Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rękojeść - korek, pianka, korkoguma

tech-rb korek pianka rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 13:24

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zamówię na ebayu u sprzedawcy, którego poleca Krzysiek_W, chociaż słyszałem opinie, że ostatnio jakość korka z tego źródła spadła, pojawiły się na korku czarne przebarwienia.


#142 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 marzec 2012 - 17:45

Jak szukasz dobrego korka w Polsce to pytał bym u Krzyśka Zielińskiego. Przeleciałem po pracowniach trochę patyków i to co dostaję obecnie z Krakowa zagina dotychczasowe moje kije. Nie wiem czy sprzedaje sam korek, widziałem natomiast gotowe rękojeści. Na fotkach dwuręczny CTS #7, miałem go na zlocie pstrągowym (Bóbr). Dostał od Kolegów pozytywne oceny, miedzy innymi za korek...


http://img10.imageshack.us/img10/116/90342023.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/4010/34397753.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/249/16450021.jpg

#143 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 17:58

Cena w naszych pracowniach to 8 zł za pierścień - trochę drogo.

Chcę spróbować zakupu na ebayu. Może ktoś mi napisać czy na tej aukcji można przelać kasę z konta PayPal, czy trzeba mieć kartę kredytową? :wacko:

http://www.ebay.pl/itm/30-CORK-RINGS-11-4-X1-2-GRADE-FLOR-BO RE-1-4-/220960195584?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3372 410400

#144 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2067 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 25 marzec 2012 - 21:02

Mozesz zaplacic PP i karta jak Ci wygodniej

zdr

#145 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 08:32

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zamówię na ebayu u sprzedawcy, którego poleca Krzysiek_W, chociaż słyszałem opinie, że ostatnio jakość korka z tego źródła spadła, pojawiły się na korku czarne przebarwienia.



No właśnie te przebarwienia. Nie powinno ich być jeśli płacisz za korek klasy AAA=Flor. Nie wiem może jestem wybredny jako klient, ale od klasy najwyższej korka oczekiwałbym produktu właśnie takiego. Wiem, że to w dużej kwestii bardzo umowna skala, ale mimio wszystko, kupowanie online zawsze jest obarczone ryzykiem, tym bardziej, że zdjęcia są tylko poglądowe. Tak na marginesie, to za korek bardzo dobry uważam coś takiego:

http://www.spinozarods.com/wp-content/uploads/2010/01/cork-g rip-closeup.jpg

Dolne 2/3 rękojeści.

Niemal bez przebarwień, zero szpachli, jednolita struktura. :D


#146 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 marzec 2012 - 10:51

Ta fotka co podałeś link ma podobny korek jak z moich zdjęć tylko trochę inaczej operowano głębią ostrości, retuszem, rozmyciem. Jest to raczej efekt wizualny. Miałem na targach w Zabrzu okazję widzieć kije Orwisa top model łącznie z T&T, wszędzie retusz czyli delikatne zatarcia i zabezpieczenie korka. Specjalnie pod tym kątem brałem kije do ręki. Nie ma cudów w tej materii a jeśli już są to bardzo rzadko. Fotka na dole to kij CTS #2 i rękojeść real. Korek pierwyj sort...

PS
Ja też jestem mocno upierdliwy jeśli chodzi o wykończenie i użyte materiały, paru gości coś o tym może powiedzieć. Jestem jednak realistą, prezentowane rękojeści są bardzo OK.
Switch-a miał w łapce Kuba St. i Igor Gl. ich uwaga przede wszystkim zwróciła się na rękojeść. Nie robię tu nikomu reklamy, jednak jeśli jest coś zrobione solidnie trzeba o tym innym powiedzieć i zademonstrować biorąc odpowiedzialność za słowo i same zdjęcia. REAL... Co do cen korka - plastry, z tego co wiem jest znacznie taniej w Krakowie jak to co ktoś tutaj sugeruje, czyli 8,00 zeta za element (plaster). Mowa o najwyższej jakości. Zostaje jeszcze link z ebay (plastry korka) - na fotce widać dobre elementy jak i te mocno pogryzione od wewnątrz, czy jest to okazja cenowa - chyba nie. Moim zdaniem lepiej jednak szukać w polskich pracowniach, a przynajmniej w tych które same zaopatrują się w ten surowiec. Tak jest z K.Z.


Pozdrawiam


http://img684.imageshack.us/img684/7575/38419368.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/7244/28138834.jpg

#147 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 12:22

Może i jest retusz, nie potrafię stwierdzić. Natomiast kiedy zamawia się korek dobrej jakości, to są plastry gdzie porów nie ma wogóle, albo są rozmieszczone głęboko (niestety oba przypadki stanowią mniejszość), tak że po zeszlifowaniu ich nie widać. Tak też powinien być oceniany korek jakości AAA. Powinien być selekcjowany dokładnie, ręcznie. Wszystko inne gdzie widać pory bliżej krawędzi powinny być mieć już inne oznacznie (niektórzy stosują AA+). Dlatego tylko osobiste przebieranie daje gwarancje satysfakji. :D

#148 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 27 marzec 2012 - 13:22

Korek flor też inaczej w różnych sklepach kosztuje,jest lepszy i gorszy.Ja kupowałem flor z róznych żródeł i zawsze było tak że trzeba było jakieś odrzucić.Z tych tańszych florów czasami odpadała połowa i w sumie cena wychodziła nie taka tania jak myślałem . :lol:

#149 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 10 czerwiec 2012 - 07:48

Witam

Odświeżam wątek, bo chcę zrobić rękojeść z pianki EVA. Jak najlepiej obrabia się taki materiał? Tak samo jak korek ? Jakie powinny być obroty na tokarce?

pozdrawiam Maciek

#150 OFFLINE   Maras

Maras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 czerwiec 2012 - 08:37

Tak jak korek tyle że wiór nie jest tak przyjemny :D

#151 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 10 czerwiec 2012 - 08:43

Super dzięki @maras. Wolałem zapytać zanim coś spartaczę :D

pozdro Maciek

#152 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 czerwiec 2012 - 10:52

Mam pytanie do znawców:
Zakładając, że pianki mają średnicę wewnętrzną 12,5 mm lub 17,4 mm, pytanie czy kupić ciaśniejszą i na żywicy da się ją jakoś naciągnąć na blank, czy też kupić większą, a luki wypełnią się żywicą? Dla wtajemniczonych pytania są pewnie lekko głupie, ale niestety dla mnie informacje n.t. Hypalon'u/EVA'y są wiedzą tajemną.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Na twoim miejscu kupiłbym piankę z otworem większym (17,4)dolnik owinął bym taśmą malarską Tesa (tą która da się rozciągnąć w harmonijkę)koniecznie na zakładkę aby podczas naciągania rękojeści nie rolowała się . Początek i koniec dodatkowo zabezpieczyłbym zwojem lub dwoma z taśmy Tesa tylko już tej nie rozciągającej się i użyłbym zamiast żywicy kleju jednoskładnikowego o właściwościach rozszerzających się (pianka )Kleje te ze względu na wąchaczy trudno kupić ale mogę zarekomendować sklep Rodbuildingowy gdzie taki klej zakupiłem http://www.cmw-angeln.de/angelgeraete-ruten-angelgeraete/ang elgerate/LackKleber-Rutenbaukleber-Aufsch%C3%A4umend-73-00-6 400/Kleić należy okręcając blank i nakładając cieniutki paseczek w formie spirali i nie przesadzając bo klej się rozszerza.Nakładając rękojeść też należy kręcić nią aby klej równomiernie się rozprowadził. Popytaj w sklepach chemicznych może jest tańszy zamiennik tego kleju i jak znajdziesz koniecznie napisz to wielu kolegów z pewnością się ucieszy bo kleje tego typu znacznie ułatwiają montaż rękojeści.Zwróć uwagę na czas wiązania powinien być w granicach paru godzin
Pozdrawiam

#153 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1606 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 czerwiec 2012 - 10:57

mrWithe,pytanie z przed pięciu lat :D

#154 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 czerwiec 2012 - 11:01

:D możliwe nie patrzyłem na czas tylko wątek był odświeżony a poza tym może komuś przydadzą się takie informacje dotyczące montażu rękojeści. Wiem że też miałem spore dylematy czym i jak kleić .
:D W żadnym razie nie chcę zaśmiecać forum informacjami i postami nieprzydatnymi .Pozdrawiam serdecznie

#155 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1606 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 czerwiec 2012 - 11:04

Artur,przydatne,przydatne.Pozdrawiam.

#156 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 11 czerwiec 2012 - 14:13

Z tego co piszą wszyscy, to zaleca się idealne spasowanie pianki z blankiem. Jest to uzasadnione tym, że pianka poddaje się pod naciskiem i jak idealnie przylega do blanku, to nic się nie dzieje złego.

#157 OFFLINE   Snufkin

Snufkin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 23:54

Na blanku pozostał klej i pozostałości po piance EVA jak się tego pozbyć? Aby nie uszkodzić.

#158 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 sierpień 2012 - 19:23

Witam , macie jakiś sprawdzonych sprzedawców na ebayu.com ? Chodzi mi o dobrej jakości korek , niedługo będe składał sobie kijka i szukam czegoś dobrego i taniego.

Peace :unsure:

#159 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 sierpień 2012 - 13:39

Na ebay.com polecam marciaazevedo. Szczególnie warto polować na zestawy kilku walców klasy A. Świetna cena i niezła jakość. Dobre też są krążki, oferowane w przynajmniej 2 klasach jakości.
Pozdrawiam,
Fatso

#160 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 10 styczeń 2013 - 19:37

Witam

 

mam pytanie odnośnie pianek czy są może dostępne o średnicy w środku około 20mm?

 

z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, korek, pianka, rękojeść