Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
339 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 październik 2007 - 17:22

Oj panowie, nie ma to jak wpaść w ciekawy wątek i narobić wiochy woblerowo/administracyjnej.
K.... kogo obchodza Wujkowo-Robertowe połajanki?? I popierdywanie co jest gdzie?? Jaki to ma związek z łowieniem sumów??
:angry: :angry: :angry:


Amen!

Proponuję kilku osobom przeniesienie się na komunikację bezpośrednią (gg, tlen?). Bucem można być i w Warszawce jak i na wiosce. Położenie geograficzne nie ma tu znaczenia.

Wracając do sumów, jeśli duży sum pójdzie w zawady to nie ma zmiłuj. Jest jak lokomotywa bez hamulca. Dlatego najlepiej łowić na żerowiskach oddalonych od kryjówek. Zgadzam się tu z Kubą, z tą różnicą, że uważam, że każdy sumek jest do wyjęcia ale nie z każdego miejsca :D

#242 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2007 - 18:13

Zgadzam się tu z Kubą, z tą różnicą, że uważam, że każdy sumek jest do wyjęcia ale nie z każdego miejsca...

Tez tak myslalem...do tego razu na Ebro...wlasnie plodze artykol...bedziecie mieli szanse na jakies dobre rady :D
Tylko przebiegajac pokrotce oczyma po tym, co zostalo napisane, to do konca nie wiem, jak to zostanie przyjete....wszak warsiawka (i okolice) to jedna wielka kupa gowna... B)

Pozdro serdeczne z wierzcholka
Gumo

#243 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 14 październik 2007 - 18:16

Gumo prosze Cie :unsure: ...tylko o rybkach :D B)

#244 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 14 październik 2007 - 18:53

Zgadzam się tu z Kubą, z tą różnicą, że uważam, że każdy sumek jest do wyjęcia ale nie z każdego miejsca :D

Drogi kolego hlehle,
tez tak myslalem, kiedy pojechalem nad Ebro po raz pierwszy, dwa lata temu i pomagalem niejakiemu Gumofilcowi pokonac suma 225cm, na wcale nie najmocniejszym zestawie.
Jednak tegoroczny pobyt zmienil moje wyobrazenie...ale dajmy sie wypowiedziec temu, który tego najbolesniej doswiadczyl.


#245 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 14 październik 2007 - 18:57

Upierasz się, że Tarnobrzeg jest w Małopolsce. Wiem, że Podkarpacie to Polska C czy inny zaścianek ale bez przesady.

Oba twierdzenia sa prawdziwe. Nie obrazaj kolegi bezpodstawnie.


#246 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 19:15

A ja dziś byłem zapolować na wąstaego i co mi przyszło z tego dziś lipa na max woda spadła i już chyba po sumkach :( więc zaorałem całe dno wyciągając tylko kila patyków :mellow: ale zawsze coś :lol:

#247 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 październik 2007 - 19:34

Gumo, schowaj sobie ten patriotyzm lokalny na lepsza okazję. Co gówno to gówno. Niewinna rada by holować suma z nurtem spotyka się ze szczeniackim atakiem. Autor miesza fakty aby wykazać, że rada jest śmieszna. Odzywają się koalicjanci którzy próbują mnie oskarżać o naruszanie świętości Marka Szamańskiego, który na ironię w swojej książce też radzi holować suma z nurtem. Reszta to już czysta manipulacja na potrzeby dyskusji. To kolejny dowód na to, że nie warto radzić cokolwiek na forum bo zawsze jakiś zakompleksieniec czeka na okazję napisania wyświechtanych sloganów w stylu, ”jedynie słuszna”, „wszystko wiedzący”, „pewny siebie”. Warszawka to nie pejoratywne określenie wszystkiego co z Warszawy. To określenie pewnych zachowań i nie ja je wymyśliłem.

#248 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2007 - 19:45

Robercie, to nie wiesz, ze tak jest w internecie, tos od dzisiaj w tym interesie? Nie daj sie prowokowac...a prawda jako oliwa i tak wyplynie...na tym zdecydowanie koncze watki poboczne...

Jesli chodzi o meritum to jak sie rzeklo, przeczytacie o tym nie wczesniej niz w artykole <_<
Moge tylko uchylic rabka, ze jezdzilem z sumem 20minut na zestawie 50lbS (made in cabelas co zwieksza wartosc LBSów o polowe) i nie mialem wiele do powiedzenia. Co, jak, dlaczego postaram sie przystepnie, jak na swoje mozliwosci, przedstawic...

Gumo

#249 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 październik 2007 - 19:46

Nieukrywam że czekam na przedstawienie, marzy się mi spotkanie z dużym sumem.

#250 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 październik 2007 - 20:18

Nigdy w życiu jeszcze nie złowiłem suma na spinning, nawet małej kijanki, pewnie dlatego, że łowoie dopiero pierwszy sezon i dlatego, że nie próbowałem łowić na przynęty typowe na suma, ale od przyszłego roku zaczynam polować na wąsatego oczywiście tylko na spinning i tylko na Odrze i mam nadzieję, że trafi mi sie pierwszy wąsaty :mellow: Może jakieś małe rady dla początkującego co do połowu suma na Odrze :lol: Byłbym wdzięczny.

#251 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 20:22

weź mocną linke dobrą silną wędke wypasiony kołowrot i ogień :lol: a tak na serio to przeczytaj cały wątek tam jest dużo porad napewo się przydadzą :D

#252 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 październik 2007 - 20:43

Shimano stradic 2500, dragon 2,9m 10-35g i linka -0,12 wtsracza jesli chodzi o sprzet ?

#253 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 21:02

z tego co mi powiedzili kilka postów wcześniej linka na suma zaczyna się od 0,30mm, co do kija to słyszałem o wyrzucie nawet do 200g ja łowię na taki jak podałes ale suma to na tym sie nie da utrzymać miałem już 4 i wszystkie nawet się nie podciągneły pod brzeg.

#254 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 14 październik 2007 - 21:03

Shimano stradic 2500, dragon 2,9m 10-35g i linka -0,12 wtsracza jesli chodzi o sprzet ?

Spróbuj, moze bedziesz mial szczescie. Choc, prawde mówiac, bardzo watpie. Przeczytaj dokladnie post Gumofilca, z czym do goscia. Ty prezentujesz sprzet na sandacza.

#255 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 październik 2007 - 21:16

Ale kij i kolowrotek dobry ? Bo linke zawsze mozna kupic o wiekszej wytrzymalosci.

#256 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 21:23

mi się wydaje że kołowrotek da rade ale kij już chyba powinien być mocniejszy

#257 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 14 październik 2007 - 22:11

Jak mówie - musi spróbowac. Sam mam do tych celów Stradica...6000 ;)


#258 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 15 październik 2007 - 07:12

Ale kij i kolowrotek dobry ? Bo linke zawsze mozna kupic o wiekszej wytrzymalosci.


Niestety ,ale nie ma nawet co z takim sprzętem próbować.
Kołowrotek musi być duży chociażby dlatego ,że trzeba nawinąć sporo grubej pleciony lub żyłki, jeżeli ktoś lubi.
Kij też kilka klas mocniejszy...w sumie to nie ma za mocnego sprzętu na suma <_<


#259 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 październik 2007 - 08:10

Shimano stradic 2500, dragon 2,9m 10-35g i linka -0,12 wtsracza jesli chodzi o sprzet ?




150 cm sumek ci z tego sprzętu zrobi demolke :D

#260 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 15 październik 2007 - 08:34

[quote]
Moim zdaniem Tarnobrzeg zdecydowanie leży na podkarpaciu i nie ma co do tego wątpliwości :lol: a jak się myle to ja nie wiem co tu robie mieszkając jakieś 40km od TBG!

[/quote]

Pozostawiam to bez komentarza - kolega ma problemy z odróżnieniem obecnego podziału administracyjnego naszego Kraju od historycznych nazw krain geograficznych - żenujące :(
[/quote]

Kolego falgmar nie błaźniłbyś się przed całą Polską.
Upierasz się, że Tarnobrzeg jest w Małopolsce. Wiem, że Podkarpacie to Polska C czy inny zaścianek ale bez przesady.
[/quote]

Proszę o zachowanie poziomu dyskusji. Na tym forum nie są tolerowane wycieczki personalne.

Administrator