Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ceny woblerów hand made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 21 marzec 2013 - 23:43

Z mojego punktu widzenia ,to wolę produkt przewidywalny,tzn wiem co ten produkt potrafi i jest powtarzalny.Cena jest drugorzędna i nie mierzę żadnego produktu w ten sposób.W kwestii woblerów mam pewną zasadę: najpierw kupuję jednego(nie ważne czy seryjny czy hand made),jeśli się sprawdzi (nie o rybach tutaj piszę) ale o pracy,lotności i jakości wykonania ,to ryzykuję dalej.W ten sposób wyparłem z mojego pudełka niemal że wszystkie "hity" zarówno rękodzielników jak i seryjnych producentów. Płaćmy za przynęty ile chcemy,ale wiem że gówno będzie zawsze tylko gównem,nie ważne czy plastikowym czy wystruganym z bóg wie jakiego drewna czy wylanym z pianki..............wiem natomiast że idę na ryby odpocząć i pomyśleć tylko o rybach i żadna przynęta nie musi za mnie myśleć,bo myki to ja sobie robię sam,szczytówką ,zmiennym tempem itp- trochę pomaga zmienny nurt . Ale jak mi wobek w tym czasie wyskoczy,jak się jemu lakier oderwie czy nie daj bóg "sezonowane drewno" nagle otworzy swoje oblicze to jest jeden ruch -w krzaki leci i tyle go widzieli.



#102 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 00:11

Hej Bujo :)  Ale łowiąc muchą zachodzisz pstrągi od ogona - czyż nie? :)  Nie stajesz 3,2m przed ich pyskami i nie podrzucasz im co kilkanaście sekund nimf?

Nie znam z doświadczenia ani opowieści przypadku, że stoi się przed pstrągiem, on Cię "widzi" i wykonujesz jakieś ruchy, wymachy, hałas po czym masz brania. Oczywiście są odstępstwa - tzw. "dzień pstrąga" czy też inne anomalia, ale o takich nie dyskutujemy?

 

Także uważam, że sam wędkarz przyczynia się jeszcze bardziej do złowienia ryby jak przynęta i cały sprzęt. Te ostatnie mają tylko za zadanie ułatwić wędkarzowi jego skryty cel - np. pięknego potoka.

 

PS opisywałem np. woblera który jest na filmie i cały czas podtrzymuję, że nie zrobisz tego wędką.

 

 

Witam,

 

Nie, nie zawsze podchodze rybe od ogona. Czesto biora doslownie spod kija jak chociazby ten z rynienki za widocznymi wodorostami:

 

Załączony plik  58.jpeg   33,81 KB   260 Ilość pobrań

 

A tu masz mojego najwiekszego, zycze takich i wiekszych innym laikom.

 

Załączony plik  70.jpg   10,25 KB   265 Ilość pobrań

 

Bujo


Użytkownik Bujo edytował ten post 22 marzec 2013 - 00:13


#103 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2013 - 02:25

A czy nie uważacie, że myślenie kategorią  przynęty, jako środka do celu,  to regres osobistego rozwoju jako wędkarza? Łatwo stać się ofiarą takiego podejścia. Stoję nad wodą, wyłączyłem myślenie i biczuję wodę killerem. Ryby nie biorą, bo od wczoraj coś się zmieniło. Zamiast szukać ryby szukam przynęty w pudełku, przynęt w które wierzę, moich killerów, markowych pewniaków. Zamiast podejść do problemu najbardziej szeroko metodycznie jak się da, zawężam pole poszukiwań do ostatniego ogniwa jakim jest to coś wiszące na końcu kija.  

 

... a jednak w tym wątku pojawiła się jakaś ciekawa myśl, co prawda jako offtopic ale zawsze - aż zacytuje bo warto :)

 

 

... teraz czekam na wątek o cenach kiełbasy , moim zdaniem jego sensowność będzie mniej więcej porównywalna a może nawet większa gdyż o ile bez woblerów da się przeżyć o tyle bez kiełbasy - ciężko  :lol:



#104 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 marzec 2013 - 07:16

Hej Bujo - jeśli nie od ogona i stałeś przed nim to masz tam fajne, nietypowe, nieprzepłoszone łowisko. U mnie na przechodzonych rzeczkach panują inne zasady :)  Drugą kwestią są ryby na tarle, w tym przypadku widziałem miejscowych stojących 5m przed pstrągami, które uderzały w przynęty.  Pozdrowienia i gratuluję pięknych ryb.



#105 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 marzec 2013 - 07:34

O cenach dyskutują tylko przekupki. Wyroby rękodzielnicze to nie jabłka, jaja czy śledzie. Cena przy zakupie wszelkiego hand made nie ma żadnego znaczenia, ten kto szuka takich wyrobów, nawet nie dostrzega cen, widzi tylko to, co chce kupić.

Osobiście nigdy nie przeliczałem groszy na takie rzeczy. Tu nie chodzi o snobizm, a sposób przechodzenia przez życie. 


  • Friko i Krystekwolf lubią to

#106 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 marzec 2013 - 07:50

Ustalanie cen przez głosowanie , komuną capi  :) 


  • Friko lubi to

#107 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 marzec 2013 - 07:56

Osobiście nigdy nie przeliczałem groszy na takie rzeczy. Tu nie chodzi o snobizm, a sposób przechodzenia przez życie.

Szczęśliwi, co przez życie idąc, kasy nie liczą :) 


Użytkownik popper edytował ten post 22 marzec 2013 - 07:56


#108 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 marzec 2013 - 08:00

Szczęśliwi, co przez życie idąc, kasy nie liczą :) 

Chyba więcej jest liczących w tym życiu :) .



#109 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 10:25

Cena woblera, jaka jest a jaka powinna być ?
Osobiście podchodzę do tego w ten sposób, jeśli mi zależy i jestem przekonany to i tak kupię.
Woblery rozgraniczam na te co łowią i te co nie łowią, bez względu na nazwisko twórcy, czy firmę.

Z drugiej strony mam woblery w pudle które nie łowią, bo ich jeszcze nie sprawdziłem  ^_^.



#110 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 10:39

... a jednak w tym wątku pojawiła się jakaś ciekawa myśl, co prawda jako offtopic ale zawsze - aż zacytuje bo warto :)

 

 

... teraz czekam na wątek o cenach kiełbasy , moim zdaniem jego sensowność będzie mniej więcej porównywalna a może nawet większa gdyż o ile bez woblerów da się przeżyć o tyle bez kiełbasy - ciężko  :lol:

 

@pawel

pamietasz watki, w ktorych zaciekle dyskutowales ceny blankow, przelotek i ogolnie ceny z podworka rodbuildera? bo ja tak :)


  • Dienekes lubi to

#111 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 10:41

Niewiele się nie zmieniliśmy od czasu wprowadzenia "wolności gospodarczej".  ;)



#112 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 10:47

w dyskusji o cenach nie widze nic zdroznego, uzytkownicy i klienci zawsze i wszedzie o nich dysktuja, i staraja sie znalesc towar odpowiedni dla siebie, czyli o cenie odpowiadajacej budzetowi, to wedlug mnie normalne ... natomiast nie widze sensu 'zmuszania' producenta do obnizenia cen, poniewaz obligacji zakupu nie bylo, nie ma i nie bedzie ... o zakupie decyduje klient, nie handlarz



#113 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 22 marzec 2013 - 10:51

I to by było na tyle. Bez nadinterpretacji i szukania drugiego dna w wątku :lol:



#114 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 marzec 2013 - 12:06

Tak to czytam i niektorych wypowiedzi jakos nie potrafie pojac.

Po 1 czas pracy, material i wszytsko z tym zwiazane nijak sie ma do ceny.U jednego czas nad jednym woblerem to przykladowo 1godz i 3zl za material, dla innego tydzien czasu i masa zmarnowanego materialu, wiec doswiadczonegu nalezy zaplacic 10zl za dobry a amatorowi jakies 10zlx8h dniowka x 7dni czyli 560zl.Nie wierze w to.

Po 2 wobler wykonany z plastiku w chinach powinien byc duzo tanszy od wyrobu hand-made bo dlubiac w drewnie to czas doswiadzcenie itp, wiec proponuje wziasc kawalek plastiku zapalnicze rozgrzac plastik i sobie tak na szybkiego odlac taki wobler, aha ma wygladac i pracowac ;) , produkcja nawet takich chinskich zabawek tez musi opierac sie na doswiadzceniu, parku maszyn itp.

Po 3 jak juz patrzymy na to ile ktos poswiecil czasu i ze w dwa dni zrobi 2 woblery za 20 zl i jak tu wyzyc za 40 zl to niech tego nie robi ;) a jak ktos zarabia 40zl dniowke to wychodzi na to ze nie stac go na wyrob hand made ani wogole na wedkarstwo, tak wogole to na nic go nie stac nawet na swoj pogrzeb jak chce strzelic samoboja.

Po 4 wyrob hand made to nie tylko kawalek wystruganego drewna prze amatora, aby wobler cokolwiek kosztowal musi spelniac jakies kryteria, im wiecej kryteriow spelnia tym wiecej sie za niego placi.Jak jest do dupy to jak ktos napisal jest tylko kawalkiem drewna.Ktos kto wie co robi, a jest tu na forum kilku, moze sobie krzyknac nawet 100zl za swoj wyrob bo ma takie prawo i chetni tez sie znajda.To jak ze wszytskim sa auta za 1000 i za 1000000.Na jedne jak i drugie sa chetni i nabywcy.Najlepsi sa ci lykajacy belkot typu 'super lowne mada-faka-jebaka na klenie jazie jesiotra rekina' a potem zale ze wyrob hand-made to lipa.No jasne ze lipa jak sie lowi na wobki za 5 zl, ktore bardziej przypominaja pokemony niz imitacje ryb.

Po 5 wyroby hand made sa w modzie, niekiedy woblery gowniane kosztuja wiecej niz niezawodne salmo, niektorzy chca nawet kopiowac seryjne produkcje i nawet tego nie potrafiac spzredaja je za duze pieniadze.

Po 6 niektorzy twierdza ze maja bezcenne perelki i wlasnie to jest cena za nie, sa bezcenne bo poprostu ich nie sprzedamy, jednak dla jednego bedzie to super lowny killer a dla innego zle pracujacy wobler za ktory nie zaplacilby 5zl.

Po 7 zaden wobler nie bedzie skuteczny jesli nie bedziemy mieli ryb w lowisku, badz ryby beda a my nie bedziemy umieli nim lowic.

Jakie powinny byc ceny woblerow hand made??Adekwatne do naszych oczekiwan, jesli oczekujemy ze bedzie tanio bierzmy pod uwage ze bedzie lipnie nad woda, jesli chcemy by byl wypas nad woda to niestety trzeba sie jeb,,nac po kieszeni i wiadomo do kogo pisac.



#115 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2013 - 13:21

Chyba najwyższy czas wątek zostawić w spokoju, ustaliliśmy, że niczego ustalić nie możemy.

Nie pierwszy zresztą raz.

Każdy inne ma kryteria i nie dziwota, z woblerami jak z babami. Też od percepcji wizualnej się zaczyna, później dochodzą wrażenia poparte doświadczeniem manualnym, też spory są, która warta więcej, brunetka? Blondynka? Szerokie biodra? Wąskie? Piersi duże? Małe? Perkate?

No? Która więcej warta, jak je wyceniać?

Nie da się, i nie jeden nos w takiej dyskusji krwawił w konkluzji.

Ile wart jest wobler niech sam sobie każdy wędkarz decyduje, w końcu do własnej kieszeni sięga i konsekwencje wyboru ponosi…no nie unikniesz analogii – jak z babami. :lol:  ;)


  • Dienekes lubi to

#116 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 13:21

Hej Bujo - jeśli nie od ogona i stałeś przed nim to masz tam fajne, nietypowe, nieprzepłoszone łowisko. U mnie na przechodzonych rzeczkach panują inne zasady :)  Drugą kwestią są ryby na tarle, w tym przypadku widziałem miejscowych stojących 5m przed pstrągami, które uderzały w przynęty.  Pozdrowienia i gratuluję pięknych ryb.

 

Ta, strasznie nieprzeploszone, tylko 5-10 osob codziennie na odcinku 1.5 km lowi. Ale jak widze ty przeciez lepiej wiesz, chociaz nigdy nie byles. No i oczywiscie tarly sie wtedy,inaczej bym ich przeciez nie zlowil.Wpuszczono je tez przed chwila do wody, toc to widac na zdjeciach jak byk.Takie plusy zagramanicznych rzek. Zastanawia mnie z kolei dlaczego nie ma jakis spektakularnych sukcesow gdy pstragowi mistrzowie jezdza do Szwecji czy Norwegi. Lowiska dzikie, ryby nie przeploszone, w pudelkach tylko same mykajace killery a wyniki do dupy? Cos tu nie gra, nieprawdaz? Gdybac sobie jest latwo, zlowic ryby duzo trudniej, nawet na tych renomowanych lowiskach.

 

Bujo


  • szpiegu, Kuba Standera i woblery z Bielska lubią to

#117 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 13:32

 która warta więcej, brunetka? Blondynka? Szerokie biodra? Wąskie? Piersi duże? Małe? Perkate?

No? Która więcej warta, jak je wyceniać?

Nie da się, i nie jeden nos w takiej dyskusji krwawił w konkluzji.

…no nie unikniesz analogii – jak z babami. :lol:  ;)


  • Guzu, biosteron i Tomasz eS lubią to

#118 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 marzec 2013 - 13:43

I jedna bardzo trafna kwestia o ktorej ktos juz pisal, lepiej miec kilka killerow za ktore zaplacimy 200zl niz cale pudlo walajacych sie wobkow, ktore i tak nie traia na zestaw po poprostu w nie nie wierzymy.Kazdy wedkarz jest jak male dziecko, zobaczy cos z napisem hand-made i juz widzi jak 'ciagnie' piekne ryby.Cala zime bedzie szukal okazji kupowal, segregowal itp.Przychodzi sezon kilka prob i wobki do szafy bo po co to wszytsko nosic skoro i tak lowi sie na sprawdzone konstrukcje.Jak ktos sie boi ze zerwie super lowne i drogie wabiki, to proponuje lowienie wirtualne.Ja jak kazdy inny traci wiele cennych przynet, ktorych praca zachwyca no ale coz zdarza sie.Prze sezonem zaopatruje sie w kilknascie badz kilkadziesiat, przynet i staram sie by sie dublowaly, robie sobie taki limit i staram sie nie dokupowac wiecej i nie dac podjudzic reklamom.Pod koniec sezonu kazdy bedzie wiedzial czego chce, czego mu brakuje w pudelku oraz przeliczy czy cena ktora zaplaci warta jest chwil nad woda.Pozdrawiam wszytskich.



#119 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 22 marzec 2013 - 14:25

Dla mnie jednym z liczących się wyznaczników łowności, skuteczności i innych ochów, achów nad wobkami jest ich częstotliwość pojawiania się na rynku wtórnym i w odsprzedaży, (czyli weryfikacja po łowieniu) im częściej widzę wyroby danego wytwórcy tym mocniej się zastanawiam, czy sprzedaż jest powodowana chęcią zarobku/zysku czy może wabienie, praca etc nie są tak wspaniałe jak miały być  ;)



#120 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 marzec 2013 - 20:24

To ja żyję tak spokojnie, odcięty od całego hype'u lurbildingu. Mam stare, kiepskie woblery, plus to co dali mi koledzy, plus kilku seryjnych zawsze o dziwo działajacych morderców :D :D . Wrzucam, kręcę korbką, ryba żre, na ogół nie żre, wdycham świeże powietrze, gadam z ludźmi co ich nad wodą spotykam i seryjną, przeolbrzymią lagę kładę na zawodników z wytrzeszczem i ich tajne bronie :D :D :D

 

I tak jak coś łowię to w ostatnich sezonach na... dorado stick :D Nie wiem o co chodzi, ale większość pstrągów na to ułowiwszy...

Ale ja mam customy, lakierem do paznokci z brokatem delikatnie pomazane :D