Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Fishing Center opinie

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
840 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2015 - 22:50

28lb to chyba pomylka na str FC bo na str CD ma 25lb...nieistotny szczegol.
Ale kto wie o ci chodzi
CDBLORKA2245-1035TIP za 37 $,a
CDBLORKA2245-1035 za 75 $
no i kazdy modek ma dwa razy tanszy odpowiednik z dopiskiem TIP,a moze to ceny szczytowek?


Fakt, 25lb.

#462 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 styczeń 2015 - 23:14

28lb to chyba pomylka na str FC bo na str CD ma 25lb...nieistotny szczegol.
Ale kto wie o co chodzi:
CDBLORKA2245-1035TIP za 37 $,a
CDBLORKA2245-1035 za 75 $
moze to ceny szczytowek?


Tak to cena samej szczytówki. Czy to jest częsta praktyka w sprzedaży golych banków?

#463 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:34

Kilka ciekawych propozycji 

 

http://www.fishingce...c.php?f=1&t=757

Fabryczna Orka CD 2,9m od kilku godzin jest moja . Karol dzięki za podrzucenie linku , bo pewnie bym przegapił. :good:

Panu Ireneuszowi dziękuję za miłą rozmowę i fachową poradę. :)



#464 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:43

28g i 35lb,hmm.Ciekaw jestem czy są jeszcze w Wiśle ryby które choć w połowie powyginają Orkę ;)

Oczywiście Życzę taakiej,będzie okazja to strzelenia bursztynowej pianki :)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#465 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 styczeń 2015 - 22:13

28g i 35lb,hmm.Ciekaw jestem czy są jeszcze w Wiśle ryby które choć w połowie powyginają Orkę ;)

Oczywiście Życzę taakiej,będzie okazja to strzelenia bursztynowej pianki :)

Maniek w znanym Ci miejscu :ph34r: , w tym roku trzeba było łowić na 7cm SDR , w moim Batsonie brakowało mocy do zacięcia i parę rybek straciłem :( .Myślę że Orka da radę :) .

Na Wisełce coraz częściej zdarzają się wąsate przyłowy . Nasz wspólny kolega może coś w tym temacie powiedzieć.Trzeba być przygotowanym :D .


  • KrisKP lubi to

#466 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 styczeń 2015 - 22:16

Jasne,przy okazji paru "meneli" po grzbiecie pociągnąć żeby nad wodą nie zostawiali śmieci.

Przyłowy są miłym dodatkiem i urozmaiceniem ;)



#467 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 styczeń 2015 - 20:55

28g i 35lb,hmm.Ciekaw jestem czy są jeszcze w Wiśle ryby które choć w połowie powyginają Orkę ;)

 

Te 35lb to gruuuba przesada lub jakiś błąd . Powyginałem trochę Orkę i swojego Batsona XST1144F. Porównując te dwa kije , to Orka jawi mi się jako bardzo solidne 20 lb , może 25lb .

Sprawa jest trochę zagadkowa :ph34r: .Wędka zarówno na firmowym pokrowcu jak i naklejce opisującej kij opisana jest jako 16-35lb. Na stronie FC moc kija  została określona jako zawyżona przez producenta , a realnie 25lb. Na stronie CD jedyny blank  o długości 2,9m z serij Orka jest oznaczony jako 8-17 lb.Na stronie Art-Rod też ten blank określony jest jako 8-17lb. Oznaczenia kodowe blanków są identyczne i w FC, Art- Rod ,CD.

Albo ja coś przegapiłem i źle zinterpretowałem, albo .........?



#468 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:26

Nie ciekawie,bo jezeli faktycznie to 17lb badyl,może być "tam" ciężko :unsure:



#469 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:35

Mialem w rekach blank opisany do uncji i 35 lbs, probowalismy z Irkiem go polamac ciagnac w dol ile wlezie ale sie nie udalo. Gdybym mial lowic regularnie metrowe pstragi na spina przy uzyciu sredniej wielkosci przynet to bez cienia watpliwosci wybral bym ta Orke. Na sumach sie nie znam, ostatni raz je probowalem lowic na spina sprzy uzyciu Germiny z pelnego szkla, Katiuchy i polmilimetrowej zylki. Spuscily mi wp....ol :)
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#470 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:37

A tak apropo sumow to widzialem dwa blanki ok trzech metrow wlasnie od CD, scianki mialy baaardzo masywne :)

#471 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:50

A tak apropo sumow to widzialem dwa blanki ok trzech metrow wlasnie od CD, scianki mialy baaardzo masywne :)


zapewne taiaha 25 lb :)
czy sie mylę ;)

#472 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:54

Mialem w rekach blank opisany do uncji i 35 lbs, probowalismy z Irkiem go polamac ciagnac w dol ile wlezie ale sie nie udalo. Gdybym mial lowic regularnie metrowe pstragi na spina przy uzyciu sredniej wielkosci przynet to bez cienia watpliwosci wybral bym ta Orke.

Dlatego po moich testach i przemyśleniu tematu , wędka zostaje u mnie.W sumie to spełnia moje oczekiwania i jestem zadowolony :) . Zawirowania z opisem zostawiam jako ciekawostkę dla tych którzy chcą Orać :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 06 styczeń 2015 - 22:55


#473 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 23:11

Blanki to nie Taiaha, te mam, sa takie jasno-niebieskie, Taiaha przy nich wyglada bardzo delikatnie :) sa ich dwa modele ale nie pamietam opisow ale c/w powyzej 100 gram.

#474 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 06 styczeń 2015 - 23:21

Bujo, ale to z aktualnej produkcji?



#475 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 00:22

Raczej tak ale trzeba sie dopytac u zrodla
  • Apioo lubi to

#476 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:29

A tak apropo sumow to widzialem dwa blanki ok trzech metrow wlasnie od CD, scianki mialy baaardzo masywne :)

morze dwa blue rapidy 30 lb ? , są takie ok 3m



#477 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:41

morze dwa blue rapidy 30 lb ? , są takie ok 3m


Wyglada na to , że to typowo "morskie" blanki...
  • Negra i Del Toro lubią to

#478 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:44

morze dwa blue rapidy 30 lb ? , są takie ok 3m

 

Panowie,

 

Nie Blue Rapidy, nie Taiaha czy XLS, to najpewniej Alphagraph czy jakos tak, to ichiejsze morskie blanki, jeden byl krotszy czyli 2.60 i dwa 2.90 o duzych mocach i c/w.Przy slodkowodnych sa potezne, duza srednica, bardzo grube scianki, cos tam nawet przymierzalem pod katem przyciecia i swimbaityw czy mega jerkow.

 

Bujo



#479 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2015 - 18:23

1 .......
2 .......
3 może są pojedyncze przypadki ale ja jeszcze nie widziałem wędki zbudowanej w FC w innym wykonaniu niż "standard" o którym pisalem ...

Doprawdy nie jestem alfą i omegą a mój staż na forum widać po ilości postów (że króciutki), ale coś mnie ruszyło po przejściu przez temat, przez który w życiu bym nie przeszedł/czytał gdyby nie moja dzisiejsza wizyta u Pana Ireneusza w jego "fabryce".
Byłem typowym człowiekiem, który wszedł do niego z ulicy i mógł mnie Pan Ireneusz "ubrać" w cokolwiek z gotowców. Owszem zacząłem od oglądania i machania jego gotowcami, ale skończyłem na wybranym przez siebie banku i pomimo jego uwagi (Pana Ireneusza) o tzw. salomonowym przeznaczeniu blanku, czego nie szukałem ... wybrałem to właśnie wędzisko i uzbroiłem je według swojego widzi mi się przy jego jedynie asyście i podpowiedziach. Otrzymam to czego sam chciałem, mimo, że jestem zielony w porównaniu do większości tu piszących. Jak dostanę nie to, czego oczekiwałem - moja i tylko moja wina będzie, bo widziały gały co brały.
Jeżeli kolega widział jedynie "pojedyncze przypadki wędek zbudowanych nie według sztampy" ... to wątpię, czy tak naprawdę kiedykolwiek szukał, czy też tylko wpadł pomendzić sobie, jakie życie jest ciężkie i jak zafajdany geszeft ma Matuszewski. Po sobie wiem, że to bujda, znaczy to, co Pan krytyk napisał.
Uwaga - nie mam pojęcia, co znaczy post reklamujący kogoś i nie mam i nie miałem zamiaru takowego popełniać. Po prostu trudno mi przejść obojętnie obok rzucania kamieniami w kogoś tylko dlatego, że coś komuś nie podpasiło, abo z innego "smoleńskiego" powodu. Kolega napisał - że to jego zdanie i opinia, ja piszę swoje zdanie i swoją opinię zdając sobie sprawę, że pomiędzy wszczęciem smrodu a teraźniejszością upłynęło trochę wody w Wiśle. Ale takie moje prawo, jak i jego zamęt siać.
Pozdr,
TZ
  • Maciek Rożniata lubi to

#480 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 marzec 2015 - 07:39

Panowie,

 

Nie Blue Rapidy, nie Taiaha czy XLS, to najpewniej Alphagraph czy jakos tak, to ichiejsze morskie blanki, jeden byl krotszy czyli 2.60 i dwa 2.90 o duzych mocach i c/w.Przy slodkowodnych sa potezne, duza srednica, bardzo grube scianki, cos tam nawet przymierzalem pod katem przyciecia i swimbaityw czy mega jerkow.

 

Bujo

 

Mam tego 2,60. Lada dzień zbuduję na tym finezyjną sumóweczkę ;)


  • Bujo lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych