Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Fishing Center opinie

rodbuilding pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
840 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:17

zachowawczość, niechęć do eksperymentowania, odwoływanie się do przeszłych doświadczeń i tego co sprawdzone

albo też mam umysł ścisły, i podobają mi się tylko te piosenki które już raz słyszałem ( czyt. rękojeści które już gdzieś widziałem) :lol:


Wedle gustu... ;)




#62 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:21

Eksperymentować warto, można i się powinno tylko to trochę kosztuje :D.Jak się nie eksperymentuje to człowiek się uwstecznia albo starzeje :lol: .A chińszczyzna, spoko CD-ki z chin są CAŁKIEM PRZYZWOITE :lol:
  • markverc lubi to

#63 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 czerwiec 2011 - 20:25

Dyskusję o MHX-ach proponuję kontynuować we właściwym wątku, żeby nie robić offtopa:

wątek o blankach MHX

wracając do rękojeści, te na zdjęciach są jeszcze niezabezpieczone żadnym preparatem. Zamierzam pociagnąć je cork-sealem. Korek ciemnieje pod wpływem tego preparatu, co w przypadku aglomerowanego zwłaszcza daje ciekawy efekt wizualny. Może wstawię jeszcze fotkę porównawczą po impregnacji, żeby było widać różnicę

#64 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 22 czerwiec 2011 - 06:48

Ładniutkie te rekojeści ;) ,szczególnie ST 1144 jest w moim typie.Faktycznie po zabezpieczeniu S.C. korek aglomerowany zdecydowanie zyskuje.
W piątek dorzucę kolejny kamyczek do rzeczonego wątku.
pozdro Artur

#65 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 23 sierpień 2013 - 20:41

Nie jest z FC - według mnie wygląd pierwsza klasa :rolleyes:

Ale co tam wygląd, ważne by była używana a nie tylko posiadana :lol:

Samo łowienie to już bajka.



#66 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 sierpień 2013 - 19:11

FC zbroi chyba wszystko od jednej miarki, czy to kija 12 czy 20lb. Dla mnie jakaś paranoja. Pozatym przelotki na topie w standardzie ... nie kupiłbym nigdy.



#67 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 25 sierpień 2013 - 20:15

Marcin jeszcze 3 metry sznurka na omotki i 4 krople lakieru oraz 5 kropli kleju chyba że to jest wliczone w robociznę :P ;) :D

 

Voldemort- piękny kijek ale powiem szczerze że tak jak Marcin napisał, to że on jest nowy to nic nie znaczy bo skoro nie był na zamówienie to trzeba go zaakceptować takim jaki jest czyli tak samo jak używka, albo pasuje i kupuję albo nie pasuje i za 50-100pln więcej mam dokładnie taki jaki chcę.

 

shared- jeśli chodzi o FC to robią wszystko na jedno kopyto jak fabryka. To już nie jest pracownia. Świat idzie do przodu a oni zbroją od 10 lat tak samo.



#68 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 10:13

Marcin jeszcze 3 metry sznurka na omotki i 4 krople lakieru oraz 5 kropli kleju chyba że to jest wliczone w robociznę :P ;) :D

 

Voldemort- piękny kijek ale powiem szczerze że tak jak Marcin napisał, to że on jest nowy to nic nie znaczy bo skoro nie był na zamówienie to trzeba go zaakceptować takim jaki jest czyli tak samo jak używka, albo pasuje i kupuję albo nie pasuje i za 50-100pln więcej mam dokładnie taki jaki chcę.

 

shared- jeśli chodzi o FC to robią wszystko na jedno kopyto jak fabryka. To już nie jest pracownia. Świat idzie do przodu a oni zbroją od 10 lat tak samo.

 

A to ci niespodzianka, oj glupi ja, oj glupi, zlecilem im zrobienie wedki i teraz jestem w straszliwej kropce, chyba zrezygnuje......

 

Szkoda, ze wczesniej nie poznalem profesjonalnej opini wspanialych znawcow rodbildingu, oj szkoda wielka. 

 

Zastanawia mnie tylko jak to jest mozliwe, ze zrobili cos takiego: 

 

http://jerkbait.pl/p...-nad-wisla-r115

 

czy takiego:

 

http://jerkbait.pl/g...m/17-sprzetowe/

 

Gdy zamawialem nie bylo problemu z doborem komponentow jakie chcialem, mam nawet na to swiadkow z jerkbaita. Jest tylko jeden warunek odnoszacy sie do kazdej innej pracowni- trzeba wiedziec czego sie chce a tego wiekszosci forumowiczow bardzo brakuje czego najlepszym przykladem jest dzial sprzedam na forum. 

 

Bujo



#69 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 26 sierpień 2013 - 19:46

Opinia dotycząca FC jest moją subiektywną opinią i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Uważam FC za fabrykę a nie pracownię i tyle.

 

 

Voldemort- powinieneś założyć sobie galerię rodbuildingową i miał byś rabacik.



#70 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 20:17

Opinia dotycząca FC jest moją subiektywną opinią i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Uważam FC za fabrykę a nie pracownię i tyle.

 

 

Voldemort- powinieneś założyć sobie galerię rodbuildingową i miał byś rabacik.

 

 

Kolego,

 

Piszesz cos takiego publicznie na forum w zwiazku z czym oczekuje jakis konkretnych dowodow a nie bo ja tak sobie sadze, moja prywatna opinia itd. Sa to dosc powazne stwierdzenia wiec i wymagaja wyjasnienia konkretnego a nie ogolnikowego.

 

Bujo



#71 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 sierpień 2013 - 05:47

Bardzo proszę.
1 wszystkie rozmowy jakie prowadziłem z FC na temat budowy wedki były tak ukierunkowane przez Pana Irka żebym zamówił wędkę w standardowym wykończeniu czyli alco+sic i pełna rękojeść korkowa bo to ma w gotowych elementach i szybko sie składa
2przyłożylem do siebie dwa batsony o różnych mocach, różnym CW, różnej charakterystyce bo jeden to byl XMB a drugi XSB i WSZYSTKIE przelotki i omotki pokrywaly sie co do milimetra.
3 może są pojedyncze przypadki ale ja jeszcze nie widziałem wędki zbudowanej w FC w innym wykonaniu niż "standard" o którym pisalem

Te trzy przyklady pozwalają stwierdzić że chcą robić wędki jak najmniejszym nakładem pracy i że zbrojone są według szablonu a nie każda indywidualnie.

#72 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 15:13

Witam,

 

Otrzymałem informację od jednego z klientów, że toczy się dyskusja na temat mojej firmy. Postanowiłem zająć stanowisko w tej sprawie, ponieważ wypowiedzi @paweelek83 są w większości nieprawdziwe.

 

FC nazywa Pan "Fabryką'. Jeżeli montaż w pracowni 2-3- wędzisk dziennie można nazwać fabryką, to tak jest.

Jeżeli rozmowy na temat wykonania wędki były przeze mnie ukierunkowane, to być może nie potrafił Pan sprecyzować swoich potrzeb. Wszystkie komponenty z naszej oferty są dostępne od ręki i każde zamówienie indywidualne jest wykonywane zgodnie z zaleceniem klienta.

Nie ma nic dziwnego w tym, że dwie różne wędki są zbrojone jednakowo. Jeżeli przyrównać np. XMB783 i XSB782 to przy tej samej długości blanku i rękojeści przelotki mogą być w tych samych miejscach i będzie to jak najbardziej prawidłowe.

Jeżeli nie widział Pan innych wykonań wędzisk z FC jak standardowe, to wystarczy spojrzeć na stojaki gdzie stoją wędki do odbioru zamówione indywidualnie. Oczywiście można tak sądzić na pierwszy rzut oka wchodząc do pracowni. Na stojakach i na ścianie jest do dyspozycji klienta ponad 100 modeli gotowych wędzisk w standardowym wykonaniu. Są to wędki do obejrzenia lub natychmiastowego kupienia. Zdecydowana większość zamawiających wędki mając goły blank w ręku nie wie, jak ostatecznie będzie wyglądać wędka. Po to właśnie mamy tak dużą ilość gotowych wędzisk, aby każdy mógł stwierdzić, czy wędka będzie odpowiednia. Jest również bardzo duża ilość ludzi którzy nie mogą czekać po 6-8 tygodni na kij. Kupno gotowej od ręki jest rozwiązaniem problemu.

Tak więc przykłady które Pan podaje w żaden sposób nie pozwalają stwierdzić, że wędki są wykonywane wg jakiegoś szablonu. Zapewniam, że każda wędka jest wykonywana indywidualnie, a Pana przemyślenia są bezpodstawne.

 

Pozdrawiam,

Ireneusz Matuszewski


  • zuraw16 lubi to

#73 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 sierpień 2013 - 17:29

Panie Ireneuszu, czy moje wypowiedzi są nie prawdziwe? Są takie jakie mam odczucia, wnioski i WŁASNE przemyślenia. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na czyjś temat a forum jest właśnie po to aby się wypowiedzieć i dzielić się z innymi. Czy się to Panu podoba czy nie ludzie będą pisali o Panu dobrze(Ci którzy są zadowoleni z produktu, obsługi itp) bądź źle jeśli mają takie akurat zdanie.

Jeśli chodzi o konkretne wędki to są to XSB842 który ma dość miękką szczytówkę i moc 14lb a drugi to XMB843 o mocy 17lb(wg mnie więcej ale to moje odczucie) który cały jest kołkowaty a przelotki od góry do dołu tak samo rozmieszczone i jedyna różnica to dwie od szczytu o oczko mniejsze w XSB.

Uważam te blanki za zupełnie inne i o różnych charakterystykach co wg. mnie wymusza różne rozłożenie przelotek.

Co do ukierunkowania klienta na konkretny, wygodny dla Pana kierunek to podam przykład: zapytałem o korkogumę na co Pan pokazał mi ją i zapytał się czy chciałbym mieć coś tak śmierdzącego na wędce(dodam że mam kij z użytą korkogumą na rękojeści i nic nie śmierdzi) po czym znów pokazał mi Pan korek.

 

Napisał Pan że wypuszcza Pan dziennie 3 wędki i w tym momencie uważam że strzelił Pan sobie w kolano, bo jeśli wykonuje to jedna osoba(zawsze kiedy gościłem w pracowni Pan i Hubert pracowali przy laptopach a wędkami zajmował się Pan Piotr) to jest to niewykonalne nie mając gotowych elementów i nie stosując szablonów. Nie ma takiej fizycznej możliwości aby każdą produkowaną wędkę "pogiąć" i indywidualnie ustalić miejsca położenia przelotek a wiadomym jest że nie wszystkie blanki o tym samym oznaczeniu będą identyczne, przez co MOIM ZDANIEM wymagają pewnych korekt względem szablonu opracowanego podczas montażu pierwszej wędki na danym blanku. Do tego jeszcze skleić korki, obrobić wewnątrz, zewnątrz itd. Na to wszystko potrzebny jest czas którego Pan na pewno nie ma montując 3 wędki dziennie.

 

Panie Ireneuszu, szanuję Pana jako człowieka jako wędkarza i za to co osiągnął Pan w rodbuildingu ale uważam że z dbałości o szczegóły i dopracowania ich przeszedł Pan w produkcję masową żeby jak najmniejszym nakładem pracy wypuścić na rynek jak najwięcej wędzisk.

 

Powie Pan tak szczerze na forum, albo nie, odpowie Pan sobie i przed samym sobą, czy wszystkie wędki jakie opuszczają Pańską pracownię są w 100% dopracowane i dopieszczone i czy nie mogły by być wykonane lepiej, czy to są najlepsze wędki i czy dało się zrobić coś, aby były lepsze?

Tego właśnie wymaga klient kupujący wędkę w pracowni a nie w sklepie, z linii produkcyjnej. Wymaga indywidualnego podejścia do tego blanku za który zapłaci aby wydobyć z niego CAŁY potencjał i wykorzystać w pełni.

 

Powinien Pan wysłuchać słów krytyki i wyciągnąć wnioski, bo żadna krytyka nie jest bezpodstawna i w pewnym sensie uzasadniona w mniejszym, bądź większym stopniu. Nie jestem fachowcem od budowy wędek ale mam własne przemyślenia i uważam że nie są wyssane z palca.

 

Pozdrawiam

Paweł



#74 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 27 sierpień 2013 - 17:39

I ponownie ciekawa dyskusja usunięta.............a myślałem że czasy cenzury juz za nami :(



#75 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 sierpień 2013 - 17:49

Zakładam nowy wątek gdyż wpisy w innym dziale zostały usunięte a dyskusja robiła się ciekawa.

Jeśli założyłem w niewłaściwej zakładce proszę przenieść do odpowiedniej.

Wiem z wiadomości prywatnych że jest wiele osób podzielających moje zdanie lecz nie ujawniających się publicznie.

 

W nawiązanie do poprzedniej dyskusji odpowiadam na wpis Pana Ireneusza Matuszewskiego.

 

 

Panie Ireneuszu, czy moje wypowiedzi są nie prawdziwe? Są takie jakie mam odczucia, wnioski i WŁASNE przemyślenia. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na czyjś temat a forum jest właśnie po to aby się wypowiedzieć i dzielić się z innymi. Czy się to Panu podoba czy nie ludzie będą pisali o Panu dobrze(Ci którzy są zadowoleni z produktu, obsługi itp) bądź źle jeśli mają takie akurat zdanie.

Jeśli chodzi o konkretne wędki to są to XSB842 który ma dość miękką szczytówkę i moc 14lb a drugi to XMB843 o mocy 17lb(wg mnie więcej ale to moje odczucie) który cały jest kołkowaty a przelotki od góry do dołu tak samo rozmieszczone i jedyna różnica to dwie od szczytu o oczko mniejsze w XSB.

Uważam te blanki za zupełnie inne i o różnych charakterystykach co wg. mnie wymusza różne rozłożenie przelotek.

Co do ukierunkowania klienta na konkretny, wygodny dla Pana kierunek to podam przykład: zapytałem o korkogumę na co Pan pokazał mi ją i zapytał się czy chciałbym mieć coś tak śmierdzącego na wędce(dodam że mam kij z użytą korkogumą na rękojeści i nic nie śmierdzi) po czym znów pokazał mi Pan korek.

 

Napisał Pan że wypuszcza Pan dziennie 3 wędki i w tym momencie uważam że strzelił Pan sobie w kolano, bo jeśli wykonuje to jedna osoba(zawsze kiedy gościłem w pracowni Pan i Hubert pracowali przy laptopach a wędkami zajmował się Pan Piotr) to jest to niewykonalne nie mając gotowych elementów i nie stosując szablonów. Nie ma takiej fizycznej możliwości aby każdą produkowaną wędkę "pogiąć" i indywidualnie ustalić miejsca położenia przelotek a wiadomym jest że nie wszystkie blanki o tym samym oznaczeniu będą identyczne, przez co MOIM ZDANIEM wymagają pewnych korekt względem szablonu opracowanego podczas montażu pierwszej wędki na danym blanku. Do tego jeszcze skleić korki, obrobić wewnątrz, zewnątrz itd. Na to wszystko potrzebny jest czas którego Pan na pewno nie ma montując 3 wędki dziennie.

 

Panie Ireneuszu, szanuję Pana jako człowieka jako wędkarza i za to co osiągnął Pan w rodbuildingu ale uważam że z dbałości o szczegóły i dopracowania ich przeszedł Pan w produkcję masową żeby jak najmniejszym nakładem pracy wypuścić na rynek jak najwięcej wędzisk.

 

Powie Pan tak szczerze na forum, albo nie, odpowie Pan sobie i przed samym sobą, czy wszystkie wędki jakie opuszczają Pańską pracownię są w 100% dopracowane i dopieszczone i czy nie mogły by być wykonane lepiej, czy to są najlepsze wędki i czy dało się zrobić coś, aby były lepsze?

Tego właśnie wymaga klient kupujący wędkę w pracowni a nie w sklepie, z linii produkcyjnej. Wymaga indywidualnego podejścia do tego blanku za który zapłaci aby wydobyć z niego CAŁY potencjał i wykorzystać w pełni.

 

Powinien Pan wysłuchać słów krytyki i wyciągnąć wnioski, bo żadna krytyka nie jest bezpodstawna i w pewnym sensie uzasadniona w mniejszym, bądź większym stopniu. Nie jestem fachowcem od budowy wędek ale mam własne przemyślenia i uważam że nie są wyssane z palca.

 

Pozdrawiam

Paweł


Użytkownik paawelek83 edytował ten post 27 sierpień 2013 - 18:13


#76 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 sierpień 2013 - 17:51

komuś nie na rękę aby prawda ujrzała światło dzienne :(

a podobno jest wolność słowa



#77 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 sierpień 2013 - 18:02

Kolejna wojenka zwiększająca liczbę postów.

Nie znam p. Matuszewskiego, jego akwarium i jego rybki, jeśli Ci nie dopowiada to po co tam zaglądasz?

Rozliczasz czyjąś firmę z pracy, kim Ty jesteś??, Kontrola Skarbowa?

Kupiłeś dwa kije i .... starasz się być wyrocznią? Gratuluję...

 

Na przemyśleniach jeszcze nikt biznesu nie zrobił....

 

Polska mentalność znów daje o sobie znać...

 

EOT


Użytkownik Pietruk edytował ten post 27 sierpień 2013 - 18:04

  • pepe_79 i logun74 lubią to

#78 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 27 sierpień 2013 - 18:27

Nie rozliczam firmy a oceniam produkt



#79 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 sierpień 2013 - 20:44

Chciałbym się wytłumaczyć kolegom za zniknięcie postów.
Podczas próby wydzielenia tematu z giełdy nastąpiła mała awaria i stąd całe zamieszanie.
Przepraszam za siebie.


  • Wojtek B. lubi to

#80 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 21:07

komuś nie na rękę aby prawda ujrzała światło dzienne :(

a podobno jest wolność słowa

 

 

Wolnosc slowa oczywiscie jest, jednym z zalozen form jest rzetelna wymiana informacji a ty ot tak sobie pierdyknales bo miales dwie wedki w rekach i juz wszystko wiesz.

 

Powiedz mi tylko jedno- jaka pracownia jest godna robienia wedek niewatpliwemu znawcy tematu i ile takich to wedek posiadasz?

 

Bujo


  • Robas lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych