Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Restaffine

blank restaffine

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2020 - 10:35

Rzeczywiście, chodziło o wątek FA. Sorry.

To dobrze, że wpisy pozostały- nie jesteś bezczelnym kłamcą, ale nadal nie masz pojęcia o temacie, co udowadniasz kolejnym wpisem:

"Dodam jeszcze coś z własnej obserwacja .to boron na blanku wyznacza jego kręgosłup wiec  warto się tym sugerować pod katem obecności boranu w składzie."

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Boron jest rozłożony równomiernie wzdłuż maty. Kręgosłup blanku wyznacza po prostu miejsce, gdzie mata się kończy po nawoju na mandrelach i gdzie blank jest tym samym nieznacznie grubszy.

Generalnie, poczytaj sobie:

http://www.fishingart.pl/restaffine/

 

Mam jeszcze zdjęcia katalogu Waterland dotyczące ich serii Monster- dam do tłumaczenia, bo OCR tego nie ogarnia.

Wolę wierzyć oficjalnym materiałom, niż jakiemuś tajemniczemu mailowi z Resta, którego mogła napisać panienka z marketingu.


Użytkownik DonPablo edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 10:38


#122 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 29 czerwiec 2020 - 10:52

Zapytaj zbrojarzy tych blanków , Szczerze nie chce mi się robić zdjecja  bo one  wszystko tłumacza   ja myślę ze najlepiej będzie jak usłyszysz to od ludzi którzy tym się zajmują  profesjonalnie 

Ja nie pisze tego po to by się kłócić ,moim celem jest podanie informacji o tym ze firma sobie zadrwiła z klientów ,nie mam tu żadnych korzyści .a osobiście uważam te wyroby za bardzo dobre i nie jestem w tej opinij odosobniony  jak widać.  

 

Sprawdzałem koleiny raz owszem to włókno baronowe wyznacza kręgosłup blanku .


Użytkownik GREK edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 11:25


#123 OFFLINE   gelo

gelo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 12:47

Panowie, niechcialem wzniecac klotni czy czegos w tym rodzaju, poprostu mysle o zakupie wedki z boronem I wybor byl tylko na tamta chwile jeden, blank z fishing art jako ze zasugerowalem sie wpisem ze blanki restaffine sa tylko na rynek Japonski. Postanowilem sam sie skontaktowac z firma I zapytac (pozniej okazalo sie ze informacji o rynku Japonskim byla z 2012 roku). Ciezko idzie korespondencja z firma gdyz na odpowiedz czekam ponad tydzien czasu. Tak jak kolega napisal wyzej ktos odpisuje ,czy to przedstawiciel handlowy, czy sekretarka czy ktos z produkcji to niewiem, wiem tylko ze ma na imie Toby I nie mam zamiaru sie pytac jakie ma stanowisko, bo mnie to poprostu nie interesuje. W mailach sa moje prywatne dane, rownierz prywatne odpowiedzi od firmy I niechce ich upubliczniac dlatego wkleilem tylko kawalek maila. Niewiem czy firma wprowadzila kiedys nabywcow w blad czy moze teraz ktos mi odpisal ktos kto nie ma wystarczajacej wiedzy? Moze to byla tylka stara pomylka w tlumaczeniu? . Teraz na oficjalnej stronie restaffine wedka has exceed blank jest opisany ze tip jest full length boron a section 2 czyli dol juz nie(z czego wychodzi ze maja stary opis gdyz informacje dostalem od nich ze od tego roku 2 czesci sa z boronem I dlatego cena wyzsza). Ze zdjec wrzuconych ze starych stron ktorych juz nie ma jest opis full length boron (Polska gdyz rosyjskiego nie znam) Bez rozdzielenia na sekcje szczytowa I dolnik jak to ma miejsce teraz. Czyzby blad w tlumaczeniu lub inna pomylka ? Niewiem ale ja bede sie bazowal na informacjach terazniejszych prosto od firmy zanim zakupie wedke.
  • Guzu lubi to

#124 OFFLINE   gelo

gelo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 12:51

Rzeczywiście, chodziło o wątek FA. Sorry.
To dobrze, że wpisy pozostały- nie jesteś bezczelnym kłamcą, ale nadal nie masz pojęcia o temacie, co udowadniasz kolejnym wpisem:
"Dodam jeszcze coś z własnej obserwacja .to boron na blanku wyznacza jego kręgosłup wiec warto się tym sugerować pod katem obecności boranu w składzie."
Nie, nie i jeszcze raz nie.
Boron jest rozłożony równomiernie wzdłuż maty. Kręgosłup blanku wyznacza po prostu miejsce, gdzie mata się kończy po nawoju na mandrelach i gdzie blank jest tym samym nieznacznie grubszy.
Generalnie, poczytaj sobie:
http://www.fishingart.pl/restaffine/

Mam jeszcze zdjęcia katalogu Waterland dotyczące ich serii Monster- dam do tłumaczenia, bo OCR tego nie ogarnia.
Wolę wierzyć oficjalnym materiałom, niż jakiemuś tajemniczemu mailowi z Resta, którego mogła napisać panienka z marketingu.

Wrzuc zdjecie tutaj mysle ze kazdy zauwazy ze nie bedzie rozdzielenia na sekcje szczytowa I dolnik jak to ma miejsce teraz I sporo osob bedzie w stanie sama przetlumaczyc.

#125 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 29 czerwiec 2020 - 12:57

To ja coś wyjaśnię . Wszystko zaczęło się od tego ze zamierzałem kupić wędkę na blanku   MONSTER (inspiracja były wędki kolegi ) Zadzwoniłem do Krakowa i pan Krzysztof poinformował mnie  ze tych blanków już niema w sprzedaży ,pozostało kila sztuk które są koszmarnie krzywe  ,Zaproponował mi swój blank z boranem Wiem co teraz pomyślicie ale ma do tego pełne prawo  .Rozmowa trochę trwała i wtedy po raz pierwszy usłyszałem o tym ze Restaffine w swoich blankach ze względu na krzywiznę w górnym składzie nie używa włókna boronowego   . Pomyślałem  boron to boron weżnę ten z Krakowa i tak się ostatecznie stało .Ale to była kapletnie inna wędka .Wszyscy wędzą co mam na myśli . Zadzwoniłem do kolegi  czy by mi nie sprzedał swojego Monstera miał dwa  (ale jak się okazało miał  ) jak to mówią się złamał .Postanowiłem sprawdzić jak wygląda ten boron (górny skład , o dziwo prosty  )  a tu nic grafit i żadnych włókien . Miedzy czasie kolego dokupił blank w Japonii zrobił to przez mojego dobrego kolegę  który bywa w Japonii  dosyć  regularnie  . 

Jeszcze jedna uwaga Panowie w Japonii niema czegoś takiego jak nie kapetetny pracownik ,mogą wasz okłamać ale niekompetencji tam nie tolerują. 


Użytkownik GREK edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 13:48


#126 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2020 - 14:24

To zdjęcie z katalogu firmy Waterland, dla której w 2007 r Restaffine zrobiła limitowaną serię wędek Monster.

Wędki były sygnowane nazwą Waterland Monster Edition i przez Waterland sprzedawane jako własne.

Załączony plik  monster edition-strona z katalogu waterland 2.jpg   35,89 KB   22 Ilość pobrań

 

Mam nadzieję, że tłumaczenie wniesie nowe informacje do sprawy.

 

Rozmawiałem ponownie z p. Krzysztofem. Przyznał, że pierwsze dostawy blanków Monster były rzeczywiście boronowe po całości, jednak ze względu na zdarzające się krzywe szczyty i wynikające z tego reklamacje, kolejne dostawy były już grafitowe. Co szokujące, dowiedział się o tym nie od Japończyków a z autopsji, czyli po obejrzeniu złamanej szczytówki. Po wysłaniu oficjalnego zapytania, potwierdzili, że kolejne blanki dostał bez boronu.

Niech każdy sam wyciągnie wnioski.

Przypuszczam, że na rynek JDM robili wędki boronowe po całej długości, zgodne z opisem na oficjalnej stronie,

a co wysyłali za granicę, to nie ma już pewności.

 

 

 



#127 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 29 czerwiec 2020 - 15:03

Wszystko co robią Japończycy na własny rynek ma wyższa jakości ,podobno w ten sposób buduje się tam szacunek (warte na saldowania ) . Jak jest z tym boronem w ich blankach na rodzimy rynek wiedza tylko oni sami i ci co te wędki połamali . Ale możesz mieć racje  i to dosci smutne  .      


Użytkownik GREK edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 15:04


#128 OFFLINE   gelo

gelo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 15:35

To zdjęcie z katalogu firmy Waterland, dla której w 2007 r Restaffine zrobiła limitowaną serię wędek Monster.
Wędki były sygnowane nazwą Waterland Monster Edition i przez Waterland sprzedawane jako własne.
monster edition-strona z katalogu waterland 2.jpg

Mam nadzieję, że tłumaczenie wniesie nowe informacje do sprawy.

Rozmawiałem ponownie z p. Krzysztofem. Przyznał, że pierwsze dostawy blanków Monster były rzeczywiście boronowe po całości, jednak ze względu na zdarzające się krzywe szczyty i wynikające z tego reklamacje, kolejne dostawy były już grafitowe. Co szokujące, dowiedział się o tym nie od Japończyków a z autopsji, czyli po obejrzeniu złamanej szczytówki. Po wysłaniu oficjalnego zapytania, potwierdzili, że kolejne blanki dostał bez boronu.
Niech każdy sam wyciągnie wnioski.
Przypuszczam, że na rynek JDM robili wędki boronowe po całej długości, zgodne z opisem na oficjalnej stronie,
a co wysyłali za granicę, to nie ma już pewności.

Ze zdjecia sie raczej nie da przetlumaczyc chyba ze ktos zna Japonski ale wedlug mnie te wedki to sam wegiel bez boronu a nazwa tylko taka sama (ボロン nie ma tego znaczka w opisie nigdzie a to po japonsku boron, ale moge sie mylic). Wychodzi na to ze to Japonczycy cos kreca, dziwna sprawa I troche odrzuca chec kupna wedki. Nie zmienia to faktu ze wedki chwalone czy sa z boronem czy bez.

#129 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 30 czerwiec 2020 - 07:36

Teraz trzeba się cierpliwie przyczaić na giełdzie, może będzie wysyp ”boronowych”(bez pewności) wędek Restaffine..😊po tych wpisach sam nie wiem co posiadam,niby boron, ale nie wiadomo gdzie,i czy w ogóle? 😊

Użytkownik PaPaDaNcE edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 07:37

  • Jozi lubi to

#130 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 08:14

Teraz trzeba się cierpliwie przyczaić na giełdzie, może będzie wysyp ”boronowych”(bez pewności) wędek Restaffine..po tych wpisach sam nie wiem co posiadam,niby boron, ale nie wiadomo gdzie,i czy w ogóle?

To ja będę skwapliwie przeglądał giełdę, może uda się takie niechciane dziecko wyrwać w dobrej cenie :)


  • Jozi lubi to

#131 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 30 czerwiec 2020 - 09:17

J JAKIE to ma znaczenie czy on tam jest czy go niema  (mam na myśli boron ) skoro mamy do czynienia z LUKSUSEM W PEŁNYM WYDANIU . A to czy jest tam boron można sprawdzić .Jeśli macie taka wędkę to boron tworzy kręgosłup blanku na górnym składzie to doskonale widać (wygląda to jak by  została nieprawidłowo uzbrojona )      



#132 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:15

Nie trzeba szukać Rastków.

M.in. Silstar, ABU stosowali włókna boronu.

Można trafić soczystego Sila, ale z wymogiem przezbrojenia.



#133 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:30

No nie, litości.

Obecność boronu jest nie do stwierdzenia, dopóki nie naruszysz konstrukcji blanku.

Można to zrobić jedynie przy złamaniu lub po nadpaleniu końca.

Wtedy widać, czy są tam cienkie jak włos, ułożone wzdłużnie włókna boronu.

Absolutnie nie widać żadnych odstępstw wizualnych od normalnego blanku grafitowego.

Przeszło przez moje ręce ponad 20 wędek boronowych Restaffine, UFM i Saurus, z czego prawie połowa została u mnie, więc wiem o czym mówię.

 

Jakie to ma znaczenie, czy jest boron?

Ano takie, że dodatek włókien boronowych przesuwa granicę wytrzymałości wędki +30% w stosunku do najlepszych wędek grafitowych.

Co więcej, tą samą moc co w wędce grafitowej uzyskuje się ze zdecydowanie bardziej smukłego blanku, jeśli dodamy boron.

Wędka zyskuje na dynamice przy wyrzucie (wkłada się mniej siły, by uzyskać tą samą odległość jak przy czysto grafitowej), zwiększa się zdecydowanie czułość i znika uczucie "suchości" blanku. To są wartości, dla których boron jest ważny w konstrukcji wędek.



#134 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:46

Czy ty jesteś normalny skoro Ci pisze ze to boron  określa kręgosłup w blanku to  tak jest (ja p ......le co za typ) Czy dla ciebie katalog reklamo to jest jakaś biblia .Weź się chlupie ogarnij  



#135 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2020 - 12:23

Przedstawiam fakty dotyczące wędek Restaffine, UFM, Saurus.

Nie miałem innych, to się nie wypowiadam.

To fakty poparte własnymi doświadczeniami, materiałami źródłowymi, lekturą informacji z oficjalnych japońskich stron www i ichniejszych forów wędkarskich.

Ty wpadasz w dwa wątki: dotyczące wędek Restaffine i FA, ze swoimi prostackimi, wziętymi z plotek i własnych domysłów wpisami, chcąc nie wiem...zaistnieć?

Napisz wreszcie cokolwiek merytorycznego, bo rozmowa z tobą daje mi wrażenie, jakbym próbował gry w szachy z gołębiem.


Użytkownik DonPablo edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 12:24


#136 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 30 czerwiec 2020 - 12:58

Aniby jakie to fakty przedstawiasz .

1.Wklejasz prospekty reklamowe 

2.Powtarzasz z uporem maniaka ich treści

3. Stworzyłeś sobie jakaś teorie ze jak niema boranu w blanku to jest ARMAGEDON 

Ja teraz poproszę kolegów zbrojarzy niech ktoś mu wyjaśni kilka kwestii .

1 kręgosłup w blanku z zawartością maty baronowej który materiał decyduje o jego usytuowaniu na blanku . 

2 Co decyduje o pracy i cechach blanku i czy nie jest tak ze obecności borony jedynie pewne cechy konstrukcyjne podnosi  a nie o nich decyduje .

Czy Ty myślisz ze posiadacze tych wędek jak się dowiedzą ze ich zabawki maja boron w jednym skradzeń zaczyna je wyrzucać i mówić ze maja  gówno o 30 procent gorsze .

Zycie toczy się dalej     


Użytkownik GREK edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 12:59


#137 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:02

Czy ty jesteś normalny skoro Ci pisze ze to boron  określa kręgosłup w blanku to  tak jest (ja p ......le co za typ) Czy dla ciebie katalog reklamo to jest jakaś biblia .Weź się chlupie ogarnij

Z ciekawością czytam wpisy, przepychania się, wyzwiska i kłótnie z Waszej strony.

Czy możesz mi doprecyzowac Twoje określenie „Boron określa kręgosłup w blanku”? Bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli.

#138 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:11

Miejsce gdzie łączy się mata borou  jest kręgosłupem blanku w takich konstrukcjach i doskonale to widać na przekroju górnego składu . Całość wygląda ta  jak by zbrojarz popełnił błąd i uzbroił blank  z boku kręgosłupa. 

 W blankach Restaffine jest o tyle trudniej dostrzec dlatego ze maja niszy moduł ,małą zbierznosci   i grube ścianki  


Użytkownik GREK edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 13:27


#139 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:25

Włókna boronowe są układane wzdłużnie w matach węglowych. Najlepiej widać to na zdjęciu na stronie FA.



Stad nie za bardzo rozumiem, jak obecność włókien boronowych w macie, które będą ułożone wzdłuż pręta mandrelowego, ma wpłynąć na kręgosłup blanku?

#140 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 30 czerwiec 2020 - 13:34

Podczas nawijania maty mata się ze sobą łączy tak samo jak mara węglowa ale to łączenie mat baronowych wyznacz kręgosłup  







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, restaffine

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych