Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - zakazać czy nie (wydzielone z wątku 'Stanowcze nie zakazowi trollingu w Lublinie'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 10:21

 

W tym roku na Lubelskiej Wiśle trafiliśmy rekordzistę z 15 wędkami wracając pod płynęliśmy do gościa żeby je dokładnie policzyć bo spał :D a standard to 4,5 wędek odniosłem nawet wrażenie że z 2 wędkami to jacyś odmieńcy i dziwacy łowią .

Tomi ja stosuję selekcję naturalną. Pływam chamowi po łowisku kręcąc kółeczka aż na brzegu zostaną 2 wędki, po czym informuję, że na powrocie jeśli spotkam więcej niż 2 nie będzie żadnej. :-)



#122 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 18 listopad 2013 - 10:51

Hm.. rózgaś nie wiem czy to byłeś ty ale w wakacje byłem świadkiem podobnego zdarzenia jak ktoś robił łódką niezłe wiraże grunciarzom przy szczycie główki z bezradności i złości zaczęli rzucać w niego kamieniami ale łowienie na "5 wędek na łeb" koleś przerwał im skutecznie :) na jakiś czas bo jak obalili flaszkę to wędek znów przybyło -_-



#123 OFFLINE   lubliniak

lubliniak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawiak
  • Imię:Ireneusz

Napisano 18 listopad 2013 - 11:13

Chętnie odpowiem.

Jesteśmy strażą SPOŁECZNĄ poświęcając swój prywatny czas na ochronę wód. Staramy się chronić Wisłę na odcinku od Sężycy do Piotrawina. W ciągu 5 lat zatrzymaliśmy ok 50 grup, bądź pojedyńczych osób popełniających przestępstwa związane z kłusownictwem. Wystarczy poszukać w internecie i można znaleźć opisy z części naszy akcji. Robimy co możemy, a co koledzy robią dla ochrony wód? Nigdy nie spotkałem się na naszej wodzie aby trollingowiec zadzwonił na Policję. Łatwiej pisać o tym, że zawinąłem się z ryb bo atmosfera nie taka. Atmosferę tworzymy my wszyscy. Brać trollingowa ciągnie w swoją stronę, ale porządki należy rozpocząć od siebie. Proponuję zacząć od swoich stron i dać innym przykład. Łatwiej zakazać uciążliwego trollingu, jak wprowadzić wymiary górne. Takie zmiany małymi kroczkami, bo nie ma wielkiego przyzwolenia na to. Jeszcze raz apeluję do kolegów o ochronę wód, bo łatwo się o tym pisze. Proponuję się wziąć do roboty bo tylko to przyniesie efekty. To mój ostatni wpis na ten temat. Pozdrawiam!  


Użytkownik lubliniak edytował ten post 18 listopad 2013 - 11:14


#124 OFFLINE   lubliniak

lubliniak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawiak
  • Imię:Ireneusz

Napisano 18 listopad 2013 - 11:14

Chętnie odpowiem.

Jesteśmy strażą SPOŁECZNĄ poświęcając swój prywatny czas na ochronę wód. Staramy się chronić Wisłę na odcinku od Sężycy do Piotrawina. W ciągu 5 lat zatrzymaliśmy ok 50 grup, bądź pojedyńczych osób popełniających przestępstwa związane z kłusownictwem. Wystarczy poszukać w internecie i można znaleźć opisy z części naszy akcji. Robimy co możemy, a co koledzy robią dla ochrony wód? Nigdy nie spotkałem się na naszej wodzie aby trollingowiec zadzwonił na Policję. Łatwiej pisać o tym, że zawinąłem się z ryb bo atmosfera nie taka. Atmosferę tworzymy my wszyscy. Brać trollingowa ciągnie w swoją stronę, ale porządki należy rozpocząć od siebie. Proponuję zacząć od swoich stron i dać innym przykład. Łatwiej zakazać uciążliwego trollingu, jak wprowadzić wymiary górne. Takie zmiany małymi kroczkami, bo nie ma wielkiego przyzwolenia na to. Jeszcze raz apeluję do kolegów o ochronę wód, bo łatwo się o tym pisze. Proponuję się wziąć do roboty bo tylko to przyniesie efekty. To mój ostatni wpis na ten temat. Pozdrawiam!     

Panie Piotrze dlaczego panu nie przeszkadzał troling parę lat wczesniej ???? Co do kłusowania Sam oglądałem fotki na różnych forach wstawiane przez kolegę Mareczek24chyba Pana strażnik . Nie raz z kolegami pływaliśmy łódką  po Wiśle i widzieliśmy różne sytuacje niestety bardzo przykre . Moim skromnym zdaniem   obecne przepisy wystarczały by gdyby SSR rzetelnie wzięła się do roboty!!!Ps. Kolega Mareczek jest wyśmienitym przewodnikiem zna się chłopak na rzeczy i nigdy tego nie robił  dla kasy.Wielka szkoda że nie mam z nim kontaktu, bo chętnie wybrał bym się z nim na sandacze.   Dlatego niech Pan mocno się zastanowi co do pisania takich bzdur..........


Użytkownik lubliniak edytował ten post 18 listopad 2013 - 12:23


#125 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 14:41

Maćku niestety to nie byłem ja ale również taką karę stosuję :-)



#126 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 listopad 2013 - 16:42

Płocka Wisła jest bardziej postępowa i prym wiodą elektrycy

 

 

Przydało by mi się nieco więcej twoich informacji na temat płockich elektryków. Pisz do mnie na priv, są tu ludzie gotowi na wojnę ;)



#127 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 10:56

Tylko kontratak zmusi ich do zajęcia się innymi rzeczami niż rzucaniem kłód pod nogi spinningistom. Dopłaty do spiningu, dopłaty do łowienia z łodzi a w rezultacie zakaz od stycznia do maja, dopłaty do trollingu a w rezultacie zakazy tylko dlatego, że łowimy od nich więcej. Proponuję lobbować za zakazem łownienia na żywca. Argumenty sa znane, jakaś organizacja pozarządowa chętnie się podłączy do wniosków. Dla postronnych osób łowienie na żywca to draństwo i barbazyństwo. Gdy sprawa nabierze rozpędu i leśne dziadki stana przed wizją zabierania do domu na kolację tylko białej ryby oraz tego, co złowi się na martwe przynęty odpuszczą szukania jak dokopać spinningistom.

 

 

Łatwiej zakazać uciążliwego trollingu, jak wprowadzić wymiary górne. Takie zmiany małymi kroczkami, bo nie ma wielkiego przyzwolenia na to.

 

Nie lepiej zakazać wędkowania wogóle a ryby rozdawać przy opłacaniu karty?


Użytkownik franio edytował ten post 19 listopad 2013 - 11:10


#128 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 19 listopad 2013 - 11:30

nie zamierzam dużo dyskutować w tym temacie, gdyż wiadomo po której jestem stronie

proszę tylko szanownych Kolegów aby pamiętali ze to wędkarz decyduje o dalszym losie złowionej ryby

czy ryba zostanie złowiona na żywca w trollingu czy na muchę jakie to ma znaczenie?

jeśli od samego początku założymy, ze ryba zostanie wypuszczona to metoda połowu nie stanowi problemu

(oby tylko była zgodna z RAPR i przepisami)

 

PS

zanim tracić czas lepiej poczytajcie jakie Marcin połowił ostatnio łososie w trollinu


Użytkownik @Wojti edytował ten post 20 listopad 2013 - 19:27


#129 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 12:03

Wojti, niech się Marcin nie chwali, bo mu zakażą trolla :-)



#130 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 19 listopad 2013 - 12:22

Skoro nie mogłem się doprosić danych odnalazłem je sam.

Gdzie tu mowa o wykroczeniach popełnionych przez osoby łowiące w legalny sposób zgodnie z RAPR czyli trolingująć.

 

http://www.e-pulawy....uje-zeszly-rok/


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 19 listopad 2013 - 13:00


#131 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 16:56

nie ma mowy...

 

tylko czy istnieją kontrole SSR na wodzie? nie jestem za zakazem trolingu, choć nie trolinguje, chciałem tylko zadać pytanie odnośnie powyższego raportu, nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek SSR kontrolowała mnie na wodzie .

 

pozdrawiam



#132 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 listopad 2013 - 09:24

wpadnij do Szczecina to Ci szybko przypomną :)


  • Karol Krause lubi to

#133 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 listopad 2013 - 14:15

Mam nadzieje ze wypowiedzą sie świadkowie ,bo sa na tym forum jak to łajba na numerach lublina  zabijała sumy chwaląc sie ze to już 60 szt w tym sezonie ,wiec niech sie teraz zapytają swoich członków co sie stało z rybami ,ciemnota rządzi ,ochrona ryb to wymiary i limity nie bzdurne puste zakazy które nic nie dają,i przede-wszystkim reakcja wędkarzy na kłusoli pseudo wędkarzy ,WIDZIAŁEM WIELU TROLINGOWCOW CO WYPUSZCZA RYBY<GRUNCIARZA ANI JEDNEGO ,i to nie znaczy zeby zabronić łowienia na grunt ,natomiast jedno jest pewne regulamin jest do dupy 1 sum na dobę i brak górnego wymiaru to super zestaw dla kłusoli bo da sie złowić 30sumow w miesiąc wiec po co pracować lepiej łowić i sprzedawać.Popieram działanie Krzyska jak najbardziej bo chronienie ryb nie polega na zakazach danych metod bo to błędne koło uderzające w etycznego wędkarza a kłusol ma w dupie czy jest zakaz czy nie

Wiec czemu ta sama większość demokratów glosująca za zakazem trola ---- nie okroi  limitów do jednej ryby w miesiącu i nie ustanowi wymiaru górnego ,ano bo im nie chodzi o ochronę ryb tylko ich mięsa bo przyjeżdżają  obcy i im mięso zjadają co zresztą dali popis miejscowi o których wspomniałem na początku

 

PS.jak ktoś napisał w tym wątku przecież okręg to odzwierciedlenie wędkarzy danego okręgu,jednak coś w tym jest 


Użytkownik matusiak edytował ten post 21 listopad 2013 - 14:20

  • Karol Krause lubi to

#134 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 14:31

 

Wiec czemu ta sama większość demokratów glosująca za zakazem trola ---- nie okroi  limitów do jednej ryby w miesiącu i nie ustanowi wymiaru górnego ,ano bo im nie chodzi o ochronę ryb tylko ich mięsa bo przyjeżdżają  obcy i im mięso zjadają co zresztą dali popis miejscowi o których wspomniałem na początku

 

PS.jak ktoś napisał w tym wątku przecież okręg to odzwierciedlenie wędkarzy danego okręgu,jednak coś w tym jest 

 

Bo Piotrze przy zmniejszeniu limitu do jednej szt w miesiącu Nie będą mogli co weekend żreć podmetrowego sumka złapanego na glizde/trupa czy inne zwłoki, a od diety krąpiowo leszczowej sraki by dostali, Tak samo przy górnym wymiarze np. 130cm, w przypadku kiedy zdechlizne na haku zje ryba powyżej 130cm i trzeba będzie ją nie daj Boże puścić a przycinanie ogona nożyczkami nic nie da, by osiągnąć magiczne 129,9cm to będzie płacz, żałoba i lament. Jednak znajomy producent papieru toaletowego miał racją, że każdy robi pod siebie...

 

A propos żaden z moich znajomych trollingowców nie zabiera złowionych ryb. żadnych! No chyba, że się boją przyznać, bo wiedzą, że to potępiam. Bo uważam , że trzeba wymagać OD SIEBIE najpierw, a potem od innych. Nie wszystko co dane, trzeba posiąść. A przez moje trollingowe wojaże zaciukaliśmy 1 sandoka, bo wypadł z ręki na podłogę i poszedł w ognisko. i jakiegoś śmierdziucha. Także da się.

I zachęcam wszystkich do wypuszczania chociaż sumów WSZYSTKICH, bo potem jest, co jest. Na nas pada wyrok, zamiast szarpakowców, miejscowych i mięsiorzy. amen


Użytkownik rózgaś edytował ten post 21 listopad 2013 - 14:41

  • Karol Krause lubi to

#135 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 15:02

Przekonaliście mnie! ;)



#136 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 21 listopad 2013 - 15:05

mentalności ludzkiej nie zmieni się z dnia na dzień to o czym piszecie nie trwa od dziś

opisane działania masowego wybijania ryb mają podłoże biedy (braku pracy) albo głupoty

i na pewno nie mają one nic wspólnego z wędkarstwem a tym bardziej z profesjonalnym trollingiem

problem jest bardzo złożony zakazy nic nie pomogą, egzekwowanie przepisów (kontrole i wysokie kary)

a przede wszystkim zmiana ludzkiej mentalności może coś pomogą

 

 

przykro czyta się to wszystko

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” ...


Użytkownik @Wojti edytował ten post 21 listopad 2013 - 17:51


#137 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 listopad 2013 - 17:37

W tym przypadku wędkarze wędkarzom, a kłusownicy się śmieją. Najgorsze w tej dyskusji jest to, że środowisko się dzieli. Później skutkuje to tym, że 10 zorganizowanych pseudo kajakarzy (grzybiarzy, rowerzystów) rozpierdziela nie Koło, Okręg tylko całe PZW. Niestety w swoich działaniach przypominamy pospolite ruszenie. Czytać przykro. Pozdrawiam


  • Forecast lubi to

#138 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 listopad 2013 - 20:11

OTTT i cała filozofia ,bo trolowac tam dalej beda i mordowac ryby z mniejsza obawa, bo nie bedzie tam juz etycznych trolingowcow co by z wody chołote pogonilo ,a liczac na PSR to smialo mozna juz zapisac ze gatunki wystepujace na tamtejszej wisle dosc licznie to piasek

 

 

I nikt mnie nie przekona ze to troling czyli metoda doprowadza do bezrybia ,bo beton(działacze PZW) na wodach robi prawdziwa rzes niewiniatek



#139 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 21:38

Grubo jedziecie po osobach o innym zdaniu od Waszego, gruuuubo...

Te teksty  o chamstwie, prostactwie, mięsiarstwie, kłusolach i głupocie. Ale tylko sobie wystawiacie opinię.


  • Forecast lubi to

#140 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 21 listopad 2013 - 22:09

Grubo jedziecie po osobach o innym zdaniu od Waszego, gruuuubo...

Te teksty  o chamstwie, prostactwie, mięsiarstwie, kłusolach i głupocie. Ale tylko sobie wystawiacie opinię.

Tu nie chodzi o osoby o innym zdaniu, mnie nie przeszkadza jak komuś sie trol nie podoba bo mnie tez sie nie wszystkie metody podobają,cały pic polega na zmianie regulaminu tak żeby wszyscy mogli łowić a jednocześnie żeby to chroniło ryby ,znam przypadek gdzie beton chciał wprowadzić zakaz łowienia na kulki proteinowe bo  im karpie wyłapują to taka sama bzdura ,trolingowcy łowią ale bardzo wiele ryb wraca do wody i to jest najważniejsze,gruntowcy łowie i mordują totalnie co na pewnym odcinku warty mafia watrobowa zrobiła spustoszenie  ,a trolingowac tam nie wolno --to kolejny przykład ze nie tedy droga do ochrony ryb ,regulamin wola o pomstę do nieba i nie zmiana w okregach tylko regulaminu APR