Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lososiowate Michigenu - nowe odkrycie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 07 październik 2013 - 02:15

Jeżeli chodzi o waleczność, to chinooki potrafią wysunąć nawet 70 metrów linki i podkładu, lecz  muchówka to miękki kij i daleko jej do twardości kijów spiningowych. Tym samym jest to inny rodzaj walki i wg. mnie w rzece ryby są mniej waleczne. Czy ma na to wpływ temperatura wody nie wiem, może? Ale wracając do połowów. Dzisiaj znowu wybrałem się na rybki. Dylemat między Root River a Milwakuee River rozstrzygnąłem już o 4 rano, gdy zobaczyłem, że pomimo deszczu stan wody w Root River nadal niski. Ok. 7.00 jestem nad rzeką. O dziwo nie ma tłoku. Szybko się to wyjaśnia, gdyż ryby jakby znikły. Przez godzinę miałem " tylko" 3 brania i jedna wyjęta samicę chinooka ( 98 cm). Potem kompletna posucha i do godz.10  nic. Wędkarze się wykruszają, czasami jestem sam nad woda. Potem jednak coś się zmienia. Łowie jednego, potem drugiego samczyka browna. Takie 72-75 cm. Następnie samiec chinooka 93 cm, jeszcze troszeczkę srebrny. Ryby biorą na czarną muchę z pomarańczowym koralikiem. W między czasie mam uderzenie potężnej ryby. Walczyłem z nią dokładnie 27 minut, gdyż w tyn czasie byłem cały czas na telefonie.Nie podniosłem jej nawet do góry, żeby zobaczyć co to było. Niestety wypiął się. Na haczyku nie było łuski, więc nie podejrzewam, aby był zaczepiony za bok. Ryby zaczepione za bok walczą inaczej, co się czuje. Wracamy do połowu. Zakładam malutka czarna nimfę z czerwonym malutkim ogonkiem.Haczyk 10. 2-3 rzutu i siedzi. Piękny odjazd, wygląda z daleka na chinooka. Jednak jakoś ciężko, można powiedzieć inaczej idzie. Podciągam, a to samica  pstrąga browna. Teraz troszkę delikatnie, bo ryba piękna. Walczę z 10 minut i wyjmuję pstrążka. Piękny. Mucha w samych nożyczkach. Proszę przygodnego wędkarza o zdjęcie, Staram się postępować z nią delikatnie, bo to matka przyszłych pokoleń pstrągów.Szkoda, że na mojej ukochanej w Polsce Studnicy potoki nie dorastają do takich wielkości. Po tym brownie mam jeszcze dwa uderzenia, lecz po krótkim holu ryby spinają się. Kończę i teraz ma tydzień odpoczynku, i marzeń o kolejnych " potworach".Zamieściłem dzisiaj tylko jedno zdjęcie samiczki pstrąga, gdyż przy niej pozostałe  dzisiejsze ryby wyglądają naprawdę "blado".A co do wymiarów i wagi pstrąga,to niech j popracuje troszeczkę Wasza  wyobraźnia. i każdy go sam oceni. Bez odrobiny tajemniczości wędkarstwo było by nudne.

4ry.JPG
 
Uploaded with ImageShack.us


#1242 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 październik 2013 - 07:04

Staram się tu wchodzić jak najrzadziej, bo jak widzę takie potokowce, to mi gorzej :)

Ale nie mogę się powstrzymać ;)



#1243 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 październik 2013 - 18:05

Matko jedyna toż to prosiak a nie pstrąg :huh:  co one zjadają że mają tak ogromny przyrost ??? :o



#1244 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 październik 2013 - 18:10

Matko jedyna toż to prosiak a nie pstrąg :huh:  co one zjadają że mają tak ogromny przyrost ??? :o

Chyba tuczą je kluskami jak gęsi :) .

 

Staram się tu wchodzić jak najrzadziej, bo jak widzę takie potokowce, to mi gorzej :)

Ale nie mogę się powstrzymać ;)

Boli serducho jak się patrzy na takie okazy :) .



#1245 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 październik 2013 - 18:17

o Jezu :(

Chyba moje trociówki są za delikatne  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 07 październik 2013 - 18:18


#1246 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 październik 2013 - 18:25

o Jezu :(

Chyba moje trociówki są za delikatne  :lol:  :lol:  :lol:

Waldek co by CD pstrągowy powiedział na takiego stwora :lol:  :lol: :lol: . 



#1247 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 07 październik 2013 - 18:34

Łooo  matko boska :huh: jak by zebrać wszyskie pstrążki z mojego siurka to nie wiem czy by nie zabrakło. :rolleyes:

Kawał grubaśnego pstrągala ;) aż nie do wiary jaki basior :lol:  :lol:  :lol:



#1248 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 07 październik 2013 - 22:57

Tutejszym potoka z j.Michigan blizej jest do troci niz potoka z gorkich wod. To calkiem inne ryby.

#1249 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 październik 2013 - 07:49

Kawal RYBSKA.

Gratuluje Zdobyczy.



#1250 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 08 październik 2013 - 16:06

Karpie w kropki :D :D :D

Gratulacje



#1251 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 13 październik 2013 - 00:34

Dzisiejszego ranka znowu pojawiłem się nad woda. Pogoda miała być deszczowa, chociaż w miarę ciepło. Ku mojej radości opady zaczęły się dopiero po południ, kiedy skończyłem połowy. W rzece chinooki są już prawie całkowicie czarne, chociaż trafiają się jeszcze srebrne rodzynki. Nie widać jednak już steelheadów,a browny także gdzieś się  pochowały. Trzeba czekać na deszcz, aby nowe ryby weszły do rzeki. Na 5 godzin łowienia wyjąłem  5 łososi chinooków ( 3 samce, 2 samiczki) w granicach 80-93 cm, ale do fotografii, to się one nie nadawały.Takie brzydule. Miałem jednego pięknego "świeżego" samczyka, takiego z 11-13 kg, lecz przypon nadwyrężony na kamieniach nie wytrzymał. Przez cały dzień miałem też tylko jednego pstrąga, lecz po krótkiej walce spiąl się. Inni wędkarze łowili podobne ryby.. W poniedziałek jadę prawdopodobnie znowu na rybki, może wtedy trafi się jakiś okaz nadający się do pokazania.



#1252 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 15 październik 2013 - 00:40

Zostałem chyba sam na forum. Brać wędkarska Chicago zamilkła od dłuższego czasu. Dzisiaj był w USA dzień wolny. Rocznica odkrycia Ameryki przez Kolumba. Wykorzystując sytuację rano udałem się na ryby. Miałem jednak pecha, gdyż wolnego nie mieli stróżę prawa i za zbyt szybka wg. oczywiście nich jazdę zabrano mi prawo jazdy. Odzyskam je, lecz w dobie kryzysu będę musiał ponieść nieprzewidziane koszty. Teraz o rybach. Woda cały czas niska, a jednodniowe opady nie powodują podwyższenia poziomu. Tym samym świeże ryby  nie wchodzą do rzek. Nie widać w ogóle brownów oraz steelheadów. Rzeki opanowały chinooki i one królują niepodzielnie. Jest ich dosyć sporo, bo podczas łowienia często widać spławy i wyskoki. Czasami zaczepiają się także za bok lub płetwy, ale wtedy szybkie prostowanie kija i ryba odpływa z muchą ( strata) lub bez. Jak pisałem wcześniej barwa ich nie jest już atrakcyjna i jak to mówi mój kolega przypominają czasem zombi. Podczas poniedziałkowego wędkowania wyjąłem samiczkę 82 cm oraz dwa samce 102 i 103,5 cm. Ponieważ to już były metrowce, nawet jeżeli nie urodziwe, zasługiwały na fotkę. Temu większemu zrobiłem portrecik prezentowany poniżej. Samczyki były dość silne, bo zanim je wyjąłem to  minęło ok. 20-25 minut. Jutro mają padać deszcze, zobaczymy, czy w końcu opady będą poważne i na stałe podniosą poziom wody. Bo jak tak dalej pójdzie to nadal będzie "słabo" z rybami.

4gw1.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

  • joker, Del Toro i Joah12345 lubią to

#1253 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 15 październik 2013 - 11:29

Ale ma zębiska w tej paszczy  :rolleyes:



#1254 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 15 październik 2013 - 19:38

Zęby to one rzeczywiście mają.

2dbd.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us


#1255 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 15 październik 2013 - 19:52

Niesamowite! :blink: :blink: :blink:

 

Dawaj więcej :) :) :)

 

kardi



#1256 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 19 październik 2013 - 21:32

....


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 01 maj 2015 - 04:45

  • Friko lubi to

#1257 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 październik 2013 - 01:39

Znudziło się...W d...ch Wam się w tej Ameryce poprzewracało :P

 

Dużo bym dał, żeby mi jakaś ryba linkę i podkład kiedyś znów zabrała  :)  Ale może dożyję tego, że w końcu zniosą te wizy, a Rayanair uruchomi loty transatlantyckie i kto wie?



#1258 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 20 październik 2013 - 02:44

Cieszę się bardzo, że  Darek także wybrał się na ryby i  opisał swoje wędkowanie. Jest troszkę prawdy w tym co pisze, że, gdy ryb jest w nadmiarze, to zaczynają się " nudzić". Dzisiaj postanowiłem, że " odpuszczę " sobie metrowe chinooki i nastawię się na pstrągi oraz kolorowe łososie coho. W tym celu udałem się na inną rzekę, gdzie teoretycznie metrowych potworów powinno być mniej. Nic bardziej mylnego. Teraz pływają one we wszystkich wodach i  nie można się od nich " odpędzić". Stosując specjalnie malutkie muszki na pstrągi i tak wyjąłem trzy samice kingów ok. metra ( nie licząc zerwanych i wyprostowanych haków). Nie wyjąłem niestety żadnego pstrąga, ale udało mi się wyjąc dwa łososie coho. Najpierw samiczkę 73 cm

utwm.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

Potem samczyka 77 cm. Samczyk już miał troszkę barwy godowej, i  zaczął przypominać kolorystycznie polską rybkę różankę. Jeszcze troszkę czasu i samczyki będą pięknie różowe. Mam nadzieje, że takiego pięknego samczyka złowię i pokaże braci wędkarskiej w kraju. Łososie coho nie rosną do dużych rozmiarów, ale swoją urodą potrafią zadziwić.

1y46.JPG
 
Uploaded with ImageShack.us


#1259 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 20 październik 2013 - 02:52

Taka ludzka natura tpe, kiedy wczorajsze marzenia zmieniaja sie w cos normalnego, mija poczatkowa ekscytacja, zaczyna rutyna, czasem nuda.(tyczy sie nie tylko ryb) i oczywiscie czlowiek juz zaczyna niedoceniac tego co ma. 

Rok temu bedac na Florydzie zapytalem mojego gaida ile lowi w sezonie tarponow?  

Jednego - odparl. 

Troche go rozumie ;)



#1260 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 22 październik 2013 - 16:16

Dla uwidocznienia stosunku łososi chinooków, które weszły do rzeki do pozostałych pstrągów i łososi  przedstawiam tabelę z 21 pażdziernika, z oficjalnej strony Departamentu Przyrody Stanu Wisconsin. W tabeli ujęto ilość ryb, jaka została złowiona na specjalnej pułapce w rzece Root River i przerzucono powyżej tamy. Tabela nie odzwierciedla prawdziwej ilości ryb w rzece, ponieważ większość ryb nie dochodzi w ogóle do tamy, gdzie jest pułapka, a część ryb omija pułapkę i wędruje w górę przez główną tamę.

                              Odłowiono   Przerzucono

Rainbow trout           5 szt             5 sztuk

Chinook Salmon    1656 szt         945 sztuk

Coho Salmon             53 szt           30 sztuk

Brown trout             154 szt         153 sztuk

Poniżej link do strony, gdzie jest szczegółowy opis pułapki i procesu pobierania w niej ikry z ryb. Była ona już kiedyś w przeszłości pokazywana, ale może nie wszyscy forumowicze ja oglądali.

http://dnr.wi.gov/to.../rootriver.html






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych