Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandaczówka na łódkę..

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
628 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 23:15

Latającego wobka 6g powinien obsłużyć i jak przeliczyłem cale na cm to i 5g +7cm guma bedzie latać dobrze.



#222 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 29 kwiecień 2013 - 20:35

Witam. Szukam jakiegoś blanku do lekkiego sandaczowania. Kij Miałby ogarniać główki 5-15g + guma 10cm, 1 kawałek, długość 6'6''. Kwota do 400zł. Myślałem nad ISB781 Batsona albo Phenix UMBX-606L-B.



#223 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 30 kwiecień 2013 - 04:09

Oby dwa trafne wybory,tego batsona mam teraz na warsztacie i śmiało 15+guma pociągnie przy lekkim zbrojeniu.



#224 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 09:38

mam ISB841 ,to samo tylko 15 centów dłuższy niż ISB781.

idealnie współpracuje z gramaturą 10-15gr +guma , ale u mnie praktycznie tylko z californią(raczej wąska przynęta 7cm)

 

mam dziwne wrażenie że guma 10cm,może mu stawiać duże opory przy wyrzucie ,ale nie próbowałem.



#225 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 30 kwiecień 2013 - 10:17

Właśnie tak nad tym myślałem, i bardziej rozważałem tego Phenixa. Fajnie byłoby gdyby któryś z użytkowników się wypowiedział na jego temat.



#226 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 kwiecień 2013 - 10:34

Krótko. Jeżeli bierzesz pod uwagę 7' - oblookaj poppingi MHX-a



#227 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 11:02

W Batsonie z tej seri masz dwa blanki oznaczone jako ex-fast. Ten 14 lbs bodajze 6'10'' bedzie super. Pogadaj jak cos z Irkiem, ma wedke na tym blanku i strasznie sobie chwali.

 

Bujo



#228 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 30 kwiecień 2013 - 16:23

MHX-P843 mam używam i chwalę sobie.



#229 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2013 - 20:21

ISB822,5 lub SB822,5, mam i casta i spina. Bardzo dobre blanki do twoich wymagań.



#230 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 05 maj 2013 - 10:27

Planuję rozbudowę arsenału castingowego o specjalne wędki dedykowane łowieniu z łodzi.
Myślę o dwóch wedkach - lżejszej i cięższej które pozwolą mi dobrze połowić ryby ( przedewszystkim sandacze i szczupaki ) w różnych warunkach w których mogę się znaleźć , zresztą - nie o parametry wędek chcę was spytać.
Przeżyłem już parę razy gorycz połamania wędki. Gorycz taka jest wprost proporcjonalna do ceny połamanej wędki.
Chciałbym tym razem , uprzedzając różne wypadki związane z łowieniem z łodzi , sprawić sobie wędki których po prostu nie da się połamać ; którymi można wyciągnąć rybę spod łódki , którymi można przywalić w burtę , które można bezkarnie podeptać i nic im się nie stanie.

Czy możecie mi zasugerować jakieś sensowne rozwiązanie które będzie stanowiło consensus pomiędzy ceną i jakością ?

#231 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 05 maj 2013 - 10:49

Planuję rozbudowę arsenału castingowego o specjalne wędki dedykowane łowieniu z łodzi.
Myślę o dwóch wedkach - lżejszej i cięższej które pozwolą mi dobrze połowić ryby ( przedewszystkim sandacze i szczupaki ) w różnych warunkach w których mogę się znaleźć , zresztą - nie o parametry wędek chcę was spytać.
Przeżyłem już parę razy gorycz połamania wędki. Gorycz taka jest wprost proporcjonalna do ceny połamanej wędki.
Chciałbym tym razem , uprzedzając różne wypadki związane z łowieniem z łodzi , sprawić sobie wędki których po prostu nie da się połamać ; którymi można wyciągnąć rybę spod łódki , którymi można przywalić w burtę , które można bezkarnie podeptać i nic im się nie stanie.

Czy możecie mi zasugerować jakieś sensowne rozwiązanie które będzie stanowiło consensus pomiędzy ceną i jakością ?

Xzoga.

Ta zniesie naprawdę wiele



#232 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 maj 2013 - 10:58

Właśnie jestem po pierwszych testach kijka z założenia pod szczupaka i sandacza na lekko.Wędka zbudowana na blanku Phenix MX-S72L-B.

Akcja Fast , szybki ale cieplejszy od Kijka o takich samych parametrach jak na blanku TX 682S .Kijek pieknie sie ładuje i rzuca na spore odległości od 4g +guma 5cm  po 8g+8cm ,obrotówki 2-4 rzuca i prowadzi ,tak samo wahadła z blachy mosiężnej 2mm wielkości między alga 1-ką a 2-ka. Praca kija pod rybą zajebista ,taka jakiej szukałem.TX jest trochę czulszy ale w górnym CW może mnie jak M1 i w trakcie holu nie ma tak głębokiego ugięcia.

Moim zdaniem super kijek także pod okonia jak i pod pstrąga.

Jest jeden warunek ,nie deptać i nie walić o burty łodzi :D



#233 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 maj 2013 - 11:00

Proponuję wędkę na "blanku" firmy Litmet, tutaj znajdziesz wiecej szczegółów:

http://www.litmet.lt...jeniowy-60.html


A tak poważnie to ciężko będzie sprostać Twoim wymaganiom odnośnie znalezienia blanku...
No ale może ktoś, coś podpowie.

:)

Też myślałem o "Xzodze" tylko trzeba trochę na kija uważać,nie deptać, nie walić po burtach itp...

Użytkownik Baars edytował ten post 05 maj 2013 - 11:02


#234 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 05 maj 2013 - 11:29

Takie cuś znalazłem na forum ( jakieś 1,5 roku temu ).
http://m.youtube.com...h?v=VZo7c1eQhYk

#235 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 05 maj 2013 - 11:34

Batson Panie, Batson. W seri rx7 jest wiele krotkich perelek. Tak z praktyki: koles 1.9pare i ze 100 kilo przewrocil sie na oparta o domek wedke, straty- zadrapanie na blanku, drugi przeszedl mi po muchowce rx7, w butach do brodzenia, sladow brak, pracownicy wrzucili na tyl ciezarowki wedke z Irlandi, tarzala sie po niej gasnica, par rysek i wszystko. O stukaniach o burty itd to szkoda wspominac. Zadnego Batsona nie zlamalem a probowalem bardzo wlaczajac betonowanie hamulca i hol metrowki w niecala minute, forsowny hol wozka Tesco ze srodka Tamizy, trawelem 25lbs to ponad 4-krotnie przekraczam dopuszczalny c/w. Ma sie dobrze :)

 

Bujo



#236 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 05 maj 2013 - 11:34

To może pełnego szklaka :)



#237 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 05 maj 2013 - 15:43

wiem że chodziło ci o blank ale jeśli chcesz walić o burty deptać dowoli to pomyśl nad fenwickiem hmg albo elite tech i do tego masz bezproblemową dożywotnią gwarancje

#238 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 maj 2013 - 15:53

Kup ponton z miękką podłogą. Wtedy znacznie więcej blanków będzie spełniać Twe wymagania ;) :D



#239 OFFLINE   verwa

verwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 26 maj 2013 - 10:30

Witam kolegów ekspertów!!

Bo gdzie zadać takie pytanie jak nie w tym dziale?? :) Panowie planuje zbudowanie kijka jak w tytule...długość 2,13 koniecznie dwu skład ,przynęty do ogarniecia 10-20gr..co powiecie o;

 

3S70MF2 Avid
2,13m
2
5-18gr
6-12lb

 

nie będzie ciut za słaby..12lb??? może coś innego?? budżet podobny ;)

pozdrawiam Darek



#240 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 maj 2013 - 10:45

Jak to łączny ciężar z gumą tj.20g to ogarnie bez problemu.Avidy są lekko niedoszacowane i w tej mocy pewnie będzie więcej jak 12lb :) .







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz