Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
339 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 październik 2007 - 16:22

Dzieki za wszystkie info, kolowrotek to nie bedzie problem bo mam jeszcze shimano catane 4000, a jesli chodzi o kijek mocniejszy to mam juz tylko mikado na dorsza 2,7m niewiem jaki wyrzut ale bardzo duzy napewno bo strasznie sztywny i gruby wiec niewiem czy da rade ?

#262 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 październik 2007 - 16:25

Takie sumy (150cm) na naszym odcinku raczej sie nie zdarzaja wiec moge byc spokojny ze wasaty zdemoluje mi sprzet :mellow: Mialbym orgazm nawet jak bym wyciagnal 80cm wiec nie jestem wymagajacy :lol:

#263 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 październik 2007 - 16:26

Zuluz przeczytaj sobie to wątki będziesz wszystko wiedział:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=3699& ;start=0&

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=3665& ;start=0&

#264 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 październik 2007 - 17:01

thx

#265 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 październik 2007 - 20:36

Shimano stradic 2500, dragon 2,9m 10-35g i linka -0,12 wtsracza jesli chodzi o sprzet ?


Ja tam wielkiego doświadczenia z sumami nie mam ale już myślę szczupak ponad 90 w dobrej kondycji by ci to troszkę sfilcował.....o sumie to bym nawet nie myślał - to co masz to taki uniwersał na sandacze, sum go połknie :mellow:

#266 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2007 - 21:21

[quote]
Shimano stradic 2500, dragon 2,9m 10-35g i linka -0,12 wtsracza jesli chodzi o sprzet ?
[/quote]

Ja tam wielkiego doświadczenia z sumami nie mam ale już myślę szczupak ponad 90 w dobrej kondycji by ci to troszkę sfilcował.....o sumie to bym nawet nie myślał - to co masz to taki uniwersał na sandacze, sum go połknie :mellow:
[/quote]


Przy umiejętnym holu da się na takim sprzęcie wycholować szczupaka nawet 105cm na wiśle :lol: :mellow:

#267 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 październik 2007 - 21:25

znaczy napisalem to troche nieprzemyslanie z ta linka 0,12 ale jakby do tego kija walnac kolowrotek 4000 i linke 0,30 to mysle ze metrowa kijanka wyskoczyla by bez problemu a ja wiekszych oczekiwan nie mam :mellow:

#268 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 październik 2007 - 21:27

Twoje oczekiwania to jedno, a pozeracz przynety moze byc rozny.
Metrowy, dwumetrowy...kto mu zabroni ? :D

Zwieksz swoje szanse do max, zachowujac rozsadek i jako taki komfort lowienia.


powodzenia z granicznymi wasaczami :D


Guzu

#269 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 październik 2007 - 22:06

Nikt mu nie zabroni ale to lepiej dla mnie nawet :mellow: im wiekszy tym lepszy ja tylko mowie jaki mi wsytarczy do osiągnięcia orgazmu bo lowie pierwszy sezon :mellow: Ale jesli wypnie mi sie jakis podczas holu to zapadne w depresje dlatego musze szykowac dobry sprzet na wąsatego. Pozdrawiam i dzieki za rady.



Ps. Przypominam, ze mam na miejscu nauczyciela szpiega wiec nie powinno byc zle bo gosc ma pojecie o lowieniu wiec mysle ze powinno sie udac choc nie bedzie latwo. Pozdro zulus :mellow:

#270 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 15 październik 2007 - 22:40

ale już myślę szczupak ponad 90 w dobrej kondycji by ci to troszkę sfilcował.....

na tym zestawie to takiego szczupaka sie nosem wciaga...nie rób scen.


#271 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2007 - 07:36

[quote]
ale już myślę szczupak ponad 90 w dobrej kondycji by ci to troszkę sfilcował.....
[/quote]
na tym zestawie to takiego szczupaka sie nosem wciaga...nie rób scen.

[/quote]


Sure :unsure: Bo to w ogóle to pałerny zestaw - na szczupaka, suma i głowatkę :wacko:

#272 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 16 październik 2007 - 10:50

na suma i glowatke nie.
na szczupaka tak. sprawdzone w praktyce.

#273 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 16 październik 2007 - 13:12

Ja dziś sumka odpuszczam wczorakj lipa na max jade za sandaczykiem może jakiegoś trafie w końcu powyżej 70 choć to bardzo wątpliwa sprawa :D

#274 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2007 - 13:45

W ten sposob ciezko jest zlowic suma. Trudno go zlowic jak wedkarz zmienia pole zainteresowan.
Zwlaszzca, ze to Wisla...
Z drugiej strony trudno sie nastawiac, odpuszczajac inne ryby, jak mozna miec jedno branie na sezon, a moze wcale...?
To uroki naszego wedkarstwa... :unsure:

Gumo

#275 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2007 - 17:37

W ten sposob ciezko jest zlowic suma. Trudno go zlowic jak wedkarz zmienia pole zainteresowan.
Zwlaszzca, ze to Wisla...
Z drugiej strony trudno sie nastawiac, odpuszczajac inne ryby, jak mozna miec jedno branie na sezon, a moze wcale...?
To uroki naszego wedkarstwa... :unsure:

Gumo



Aż tak źle jest z sumami?? jedno branie na sezon?? Hah ja myślałem że to tylko na głowatkach da się :mellow:

#276 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2007 - 17:40

na suma i glowatke nie.
na szczupaka tak. sprawdzone w praktyce.


tosz ja nie piszę że się nie da - pewnie że da się, kolega z głupia frant dwie metrówki wycholował na scorpiona i kij do 12lbsów z żyłką 0,22 - da się. Tylko jaki w tym sens?? Pewnie jakby sum nie miał gdzie wiać, mieć łódke, dużo szczęścia i ryba by sie nie wk to by i takim sprzętem dużego suma jakoś dało radę wyciągnąć. Nie zmienia to faktu że czasem taki sprzęt to trochę mało...


#277 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 16 październik 2007 - 17:49

Zlowilem juz troche metrówek, Gumofilc swiadkiem :mellow:
Uwazam ze taki sprzet, jak zaprezentowany, ogoni wiekszosc ryb dostepnych w Polsce, malo tego - pozwoli na wyholowanie ryb, których lowiac jakas lusnia nie bylibysmy w stanie ani stwierdzic, ani z przyjemnoscia wyholowac. Taka prawda.
Lowiska krajowe, gdzie na szczupaki zasadzam sie z wedka 20lbs i podobna linka jest jedno, moze dwa...

#278 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 październik 2007 - 17:54

Zlowilem juz troche metrówek, Gumofilc swiadkiem :mellow:
Uwazam ze taki sprzet, jak zaprezentowany, ogoni wiekszosc ryb dostepnych w Polsce, malo tego - pozwoli na wyholowanie ryb, których lowiac jakas lusnia nie bylibysmy w stanie ani stwierdzic, ani z przyjemnoscia wyholowac. Taka prawda.
Lowiska krajowe, gdzie na szczupaki zasadzam sie z wedka 20lbs i podobna linka jest jedno, moze dwa...



W żadnym miejscu nie sugeruję braku doświadczenia czy czegoś takiego, moim zdaniem kij 30g nie jest sprzętem szczupakowym, chyba że nie wiem,łowimy na jakieś mega małe pierdzielniki - po 5cm no to wtedy może?? Ja bym się na sandacze (małe i średnie) albo okonie z czymś takim wybrał. Albo na pstrągi. Ale to tylko moja opinia i proszę nie brać tego jako nie wiem, atak czy podwarzanie czyjegoś autorytetu :D

#279 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 październik 2007 - 18:41

A ja powiem tak, moze malo mam doswiadczenia bo lowie pierwszy sezon ale kijkiem schimano technium 2,4m 10-30g ktory mialem przed tym dragonem (jeszcze go mam) wyjalem praktycznie wszystko co sie da oprocz suma i lowilem na zylke 0,20mm. Wyjalem z tone szczupakow takich po 2, 3 ,4 kg, sandacze dochodzace do 60cm i nic sie nie dzialo wiec mysle ze jak napisales ze z dragonem 10-35g 2,9m idzesz na okonie to mysle ze to poprostu posmiewisko. Ja tym kijem lowie z opadu na sandacza i glownie go po to kupilem bo schimano byl za krotki i nie szlo rzucic pozadnie. Ten dragon jest tak sztywny ze mysle ze spokojnie by wyjal kijanke 1 metr. Tym kijem nawet bys nie poczul brania okonia bo to sztywny kij na duza rybe, typowa sandaczowka i duzy szczupak. Pozdro

#280 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 październik 2007 - 18:43

300 yardów plecionki 0,17 do tego kija i kolowrotek 4000 i mysle ze na moj odcinek odry nie trzeba nic wiecej na suma.