Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie buty do brodzenia?

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 lipiec 2013 - 18:58

Popieram wcześniejsze wypowiedzi @Andrzeja Stanek. Posiadam wspomniane Guide i naprawdę polecam. Mam porównanie z Rivertek, starszą serią tych butów. Poprzednie buty bardzo ciężkie, piszczele bolały po przejściu niedługiego dystansu, po za tym bardzo pancerne. Popękały dopiero po ok 4 sezonach. Guide mam już chyba 3 sezon i tak naprawdę to wyglądają prawie jak nowe, i żadne dystanse nie są teraz tak straszne, chodzi się w nich tak jak napisał Andrzej "jak w butach trekkingowych".



#82 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 lipiec 2013 - 19:04

wiele info na necie i forach przuswoiłem i co? Ch....a się dowiedziałem. Powiem tak. Ja kupię drozsze bo mało łowię i na dłuzej moze stykną. Gdybym łowił tyle co niejaki Standera np kupowałbym najtansze bo mogłbym reklamowac. Ja tyle nie przechodzę w butach więc i tak wyjdę poza okres gwarancji . Całe to szukanie info w necie to jak wąz zjadający własny ogon. Kup sobie takie jak Ci się podobają za tyle kasy ile masz. I tak nikt nie odpowie Ci ktore lepsze. Ja biorę rivershed bo lzejsze. Brud pewne złapią bo krystalicznie czystych wodach nie łażę

#83 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2013 - 19:44

Najważniejsze moim zdaniem jest to by butów do brodzenia nie suszyć gwałtownie. To chyba najbardziej je niszczy.

#84 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 29 lipiec 2013 - 00:46

a ja używam teraz 1 sezon Vision Hopper mają kolce lekkie i szybko schną oraz wygodne jak buciki do biegania :)

http://hurch.pl/hopp...studs-p758.html



#85 OFFLINE   slawencio

slawencio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 22:00

dzięki za rady, w końcu dotarły do mnie buty ze stanów, jednak skusiłam sie na buty Guide, a teraz mam pytanie  w związku z podkuciem, która wersja Waszym zdaniem jest najbardziej optymalna, aha i wkręty do tych butów jakieś dużej średnicy, sporo większe niż otwory w butach, to tak ma być, ze mam się raczej sam w nie w wiercić?

1.

d0xh.jpg

2.

qftl.jpg

3.

hh3h.jpg

 

 

4.

80i9.jpg


Użytkownik slawencio edytował ten post 16 sierpień 2013 - 23:34


#86 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:55

Zerknij tutaj - http://www.szczurek....opic.php?t=5890



#87 OFFLINE   slawencio

slawencio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 21:32

dzieki



#88 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 12:10

Super buty to visionn hopper vibram studs

Nie rozwalają się i są bardzo lekkie



#89 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 wrzesień 2013 - 14:00

Super buty to visionn hopper vibram studs

Nie rozwalają się i są bardzo lekkie

 

Mają też SUPER korek przy kijach.  ;)



#90 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 wrzesień 2013 - 06:04

@slawencio może teraz byś już napisał jak pierwsze wrażenia z użytkowania tych butów. Przyda się na pewno dla innych forumowiczów, którzy mają taki sam dylemat jak Ty wcześniej miałeś. 

Pozdrawiam



#91 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 wrzesień 2013 - 11:36

własnie napisz tez jaki masz nr buta i jaki rozmiar butów do brodzenia kupiłeś



#92 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 02 wrzesień 2013 - 11:58

Visionn hopper vibram są naprawdę wygodne i lekkie a jeśli po trzeba pochodzić po brzegu w mokrych butach to waga robi zwoje. Ja już śmigam w nich sezon i nie widać oznak zużycia i naprawdę szybko wysychają :)



#93 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 13:38

Warto tez pomysleć nad Orvis River Guard™ Ultralight Men's Wading Boot.

Najlepsze buty jakie miałem. Co prawda ostatnio podrożały – ale za oceanem można je nadal na różnych wyprzedażach lub poza sezonem kupić w dobrej cenie.

Lekkie, wygodne, szybko schną, nie kurczą się z czasem. Podeszwa –Vibram z kolcami – żadnych śladów zużycia pomimo biegania po kamieniach na Sanie, Dunajcu, Wisłoku, w Bośni, Słowacji  i innych zabagnionych nizinnych rzekach.

Przy zassaniu w głębokim bagnie nie ma szans żeby je ściągnęło. Zimą po oblodzonych kamieniach najmniejszego poślizgu – wibram i kolce trzymają jak raki podczas wspinaczki po lodowcu.

W życiu testowałem Simmsy, Orvisy henrys Forki II (też rewelacyjne –tyle że na filcu) Scierry  -i moich River Guard’ow  bym nie zamienił za nic.

Znam jeszcze kilka osób które używają tych butów – i naprawdę w życiu złego słowa o nich nie słyszałem.

I jednego jestem pewien –lepiej kupić jedne, przyzwoite  i mieć komfort że nic się nie rozklei, nie rozpadnie, nie będzie ślizgać, będzie trzymać kostkę i nie uszkodzi skarpety neoprenowej.

A widywałem już buty BHP wiązane sznurówka żeby się nie rozpadły, czy skarpetę przecięta blacha –którą był okuty wzmacniany czubek takich butów. Jak BHP dostały za dużo wody -zaczęły się rozklejać –i na początek rozkleił się czubek –tak ze uszkodził wodery. Gdyby nie to że mailem zapasowy komplet buty+spodniobuty –kolega albo by je kleił ana szybko na wyjeździe (czyli i tek z pól dnia łowienia z głowy) , albo musiał łowić z brzegu – co na Sanie nie jest najefektywniejsza metoda muchowania.



#94 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 03 wrzesień 2013 - 13:45

Też używam River Guard™ Ultralight Men's Wading Boot już drugi sezon, w tym tydzień w oceanie u Kuby w IE i nic się nie dzieję. Wyglądają dalej jak w dniu kupna ;) Wygodne, cenowo może nie aż tak atrakcyjne, ale warto :)



#95 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 wrzesień 2013 - 10:24

Czy taki wibram z kolcami sprawdzi sie lepiej na skalach i kamieniach niz filc ?


uzywam rapala pro guide na filcu (ekonomiczny zakup z decathlonu) i po sezonie bede musial pomyslec o nowych "kapciach"....



#96 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 wrzesień 2013 - 13:02

Moim zdaniem tak

Mi troszkę poleciała podeszwa, ale polazłem w ekstremalny teren - skałki z lawy o bardzo ostrych krawędziach itd. Na podobnych, lecz mocno juz przez fale oszlifowanych po jednym wyjściu w butach z cabelasa powyrywało kawałki protektora i pogięło zupełnie kolce - więc... guma i kolce dają radę. A jesli chodzi o przyczepność - nie znam lepszego rozwiązania.



#97 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 wrzesień 2013 - 13:06

Moim zdaniem tak

Mi troszkę poleciała podeszwa, ale polazłem w ekstremalny teren - skałki z lawy o bardzo ostrych krawędziach itd. Na podobnych, lecz mocno juz przez fale oszlifowanych po jednym wyjściu w butach z cabelasa powyrywało kawałki protektora i pogięło zupełnie kolce - więc... guma i kolce dają radę. A jesli chodzi o przyczepność - nie znam lepszego rozwiązania.


Czyli co ?wibram + kolce czy filc ?

Bo chyba nie do konca zrozumialem odpowiedz Twoja ;)



#98 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 wrzesień 2013 - 13:07

Guma i kolce. Jak dla mnie jedyna opcja.



#99 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 wrzesień 2013 - 13:18

Guma i kolce. Jak dla mnie jedyna opcja.

 

OK. Widzac w jakich warunkach tam sie przemieszczasz u siebie - daje sie przekonac ;)



#100 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:09

Kuba u mnie po chodzeniu po tych ostrych skałach nic butom nie zaszkodziło ;) Dodatkowo łowiłem w nich na Sanie gdzie też są skały z ostrymi krawędziami. Guzu nic lepszego od gumy z kolcami nie wymyślisz :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych