Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Harjera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
785 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 marzec 2014 - 21:28

Witaj Jerzy

Raczek bardzo mnie się podoba :D ,z ciekawością będę czekał na wersję ostateczną skorupiaka i jeśli będzie możliwość chętnie wrzucę go do swojego pudełka :) Tym bardziej że mam już wytypowane łowisko gdzie,jak przeczuwam,może pozamiatać :good: .Co do wykonania,mimo tego że to prototyp-jak zwykle baja.

Pozdrawiam



#242 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 05 marzec 2014 - 04:16

..."Jednak w wersji ostatecznej zamierzam raczka wykonać ze szczypcami i nóżkami wykonanymi z silikonu. Tak zrobiona imitacja raczka będzie bardziej go robiła naturalnym  ;)"

Jasne, że cieszę się za pochwalny komentarz :) Dzięki.

Wracając do cytatu. Trochę włożenia pracy w wyrzeźbienie w lipie szczypiec, wykonanie formy z żywicy odlewniczej i można odlewać detale wraz z nóżkami. Później już tylko ich wklejenie - no i będzie tak jak chcę, czyli bardziej realistycznie. ;) Podejrzewam, że zmiana ta poprawi pracę woblera, szczególnie przy opadaniu raczka do dna. Obecnie ma on czasami tendencję do "siadania" na plecach. Dopiero szarpnięcie ustawia go we właściwej pozycji. Być może powodem jest to, że szczypce są sztywne lub też szeroki duży ster. Czas pokarze ;)



#243 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 06 marzec 2014 - 15:58

Witam

Już pewien czas temu zacząłem uzupełniać swoje woblerki w te modele, które utraciłem całkowicie oraz te które pozostały już tylko po jednym egzemplarzu. Uzupełniam również swoje pudełeczka w nowe modele przynęt - woblerów.

Niejednokrotnie jest taki dzień, że posiada się inspirację i ma się chęć wystrugać coś nowego. Tak było ostatnio :) Po dwóch latach w końcu zrobiłem prototyp raczka pręgowanego i zabrałem się poniesiony fantazją ;)

Zrobiłem owada, głównie z myślą o połowie pstrągów, takiego by był troszkę "wypasiony" - większy :), ale by był pływający i przede wszystkim, by był to wabik łowny!

Powstał owad skrzydlaty, wyglądem dużo przypominającym Bryzguna brzozowca z mojej serii owadów, ale inny ;) Pracą także odmienną.

Nazwałem go "Rogatek George" (Rogatek Jerzego).

Prezentuję go poniżej na filmiku, ale inaczej :D

 

Załączone pliki


  • *Hektor* lubi to

#244 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 16:16

mistrzostwo... jakby go poprowadzić ,aby leciał nad wodą? ;) na latające ryby idealny.



#245 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 09 marzec 2014 - 22:43

mistrzostwo... jakby go poprowadzić ,aby leciał nad wodą? ;) na latające ryby idealny.

:D Gdyby takowe, (latające) u nas były ?  ;)

Za to są owady  :)  które często wpadają do wody i to wystarczy, by tylko ich imitacje wrzucić  na wodę i niejednokrotnie pozwolić im tylko spływać z prądem wody i mamy efekt brań :P

Pozdrawiam :)


Użytkownik Harjer edytował ten post 09 marzec 2014 - 23:05


#246 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 11 marzec 2014 - 08:03

Witam

Kilka, niektórych modeli woblerków z mojej ostatniej serii. Woblery pstrągowo - kleniowe. Jest pośród nich jeden, który jest pośród wszystkich innych modeli - kilerem !

"garbusek" pasiaczek :)

 

Harjer

 

 

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 12 marzec 2014 - 20:56


#247 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 11 marzec 2014 - 21:43

Zobaczcie co może się stać, gdy nie wszystko się udaje!

Kiedyś w której z serii odlewów piankowych w formie czterokomorowej,  jedna komora nie wypełniła się całkowicie pianką, która rozprężyła się tylko fragmentarycznie. Wypełniona została 1/4 komory formy i odlał się tylko "dupka" :) Już patrząc stwierdziłem, że będzie fajne "Coś" i na pewno wyjdzie z niej fajna larwa. :D

Odciąłem dolne uszko do mocowania kotwiczki. W ogonek i główkę wkleiłem uszka mocujące, mini ster pod pyszczek i powstało właśnie to - "Coś" ;) - nowe modele wobków. :D

Lampa błyskowa aparatu nie odzwierciedla naturalnych barw przynęt !

Harjer

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 11 marzec 2014 - 21:48


#248 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 marzec 2014 - 23:37

"Robal" bardzo fajny, ale "Mucha"! Duże, czarne oczy, trochę karykaturalna lecz jakże oddająca istotę, "muchowatość" owada budowa wobka. 

Przy tym kształt pozwalający domyślać się i lotności, i dobrej pracy woblera. 

Niedoróbka. Inspiracja. Szklanka do połowy pełna lub w połowie pusta. Twórcze myślenie zamiast wyrzucania w kubeł. Brawo :good:



#249 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 12 marzec 2014 - 12:42

"Robal" bardzo fajny, ale "Mucha"! Duże, czarne oczy, trochę karykaturalna lecz jakże oddająca istotę, "muchowatość" owada budowa wobka. 

Przy tym kształt pozwalający domyślać się i lotności, i dobrej pracy woblera. 

Niedoróbka. Inspiracja. Szklanka do połowy pełna lub w połowie pusta. Twórcze myślenie zamiast wyrzucania w kubeł. Brawo :good:

:D Dzięki Janusz za ładny komentarz - opinię. Nazwałem tego stworka "Coś" i jeżeli Ty skojarzyłeś to "Coś" z muchą - to jest dobrze, tzn. że moja praca nie poszła na marne ;) Oby tak samo było z tym "Coś" w wodzie i z rybkami - czas pokarze?

Powstała także partnerka dla Coś,  Coś-ka II. (poniżej prezentuję fotki przy naturalnym oświetleniu :)

A zaczęło się to tak jak w podobny sposób, prezentowany poniżej ;)

Załączone pliki



#250 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 12 marzec 2014 - 16:42

Latały, na kwiatkach siadały :) W końcu wpadły do wody ! Ciekawe ! Czy ryby je zjedzą ? :P

https://www.youtube....o?v=tJoxZvxJo9Q

Harjer :)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 12 marzec 2014 - 16:44

  • Piotrek Milupa i drag lubią to

#251 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 20 marzec 2014 - 17:07

Wobler inaczej.

 

Częściowo z nudów, częściowo w poszukiwaniu tego coś, co uczyniło by przynętę jeszcze bardziej atrakcyjną dla ryby i sprowokowałoby ją do ataku.

Między innymi i ten model woblera, (bezsterowego) - Paletka - używany jest przeze mnie w spinningu, głównie do połowów okoni i kleni.

 

Dzisiaj zrobiłem stylizację paletki inaczej. Upodobniłem ją po trosze do chrząszcza wodnego - pływaka żółtobrzeżka. Tak oto powstał nowy woblerek, inny niż wszystkie moje pozostałe wobki.

 

Prezentowany wobler jest po dwóch warstwach lakieru podkładowego, akrylowego, (bez lak. zabezpieczającego). 

ps. Palcami uszkodziłem lekko powierzchnię brzuszną powłoki dekoru podczas robienia fotek poglądowych ! "Pośpiech budzi demony!" ;)

Załączone pliki



#252 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2014 - 19:40

Bardzo ciekawe projekty. Od dawna jestem pod wrażeniem Twoich owadów. Kawał dobrej roboty!



#253 OFFLINE   Dark

Dark

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Rafał

Napisano 20 marzec 2014 - 21:10

Robale przepiękne, robią niesamowite wrażenie, bardzo przypadła mi do gustu żabka, pijawki i koniki polne - czy można gdzieś je kupić? Jeżeli tak proszę o info na prv.

 

Pozdrawiam,



#254 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 20 marzec 2014 - 21:39

Na moje oko to jest głowa  ;)

 

Załączony plik  post-53112-0-10621000-1394624177_thumb.jpg   4,07 KB   7 Ilość pobrań

 

 

Ps. Twoje wyroby podobają mi się coraz bardziej.
 


Użytkownik atb69 edytował ten post 20 marzec 2014 - 21:40

  • krystiano1981r lubi to

#255 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 20 marzec 2014 - 21:41

Na moje oko to jest głowa  ;)

 

attachicon.gifpost-53112-0-10621000-1394624177_thumb.jpg

 

 

Ps. Twoje wyroby podobają mi się coraz bardziej.
 

Dokładnie,głowa szpiega z krainy deszczowców (karamba) ;) :lol:


  • woblery z Bielska i White Fish lubią to

#256 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 marzec 2014 - 22:30

Robale przepiękne, robią niesamowite wrażenie, bardzo przypadła mi do gustu żabka, pijawki i koniki polne - czy można gdzieś je kupić? Jeżeli tak proszę o info na prv.

 

Pozdrawiam,

Wierz mi,zdjęcia nawet w połowie nie oddają faktycznego wyglądu owadów Jerzego.Właśnie leżą przede mną koniki i pływaczek,świeżo "przyjechane"-mówiąc najkrócej odlot :D .



#257 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 marzec 2014 - 00:50

:D Gdyby takowe, (latające) u nas były ?  ;)

Za to są owady  :)  które często wpadają do wody i to wystarczy, by tylko ich imitacje wrzucić  na wodę i niejednokrotnie pozwolić im tylko spływać z prądem wody i mamy efekt brań :P

Pozdrawiam :)

Wydaje mi sie ze dluzsze skrzydla moglyby super wabic, tak czy inaczej super wykonanie



#258 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 21 marzec 2014 - 06:58

Robale przepiękne, robią niesamowite wrażenie, bardzo przypadła mi do gustu żabka, pijawki i koniki polne - czy można gdzieś je kupić? Jeżeli tak proszę o info na prv.

Pozdrawiam,


Można :)   http://predator-fish...-3_175_185.html
lub na indywidualne zamówienie u mnie. ;)
@atb69
"Ps. Twoje wyroby podobają mi się coraz bardziej."
Cieszę się, że coraz bardziej :D To chyba dlatego, że krótko sypiam ;)

@grunwald1980
Wydłużone skrzydełka zaburzają pracę "robala" a ponadto w wodzie lekko opadają ku dołowi i niejednokrotnie powodowało to zaczepianie się kotwiczki o końcówkę skrzydeł i zaprzestawanie pracy wabika ;)

Podobnie robiąc kiedyś model mini woblerka - paletki, na uwadze miałem to, by w dużym stopniu wyeliminować zaczepy kotwiczki. Dlatego ogonek do max. możliwości jest tak umiejscowiony, że dolny obrys brzuszka zasłania kotwiczkę, która w prowadzonym wobku unosi się ku górze w kierunku osi woblera.
Prawie całkowicie w nowym zaprezentowanym modelu paletki-pływaka żółtobrzeżka, poprzez dodanie nóżek ograniczyłem możliwość zaczepów. Ponadto wobler opadając do dna schodzi "dziobem" i ustawia się tak jak na prezentowanym zdjęciu - Ogonkiem ku górze z uniesioną kotwiczką.

Dzięki. Pozdrawiam

ps. Tak to wygląda w wannie ;) 


Użytkownik Harjer edytował ten post 21 marzec 2014 - 10:36

  • Krystekwolf i NARA lubią to

#259 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 22 marzec 2014 - 11:16

Kończąc temat "Paletek" prezentuję poniżej min. ostateczną wersję woblera z trochę lepszym dekorem - pływaka żółtobrzeżka,

oraz kilka innych pozostałych modeli paletek ;)

 

Załączone pliki



#260 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 23 marzec 2014 - 10:05

Witam,

 

Świetne te "Paletki" . Korci mnie pytanie; czy można stworzyć taką większą wersję pod szczupaka. Myślę chociaż o 15-20g (pływający) i kotwicy która nie zaczepia (uniesienie ogona ku górze) i łapanie na cięższym zaczepowym terenie.

Świetne pomysły...gratuluję i z przyjemnością czekam na coraz bardziej szalone i zarazem przepiękne projekty. 

Gwoli przypomnienia; "Noski" które zakupiłem sprawują się fantastycznie. Moczone , sprawdzone ...miodzio.Poszaleję sobie w tym roku , dzięki Twoim wyrobom.


  • wojtekmat lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych