Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Dorsze 2013 czyli ekstremalne mi臋siarstwo pod Bornholmem


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
121 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 post贸w

Napisano 27 listopad 2013 - 21:31

po co rybom oczy? wszystko zale偶y w jakim 艣rodowisku dany gatunek wyst臋puje, np. w m臋tnej wodzie bardziej jest wykorzystywana linia boczna , w czystej oczy ,

 a tak naprawd臋  to cholera wie jak to jest z tymi rybami ;) :lol:



#62 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaDzier偶oni贸w
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 27 listopad 2013 - 21:31


 Pomijaj膮c 偶e niewidomy zazwyczaj nie zagryza rippera   :D

 

jak mu podasz zamiast papu to pewnie opierdzieli艂by


U偶ytkownik MateuszDDZ edytowa艂 ten post 27 listopad 2013 - 21:33


#63 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:Osi艅ski

Napisano 27 listopad 2013 - 22:13

Kt贸ra to ju偶 taka dyskusja? Osobi艣cie nie widzia艂em nigdy osoby ,kt贸ra pu艣ci艂a ryby na morzu.Ja kiedy艣 puszcza艂em te ma艂e dorszyki z 20 m.Mewy mia艂y wy偶erk臋.

Mam kilku koleg贸w,kt贸rzy te偶 mocno krytykuj膮 zabieranie ryb.Jakichkolwiek lipieni,pstr膮g贸w,szczupak贸w,okoni.

I zauwa偶am jedn膮 rzecz.Nie potrafi膮 lub nie lubi膮 ich przyrz膮dza膰.Ale jak poda膰 艣wie偶ego fileta ze zdrowej ryby,to pierwsi wyci膮gaj膮 po ni膮 r臋k臋.

A jako艣 znik艂a im ta troska o rybostan.

 

Ja jem ryby,staram sie je je艣膰 cz臋sto bo s膮 zdrowe,ale to co prezentuj膮 sklepy rybne to jest pora偶ka.Albo ryby hodowlane,albo g艂臋boko mro偶one z 2 cm glazur膮.

Kiedy艣 rozmra偶a艂em jakiego艣 witlinka.Mia艂em wag臋,zwa偶y艂em przed i pod ods膮czeniu,wyci艣ni臋ciu wody.

Po艂owa wagi ryby to by艂a woda.

Zdarza sie kupi膰 czasem nawet dobre ryby,ale trzeba dobrze sie nachodzi膰 i wyczu膰,wyczyta膰 skad ta ryba.

Osobiscie unikam ryb hodowlanych,czyli 艂ososi norweskich,labraks贸w,pang no przede wszystkim t臋czak贸w.

Nie wiem ile os贸b wie,ale aby teczak mia艂 1kg musi tyle samo zje艣膰 karmy.艢wietny wynik.Chemicy nie藕le sie nad tym napracowali.

Kiedy艣 wyczyta艂em,偶e unia zakaza艂a u偶ywa膰 艣rodk贸w by ryby mia艂y pomara艅czowe mieso.No i fakt,w Polsce poznika艂y tzw. pstr膮gi 艂ososiowe.

No ale Norwegia dzieki swoim bogactwom na uni臋 sie wypie艂a i mo偶e na swoich licznych fermach 艂ososiowych robi膰 po swojemu,nie co unia nakazuje.

 

To tak na zako艅czenie,napisz臋 tylko,偶e raz w tym roku latem pojecha艂em rowerkiem sobie na uklejki.Na艂owi艂em ze 50 szt na bata.Oczy艣ci艂em,usma偶y艂em,a 偶e rybka lubi p艂ywa膰... :)



#64 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 27 listopad 2013 - 23:06

Tak przy okazji. Zdj臋cie zrobione 30 wrze艣nia nad 艂ososiow膮 rzek膮, Co.Kerry, Irlandia...

A to zdj臋cie gnij膮cego wraku Citroena porzuconego nad szkierowym brzegiem.Nie na polskich bynajmniej tablicach.Wraki aut,stare lod贸wki w chaszczach Szwecji,worki pe艂ne 艣mieci nad Bornholmowymi pla偶ami tak偶e si臋 zdarzaj膮.Biczujcie(si臋) z umiarem. ;)

 

                                                                         Za艂膮czony plik  Ryby 09-2008 108.jpg   117,32 KB   5 Ilo艣膰 pobra艅

pozdrawiam-kardi

 

p.s.-skippi66 wybacz,ale pro艣ba o podanie 藕r贸d艂a informacji jest podstaw膮 wiarygodnej dyskusji,( tym przypadku o losach o艣lepionych ryb.)


  • Bronek, Dagon i giaur27 lubi膮 to

#65 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 post贸w

Napisano 27 listopad 2013 - 23:14

Jezuuu! Nie pami臋tam wszystkich ksi膮偶ek jakie przeczyta艂em w 偶yciu. W zasadzie dobrze pami臋tam tylko Elementarz, Kubusia Puchatka I Muminki. Proponuj臋 zacz膮膰 od netu, bo to naj艂atwiejsze. W wiki has艂o: " linia boczna " jest nie藕le opracowane. Tam znajdziesz odpowied藕. Potem poserfuj dalej a znajdziesz mas臋 odpowiedzi na dr臋cz膮ce Ci臋 w膮tpliwo艣ci. Sprawd藕 has艂o: " 艣lepczyk jaskiniowy ". Potem zastan贸w si臋, tak po ch艂opsku, jakim cudem sanda艂y ciemn膮 noc膮 trafiaj膮 w blachy i woblery bez wi臋kszego trudu. Na koniec przesta艅 艂azi膰 moim tropem, bo to robi si臋 nudne. Znajd藕 sobie inny, 偶e tak powiem, mniej wyrafinowany obiekt atak贸w.

Uuu Mistrzu szacun! Je偶eli na podstawie tej notatki z Wikipedii wyci膮gn膮艂e艣 wniosek, 偶e u o艣lepionej ryby linia boczna zast膮pi wzrok ("doskonale", to rzeczywi艣cie jeste艣 mistrzem logicznego rozumowania. Z kolei 艣lepczyka wpu艣膰 do normalnej rzeki/jeziora. Poobserwuj, a potem podziel si臋 z nami Twoimi przemy艣leniami. Kolejny raz (to ju偶 pewnie nudne) m贸wi臋 Ci, 偶e Internet nie jest 藕r贸d艂em wiedzy.



#66 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2013 - 23:14

po co rybom oczy? wszystko zale偶y w jakim 艣rodowisku dany gatunek wyst臋puje, np. w m臋tnej wodzie bardziej jest wykorzystywana linia boczna , w czystej oczy ,

 a tak naprawd臋  to cholera wie jak to jest z tymi rybami ;) :lol:

Czasem pomaga im linia boczna , czasem oczy (jak maj膮  ;) ) a czasem w臋ch. 



#67 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imi臋:Bartek

Napisano 27 listopad 2013 - 23:25

Panowie dyskutanci, czy jeszcze pami臋tacie tytu艂 tego tematu?  :wacko:



#68 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 listopad 2013 - 00:10

 

 

p.s.-skippi66 wybacz,ale pro艣ba o podanie 藕r贸d艂a informacji jest podstaw膮 wiarygodnej dyskusji,( tym przypadku o losach o艣lepionych ryb.)

Przecie偶 napisa艂em 偶e nie pami臋tam, bo temat ma艂o mnie interesuje. Mo偶e to by艂o u jakiego艣 Larousse'a czytanego w m艂odo艣ci, mo偶e w ksi膮偶ce do zoologi w podstaw贸wie a mo偶e gdzie indziej. Nie wiem. Pami臋tam za to doskonale, 偶e by艂o napisane i偶 linia boczna znakomicie zast臋puje wzrok. Pewnie u okoni te偶 to dzia艂a. Je艣li nie dzia艂a, niech mo偶e m贸j szanowny adwersarz i krytykant przedstawi stosowne i kategoryczne dowody, zaprzeczaj膮ce mojemu stwierdzeniu. W ko艅cu to On zacz膮艂 si臋 czepia膰. Po wt贸re zupe艂nie nie rozumiem, dlaczego akurat ta notatka w Wiki ma by膰 niewiarygodna? 

Przyk艂ad ze 艣lepczykiem mo偶e faktycznie nietrafiony, bo to ryba specyficzna.


U偶ytkownik skippi66 edytowa艂 ten post 28 listopad 2013 - 00:18


#69 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 post贸w
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imi臋:Adam

Napisano 28 listopad 2013 - 00:27

Panowie, tego okonia ju偶 daawno po偶ar艂 szczupak ;-) po co te nerwy?? hehe

ps by艂em na morzu w tamtym roku, wszyscy po艂apali, szyper elegancko nap艂ywa艂 co i rusz, ja wzi膮艂em kilka szt, kilka wypu艣ci艂em i przesta艂em 艂owi膰. mo偶na? mo偶na tylko trzeba chcie膰 i wcale si臋 wypad nie zwr贸ci艂 (bo nie mia艂) to by艂a przygoda.

 

Pozdrawiam



#70 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 listopad 2013 - 00:36

Panowie, tego okonia ju偶 daawno po偶ar艂 szczupak ;-) po co te nerwy?? hehe

ps by艂em na morzu w tamtym roku, wszyscy po艂apali, szyper elegancko nap艂ywa艂 co i rusz, ja wzi膮艂em kilka szt, kilka wypu艣ci艂em i przesta艂em 艂owi膰. mo偶na? mo偶na tylko trzeba chcie膰 i wcale si臋 wypad nie zwr贸ci艂 (bo nie mia艂) to by艂a przygoda.

 

Pozdrawiam

No w艂a艣nie! Bo jak mo偶na w przypadku hobby liczy膰 na jakiekolwiek zwroty? Hobby z definicji ma drenowa膰 kieszenie. :)



#71 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 28 listopad 2013 - 08:14

No ale Norwegia dzieki swoim bogactwom na uni臋 sie wypie艂a i mo偶e na swoich licznych fermach 艂ososiowych robi膰 po swojemu,nie co unia nakazuje.

艁ososi dostaje co艣 co wygl膮da jak "Frolic" dla ps贸w tylko jest w kolorze marchewki.

Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu Wileka Brytania zakaza艂a importu 艂ososi norweskich z powodu znacznie przekroczonych norm steryd贸w i hormon贸w. 


  • Marek16 lubi to

#72 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 post贸w

Napisano 28 listopad 2013 - 12:27

...


U偶ytkownik cristovo edytowa艂 ten post 14 stycze艅 2014 - 01:58

  • pepso lubi to

#73 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 listopad 2013 - 15:18

Je偶eli kto si臋 nie dostosuje, zostanie za pierwszym razem zamkni臋ty pod pok艂adem, za drugim powieszony na rei, za trzecim rozstrzelany i pozbawiony prawa do udzia艂u w kolejnej eskapadzie (przyk艂ad).

 

 

Ja bym jeszcze do艂o偶y艂 " dartego or艂a ".  Przywi膮zujesz winowajc臋 do gretingu ( taka pod艂oga na jachcie/ statku zbita ze skrzy偶owanych deseczek ) i 艂oisz plecy knutem. Mocne uderzenia knuta potrafi oddzieli膰 mi臋so od ko艣ci. Po dziesi臋ciu razach traci si臋 przytomno艣膰, setki nikt nigdy nie prze偶y艂. Wlepiasz tyle raz贸w ile ryb ponad limit, mi臋siarz ukatrupi艂.

:)


  • zajcev lubi to

#74 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 28 listopad 2013 - 15:38

@cristovo: Z tym krzywieniem si臋 na niestosowanie zasady C&R zawsze i wsz臋dzie bywa r贸偶nie, nie mniej jednak w wypadku du偶ych ryb nie bardzo mo偶na sobie pozwoli膰 na wypuszczenie b膮d藕 te偶 zabranie, bo okaz贸w jest coraz mniej w naszych wodach. Racjonalne 艂owienie wi膮偶e si臋 z dbaniem o wod臋 (czyli miejsce uprawiania hobby), also zabieranie wor贸w ryb r贸wnie偶 nie le偶y w interesie wszystkich my艣l膮cych w臋dkuj膮cych. Gorzej, natomiast, kiedy zaczyna si臋 my艣le膰 o tym, 偶e sprz臋t io pozwolenie maj膮 si臋 zwr贸ci膰 (a przynajmniej w przeliczeniu na pieni膮dze...) - wtedy lepiej odda膰 si臋 innym przyjemno艣ciom.

 

@skippi66: Do repertuaru kar mo偶esz do艂o偶y膰 smarowanie sk贸ry wod膮 i ra偶enie pr膮dem, z ca艂膮 pewno艣ci膮 poskutkuje :D

W臋dkarstwo morskie w naszym kraju b臋dzie jeszcze d艂ugo dorasta膰, wi臋c b臋dziesz musia艂 si臋 uzbroi膰 w cierpliwo艣膰; jednak zabijanie wszystkich dorszy 艂owionych na p艂yci藕nie 7-12metrowej przekracza moje wyobra偶enie - bo skoro nawet we W艂adys艂awowie udawa艂o mi si臋 wypuszcza膰 dorsze, to tam powinno to wychodzi膰 ludziom bez b贸lu...



#75 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 post贸w

Napisano 28 listopad 2013 - 15:44

Tak przy okazji. Zdj臋cie zrobione 30 wrze艣nia nad 艂ososiow膮 rzek膮, Co.Kerry, Irlandia...

Nasi tu byli!



#76 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam si臋 zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 post贸w

Napisano 28 listopad 2013 - 16:02

To 偶e mi臋siarstwo cz臋艣ciowo przenios艂o si臋 z jezior i rzek nad morze, wiadomo ju偶 nie od dzisiaj.

Jak kto艣 bywa na dorszach niech popatrzy co robi膮 niemieccy tury艣ci, wygl膮da to czasami jeszcze gorzej ni偶 w naszym wydaniu.

Co do wypraw dorszowych, lubi臋 i bywam, nigdy nie jecha艂em z my艣l膮 偶e wyprawa ma si臋 zwr贸ci膰, nie obdzielam dorszami znajomych i s膮siad贸w bo nikomu nie musz臋 udowadnia膰 jakim to ja wspania艂ym w臋dkarzem jestem.

Jak mam ju偶 do艣膰, przestaj臋 艂owi膰 i id臋 wyci膮gn膮膰 "kopyta" w koi, albo jak dopisuje pogoda obracam twarzy moj膮 "艣liczn膮" zaro艣ni臋t膮 ;) w kierunku s艂o艅ca i tyle. Wypuszczanie niewymiarowych dorszy nie powinno by膰 dla nikogo problemem, nie ma wymiaru to wraca do wody, oboj臋tnie czy prze偶yje czy nie. Je艣li nie prze偶yje to zasili inne mikro organizmy - koniec i kropka.

Niestety na kutrze r贸偶ni ludzie si臋 trafiaj膮, pocz膮wszy od tych kt贸rzy przyjechali nacieszy膰 si臋 samym 艂owieniem a sko艅czywszy na gumofilcowej mentalno艣ci, wnosz膮cej po cztery lod贸wy na 艂eb na pok艂ad (tak pro forma, w przypadku urodzaju 偶eby nie brak艂o).

Osobi艣cie brzydz膮 mnie typki 艂owi膮ce na pilkera z dwoma kotwicami + 3 przywieszki do tego. Spr贸bujcie zwr贸ci膰 uwag臋 wtedy na regulamin, to si臋 zaczyna jazda <_<. Szyprowie nie zwracaj膮 uwagi jak si臋 艂owi i jaki jest rozmiar 艂owionych ryb - klient nasz Pan, jak dobrze po艂owi to wr贸ci.

 

Ponadto, kto 艂owi wi臋cej, w臋dkarze czy sam rybacki kuter kt贸ry wyszed艂 na po艂贸w i orze dno sieci膮  ?

 



#77 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 post贸w
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imi臋:Kamil

Napisano 28 listopad 2013 - 17:05

My艣le, 偶e nawet gdyby kontolerzy stali nad g艂owami na kutrze...to i tak Polacy przewaliliby ich na pare kilo...i pokisiliby po gumowcach ;) ....i jeszcze by ich upili na koniec :D ...taka juz ta nasza zamra偶arkowa mentalno艣膰.............



#78 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary

Napisano 28 listopad 2013 - 17:42

Ze wzgl臋du na odleg艂o艣膰 dziel膮c膮 moje miejsce zamieszkania od Ba艂tyku na dorszach by艂em tylko par臋 razy. Bywa艂o r贸偶nie. Ale skoro jest problem ze zbyt du偶ymi po艂owami w skali globalnej to nale偶y pomy艣le膰 o zmniejszeniu ilo艣ci licencji na po艂贸w z kutra dla ich armator贸w. Mog艂o by pozosta膰 wy艂膮cznie 30 % tych jednostek. Mo偶e to by rozwi膮za艂o problem.  



#79 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 post贸w
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 01 grudzie艅 2013 - 15:00

mysl臋 ze w臋dkarze nie sa tu problemem je偶eli chodzi o  przetrzebienie dorsza w Ba艂tyku takie jest moje zdanie tak naprawd臋 ile ton wyci膮gn膮 w臋dkarze a ile kutry jezeli szukacie winnych to nie tedy droga mog臋 poda膰 przyk艂ad u nas na zbiorniku mietk贸w ryb by艂o masa ma艂e du偶e i jakie kto chcia艂 ludzie wypuszczali badz nie i 3 lata temu spu艣cili wod臋 bo kopalnia mia艂a w tym interes i nie licza sie w naszym kraju ryby tylko interesy a teraz niema co nawet wypu艣ci膰 i kazdy ma te ryby w dup... po prosu taki kraj nie chodzi mi tu o w臋dkarzy tylko o tych co gospodaruj膮 wodami



#80 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 post贸w
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imi臋:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 01 grudzie艅 2013 - 15:14

Zabieranie nadmiar贸w to jest problem. Ale to co niekt贸rzy tu wypisuj膮  jest chore. Przykro  czyta膰 takie pieprzenie.  Torturowanie , czy  wr臋cz zabijanie  za takie co艣 ?.....

Kwalifikujecie si臋 do psychjatryka.

tfu....

Fanatycy posrani .


  • strary lubi to