Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ceny woblerów hand made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 marzec 2013 - 15:11

 
taki temacik istnieje od lat  ... wyszukiwarka prawde ci powie  B)  a dzieje sie w nim, to co zawsze sie w takich watkach dzieje :rolleyes:
 

 

to z kolei, widze zgola odwrotnie, kiedy gryza jak glupie, to jest dla mnie czas na eksperymety, ale jak nie gryza, a ja, przypadkiem, nie mam pod reka tiny od faceta w masce, to nie eksperymentuje tylko lowie wabikami, w ktore wierze, i ktore darze zaufaniem :)

coś nie potrafię cytować.

Pitt, jak mi ryby biora to chcę się nałowić do bólu :), ale masz rację, ze jest to najlepszy czas na eksperymenty... kiedyś spróbuję.



#82 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 marzec 2013 - 15:13

Być może istnieje możliwość, aby nadać woblerowi taką lub inną akcję, ale jeśli wabik sam z siebie zachowuje się niesztampowo, nieregularnie, to bez wątpienia stanowi to o jego przewadze lub wyższości, jak kto woli, nad woblerami o pracy jednostajnej, czy wręcz nudnej. Wyobrażam sobie, iż te pierwsze zrobić jest bez porównania trudniej.

 

Inna rzecz, iż to ryby weryfikują, która praca jest tą właściwą ;)


  • wobler129 lubi to

#83 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 15:14

ja nie musze myslec podczas lowienia, lowie w zagramanicznych rzekach, w ktorych ryby biero na wszycho ^_^
 

Być może istnieje możliwość, aby nadać woblerowi taką lub inną akcję, ale jeśli wabik sam z siebie zachowuje się niesztampowo, nieregularnie, to bez wątpienia stanowi to o jego przewadze lub wyższości, jak kto woli, nad woblerami o pracy jednostajnej, czy wręcz nudnej. Wyobrażam sobie, iż te pierwsze zrobić jest bez porównania trudniej.

 

te tzw. myszkujace, to zreguly te 'popsute' i 'nieudane' ... to tak jak suspendery w salmo, ktore sa skrzetnie rozchwytywane ;)



#84 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 15:16

ja nie musze myslec podczas lowienia, lowie w zagramanicznych rzekach, w ktorych ryby biero na wszycho ^_^

:D  he he ok.

 

Nie jestem złośliwy, po prostu jak mam inne zdanie to je wyrażam, a teraz dałem chyba jeszcze dowód. Ok to pozdrawiam :)



#85 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 marzec 2013 - 15:21

te tzw. myszkujace, to zreguly te 'popsute' i 'nieudane' ... to tak jak suspendery w salmo, ktore sa skrzetnie rozchwytywane ;)

 

A wydawałoby się, że zrobić dobrą rzecz jest trudno, a popsuć łatwo ;)



#86 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 15:26

No właśnie a jak ktoś potrafi powtarzalnie i zamierzenie tworzyć takie przynęty, które innym wychodzą tylko fartownie? :)  Dla mnie to jest klasa, ja niestety tego nie umiem, ciągle się uczę.



#87 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 marzec 2013 - 15:39

Dla mnie to jest klasa

 

Nie inaczej Maćku, nie inaczej. Zresztą, powtarzalność (niezależnie od zamierzonego efektu) maluje wyraźną linię pomiędzy amatorami i profesjonalistami. Niezależnie do poziomu jednych i drugich.



#88 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 21 marzec 2013 - 16:20

mały off top: Maciej mógłbyś podać co to za utwór?? ;)



#89 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 18:35

...prawda jest okrutna, liczy się nazwisko,wyklepana marka ludka, można być nikomu nie znanym Kowalskim i robić przeokrutnie łowne rękodzieła w cenach troszke niższych od znanych... ale...się nie sprzedadzą bo nie jest znany...

Dokładnie tak, święte słowa. Trzeba mieć kolegów, którzy wypromują markę choćby w sieci, później jakiś artykuł w prasie wędkarskiej i sprzedaż się kręci. Co do cen... sam robię woblery, nie przesadzałbym z tą pracochłonnością...robi się je seriami, a nie pojedynczo, wcale nie idzie się przy nich, aż tak natyrać. Za dopieszczonego wobka kleniowego, jakiegoś owada, żuka, gdzie trzeba uformować głowę, odwłok, jakieś skrzydła, wywiercić otworki i wkleić nóżki myślę że 15 zł nie jest wygórowaną ceną. Wobek pstrągowy 4-7 cm to jakieś 10-12 zł za sztukę, większe wobki szczupakowe to już nieco większy koszt, pozdr.



#90 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 marzec 2013 - 18:46

Nie no wędką można coś tam zrobić, ale proszę powiedz mi pitt albo Michał - zrobisz to wędką?  Albo coś takiego, że wobler idzie i np. co kilkanaście wychyleń nagle się zakolebie i zalusterkuje? Bo wydaje mi się, że nie :)

To ja się przyznaję ,że takiego nieobliczalnego wobka uznałbym za jakiegos wadliwego. :lol:



#91 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 18:46

A czy nie uważacie, że myślenie kategorią  przynęty, jako środka do celu,  to regres osobistego rozwoju jako wędkarza? Łatwo stać się ofiarą takiego podejścia. Stoję nad wodą, wyłączyłem myślenie i biczuję wodę killerem. Ryby nie biorą, bo od wczoraj coś się zmieniło. Zamiast szukać ryby szukam przynęty w pudełku, przynęt w które wierzę, moich killerów, markowych pewniaków. Zamiast podejść do problemu najbardziej szeroko metodycznie jak się da, zawężam pole poszukiwań do ostatniego ogniwa jakim jest to coś wiszące na końcu kija.  

 

ps. Materia tej dyskusji, jak i wielu podobnych wcześniej, wyczerpuje się błyskawicznie. 


  • Sławek.Sobolewski lubi to

#92 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2013 - 19:03

Porozmawiajmy lepiej o pstrągach, bo ładne dzisiaj brali  :D  :D  :D



#93 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 marzec 2013 - 19:28

Reasumując - wszystko jest drogie.

Czy to ręcznie czy robione nożnie.

Najlepiej więc nie wydawać i ulokować całą kasę w Amber Gold i tam będzie nie do ruszenia. :lol:  :lol:  :lol:



#94 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 marzec 2013 - 19:57

Najlepiej więc nie wydawać i ulokować całą kasę w Amber Gold i tam będzie nie do ruszenia. :lol:  :lol:  :lol:

tak,nie do ruszenie........ :) ale przez lokującego...... :D :D :D



#95 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 20:08

Zależy o jakich magicznych mykach piszemy Bujo, bo niektóre rzeczy da się zrobić szczytówką, innych na pewno nie. Do tego uczono mnie i nie raz się sam przekonałem, że im mniej ruchów nad pstrągową rzeką tym lepiej, nawet "glupie" machanie wędką może spłoszyć rybę. No chyba, że się łowi na specjalnych rzekach za granicą, gdzie ryby "biorą zawsze na wszystko". :)

 

Maciek,

 

Tak, lowie tylko na zagranicznych super lowiskach gdzie pstragi same wskakuja do podbieraka, biora na kazda mozliwa przynete, nawet nie mykajaca. Wiele rzeczy wydaje sie oczywiste z punktu widzenia spiningisty, pstragi sa strasznie plochliwe, nie mozna machac szczytowka bo sie splosza, z daleka podawac przynete itd. Pozniej jak czlowiek zacznie lowic na muche to wszystko mozna sobie wsadzic w najglebsze zakamarki wiadomo czego. Bo nagle stoisz pstragowi praktycznie nad lbem, walisz nimfami z odstepami kilku-kilkunasto sekundowymi, zataczasz wielkie kregi wedka 3.20 jak w moim przypadku, a te cholerne zwierzeta biora. Gdzie w tym logika? 

 

Najlepszy pstragasz jakiego znam lowi praktycznie tylko na Bonito za kilkanascie zlotych sztuka, nie smial bym sie z nim mierzyc majac najlepsze i najwspanialsze rekodzielo w pudelku. Z drugiej strony wiara w taka czy inna przynete potrafi strasznie duzo zdzialac i wierze, ze takie mykajace przynety poprawiaja pewnosc wedkarza, lowi wtedy lepiej i zapewne w dluzszym okresie czasu zlowi wiecej niz wczesniej. 

 

Ja jestem ze szkoly ciaglych zmian w prowadzeniu wabikow, non stop cos kombinuje szczytowka. Mowi ci cos spowolniony dryf chociazby? Zaden myszkujacy wobler nie zrobi tego sam, nigdy  a tak lowie 80-90 % pstragow na spina.

 

Bujo

 

P.S. Te zagraniczne ryby sa jeszcze trudniejsze do zlowienia, wiekszosc z nich bylo juz na wedce i w podbieraku. Rzeki sa inne tak samo jak zwyczaje ryb.Zapomnij, ze ot tak sobie wejdziesz i bedziesz napierdzielal dzikie pstragi jeden po drugim, tak nie biora nigdzie, nawet na magiczne przynety.

 

P.S. 2 - faktycznie sie nie znam i sugeruje nie traktowanie mojego wpisu serio.

 

P.S. 3 - uwazam, ze Twoje przynety sa warte obecnej ceny, mowie tylko na podstawie zdjec i filmikow. Gdybys zas zajmowal sie tym zawodowo i z tego jakos zyl to wtedy cena powinna byc kilka zlotych nizsza, wieksza produkcja, nizsze koszty chociazby zwiazane z wydajnoscia pracy, tanszymi materialami itd

 

Druga rzecz to sam sposob marketingu i sprzedazy. Twoj mistrz sprzedaje tylko jednemu sklepowi internetowego, VAT-y, prowizje  i zapewne gdyby sam sprzedawal swoje wobki to bylby ilkanascie zlotych tansze, moglby w ten sposob sprzedawac ich wiecej przy zachowaniu takiej samej stopy zysku na jednostce. Ale nie znam szczegolow wiec tylko sobie spekuluje


Użytkownik Bujo edytował ten post 21 marzec 2013 - 20:14

  • pitt i Kuba Standera lubią to

#96 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 marzec 2013 - 20:39

Ja sam robię woblery, główny nacisk kładę na boleniowe. W tym roku zacząłem je robić z myślą o sprzedaży co zrobiłem 3 lata temu biorąc 40 zł za sztukę, ale jak już je zrobiłem stwierdziłem że po co. Poświęcony czas, wiedza jaka jest potrzebna do zrobienia dobrej boleniówki sprawiły że zostawię je dla siebie. Ja wiem że 40zł za wobler to dużo, ale chyba nie warte tego ile kosztowało mnie ich zrobienie. 



#97 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 20:49

Witam,

 

 

Rozumiem jednak kolegow nie zajmujacych sie produkcja na duza skale gdzie ich wyroby kosztuja 40-50 zl ale musza to byc woblery specjalistyczne i wybitnie lowne jak np. boleniowki @Wujek

 

Bujo

 

@Wujek,

 

Twoje woblery zostaly wylaczone z tego grona juz na starcie :) :) :) 

 

Bujo



#98 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 marzec 2013 - 21:38

Bujo, czytałem wątek, ale chyba niedokładnie, dzięki za uznanie :).

pozdrawiam

wujek



#99 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 marzec 2013 - 21:45

Hej Bujo :)  Ale łowiąc muchą zachodzisz pstrągi od ogona - czyż nie? :)  Nie stajesz 3,2m przed ich pyskami i nie podrzucasz im co kilkanaście sekund nimf?

Nie znam z doświadczenia ani opowieści przypadku, że stoi się przed pstrągiem, on Cię "widzi" i wykonujesz jakieś ruchy, wymachy, hałas po czym masz brania. Oczywiście są odstępstwa - tzw. "dzień pstrąga" czy też inne anomalia, ale o takich nie dyskutujemy?

 

Także uważam, że sam wędkarz przyczynia się jeszcze bardziej do złowienia ryby jak przynęta i cały sprzęt. Te ostatnie mają tylko za zadanie ułatwić wędkarzowi jego skryty cel - np. pięknego potoka.

 

PS opisywałem np. woblera który jest na filmie i cały czas podtrzymuję, że nie zrobisz tego wędką.



#100 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 marzec 2013 - 21:50

Staram sie nie lowic na woblery hand made.

Unikam tego typu przynet.

 

Od 100 % konsekwencji  w takim podejsciu odciagnal mnie ostatnio @Rheinangler podarowujac kilka woblerow...Czego nie mam mu za zle, bo juz pare ryb na nie mialem.

 

Odnosnie cen przynet. Gdyby jedynym wyznacznikiem byla cena wabika to lowilbym tylko i wylacznie na gumy.

 

Pozdrawiam

 

Guzu


Użytkownik Guzu edytował ten post 21 marzec 2013 - 21:51