Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie buty do brodzenia?

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 maj 2013 - 09:39

Simms Rivershed to chyba najlepszy wybor ale szkoda, ze nie robia juz ich z fabrycznymi wolframowymi kolcami wiec trzeba dokupic i wkrecic. Z tanszych opcji Scierra Dynatrack na przyklad. 

 

Michał - najlepsze będą Simms Guide Boot Vibram.  ;)

No dobra, jedne i drugie są ok.  :) :D

But to podstawa i nie ma co oszczędzać szczególnie jak masz kilka lat więcej i zagrożone cztery litery kręcąc piruet-y na śliskich kamiorach.

Dwa - mniej nogi bolą w piszczelach przy ergonomicznym, dobrze skrojonym obuwiu. Moje Guide wyglądają pancernie na nogach niczym miejskie Ecco Track.



#62 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 27 maj 2013 - 08:10

 Simms Rivershed godne polecenia, choć dosyć mocno przyswajają brud, a szczególnie miejsca jasne przy sznurowadłach, może ktoś podpowie czym te buciki impregnować????

[url=http://imageshack.us...imag0586x.jpg/]imag0586x.jpg[/url


Użytkownik mlynek1976 edytował ten post 27 maj 2013 - 08:11


#63 OFFLINE   slawencio

slawencio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 20:59

Simms Rivershed czy Guide Boot które lepsze i dlaczego  ?

 

 

http://www.simmsfish...rshed-boot.html

 

 

http://www.simmsfish...guide-boot.html


Użytkownik Del Toro edytował ten post 04 styczeń 2019 - 17:10


#64 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 lipiec 2013 - 13:40

Rivershed sa odrobinke lzejsze. Niby 3oz wielkiej roznicy nie robi, ale po calodziennym lazeniu pare kilo sie uzbiera. Mi takie posluzyly 4 sezony jak dobrze pamietam. Kumpel z kolei ma Guid Boot i smiga w nich czwarty sezon jako przewodnik na Alasce. Z tego co sie przygladalem, to byly w niezlym stanie. Jakie bys nie wybral to i tak musisz powkrecac kolce, bo inaczej lipa.



#65 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 lipiec 2013 - 15:28

Tak polookałem an ceny i ostateczne na nowych visionach staneło. Tyś za buty to jednak troszkę po bandzie, tym bardziej ze jeszcze kolce osobno sa potrzebne...



#66 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 lipiec 2013 - 15:40

Vision mam na celowniku tym bardziej, ze od razu maja kolce. Pewnie po roku trzeba bedzie wkrecic nowe, ale cos jest na start. Na razie czekam kiedy moje budzetowe buty sie rozpadna.



#67 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 lipiec 2013 - 15:49

Używam GUIDE BOOT, poprzednio miałem Simms-y model podstawowy. Zaleta GUIDE to świetna ergonomia - podczas chodzenia nie mam bólów w piszczelach (a bywało), dobrze wyprofilowane wewnątrz, skutecznie chronią przed przypadkowym kopnięciem w głaz, ciśnieniem wody (palce u nóg), pancerna solidna budowa. Te same ma kolega i też sobie chwali. Jeśli kiedyś będę zmieniał na nowe z pewnością na ten sam model.



#68 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 lipiec 2013 - 15:56

No właśnie nie - w zajechanych po 2 sezonach sprinterach kolce są nadal działające.

W dodatku nie sterczą jak w innych butach, więc bez problemu mozna np wejść na płytki :P

Niby 2 sezony to nie wiele, ale... u mnie mają naprawdę potężny przebieg, z racji codziennego prawie użytku w sezonie.

Ciekaw jestem co będzie z nowymi, widzę zaadoptowanie kilku pomysłów z riversheda, co jest na +



#69 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:57

Od kilku sezonów używam szmaciaków Orvisa z filcem i kolcami, oprócz wyściółki materiałowej która odlepiła się u ubiegłym roku brak śladów zużycia.

Sznurówki zaciągają się jednym pociągnięciem, buty są lekkie i trwałe i cena też nie była tragiczna coś ok 80 Euro.



#70 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:03

Ja już drugi sezon używam River Guard™ Ultralight Men's Wading Orvisa z kolcami i jak na razie nic złego powiedzieć nie mogę. Jedno do czego można się doczepić to, że dosyć długo schną. Kuba, Ty powinieneś sobie kupić Andros Flats Hiker Orvisa. Mają bardzo wysoką cholewkę dodatkowo zapinaną paskiem. Zobacz je sobie w Flyhouse.



#71 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:44

Simms Rivershed porażka, mało wygodne ( chodzi sie jak w butach narciarskich ), bardzo mocno przysfajaja brud, na klamrach od sznorówek pokazuje się rdza co barwi materiał, sznorówki przecieraja się, cieżkie, protektor jest ale jakby go nie było, buty ślizgaja się, na wzmocnieniu kostki łuszcząca sie skórka ( ale to przypadłość wszystkich simmsów) tak wygladają buty po jednym sezonie użyte może 15razy w zadnych skrajnych warunkach, jeśli potrzeba wstawię fotki reasumując LIPA !!!!


Użytkownik mlynek1976 edytował ten post 28 lipiec 2013 - 10:04


#72 OFFLINE   slawencio

slawencio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 00:11

dzieki  a odpowiedzi, gdzies na necie widziałem porównanie butów simmsa guide i freestona ale to bylo juz dawno to o niebo lepiej wypadal ten pierwszy, no nic jeszcze sie zastanowie



#73 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:51

Ja przez 4lata miałem buty robocze za 70zł. A teraz kupiłem kolejne za 90 zł z przesyłką i jestem bardzo zadowolony. Po 2 tygodniach Dunajca nawet ryski. Sznurowadła jedynie będą do wymiany. Z minusów to możliwe że nie schną tak szybko jak super firmówki (nie mam porównania). No i brak lokowania produktu na zdjęciach i '' wideło''. A jak się nawet za parę lat spie...... to wywalę i nie będę się dziwił że firmówki i takie drogie i czemu.

#74 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:59

dzieki  a odpowiedzi, gdzies na necie widziałem porównanie butów simmsa guide i freestona ale to bylo juz dawno to o niebo lepiej wypadal ten pierwszy, no nic jeszcze sie zastanowie

Na flytiers był ten wątek



#75 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 28 lipiec 2013 - 11:20

Harp z całym szacunkiem, nie masz porównania z markowymi butami do brodzenia... 

Ubierz na nogi simmsy, a później te bhp'owskie buty i porównaj je pod względem: 
- przyczepności do podłoża brodząc 

- usztywnienia (ochrony) kostki

- wygody 

- ilości piasku dostałego się do wewnątrz buta, 

Prawda jest taka, że oprócz ceny nie mają one zbyt wiele do zaoferowania. Do łowienia na nizinach, na godzinę czy dwie kilka razy do roku są dobre, ale na inne rzeki oraz spore dystanse nie mają żadnego startu do butów z prawdziwego znaczenia - nie mówię tu o taimeniu czy jakichś innych aquazach. Na rynku liczy się parę firm - Simms, Patagonia, Orvis, Vision, Korkers, Guideline. 

Co prawda cena jest spora, ale rozkładając to na kilka lat i przyjemność chodzenia, a także brodzenia w takich butach to myślę, że warto. Najtańsze simmsy na filcu kupimy za oceanem za 99$ + około 30$ opłat (przesyłka, cło i vat), więc przy obecnym kursie dolara wychodzi to ~420zł, a buty posłużą przeciętnemu użytkownikowi jeśli będzie je w miarę dobrze traktował (płukał po łowieniu i suszył) na 4-5 lat. 

Uważam, że na butach nie wolno oszczędzać, lepiej mieć gorszą kamizelkę, wędkę czy kołowrotek niż obuwie, które zapewnia Nam bezpieczeństwo. 
Dodam, że sam łowiłem przez pewien czas (około roku) w butach bhp, więc jakieś tam porównanie mam. 


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 28 lipiec 2013 - 11:21


#76 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2013 - 13:31

Prawdą jest że nie porównyałem osobiście. Koledzy ostatnio przyznali jednak że ich pierwsze buty a były to właśnie robocze wytrwytrzymały o niebo dłużej niż kolejne simsy. Taimienie to wiadomo g..... nie buty. A buty bhp też są różne

Użytkownik harp edytował ten post 28 lipiec 2013 - 13:33


#77 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 lipiec 2013 - 13:45

Simms Rivershed czy Guide Boot które lepsze i dlaczego  ?

 

 

http://www.simmsfish...rshed-boot.html

 

 

http://www.simmsfish...guide-boot.html

 

Kolega w poście pytał o dwa konkretne modele Simms-a a Wy mu tu z BHP-owskimi "lakierkami" wyskakujecie...



#78 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2013 - 14:21

Hehe! Tak dla ożywienia rozmowy. A co do tanich simsów to za tą cenę 100 dwudziestu złotych mogę mieć spokojnie 4 pary zwykłych bhp. Czyli co roku nowe buty ale to oczywiście takie gdybanie.

#79 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 28 lipiec 2013 - 14:36

Hehe! Tak dla ożywienia rozmowy. A co do tanich simsów to za tą cenę 100 dwudziestu złotych mogę mieć spokojnie 4 pary zwykłych bhp. Czyli co roku nowe buty ale to oczywiście takie gdybanie.

Harp idąc tą drogą myślenia, za cenę nowego mercedesa możesz mieć 4 TATY (chciałem napisać fiaty, ale trochę bym fiatom odjął), tylko czy rozmawiamy o wygodzie, czy może o tym aby było. 

Koniec OFFTOPU
Jestem na tym samym etapie co kolega, też waham się między rivershedami, a guide'ami, jeszcze freestony wchodzą w grę. Na innym forum zadałem podobne pytanie i odpowiedziała mi osoba, która miała do czynienia ze wszystkimi trzema modelami butów, które mnie interesują. 

Link: http://flyfishing.pl...isplaytype=full



#80 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 lipiec 2013 - 14:52

Miałem Freestony model na filcu, takie pancerne to one nie były. Filc dosyć szybko się ścierał, wygoda w chodzeniu daleka do Guide Boot. Podnosząc nogę czułem się jak kosmonauta w przypadku Guide dosłownie jak w butach trekingowych. Jak dla mnie nie ma co porównywać. Kupiłem je dla komfortu, wygody, zaufałem pancernemu wykonaniu i estetyce, ciekawe wzornictwo. Na ani jednej z tych cech się nie zawiodłem. Miałem okazję nabyć je w dobrej cenie Tychy, to samo mój Kolega. Dzisiaj bankowo zrobiłbym to samo. Przeglądając filmy i fotki z wypraw uznanych muszkarzy podróżników na Syberię czy też północ  Ameryki spora ich część nosi właśnie to obuwie, jest to jakiś argument. Zrobisz jak Ci pasuje, ja mogę je tylko polecić...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych