Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Połowy Troci i Łososi w naszych wodach - porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   comen

comen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaLaskowice

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:50

Odkopuję, bo chyba nie ma lepszego tematu o trociach na pomorzu.
Z nudów i bezrybia w mojej okolicy zastanawiam się nad jednorazowym wypadem nad Inę 31.XII lub w któryś dzień stycznia.
Gdzie szukać keltów? Wyczytałem, że prostki żwirowe i kamieniste. I rynny. Zakręty w ogóle sobie odpuścić?
Daleko nie mam, ale w PZW nie jestem.

Łowienie troci nie jest szablonowe. Zimowe czyli kelty wolą rzekę, gdzie mogą się schować przed nurtem  czyli różnego rodzaju przeszkody kamienie, drzewa, muldy piasku.

Tak jak pisałeś rynny- bo tam nurt przy dnie jest wolniejszy i tak samo jest też na zakrętach, gdzie też jest uskok dna.Niekiedy ryba stoi pod samym brzegiem, gdzie jest wyraźna burta.

Ryba potrafi te uderzyć w takim miejscu, które nijak nie pasuje do tych szablonów. W  dobrych miejscówkach warto też pokombinować ze zmianą przynęt. Ryba nie uderzy w woblera, ale walnie w wahadło czy też obrotówkę.

Jak jesteś początkujący to łów w miejscach, gdzie jest więcej wędkarzy i obserwuj gdzie łowią, miejsca w których są łowione ryby trzeba zapamiętać i łowić tam w przyszłości., obserwować ślady na brzegu- wydeptany śnieg przez innych wędkarzy, krew po złowionej rybie itd. Jak sam napisałeś nie ma lepszego tematu i dodam jeszcze ,że temat jest jak rzeka w której te ryby pływają.



#142 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:00

Sezon się zbliża, przypomnę artykuł o stosowaniu wahadeł w "trociowaniu"  :)

 

http://jerkbait.pl/p...we-wahadla-r161



#143 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:45

Janusz, mam prośbę....: 

Nad Parsętą spędziłem kilka dni łowienia, dobrych 10-12 lat temu, jeszcze za czasów spinningowania. Łowiłem tylko w dolnym biegu rzeki. Jeśli możesz, napisz czy warto, i jak tak to w jakich rejonach, ostrzyć sobie zęby na trocie z muchą w tej rzece. Nie chodzi mi o kelty, czyli interesuje mnie okres marzec - wrzesień. Z góry dzięki.

pozdrawiam

Paweł 



#144 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 grudzień 2017 - 23:25

Janusz, mam prośbę....: 

Nad Parsętą spędziłem kilka dni łowienia, dobrych 10-12 lat temu, jeszcze za czasów spinningowania. Łowiłem tylko w dolnym biegu rzeki. Jeśli możesz, napisz czy warto, i jak tak to w jakich rejonach, ostrzyć sobie zęby na trocie z muchą w tej rzece. Nie chodzi mi o kelty, czyli interesuje mnie okres marzec - wrzesień. Z góry dzięki.

pozdrawiam

Paweł 

Cóż, wiem nie wiele więcej niż Ty ...

Natomiast do łowienia na muchę dolny odcinek jest odpowiedni, to dosyć obszerne pojęcie i trudno tak jednoznacznie się wypowiadać. Dużo zależy od pory roku, aktualnego stanu wody, domniemanej i wiadomej obecności ryb w rzece itd itp. Niemniej jest wiele miejsc, które można obłowić komfortowo muchówką - od Karlina do Zieleniewa, o brodzeniu raczej nie ma mowy, choć w niektórych miejscach i przy sprzyjającym stanie wody ...

Osobiście wybierałbym odcinek od Ząbrowa (most) w dół do ujęcia wody w Bogucinie, prawym brzegiem   :)

Jak będziesz się wybierał, daj znać ...

 

https://www.google.p...43941,14z?hl=pl

 

zobacz na satelicie


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 27 grudzień 2017 - 23:28

  • Paweł nizinny lubi to

#145 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 grudzień 2017 - 23:36

Dzięki za namiary. Na pewno się odezwę.  Zmienia się na lepsze pod nowym dzierżawcą, w/g Ciebie? 



#146 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 grudzień 2017 - 23:46

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, nie wiele łowiłem w mijającym roku, choć wieści były budujące. Szczególnie zważywszy na wyjątkowo niesprzyjające warunki hydrologiczne przez większą część sezonu.



#147 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 28 grudzień 2017 - 07:23

Pamiętajmy, że obecne wyniki w wodzie są efektem zarybień poprzedniego dzierżawcy. Czy ryb było w tym roku więcej, to bym nie powiedział, ale tu każdy moze mieć odmienne zdanie. Na pewno zadbano bardziej o medialne nagłaśnianie wyników. Co do przyszłości, to jeśli obecny dzierżawca dotrzymywałby wymogów kwoty zarybieniowej (w tym też gatunkowych), to po paru latach ryb powinno być ... bardzo dużo, jeśli nie za dużo. Chciałoby się jak najlepiej a czas pokaże co z tego wyjdzie.


  • salmon1977 i Rajfel lubią to

#148 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 28 grudzień 2017 - 14:35

Do sukcesu obok zarybień potrzebna jest jeszcze kontrola.... o tysiącu innych spraw nie wspomnę ;) Liczę że będzie poprawa na plus. Piękna rzeka z dużym potencjałem. 



#149 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 01 styczeń 2018 - 12:54

Ma ktoś może jakieś informacje na temat otwarcia na Inie?

#150 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 styczeń 2018 - 13:27

Nie wiem czy z Iny ale widzę, że Robert Jernaś już zaliczył ładną sztukę  :P


  • Frogerset lubi to

#151 OFFLINE   Frogerset

Frogerset

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 01 styczeń 2018 - 13:33

Ja dziś startuje właśnie w Inowe kierunki dam znać jak by co, No i fotki jakieś cykne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • karkoszek lubi to

#152 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:51

Ja łowiłem wczoraj w Goleniowie niestety bez brania. Z naszej trójki jeden kolega miał troć na kiju przez jakieś 5 sekund (na garażach). Nieco poniżej widziałem z daleka jedną rybkę ok 60 cm (wypuszczona). W południe pojechaliśmy na drugą turę do Rogowa, ale szybko wróciliśmy do miasta, bo wydawało nam się, że jest nieco za wysoka woda na ten odcinek. Było tam sporo ludzi, nikt jednak o rybach nie słyszał. W mieście też szału nie było, ktoś mówił o 4 trociach.


  • Frogerset i karkoszek lubią to

#153 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 01 styczeń 2018 - 22:20

Robert jest nad Iną. Rozmawiałem z nim w ostatni piątek.
  • remek lubi to

#154 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 01 styczeń 2018 - 23:59

Ja łowiłem wczoraj w Goleniowie niestety bez brania. Z naszej trójki jeden kolega miał troć na kiju przez jakieś 5 sekund (na garażach). Nieco poniżej widziałem z daleka jedną rybkę ok 60 cm (wypuszczona). W południe pojechaliśmy na drugą turę do Rogowa, ale szybko wróciliśmy do miasta, bo wydawało nam się, że jest nieco za wysoka woda na ten odcinek. Było tam sporo ludzi, nikt jednak o rybach nie słyszał. W mieście też szału nie było, ktoś mówił o 4 trociach.

Dzięki. A jaki jest poziom wody? Wodery brać czy nie trzeba? Pierwszy raz się będę wkrótce wybierał :)

#155 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 02 styczeń 2018 - 09:03

Ja chodziłem w butach i było ok, a koledzy w spodniobutach. Na górnych odcinkach w niektórych miejscach pewnie by się przydały śpiochy, a w Goleniowie wszędzie można chodzić suchą stopą.



#156 OFFLINE   Frogerset

Frogerset

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2018 - 09:21

3f4c8238e416054a74c400c3a7ea191d.jpg
Ina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#157 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:40

Na Parsęcie woda też wysoka,dzisiaj cały dzień biczowania na zero poza jednym małym kropkiem,jutro powtórka z rozrywki.Ktoś już coś połowił?

Załączone pliki



#158 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 02 styczeń 2018 - 20:04

Ja łowiłem wczoraj w Goleniowie niestety bez brania. Z naszej trójki jeden kolega miał troć na kiju przez jakieś 5 sekund (na garażach).

a pięknie tam 😂prawdziwy street fishing .Ten kolega z 60cm chyba miał komplet.

#159 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 02 styczeń 2018 - 20:24

W Sylwestra byliśmy ekipą 3-osobową na Wierzycy/Marek i Szymon Sz i ja/

Łowiło ponad 100 osób,efekt to dwie zmęczone rybcie/47 i 58 którą widziałem/

Dlatego też odszedłem od łowienia w rzekach/łowiłem ponad 25 lat na Słupi,Parsęcie,Wieprzy,Grabowej,Łupawie,Łebie i Redzie/

Wolę po prostu spotkać się ze srebrną torpedą w morzu z plaży.

Oczywiście ilość złowionych ryb/wielkość niestety nie poraża,głownie 40-60cm ale w porównaniu do kelta tej wielkości to przepaść jeżeli chodzi o walkę :) /jest o wiele większa niż w rzekach.

Okazy czyli trotylle ponad 70+ to już jest wisienka/truskawka :P /na torcie :)

Blachę urwałem czyli sezon zaliczony ;)


  • popper, Paweł J i Maraky lubią to

#160 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 styczeń 2018 - 21:25

W Sylwestra byliśmy ekipą 3-osobową na Wierzycy/Marek i Szymon Sz i ja/

Łowiło ponad 100 osób,efekt to dwie zmęczone rybcie/47 i 58 którą widziałem/

Dlatego też odszedłem od łowienia w rzekach/łowiłem ponad 25 lat na Słupi,Parsęcie,Wieprzy,Grabowej,Łupawie,Łebie i Redzie/

Wolę po prostu spotkać się ze srebrną torpedą w morzu z plaży.

Oczywiście ilość złowionych ryb/wielkość niestety nie poraża,głownie 40-60cm ale w porównaniu do kelta tej wielkości to przepaść jeżeli chodzi o walkę :) /jest o wiele większa niż w rzekach.

Okazy czyli trotylle ponad 70+ to już jest wisienka/truskawka :P /na torcie :)

Blachę urwałem czyli sezon zaliczony ;)

 

Zgadzam się w 100%. Gdybym nie zaczął łowić z plaży to byłbym bez złowionej ryby już 2 lata. Niestety ale rozpoczęcie sezonu na rzekach pokazuje znakomicie że od zeszłego roku nic się nie zmieniło na lepiej. Ryba szybko spływa po tarle. W sylwestra też walczyłem na Parsęcie i na zero. Choć z drugiej strony sezon letni bywa bardzo łaskawy. Dlatego jestem za kompletnym przemodelowaniem okresu ochronnego - od 1.11 lub 15.10 do końca stycznia/lutego.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych