Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SUMY 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1051 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2013 - 18:54

Jedyny organizm żywy zamueszkujacy Europe gotowy zaatakować suma 110 cm w celach konsumpcji to człowiek
  • Karol Krause lubi to

#162 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:31

Jedyny organizm żywy zamueszkujacy Europe gotowy zaatakować suma 110 cm w celach konsumpcji to człowiek

 

Aczkolwiek nie zdziwiłbym się jakby kijana mocno powyżej 2m przekąsiła takiego pobratyńca. Jednak musiałaby to być sytuacja mocno przypadkowa, np. maluch byłby osłabiony w jakiś sposób i się napatoczył pod pysk klamotowi. 



#163 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:22

Chyba musialby byc zdychajacy...

Na pewno taka ryba jest nie do upolowania przez żadna rybę

#164 OFFLINE   ehhooo

ehhooo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • Imię:Adam

Napisano 22 czerwiec 2013 - 19:19

jest kilka filmików na youtube z zagranicznych łowisk gdzie większy pan wąs chce zjeść swojego nieco mniejszego kolege który właśnie jest holowany i z tego co pamiętam holowane rybki napewno mają 110+

 

... został tydzień! B)



#165 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 19:49

Chyba musialby byc zdychajacy...

Na pewno taka ryba jest nie do upolowania przez żadna rybę

 

W wędkarstwie nie ma "na pewno" ani "nigdy" ;)


  • Dagon i Dienekes lubią to

#166 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 24 czerwiec 2013 - 10:04

Panowie i Panie jeszcze tylko 6 dni :)

Kto uderza nockę 30.06/01.07 ??

Ja jutro szykuje sprzęcik.

Pokażę się niezależnie od brań i efektów w super koszulce na rozpoczęcie sezonu :P



#167 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2013 - 10:12

Nowy kołowrotek i 130 m plecionki 0,25 nawinięte:)

Odro bądź łaskawa:)



#168 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 24 czerwiec 2013 - 10:17

w tym roku można już od 30 łowić zgodnie z przepisami RAPR także po północy z 29 na 30 można śmiało łowić ;)



#169 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 11:12

Nowy kołowrotek i 130 m plecionki 0,25 nawinięte:)

Odro bądź łaskawa:)

Może być maaaało... :) 



#170 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 11:13

w tym roku można już od 30 łowić zgodnie z przepisami RAPR także po północy z 29 na 30 można śmiało łowić ;)

Bardzo słuszna uwaga  ;) 



#171 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2013 - 11:25

Może być maaaało... :)

Tego się obawiam, ale więcej na kręcioł nie weszło bo przegrubiona . Jak nie starczy to wymienie na cienśzą na 200 m:)



#172 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:01

to mi sie podoba .. nawet bardzo...

 

 

jak sie okaze ze mam za malo plecionki na kolowrotku ... to nastepnym razem nawine sobie jej wiecej... - tylko ze cienszej (i slabszej) bo grubszej - mocniejszej wiecej przeciez nie wejdzie...

 

 

 

a pozniej wypisują ludzie ze walcza z rybami po 2-3 h ....

 

 

ze byle metrowy szczupak 1,5 h walczyl na zestawie ... 

 

 

ehhhhhhhhh


  • Dagon lubi to

#173 OFFLINE   rogaty666

rogaty666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:21

"Jak nie starczy to wymienie na cieńszą na 200m " - ale wtedy pewnie bedzie za puźno ryba odpłynie z kotwica w pysku i 130m ciagnacej sie plecionki 0,25 :-{


  • flower lubi to

#174 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:21

Nie wiem nad czym tu płakać jakby 130 m grubej plecionki to tak mało było. Suma do 1,5 metra bez problemu na takim zestawie się wyciągnie.



#175 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:26

Będziesz wiedział nad czym płakać, jak się trafi wąsaty powyżej 2 m albo jeszcze dłuższy :rolleyes: Tzw. 0,25 mm to pewnie jakieś 30 lb. Trochę kuso, jak na sumy.


Użytkownik Dienekes edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 13:27


#176 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:27

Wczoraj wieczorem łowiąc sandacze na napływie pewnej rybodajnej główki nagle zauważyłem jak z wody wyskoczyło 4-5 jazi takich z 50cm i już było wiadomo kto pozamiatał sandaczowanie :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Nie wiem co prawda gdzie skurczybyk mieszka ale wiem gdzie się stołuje ;)  i może dziś się spotkamy (u mnie sumy nie mają okresu ochronnego)



#177 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:39

Ja mam nawiniętą 40lb(według pomiarów @Pitta 0,29-0,31mm) i jakoś cieniutka się wydaje. Niżej na pewno nie zejdę bo zbyt mało prowiantu z sobą biorę aby godzinami z rybą się ciągać.
W tym roku na razie-mam taką nadzieję-cieniutko. Było zimno i chyba jeszcze ryby po tarle nie przypłyneły uzupełnić straconą energię. Czasami jakiś maluch spławi się przy pływadle. W tamtym roku łowisko przetrzepali mi prądem i trochę sumów skończyło nadzianych na widły. Oczywiście wszystko z godnie z prawem bo sum jest tu gatunkiem obcym i jest eliminowany.
Mimo 12-13 nocy spędzomych na wodzie bez brania się nie poddaje. Nie po to Xzogę ukręciłem aby stała w stojaku. Jutro znów na wodę-może w końcu otworzy się "worek" z sumami
  • Dienekes lubi to

#178 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 24 czerwiec 2013 - 13:54

Oj tam, czepiacie się chłopaka, a napisał przecież, że była przegrubiona, znaczy się następnym razem nawinie cieńszą, co nie znaczy słabszą ;)

A tak poważnie, jak sobie wspominam te hole wąsatych okołopółtorametrowych desperatów, którzy wzięli w Wieprzu lub w górnym Bugu, też miałem linkę ok. 0,25, i to jest dobre określenie, bo zazwyczaj tyle mi zostawało... linka, bo żeby zatrzymać wąsa tej wielkości w wąskiej, zakrzaczonej rzece o silnym nurcie przed wejściem w drzewo (jamę, most, itd.) "normalny" sprzęt okazywał się zawsze za słaby. Ta ryba nie pozwala na kompromisy. Owszem w sprzyjających warunkach może się udać, ale jeśli już świadomie decyduję się na połów Pana Wąsa (Króla wody, a nie jak niektórzy uważają szczupaka, jak lwa króla dżungli :lol: ), nie może być miejsca nawet na drobną myśl o tym, czy sprzęt da radę - musi dać, i to nie średniej rybie możliwej do wyjęcia, ale przede wszystkim tej największej, jaka może przypartolić w danym łowisku. Za dużo kocich mord doświadczyłem...

Już wiem, że jeśli się nic niespodziewanego nie wydarzy, to noc z soboty na niedzielę witam na wodzie, z nadzieją na to, że nie będą się obijać o burtę (miałem taki przypadek) a posmakują "drewienka z kotwiczką".

Potężnych brań dla wszystkich Kolegów startujących w peletonie... i rychłego połamania kija (dosłownego) robiącym "falstarty".

Pozdrawiam

Arek


  • wildriver i Wobi lubią to

#179 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:57

Koledzy tak czytam i czytam. Powiem tak, jedyne co może puścić w sumowym zestawie to zwieracze wędkarza... Nie widzę innej opcji. Jakieś dobieranie plecionki pod kija to dla mnie bełkot. Teoria jest w goglach. Nad wodą jest inaczej. Wisła, noc, drzewa, kamiory. Plecionka to nie tylko wytrzymałość na węźle czy gdzieśtam. To jedyny łącznik wędkarza z marzeniem. Będzie ocierana po kamieniach, będzie targana pod drzewami. Niejednokrotnie przecinałem celowo plecionką gałęzie drzewa, kiedy szalejąca ryba właziła pod drzewo i uciekała. Lekko popuszczałem hamulec i linka wygięta w kąt posty, czy podobny przecinała gałęzie grube jak kciuk. Było tak wiele razy. Co by się stało z dwudziestką??? jeb, i po ptokach. Marzenia prysły. linka w zakresie trzydziestki+ wg power pro to rozsądne już rozwiązanie. Cieńsze to na sandały. Tak widzę. Owszem zaraz dostanę gradem, że ktoś wyjął dwójkę na 0,19mm. No i gratulować. radzę lotka od razu puścić. Świadomość tego co się robi jest wymagana. Szkoda kolczykować ryb. Bywają burty, gdzie i 0,5 nie da rady.



#180 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:04

Co innego ponton co innego z brzegu. Na pontonie możnamieć cieńszy zestaw, np. 40lb ale z brzegu i 50lb do spinningu nie jest jakimś grubym zestawem.