gdzie z dużo lepszym skutkiem od Ciebie podglądał jak łowi twórca szkoły sumowej (Tarnobrzeskiej) Zbyszek Gil. Stare dziej, pewnie wówczas śmigałeś z pieluchą :D Bez urazy :D PS. W kanale prawie nie łowię. Złowiłem tam z 10 sumów w czasach kiedy nie był oblegany, czyli jakieś 20 lat temu.
[/quote]

Ja myślałem ,że Marek.Sz uczył się na warszawskiej Wiśle od Maćka.J :unsure:

Wiem, że na początku tego sezonu Marek miał takie sytuacje o ,kótrych pisze @Wujek...branie i wejście w zaczepy, mimo mocarnego sprzętu.
Widać tylko Ty Robercie masz na takie sytuacje sposoby.Proszę zdradź nam jakie :D
Mam na Narwi takie łowiska ,gdzie sum po braniu na 90% wjedzie w zaczepy...co robić by tego uniknąć? :wacko:
[/quote]
Nie łowić mazowieckich sumów
;) ;)
[/quote]

Kiepskie rozwiązanie bo sumy w całej RP zmiatają po braniu do swojego domu...a nie mieszkają jak wiesz na plaży zalanej metrową wodą ;)


#222 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 październik 2007 - 19:08

A to się warszawka oburzyła :lol: Przecież Szymański sam o tym pisał. A po za tym to jakaś ujma? W książce o sumach opis metod najbardziej znanych łowców sumów zaczyna się nie przypadkiem od Zbyszka Gila. No cóż, lata propagandy WW, które twierdziły, że ryby potrafią łowić tylko warszawiacy, zrobił swoje :lol:

#223 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 październik 2007 - 19:16

A to się warszawka oburzyła :lol: Przecież Szymański sam o tym pisał. A po za tym to jakaś ujma? W książce o sumach opis metod najbardziej znanych łowców sumów zaczyna się nie przypadkiem od Zbyszka Gila. No cóż, lata propagandy WW, które twierdziły, że ryby potrafią łowić tylko warszawiacy, zrobił swoje :lol:


@Robert nikt się nie oburza :D
Dawaj ten super sposób na uciekającego w zawady suma B)
Warszawaka i okolice czekają ;)

pozdro


#224 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 październik 2007 - 19:20

falgmar, swoje skromne osobiste zdanie możesz podzielic całkowicie na marginesie :lol:

#225 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 październik 2007 - 20:11

Maciejowat, od kiedy my się czymś dzielimy? Wy macie najlepszy wobler boleniowy na świecie (Wujka), a ja mam swoje metody na sumy. Wy jesteście przekonani że ten wobler jest naj, a moi koledzy wiedzą, że moje metody działają. I tak zostanie bo każdy sobie dobiera towarzystwo z którym się dzieli. Ponad to gdyby, to jestem przekonany, ze moje sposoby kompletnie by nie działały w Warszawie (i okolicy) tak jak Wasz wobler u mnie. Takie ciekawe zjawisko :lol:

#226 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 październik 2007 - 20:50

Aj !!!!! - jestem pod wrażeniem, ciekawe co na to Marek Szymański?
A ja biedny myślałem, że Marek to zęby zjadł na mazowieckiej Wiśle - a tu masz, taki zonk, okazuje się że na małopolskiej ! :huh:

@Robert, zawsze podziwiałem Twoją niezachwianą pewność siebie ale teraz to już chyba przeszedłeś samego siebie. Ale co tam, to tylko moje skromne zdanie.... :unsure:




Jak na mój gust to Tarnobrzeg jest na Podkarpaciu a nie w Małopolsce :mellow:

#227 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 październik 2007 - 21:11

Maciejowat, od kiedy my się czymś dzielimy? Wy macie najlepszy wobler boleniowy na świecie (Wujka), a ja mam swoje metody na sumy. Wy jesteście przekonani że ten wobler jest naj, a moi koledzy wiedzą, że moje metody działają. I tak zostanie bo każdy sobie dobiera towarzystwo z którym się dzieli. Ponad to gdyby, to jestem przekonany, ze moje sposoby kompletnie by nie działały w Warszawie (i okolicy) tak jak Wasz wobler u mnie. Takie ciekawe zjawisko :lol:


@Robert
Niezłą masz jazdę z tym wujkowobkiem :lol:

Co do dzielenia się wiedzą na Jerbait.pl to jeżeli będę kiedyś wiedział coś czego Ty jeszcze nie wiesz, to chętnie się z Tobą tą wiedzą podzielę :D

pozdrawiam




#228 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 październik 2007 - 21:15

Z tej wymiany wynika chyba jasno, że ja problemów nie mam w odróżnieniu od Ciebie. Ja łowię a Ty patrzysz jak innym sumy suną w zatopione drzewa :D Ja mam na to sposoby. Marek Szymanski chyba też, bo jakoś nie biadoli jak Ty. Może dlatego, że po sumowe szlify jeździł do mojego rodzinnego Tarnobrzega gdzie z dużo lepszym skutkiem od Ciebie podglądał jak łowi twórca szkoły sumowej (Tarnobrzeskiej) Zbyszek Gil. Stare dziej, pewnie wówczas śmigałeś z pieluchą :D Bez urazy :D PS. W kanale prawie nie łowię. Złowiłem tam z 10 sumów w czasach kiedy nie był oblegany, czyli jakieś 20 lat temu.


No chyba jednak Ty masz i to poważne. Określenia typu warszawka itp mówią same za siebie. Ciekawe że można mieć aż tak wysokie mniemanie o sobie i wciąż wygłaszać jedynie słuszne poglądy, ale już się przyzwyczaiłem do tego.
Owszem patrzę jak innym sumy wchodza w zawady dlatego jeśli już nastawiam się na sumy stosuję mocny sprzęt, a nie jakieś zestawy uniwersalne. Przecierz o tym pisałem żeby właśnie unikać takich sytuacji. Z tego co wiem M.Szymański również stosuje mocne i bardzo mocne zestawy, a na pewno nie używa 70g kijków.
Czytałem również kolejne posty odnośnie wymiany doświadczeń. Widzę że chyba mocno Cię boli fakt że nie dałem Ci moich woblerów. No tak, jak mogłem tak zrobić? Przecierz powinienem w pierwszej kolejności pomyśleć o Tobie i dać Ci do przetestowania kilka sztuk. Wtedy pewnie byłbym fajny. Chociarz nie, pewnie już nie byłbym fajny po wyrażeniu opinii na temat rekomendowanego przez Ciebie super thrilla. Ciekawe ile wziąłeś za tę bezstronną i obiektywną oipinię? Widzisz, ja również decyduję o tym komu daję swoje woblery, a komu nie. To czy moje woblery sprawdziłyby się na Twojej wodzie mało mnie interesuje, ważne że sprawdzają się na mojej.
A o to że kiedyś śmigałem z pieluchą to się nie obrażam. Każdy z nas kiedyś tak śmigał, Ty również, choć w Twoim przypadku nie zdziwiłbym się jakbyś napisał że od urodzenia robiłeś w sedes.

#229 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 13 październik 2007 - 21:25

[quote title=Siksa napisał(a) dnia Sat, 13 October 2007
Jak na mój gust to Tarnobrzeg jest na Podkarpaciu a nie w Małopolsce :mellow: [/quote]

Polecam lekcje geografii :mellow:

#230 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 październik 2007 - 23:44

Moim zdaniem Tarnobrzeg zdecydowanie leży na podkarpaciu i nie ma co do tego wątpliwości :lol: a jak się myle to ja nie wiem co tu robie mieszkając jakieś 40km od TBG!


#231 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 październik 2007 - 23:47

REdzi tym razem wyciagniesz sumka gdyz bede przy Tobie :mellow: :mellow:
ale to brzmi :lol: :lol: :lol: :lol:



Wizard proszę tylko bez podtekstów :lol:
No ale zgodnie z umową ruszamy w poniedziałek koło 15-16 do wieczorka :mellow:

#232 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 październik 2007 - 23:48

Zapomniałem spytać. To pukanie w wędkę to w jakim celu? Sprawdzają tak czy moduły nie powylatywały? :lol:



Tego ja też nie rozumiem po co pukać??? to raczej mało skurteczna metoda i w zasadzie czemu na służyć by sumka bardziej wkurzyć bo raczej z zaczepu to on nie wyjdzie ;)

#233 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 październik 2007 - 04:27

[quote]
Zapomniałem spytać. To pukanie w wędkę to w jakim celu? Sprawdzają tak czy moduły nie powylatywały? :lol:
[/quote]


Tego ja też nie rozumiem po co pukać??? to raczej mało skurteczna metoda i w zasadzie czemu na służyć by sumka bardziej wkurzyć bo raczej z zaczepu to on nie wyjdzie ;)
[/quote]

To było ironia, też uważam ze to śmieszne :D

#234 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 październik 2007 - 06:29

Tak Wujek, śnie po nocach o Twoim woblerze :blush:To jest ten dręczący mnie kompleks :( Według Freuda symbolizuje to ukryte pragnienie posiadania pieluchy :lol: Za reklamowanie Thrilla wziąłem 30 srebrników :blush:Podatku oczywiście nie odprowadziłem :( Sum zamotany o drzewo na grubej linie to zapewne optymalne rozwiązanie. Przynajmniej wiadomo gdzie jest. Maciejowaty, dziękuję za deklaracje. Szczodrość Kolegów po kiju z Warszawy i okolic znana jest w wędkarskiej Polsce. Ja mam pecha znać te nieliczne wyjątki, (pewnie napływowi) :angry: Wystarczy poczytać wątek boleniowy lub o woblerach boleniowych i wszystko jasne :D Również pozdrawiam.


#235 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 14 październik 2007 - 08:41

Moim zdaniem Tarnobrzeg zdecydowanie leży na podkarpaciu i nie ma co do tego wątpliwości :lol: a jak się myle to ja nie wiem co tu robie mieszkając jakieś 40km od TBG!


Pozostawiam to bez komentarza - kolega ma problemy z odróżnieniem obecnego podziału administracyjnego naszego Kraju od historycznych nazw krain geograficznych - żenujące :(

#236 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 08:47

bo jaki idiota używał by starych nazw skoro jest nowy podział??? :wacko: po to te nawzy ktoś wymnyślił by ich używać w czasie teraźniejszym :o

#237 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 październik 2007 - 12:06

Panowie :D

Proponuję zaprzestać dalszego oftopa i wrócić do tematu tego wątku.

Wszelkie niejasności możemy sobie wyjaśnić na priv.


#238 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 14 październik 2007 - 14:12

Jezeli sum bierze bezposrednio przy zaczepie, to macie male szanse, zeby w niego nie wlazl, niezaleznie czym lowicie. Sprawdzone w praktyce, a kij mam prawie na pewno mocniejszy od waszych.
Co innego, jak juz wylazl z kryjówki i ma do niej spory dystans - wtedy mozna i trzeba go powstrzymywac.
Niestety jest cos takiego jak sumy niewedkarskie :(

#239 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 14 październik 2007 - 16:04

[quote]
Moim zdaniem Tarnobrzeg zdecydowanie leży na podkarpaciu i nie ma co do tego wątpliwości :lol: a jak się myle to ja nie wiem co tu robie mieszkając jakieś 40km od TBG!

[/quote]

Pozostawiam to bez komentarza - kolega ma problemy z odróżnieniem obecnego podziału administracyjnego naszego Kraju od historycznych nazw krain geograficznych - żenujące :(
[/quote]

Kolego falgmar nie błaźniłbyś się przed całą Polską.
Upierasz się, że Tarnobrzeg jest w Małopolsce. Wiem, że Podkarpacie to Polska C czy inny zaścianek ale bez przesady.

#240 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 październik 2007 - 16:17

Oj panowie, nie ma to jak wpaść w ciekawy wątek i narobić wiochy woblerowo/administracyjnej.
K.... kogo obchodza Wujkowo-Robertowe połajanki?? I popierdywanie co jest gdzie?? Jaki to ma związek z łowieniem sumów??
:angry: :angry: :angry: