Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
878 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 październik 2013 - 11:10

Karol jest między nimi duża różnica? 



#402 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 październik 2013 - 12:16

Były z eglasu wuec nizszy modul, co za tym idzie byl troche wolniejszy, ale podobno mial lepsze ugiecie i prace przy holu... No i ladniejszy kolor, bo ten oliwkowy jest taki ni w pi.... ni w oko

#403 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2013 - 16:59

Tylko że te Sekery to obecna produkcja  ;)

Jak by dostać stare 703 to by było super  :)

I wciąż stare, jak dobre wino.

Niedługo, nie o model a o rocznik będą wszyscy pytali :lol:  :lol:  :lol:



#404 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 październik 2013 - 17:03

I wciąż stare, jak dobre wino.

Niedługo, nie o model a o rocznik będą wszyscy pytali :lol:  :lol:  :lol:

Waldek przecie już tak jest - bynajmnie z kołowrotkami ;) 

Jeszcze troche jak rynek zaleje powódż chińszczyzny (patyki) to ludziska będą szukać starych produkcji :)



#405 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 04 październik 2013 - 23:05

można też tu:
http://www.sklep.brc...ut-Spinning/499

O, nawet taniej o kilka złociszy, więc zostanie na opicie udanego zakupu :D



#406 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 październik 2013 - 06:54

Jak się mają w praktyce relacje, pomięcy blankami SP703-S  a SP753-S

Wymiary dolnik/tip niewiele mi mówią :( 



#407 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2013 - 09:08

Waldek,- dłuższy będzie troszkę łatwiejszy w dole tzn w dolnym cw i poza tym bez różnic poza oczywistą różnicą długości.

Stare e-glasowe Seekery oczywiście różnią się od nowych ale to obserwacje fotelowe, czyli takie na sucho i wygląda to tak, że są sztywniejsze i szybsze od starych e-glasowych. Pod rybą zachowują się tak samo jak stare e-glasy.

Wczoraj zupełnym przypadkiem dowiedziałem się iż zmieniono zbieżności w SP 754 tak, że nowa konstrukcja ma trochę większą średnicę w okolicach łączenia,- minimalnie ale wystarczy żeby te z pierwszego wypustu nie pasowały do nowszej produkcji. Informacja ta pochodzi od Zbyszka Kawalca.

 

PS

 

Uwagi o cenach w kontekście, że aż 300zł trzeba zapłacić za szkło może napisać tylko ktoś kto traktuje szkło za coś gorszego od węgla lub nigdy nie łowił topowym szklakiem,- dla mnie to tylko 300zł i jak kosztowałby blank 800 zł to także bym tyle zapłacił za niego bo tam gdzie węgiel jeszcze i już nie może to szkło owszem i na odwrót także, wiec zamiast brać udział w wyścigu węglowych szczurów lepiej sobie zdać sprawę z tego, że praktycznie w każdym materiale są perły tylko trzeba wiedzieć co z tego wynika ;)

Niestety tego nie da się zdobyć siedząc w fotelu lub słuchając wypowiedzi innych...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 październik 2013 - 09:35


#408 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 październik 2013 - 09:54

Naszła mnie taka refleksja po tym co wyżej napisałem, że w mojej obecnie dość skromnej "szafie" właśnie ta kije z węglowego wyścigu szczurów najczęściej wychodzą by ustąpić miejsca nowym... Wszelkie grafity podstawowe, kompozyty i szkło,- rzadko by nie powiedzieć wcale  ;) ale oczywiście to może być wina tylko i wyłącznie starości, która płata różne figle... :lol:  :lol:  :lol:



#409 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 05 październik 2013 - 10:30

Ja to bym chętnie na szklaki przeszedł całkowicie.Miałem kiedyś Daiwę Steez Wylie i powiem szczerze że wszystkie kije jakie miałem na Bolenia mogą jej "buty czyścić".Jedynie z korkiem tam Japońce dali w dupę,nie wiem czy z jaboli to adoptowali czy co?Ale reszta to był po prostu kosmos.



#410 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 październik 2013 - 18:52

Ten blank przy softplay 9,5 cm - raczej może mieć kłopoty, a zaraz potem Ty :)

:lol:  :lol: :lol:  :lol:  



#411 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 październik 2013 - 22:10

Nie oszukujmy się, ale szkło jest gorszym materiałem od węgla, dlatego też stopniowo ustępowało miejsca carbonowi, nie bez powodu części do sportowych samochodów, samolotów itp. rzeczy wykonywane są właśnie z włókna węglowego.

Przy tym nie ma co się oszukiwać, ale włókno szklane jako materiał jest nieporównywalnie tańsze od włókna węglowego. Nie mówię tutaj, że akurat do wędek grafit jest lepszy, bo gdybym tak sądził, to pewnie tego seekera bym nie kupił. Chodzi mi o to, że blanki mimo tego że są z włókna szklanego, które jest stosunkowo tanie, dorównują ceną blankom grafitowym.

Jakby ktoś chciał się wychylić z tym że są wykonywane jakimiś kosmicznymi technologiami i nie wiadomo z jaką starannością, to radzę poczytać o problemach z niektórymi seriami blanków, a dokładnie ze spasowaniem elementów, czy też z jakością lakieru, różniącym się odcieniami przy tym samym blanku. Jakby tego było mało, to mój blank a raczej jego szczytowa część jest wygięta w konkretnego banana, na szczęście zgrywa się z kręgosłupem, bo inaczej trochę śmiesznie by to wyglądało.

Wracając do sedna to nie żałuję, że go kupiłem, ale mógłby być tańszy, bo w końcu to szkło:P



#412 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 październik 2013 - 07:28

Każdy ma prawo do własnego oglądu rzeczywistości niezależnie od tego czy jest ono tylko osobiste ( co też ważne) czy bliższe obiektywizmowi.

Toczenie sporu o to kto jest bliższy obiektywizmowi jest dla mnie ..... głupie :)



#413 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 październik 2013 - 08:06

Lepsze. Gorsze. Cóż to znaczy.

Co dla jednego lepsze, drugiemu już niekoniecznie. Podobnie jak z zastosowaniem.

Wędzisko, to tylko narzędzie.

Im lepiej dostosowane do naszych potrzeb, preferencji temperamentu oraz sposobu połowu, tym lepsze. 

Inaczej najlepsze (technologicznie rzecz ujmując) konstrukcje, o dupę można roztrzaskać.

Myślę nad szklakiem wyłącznie z jednej przyczyny.

Może użycie wędziska na takim blanku wyeliminuje, w większym lub mniejszym stopniu, liczbę spadów pstrągów, łowionych na haki bezzadziorowe.


  • Tomasz eS, Karol Krause i Rheinangler lubią to

#414 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2013 - 08:27

Zapewne spadów będziesz miał znacznie mniej. Trzymają bardzo dobrze, praca szczytówki jest wystarczająco szybka aby nadążyć za pstrągopwymi figlami. Dobrze też spisują mi się stare , IM6 Pacifici i Sevier także z IM6 + glass. Niezbyt widzę do pstrąga Seekera SP754 bo jest nieco hotshotowaty, szczyt się ładnie poddaje ale poniżej szybko narasta moc. To takie "misie" , na pstrągu go nie używałem.



#415 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 październik 2013 - 09:00

Zapewne spadów będziesz miał znacznie mniej. Trzymają bardzo dobrze, praca szczytówki jest wystarczająco szybka aby nadążyć za pstrągopwymi figlami. Dobrze też spisują mi się stare , IM6 Pacifici i Sevier także z IM6 + glass. Niezbyt widzę do pstrąga Seekera SP754 bo jest nieco hotshotowaty, szczyt się ładnie poddaje ale poniżej szybko narasta moc. To takie "misie" , na pstrągu go nie używałem.

A co powiesz (o ile znasz blank) o SP753-S ?


Użytkownik popper edytował ten post 06 październik 2013 - 09:06


#416 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2013 - 09:31

Waldek sp754 pod pstrąga sie nie nadaje - mam go także wiem co piszę...
Moim skromnym zdaniem sp 703 to duuużo lepszy wybór , zrobisz krótszą rękojeść i część robocza wedki bedzie prawie jak w sp754.

Sp 753 niestety nie znam, może ktoś inny Ci pomoże

Użytkownik Baars edytował ten post 06 październik 2013 - 09:35


#417 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 październik 2013 - 12:15

Słusznie piszą Waldku moi obydwaj przedmówcy  ;) SP 754 w nowej wersji to już pod pstrągi +50 o ile 50 są standardem i czasem siadają +60 to jak najbardziej...



#418 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 06 październik 2013 - 13:13

Waldku tu jest troche o SP753 wszak nie wiele ale zawsze.....

 

http://jerkbait.pl/t...ny-nowy-seeker/



#419 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2013 - 14:59

SP753 nie zbroiłem, nie wiem na ile się zmienił (o ile się zmienił) w stosunku do poprzednika z boronem.



#420 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 październik 2013 - 15:47

 

...........................................................................................................................................................................................
Ta wędka nie nadaje się na pstrągi.
Gubi ryby na 17 zaciętych ryb zgubiłem 16... sad.png
Łowię Seekerami już jakiś czas i ten fakt był dla mnie totalną niespodzianką bo te kije po prostu kleją rybę, ale ten blank zachowuje się jak wklejanka.
Jest do 2/3 dośc sztywny, w szczytowej częsci jest jednak dośc miękki i lekk lejący się...
Ryba po dośc miękkim pierwszym kontakcie mellow.png, trafiając na przesztywnienie spada z wędki..................................

No. I po rozważaniach. Z pewnością nie zaryzykuję :angry:







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych