Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ceny woblerów hand made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 21 marzec 2013 - 12:30

Panowie powiem Wam jedną rzecz. Łowię głównie na swojej roboty przynęty (dotyczy to wyłącznie woblerów i jerków). Tak poczytałem i naszła mnie taka myśl: Ile byłbym w stanie oddać za własną przynętę? Może to wydać się śmieszne ale mam na przykład takiego jerka, który wiem że jest bankowy i nigdy mnie nie zawiódł. Próbowałem robić wierną kopię i nie udało się do tej pory. Wyobraziłem sobie taki moment że go tracę ale mam możliwość odkupienia go. W tym momencie stwierdzam że za jedną przynętę ,jestem w stanie oddać dosyć sporą sumę.

Czy to nie jest dziwne?



#62 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 marzec 2013 - 12:35

A skąd wiemy jaki kto ma staż?. Życie nie kończy się na forum. Za to handel na forum z kilkoma tysiącami użytkowników, może. Staż forumowy jest bez znaczenia, jeśli idzie o przydatność przynęty do amatorskiego połowu ryb. Raczej odwrotnie, staż nad wodą. 

często gęsto sami wytwórcy piszą o tym w swoim wątku...ale mi chodzi głównie o "staż" danej przynęty...w czwartek powstała a w sobotę jest już super łowna itd



#63 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 21 marzec 2013 - 12:38

Każdy wobek ma swoją cenę, a tym bardziej rękodzieło, więc nie ma zakresu cenowego. Rodzynki dobre,sprawdzone sprzedają się mimo wysokiej ceny. Mam takiego wobka 4cm pstrągowego (na koncie kilka ładnych pstrągów) .Wykonany przez kolegą (Zdobywcę Klubowych Mistrzostw Polski w Sandomierzu),gdybym miał go wogóle sprzedać, wołałbym  za niego dwie nowe Rapale Magnum.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 21 marzec 2013 - 12:46


#64 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 marzec 2013 - 12:41

. Rodzynki dobre,sprawdzone sprzedają się mimo wysokiej ceny.

Właśnie o to mi chodzi,dobre i sprawdzone,na temat których wiemy o wiele więcej niż tylko to,że jej wytwórca napisze "super łowna,ładna,lotna itp"


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 21 marzec 2013 - 12:42


#65 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 marzec 2013 - 12:41

Sprawa ceny jest sprawą bardzo, ale to bardzo indywidualną. Podobnie jak z czynnikami decydującymi o zakupie.

Ostatnio uświadomiłem sobie, że zdecydowana większość moich woblerów to produkty jednej firmy. Na początu było tylko 10szt, które poszły na "testy". Zdały celująco i już poszło, a że porducent cały czas zmienia matryce do produkcji, to wychodzą nowe produkty...i znajdują miejsce w moim pudełku :). Nie chciałem tego sam przed sobą przyznać, ale popadłem w kolekcjonerstwo. Z drugiej strony nazwałbym to kolekcjonerstwem praktycznym. Wobki kupuję do łowienia, a nie do patrzenia. Jednak, jak ktoś już powyżej napisał, mam ze sobą pełną kamizelkę wobków, w plecaku dodatkowe pudełka. Wszystko mieni się kolorami, przeróżnymi kształtami, a łowienie i tak zaczynam od tych, które już wcześniej rybę złowiły. Te pozostałe będą miały szansę jak te z pierwszej lini nic nie zdziałają.

.

.

tak przeczytałem co napisalem i smiem twierdzić, że już o tym pisaliśmy. Wracajac do pierwszego postu. Za zwykłe wobki jestem w stanie zapłacić XXzł, bo w tym segmencie jest dość duża konkurencja. Niestety (niestety dla mnie) za Slidery, które mi się "podobają"(wg mnie sa łowne) muszę zapłacić wiecej, ale mam ich zdecydowanie mniej.



#66 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 21 marzec 2013 - 12:42

w czwartek powstała a w sobotę jest już super łowna itd

Się zdarza... Czasem nawet szybciej... Wyjmuję z pudełka, ciągam tak i śmak, no ni cholery. A podetnę ster nad wodą, wygnę, przygnę i nagle wszystko co żyje, to samo na brzeg za woblerem wyłazi i jeszcze się gryzie między sobą, które pierwsze to zeżre...



#67 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 12:43

Każdy wobek ma swoją cenę, a tym bardziej rękodzieło, więc nie ma zakresu cenowego. Rodzynki dobre,sprawdzone sprzedają się mimo wysokiej ceny.

 

 

 

 

Ci którzy narzekają na ceny w pl woblerów polecam stronę http://romanmade.com/  :)



#68 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 12:43

Się zdarza... Czasem nawet szybciej... Wyjmuję z pudełka, ciągam tak i śmak, no ni cholery. A podetnę ster nad wodą, wygnę, przygnę i nagle wszystko co żyje, to samo na brzeg za woblerem wyłazi i jeszcze się gryzie między sobą, które pierwsze to zeżre...

:D  :D  :D  :D  Dobre. Poproszę namiary na takiego. 



#69 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 21 marzec 2013 - 13:00

:D  :D  :D  :D  Dobre. Poproszę namiary na takiego. 

A pszę bardzo. Obrazek stary ale woblerek cały czas w pudełku obecny i łowi wszystko co (głównie we Wiśle) żyje. Kleniki, jaziki, krąpiki, lescze, zeżerają to nocne sandacze, bolesławy się czepiają, parę jelców wyjechało... I niby taki zwykły Tiny ale ster ma pogięty, trochę zwężony scyzorem, ucho dogięte, że ciężko wsadzić agrafkę, kotwice 14 na ogonku... :rolleyes: 

Próbowałem zrobić podobne - ni diabła, żaden nie wyszedł już taki kilerowiec... A Ten uzyskał nawet nazwę własną...

Załączony plik  cep.jpg   42,26 KB   232 Ilość pobrań


  • karmel lubi to

#70 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 marzec 2013 - 13:05

Chyba kupię TINY. Bez względu na cenę :ph34r: 



#71 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2013 - 13:09

Drugi!!!! Były Mobilithy, Emblemy i inne Battle i SmarMax-y to teraz czas na TINĘ....



#72 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 13:09

W tamtym roku sprzedałem parę boleniówek ( 5 szt.) za 150zł/szt. Na ten rok jest znów kilku chętnych ale na pewno ich nie sprzedam... Za wiedzę trzeba płacić.



#73 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 13:59

..........i nie upatrywał bym się tu specjalnych możliwości danej przynęty jakich nie miałaby inna, bo takich nie ma........

 

Wszystko ok, no ale z tym nie mogę się zgodzić -_-



#74 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 14:33

Witam,

 

Wiara w magiczne moce przynety jak widac ukorzenia sie coraz bardziej. Magiczne myki pstragowe mozna smialo zrobic szczytowka wedki, jaki problem? Ale jak sie nie chce popracowac troche wedka tylko rzucac i zwijac to potrzebne sa specjalne wlasciwosci :)  Co do samych cen to temat troche ciezki, jesli wedki porownuje do cen ukochanych Batsonow to wobki do wyrobow Jozka Sendala. 100% hand made z lipy, swietnie pracujace, genialnie wykonane, strasznie lowne. Kosztuja z tego co sie orientuje ok 20 zl i to jak dla mnie jest wyznacznikiem ceny dobrego hand made ( niech bedzie w wielkosci pstragowej). Ja za duzo przynet pozostawiam w wodzie aby placic 40 zl za sztuke, nie chce mi sie latac z jakimis odczepiaczowymi wynalazkami, rzucam po krzakulcach, korzeniach i wszedzie gdzie jest szansa na rybe. Jak urwe to zakladam nastepnego. Najwiekszego pstraga zlowilem jednak na relaxowego jankesa :) 

 

Rozumiem jednak kolegow nie zajmujacych sie produkcja na duza skale gdzie ich wyroby kosztuja 40-50 zl ale musza to byc woblery specjalistyczne i wybitnie lowne jak np. boleniowki @Wujek

 

Bujo



#75 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 14:39

-----------------------------

 

koszt produkcji Iphone'a to około 160$ a cena końcowa to około 3500zł  i jakoś się nie plują co do ceny osoby które kupują :)

To jest tylko koszt samych komponentow skladowych tego telefonu, notabene wiekszy bo ponad 200 usd. Gdzie r&d, reklama, wysylki, cla z Chin itd? Nie mniej jednak nie ulega watpliwosci, ze Apple niezle na tym zarabia . U mnie kosztuje 2500 zl 

 

Bujo



#76 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 14:50

No, przydał by się taki temacik  :D ale by się działo :lol:

 
taki temacik istnieje od lat  ... wyszukiwarka prawde ci powie  B)  a dzieje sie w nim, to co zawsze sie w takich watkach dzieje :rolleyes:
 

Te pozostałe będą miały szansę jak te z pierwszej lini nic nie zdziałają.

 

to z kolei, widze zgola odwrotnie, kiedy gryza jak glupie, to jest dla mnie czas na eksperymety, ale jak nie gryza, a ja, przypadkiem, nie mam pod reka tiny od faceta w masce, to nie eksperymentuje tylko lowie wabikami, w ktore wierze, i ktore darze zaufaniem :)



#77 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 14:55

Zależy o jakich magicznych mykach piszemy Bujo, bo niektóre rzeczy da się zrobić szczytówką, innych na pewno nie. Do tego uczono mnie i nie raz się sam przekonałem, że im mniej ruchów nad pstrągową rzeką tym lepiej, nawet "glupie" machanie wędką może spłoszyć rybę. No chyba, że się łowi na specjalnych rzekach za granicą, gdzie ryby "biorą zawsze na wszystko". :)



#78 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 15:02

widzisz michal, siedz cicho, bo sie nie znasz :P



#79 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 15:05

Nie no wędką można coś tam zrobić, ale proszę powiedz mi pitt albo Michał - zrobisz to wędką?  Albo coś takiego, że wobler idzie i np. co kilkanaście wychyleń nagle się zakolebie i zalusterkuje? Bo wydaje mi się, że nie :)

 



#80 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 marzec 2013 - 15:09

Muza mnie rozwala....


  • pitt lubi to