Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandaczówka na łódkę..

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
628 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 maj 2013 - 11:11

Rzekłbym nawet ,że nie lekko .Jeśli decydowałbym się na StCroix to seria elit legend. SC III wypada tak sobie w porównaniu z tańszym MHX.

Jesli dwa kawałki to z MHX świetny jest MB842-2 .szybki płunne ugięcie pod obciążeniem i gumy 8cm na głowach 20gr jeszcze komfortowo.



#242 OFFLINE   verwa

verwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 26 maj 2013 - 12:04

a co powiesz o serii P844-2-MHX...jak róznica miedzy seria MB a P..?


Użytkownik verwa edytował ten post 26 maj 2013 - 12:05


#243 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 maj 2013 - 12:37

Seria P 843i4  mają bardzo czułą i dość spolegliwą szczytówkę i mocny dolnik ,jak dla mnie wręcz kołkowaty, nie gnie się tak ładnie pod obciążeniem jak MB, który jest też bardziej uniwersalnym blankiem od P, może z powodzeniem obsługiwać obrotówki ,wahadła i woblery. Ale wszystko zależy od indywidualnych preferencji.



#244 OFFLINE   verwa

verwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 26 maj 2013 - 12:51

a co powiesz o Batsonie RX8..nie wiem tylko czy występuje w dwu składzie..



#245 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 maj 2013 - 13:28

Nie znam ,ale nie występuje.



#246 OFFLINE   verwa

verwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 26 maj 2013 - 13:36

dzieki za info

pozdrawiam



#247 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 maj 2013 - 14:17

Spójrz na Vegter Boron 7 ' 15 lb c.w.5-25 g w dwuskładzie, mam ten blank "na sucho" i jest wspaniały , zobaczę po uzbrojeniu ale jestem już po testach innych boronów z Krakowa  i oględnie mówić to powalają ,szybkie ,cięte ,mega zacięcie ,super prowadzenie gumy mega dalekie rzyty i przepiękne progresywne ugięcie trzymające ryby ten maluch nie różni się zbytnio od dłuższych braciszków więc to topowa wędka sandaczowa .Polecam


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 26 maj 2013 - 14:29


#248 OFFLINE   verwa

verwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 26 maj 2013 - 20:26

Spójrz na Vegter Boron 7 ' 15 lb c.w.5-25 g w dwuskładzie, mam ten blank "na sucho" i jest wspaniały , zobaczę po uzbrojeniu ale jestem już po testach innych boronów z Krakowa  i oględnie mówić to powalają ,szybkie ,cięte ,mega zacięcie ,super prowadzenie gumy mega dalekie rzyty i przepiękne progresywne ugięcie trzymające ryby ten maluch nie różni się zbytnio od dłuższych braciszków więc to topowa wędka sandaczowa .Polecam

Hej...a jak cenowo wypada ten blank??



#249 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 26 maj 2013 - 22:25

Seria P 843i4  mają bardzo czułą i dość spolegliwą szczytówkę i mocny dolnik ,jak dla mnie wręcz kołkowaty, nie gnie się tak ładnie pod obciążeniem jak MB, który jest też bardziej uniwersalnym blankiem od P, może z powodzeniem obsługiwać obrotówki ,wahadła i woblery. Ale wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

 


Czy blank MHX seria P gnie się wogóle w dolnej części czy raczej wcześniej pęknie niż się wygnie? Blank MHX seria MB można porównać do batsona ISB czy to coś zupełnie innego?



#250 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 05:51

Hej...a jak cenowo wypada ten blank??

Cenowo mniej ciekawie ale za to jakościowo raczej nie do przebicia.



#251 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 maj 2013 - 06:29

Czy blank MHX seria P gnie się wogóle w dolnej części czy raczej wcześniej pęknie niż się wygnie? Blank MHX seria MB można porównać do batsona ISB czy to coś zupełnie innego?

 

ISB807.75 ma bardzo podobną charakterystykę do P844-2 tzn miękka szczytówka i sztywny dolnik. seria MB MHXa jest zupełnie inna od ISB batsona w każdym razie od tego który ja znam czyli ISB802.75.

MB MHXa to bardzo szybkie, sztywne kije do bardzo agresywnej pracy przynętą.

Co do gięcia się serii P to powiem tyle że wymiarowe szczupaki z niego nie spadają a nawet znam osobę która z premedytacją łowi P844-2 szczupaki więc trochę się uginać musi.

jak dla mnie to P844-2 genialny i niepowtarzalny kij sandaczowy jeśli ktoś podbija z kołowrotka a jeśli się chce podbić z wędki to lepiej wybrać MB


  • Manniek66 lubi to

#252 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 maj 2013 - 07:49

Cenowo wygląda dość nieciekawie bo za blank jakby nie patrzyć trzeba wybulić tysiaka . Gdzieś już kiedyś tu pisałem że to indywidualna sprawa jak każdy postrzega swoje hobby i jeden sprawi sobie taki kij inny będzie kombinował z MHXami Ja wychodzę z założenia że nie stać mnie na rzeczy tanie .Z MHXów już się wyleczyłem i całe szczęście :)

Koledzy piszą że  kij P844-2 jest dość sztywny o spolegliwej szczytówce jednak ma ograniczenia jeżeli chodzi o podbijanie drugi opisywany kij MB MHX ma cieplejszą akcję oraz jest sztywniejszy i masywniejszy oraz podbija gumy  lecz pewnie sygnalizacja brań pozostawia do życzenia a więc to albo to ...ciągle jakiś kompromis i ograniczenia .Vegtery chociaż drogie nie mają żadnych ograniczeń jedyną ich wadą jest cena ..ale każdy musi wiedzieć co mu jest potrzebne


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 27 maj 2013 - 08:06


#253 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 maj 2013 - 08:52

widzę że nie wszyscy są w stanie zrozumieć że nie każdego stać na kije gdzie sam blank kosztuje ponad 1k i jest zadowolony że stać go na ręcznie robionego MHXa gdzie cala wędka wyjdzie taniej niż sam blank boronowy.

Skoro ktoś pyta akurat o MHX to prawdopodobnie dla tego że nie stać go na St'C, restaffine, Phenixa czy CD lub Talona i uszanujmy to a nie wciskajmy ludziom że jak kupisz sobie coś tam to będziesz miał dwa MHX'y w jednym blanku(pewnie i tak droższy będzie blank od dwóch gotowych MHX'ów)

Zauważyłem ostatnio na j.pl że zapanował straszny snobizm i wyścig nie kto zlowi więcej bądź większych ryb ale kto ma droższy sprzęt i przekonanie że jak nie masz Phenixa lub Restaffine ubranego w tytan i podpiętej minimum Stelli to już ryb nie złowisz, jakby ten sprzęt łowił sam a ryby jak "blachary" lgnęły do metki z ceną wiszącą na stopce kolowrotka bądź dolniku nowej super wędki.

Za każdym razem jak ktoś prosi o poradę w doborze wędki to podawane są w 90% wędki ręcznie robione a jak w końcu pytający powie że cena do 300pln to robi się problem bo "takiej taniochy" to nikt nie używa i większość uważa że się nie nadaje.


  • Bujo lubi to

#254 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 maj 2013 - 09:16

Sklepowych gotowców, które są ok i w których nie ma sie do czego mocno przyczepić, do tego kosztujących małe paręset złotych, niemal nie ma. Ponadto kiedy dąży się do wyciśnięcia z badyla maksimum mozliwości, to jeno rodbuilding zostaje.

 

Podejrzewam, że "wiekszość" używa kijów sklepowych, ale i tak pewnie jakieś "hendmejdy" mają. Natomiast z blankami dość często jest tak, że za wiecej szmalu dostaniesz lepszy (w dużym uproszczeniu).

 

A jak trafisz z jakiejś dobrej, oryginalnie amerykańskiej serii, to będzie jeszcze lepszy :D 

 

A o MHX'a może pytać np. ktoś, kto innych zbyt dobrze nie zna i tyle.



#255 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 maj 2013 - 09:41

Kolego paawelek83 ,przecież napisałem że to sprawa indywidualna i każdy postrzega swoje hobby inaczej.Temat tego wątku to "sandaczówka na łódkę" a nie "tania sandaczówka na łódkę" więc nie widzę jakiś ograniczeń dla których nie można wyrazić spostrzeżeń dotyczących boronów , St'C, restaffine, Phenixa czy CD lub Talona. Nikt nikomu nie wciska " że jak kupisz sobie coś tam to będziesz miał dwa MHX'y w jednym blanku(pewnie i tak droższy będzie blank od dwóch gotowych MHX'ów)" otóż wciskać tego nie mam zamiaru ale powiem że unikalne właściwości niektórych blanków przewyższają zalety nie tylko dwóch MHXów, po prostu właściwości użytkowe są na innym poziomie, na razie dla MHXa nieosiągalnym.Skuteczność łowienia  nie ma nic wspólnego ze snobizmem lecz raczej to dążenie do poszukiwanie wciąż idealnego narzędzia  do połowu ryb. Łowię własnoręcznie ukręconymi wędkami i zapewniam cię że 70% łowiących obok mnie nie ma zielonego pojęcia co to boron a 99% nie wie o firmie F.A z Krakowa , więc gdzie tu snobizm ? Piszesz o kołowrotkach i o Stelli , jak już napisałem nie stać mnie na kupowanie rzeczy tanich , bo koncentrowanie się przy łowieniu czy kołowrotek wytrzyma czy też nie chyba nie na tym ma polegać realizowanie mojego hobby. Jakość i dostosowanie sprzętu bo metody łowiska i techniki łowienia ma przełożenie na ilość ryb na pewno nie cena sprzętu, tylko w przeważającej ilości przypadków taki sprzęt to niestety i konkretna cena ale tylko umiejętne posługiwanie się nim zapewnią sukces.Bardzo często widzę nad wodą gości posługujących się nieumiejętnie super sprzętem i wyniki są bardziej niż skromne i to jest snobizm a tu na tym forum snoba raczej nie znajdziesz ale prawdziwych zapaleńców którzy dążą do realizacji swojego hobby w sposób perfekcyjny. Snob idzie do dobrego sklepu z workiem pieniędzy i kupuje. Zapaleniec czyta fora , kręci wędki , testuje , pyta , poszukuje , poświęca swój czas i energię  i dąży do doskonałości i jak mawia Arek często "szuka bitej śmietany na gównie" ale po prostu my tak mamy ,więc z pochopnymi sądami bym się powstrzymał.Więc kolego szanowny paawelek83 nie zarzucaj komuś snobizmu. 



#256 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 maj 2013 - 09:50

widzę że nie wszyscy są w stanie zrozumieć że nie każdego stać na kije gdzie sam blank kosztuje ponad 1k i jest zadowolony że stać go na ręcznie robionego MHXa gdzie cala wędka wyjdzie taniej niż sam blank boronowy.

Skoro ktoś pyta akurat o MHX to prawdopodobnie dla tego że nie stać go na St'C, restaffine, Phenixa czy CD lub Talona i uszanujmy to a nie wciskajmy ludziom że jak kupisz sobie coś tam to będziesz miał dwa MHX'y w jednym blanku(pewnie i tak droższy będzie blank od dwóch gotowych MHX'ów)

Zauważyłem ostatnio na j.pl że zapanował straszny snobizm i wyścig nie kto zlowi więcej bądź większych ryb ale kto ma droższy sprzęt i przekonanie że jak nie masz Phenixa lub Restaffine ubranego w tytan i podpiętej minimum Stelli to już ryb nie złowisz, jakby ten sprzęt łowił sam a ryby jak "blachary" lgnęły do metki z ceną wiszącą na stopce kolowrotka bądź dolniku nowej super wędki.

Za każdym razem jak ktoś prosi o poradę w doborze wędki to podawane są w 90% wędki ręcznie robione a jak w końcu pytający powie że cena do 300pln to robi się problem bo "takiej taniochy" to nikt nie używa i większość uważa że się nie nadaje.

Masz rację ,ale moim zdaniem tylko w małej części.Nie popadajmy z skrajności w skrajność.Jeśli ktoś pyta o wędkę do 3 stów to przeważnie w dziale Ogółnym .Umówmy się wędki za 300zł nie zbudujesz ,choć byś to zrobił sam,no może jakigoś szklaczka.

Pytający akurat w tym przypadku nie okreslił ram cenowych, a propozycji ma przedstawionych kilka,wiec może spokojnie dobrać coś na miarę możliwości. 



#257 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 maj 2013 - 10:02

Masz rację ,ale moim zdaniem tylko w małej części.Nie popadajmy z skrajności w skrajność.Jeśli ktoś pyta o wędkę do 3 stów to przeważnie w dziale Ogółnym .Umówmy się wędki za 300zł nie zbudujesz ,choć byś to zrobił sam,no może jakigoś szklaczka.

Pytający akurat w tym przypadku nie okreslił ram cenowych, a propozycji ma przedstawionych kilka,wiec może spokojnie dobrać coś na miarę możliwości. 

Rafał a gdzie ta racja niby ? To że ktoś nazywa cie snobem bo łowisz Phenixem ? to może lepiej od razu zacząć łowić katuchą i ruskimi teleskopami wtedy nie będzie się snobem i sprzęcicho też grupo poniżej 300 zeta :)



#258 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 10:51

Rafał a gdzie ta racja niby ? To że ktoś nazywa cie snobem bo łowisz Phenixem ? to może lepiej od razu zacząć łowić katuchą i ruskimi teleskopami wtedy nie będzie się snobem i sprzęcicho też grupo poniżej 300 zeta :)

I tak to bywa na tym forum bardzo często.Jak chcesz czasem wyrazić swoją opinię to wychodzisz na snoba.

Rozumiem wszystko, tylko jak Artur pisze, że jeden kij będzie miał za miękką szczytówkę -problem z dobrym "zgartaniem" wabia z dna, drugi twardą konstrukcj ę- ryby będą z niego spadały, to czy nie warto zainwestować konkretną kasę i mieć jeden stosowny kij.

Tu nie mówimy o rozpiętości kilku tysięcy tylko powiedzmy 800zł a to nie jest oznaką snobizmu :D .

Miałem zabrać głos w kwestii technicznej ale się wstrzymam, czasem chęci odchodzą :(

P.s.

Jeżdzę starym 13 letnim suzuki swiftem i jak widzę najnowsze audi czy bmw pośladków nie ściskam :D  :D :D  


Użytkownik Jozi edytował ten post 27 maj 2013 - 11:05


#259 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 maj 2013 - 11:46

Panoooooowie, pax. Po pierwsze, żeby wiedzieć o czym mówimy:

http://encyklopedia.....php?id=3976927

 

Po drugie, jakkolwiek, czy apsirowanie do łowienia najlepszym, a przynajmniej wyróżniającym się sprzętem , jest snobizmem, czy też nim nie jest, na forum faktycznie ma miejsce jakiś wyścig zbrojeń. A o efektach połowów… cóż, dość cicho. A opisywanie szczegółowych okoliczność jest jeszcze rzadsze.

 

Po trzecie: bądźcie szczerzy sami ze sobą. Potrzebne komuś te Stelle, Ryogi i inne Loopy? Ile w tym naszego widzimisię, chęci zaspokojenia poczucia estetyki etc.? Kto z was ostatnio rozbroił jakiś tani kij fabryczny i uzbroił po swojemu, bo blank był zajebisty? Ja nie mam złudzeń: trzy Morrumy i dwie Luny do trolla potrzebne mi są jak zęby w dupie. Cabo po 200PLN sztuka i C3 za 150 też dawały radę. Dwie trollingówki na CD-kach XLS też potrzebne jak wspomniane zęby, ale kupiłem blanki, bo ładne i tanie (tańsze niż RX6). Gną się fajnie, ale czy się sprawdzą w boju? Nie wiem. A jakbym chciał mieć wszystko na Calcuttach, bo w 100% zaspokajają moje zróżnicowane potrzeby, to bym miał i nic komuś do tego.

 

BTW, łowię przezbrojonym Larusem 12lb 2,75, bo był tak szybki, jak nic co trzymałem do tej pory w rękach - w tej długości i tej mocy oraz przezbrojonym Shimano XBX-FX za 100PLN bo amortyzuje jak mistrz świata.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 27 maj 2013 - 11:50

  • rapala i mdziam_78 lubią to

#260 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 maj 2013 - 11:57

bez urazy ale NIKOGO nie nazwałem snobem ale, że "Zauważyłem ostatnio na j.pl że zapanował straszny snobizm i wyścig nie kto zlowi więcej bądź większych ryb ale kto ma droższy sprzęt"

 

mr White7  nie wierzę że istnieje wędka która obsłuży wszystkie metody i przynęty do połowu sandaczy a takim nazywasz wspomniany przez Ciebie kij.

Ja używam przynęt od 7g i 5cm kopytko po 40g i 6cali kopyto do połowu sandacza z łódki i powiedz mi czym to wszystko obsłużyć komfortowo?

w takim przypadku wolę 2 lub 3 szt MHXów niż jednego Twojego borona a i tak wyjdą w tej samej lub niższej cenie.

puki co nie trafiłem 6 w lotto i nie stać mnie żeby pakować po 2-3 tysie w jeden kij który(ponieważ kij potrafię w 100% ocenić dopiero w trakcie użytkowania czy mi leży) ktoś mi powie że się nadaje do mojego łowienia. Dla uświadomienia o czym mówię podam przykład: byłem u I.Matuszewskiego który po opisaniu mu przynęt i łowiska itd polecił mi wędkę X którą udało mi się pożyczyć od kolegi i wziąć nad wodę po czym okazała się w moich rękach totalnie inna niż opis jaki podałem w pracowni i tak jest z kupowaniem kijów w pracowni, bądź blanków do zrobienia wędki. kupił bym jakiegoś borona i wydał 2-3k bo Pan w pracowni powie że to jest najlepszy kij i spełni moje oczekiwania w 100% po czym po jednym dniu nad wodą okazuje się że kij ląduje na giełdzie za cenę dużo niższą i mam wspomnianego MHX'a w plecy. daleko nie szukając tzn wczoraj miałem w łapkach kij z F.A na jakimś chyba japońskim boronie i kij ten miał opis do 10g a był sztywną  "pałką" jak jerkówka i weź kup sobie kij na sandacze na lekko a dostajesz jerkówkę która ląduje na alle...

przerzuciłem kilka kijów i dalej szukam tego jednego idealnego który będzie mi "leżał"

 

Kolejny przykład:

kiedyś ktoś pytał o okoniówkę to kolega X polecał za kupę kasy Phenixa Iron Father bo takim łowi i jest mega zajefajny i okonie to się same wieszają po czym za ok 3-6mcy Phenix wylądował na giełdzie bo nabył używaną Kocią łapę.

Wniosek nie zawsze to co drogie jest lepsze dla danego użytkownika

Ja łowię okonie na wklejkę mikado(cena ok 120-150) bo mi leży mimo że ma za grubą rękojeść i jest źle uzbrojona, mimo to nie łowiłem jeszcze niczym co by mi bardziej pasowało a przerzuciłem kilka seryjnych topowych modeli różnych producentów


  • rapala lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz