Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najczulsze blanki

blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 luty 2014 - 18:33

O, jakie Pan Mod ma fajne tabliczkie :)

Żeby nie pokazywać jej drugi raz napiszę tak:

Co do czułości, kijki z aktualnego arsenału TOP 5 w absolutnie subiektywnym rankingu :)

 

- brzegowe, min. 2,6m, realny maksymalny górny c.w. w przedziale 30+ gram

1) CD XLS 2,7m do 35 g

2) pozycji nr jeden w zasadzie nie ustępuje CD TAIAHA o takich samych parametrach

3) CD BR 2,98m do 75g - jak ta armata jest czuła to strach

4) CD TAIAHA 3,2m do 35g

5) CD TAIAHA 3m do 35g

 

- brzegowe, min. 2,6m górne c.w. poniżej 30 gram

1) Mikado Hi-Kevlar Crystal 3m do 30g

2 i 3) Testowe i unikalne wklejki Dragona 2,3 i 2,4m do 22-25g

4) CD XLS 2,7m do 25g

5) CD BR 3m do 28g

 

- króciaki - sandacz/szczupak

1) Tailwalk Muddy Walker S762M

2) Shimano Aspire Seabass 2,1m do 50g (czy jakoś tak)

3) St. Croix na blanku SCIV68MXF

4) Cd XLS 2,1m do 14g

5) St. Croix na blanku SCIV70MXF

 

- króciaki - lekkie

1) CD EXT 2,1m do 7g

2) CD XLS 2,1m do 9g

3) St. Croix na blanku SCV70MLF 2,13m do 11g

 

Każdy z tych patyków/blanków mogę z czystym sumieniem polecić, jako zapewniający "czucie" na poziomie, przy którym każdy, kto nie ma cytowanej wcześniej "ręki kowala" coś dla siebie spod wody wyłapie bez trudu.

 

Pozdrawiam

Arek

O to mi chodzilo :) dzieki wielkie


  • Wagner lubi to

#182 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 luty 2014 - 19:02

Mnie się wydaje, że mówimy o czułości w kontekście skuteczności bo jak ją oderwać od skuteczności to mamy czystą sofistykę...

Często mam takie wrażenie (niczym nie podparte) że to co my czujemy na tych 'elektrycznych" kijach ryby czują również na końcu zestawu i nie zawsze to pomaga nam w ich złowieniu...

 

Ps

Nie wiem co to za wobek, ładny był to go kupiłem a potem jeszcze okazał się skuteczny to został ;)

Nigdzie nie było takiego wymogu z tą skutecznością  a twórca wątku pytał o czułość bez żadnych innych kontekstów :) na co dostał mnóstwo odpowiedzi i nawet tabelę miłośnika CD oraz Mikado

Inną sprawą jest bardzo trafne spostrzeżenie że :"że to co my czujemy na tych 'elektrycznych" kijach ryby czują również na końcu zestawu i nie zawsze to pomaga nam w ich złowieniu..." a nawet przy chimerycznych braniach przeszkadza :) , Czasami jest tak jak piszesz ,rybki podgryzają ,obcinają ogonki , "przepędzają naszą gumę i wynik "0"  ) ..... Chyba zrobię sobie Seekera :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 21 luty 2014 - 19:04

  • Wagner lubi to

#183 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 21 luty 2014 - 19:06

Kurcze, naprawdę nie wiem dlaczego pojęcie czułości blanku najpierw jest takie trudne, potem kontrowersyjne, dalej waga tego parametru w wielu postach jest dyskredytowana - no nie wiem i już.
Czułość wydaje mi się pojęciem tak pierwotnym, że nie wymaga definiowania. No - jak już pisałem - bierze się blank stuka o to i tamto i już wiadomo czy jest czuły i w jakim stopniu - nie jest tak? Waga tego parametru nie musi być w każdych warunkach i dla każdego ważna, (no wiadomo, że chodzi już o całą wędkę itp - było mówione), ale dla mnie na przykład jest to rzecz o znaczeniu podstawowym, bo łowię głównie z brzegu, na różnych wodach i wędka z przynętą służy mi za echosondę, gruntomierz - wszystko. Mało czułą wędką nie zbadam twardości dna, nie wyszukam dołka, górki, gałązki - co tu jest do wyjaśniania? 
Reszta już była mówiona. W ogóle uważam, że na takim Forum rzeczą słuszną byłoby przyjęcie, że - nie mówię o sobie - gdy rozmawiają ze sobą ludzie znający się od lat, którzy złowili tonę ryb, przerzucili mnóstwo sprzętu, wiedzą to o sobie, nie rozwodzenie przy każdym pytaniu o tym, że "zależy co kto uważa za (....)". Spytałbym nieraz czy X to dobra wędka, ale wiem, że najpierw trzydzieści postów będzie o tym, że zależy co dla mnie znaczy dobra... :) 
Podobnie jest z tą czułością wpierw blanku a potem całej wędki - dla mnie to temat o znaczeniu pierwszym i chętnie bym się czegoś dowiedział od mądrzejszych, bardziej doświadczonych, lepiej znających temat - a o tym, że nie dla każdego jest to ważne każdy wie i po co o tym pisać.
Dziękuję za cierpliwość :)

Najpierw napisałem powyższe a potem przeczytałem to

"Inną sprawą jest bardzo trafne spostrzeżenie że :"że to co my czujemy na tych 'elektrycznych" kijach ryby czują również na końcu zestawu i nie zawsze to pomaga nam w ich złowieniu..." a nawet przy chimerycznych braniach przeszkadza  :) , Czasami jest tak jak piszesz ,rybki podgryzają ,obcinają ogonki , "przepędzają naszą gumę i wynik "0"  ) ."

No, to jest konkretny argument przeciwko elektrycznej wędce!! :)


Użytkownik Wagner edytował ten post 21 luty 2014 - 19:13

  • Negra lubi to

#184 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 luty 2014 - 19:12

Kurcze, naprawdę nie wiem dlaczego pojęcie czułości blanku najpierw jest takie trudne, potem kontrowersyjne, dalej waga tego parametru w wielu postach jest dyskredytowana - no nie wiem i już.
Czułość wydaje mi się pojęciem tak pierwotnym, że nie wymaga definiowania. No - jak już pisałem - bierze się blank stuka o to i tamto i już wiadomo czy jest czuły i w jakim stopniu - nie jest tak? Waga tego parametru nie musi być w każdych warunkach i dla każdego ważna, (no wiadomo, że chodzi już o całą wędkę itp - było mówione), ale dla mnie na przykład jest to rzecz o znaczeniu podstawowym, bo łowię głównie z brzegu, na różnych wodach i wędka z przynętą służy mi za echosondę, gruntomierz - wszystko. Mało czułą wędką nie zbadam twardości dna, nie wyszukam dołka, górki, gałązki - co tu jest do wyjaśniania? 
Reszta już była mówiona. W ogóle uważam, że na takim Forum rzeczą słuszną byłoby przyjęcie, że - nie mówię o sobie - gdy rozmawiają ze sobą ludzie znający się od lat, którzy złowili tonę ryb, przerzucili mnóstwo sprzętu, wiedzą to o sobie, nie rozwodzenie przy każdym pytaniu o tym, że "zależy co kto uważa za (....)". Spytałbym nieraz czy X to dobra wędka, ale wiem, że najpierw trzydzieści postów będzie o tym, że zależy co dla mnie znaczy dobra... :) 
Podobnie jest z tą czułością wpierw blanku a potem całej wędki - dla mnie to temat o znaczeniu pierwszym i chętnie bym się czegoś dowiedział od mądrzejszych, bardziej doświadczonych, lepiej znających temat - a o tym, że nie dla każdego jest to ważne każdy wie i po co o tym pisać.
Dziękuję za cierpliwość :)

Ale my to wszystko wiemy ..ale co mamy robić wieczorową porą ,w martwym sezonie ? chociaż takie pitolenie w necie zostało :)


  • pepso i Wagner lubią to

#185 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 luty 2014 - 20:29

To ja też tak bardziej ogólnie  :rolleyes:

Z uważnego przerzucania (z naciskiem na uważnego) wędek o rozmaitej sztywności, szybkości, z rozmaitych materiałów i o różnej rzeczonej czułości może wyniknąć coś dobrego dla potencjalnego przerzucacza. A mianowicie to, że jak zadał sobie troszkę trudu i połowił każdą z przerzuconych i porzuconych wędek w rozmaitych warunkach to ma szansę dowiedzieć się co i z jakich parametrów wynika a to jest ważniejsze, moim zdaniem :rolleyes: od wszelkich poleceń i zachwalania bo zderzone z osobistymi preferencjami daje już niewielki margines błędu przy tzw kolejnym zakupie pod konkretną rybę, wodę a czasem nawet konkretne miejsce....

 

Ps

W starej e-glasowej serii Seekerów był taki blank dla Ciebie Artur 2,6 do 40g i 20lb i czasem można go jeszcze dostać ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 21 luty 2014 - 20:37

  • Friko, neor i Wagner lubią to

#186 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 luty 2014 - 20:42

Nie ma takiej autonomicznej cechy blanków jak sensitivity , podobnie jak nie istnieje w realu Tomek Robert Indrzejczak , mój ziomal z Olecka :)

Logika temu przeczy , a Wagner bredzi od rzeczy  :) 

 

Czułość to zawsze tylko ręce trzymające wędkę , bo blank i linka to tylko przewód plus osobnicza : mniejsza albo większa potencja do zmysłowej recepcji .  Oczywiście przewód przewodowi nie jest równy , ale przecież  człowiek szanujący się choć odrobinę, rozumny oraz nieodmóżdżony chytrą reklamą , używa tylko najlepszych dostępnych , markowych blanków , a nie szlaja się w poszukiwaniu okazji po Biedronkach , jak to nałogowo robią akademicy w mieście Łodzi  :) 



#187 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 21 luty 2014 - 21:02

 

Czułość to zawsze tylko ręce trzymające wędkę , bo blank i linka to tylko przewód plus osobnicza : mniejsza albo większa potencja do zmysłowej recepcji . 

Nieprawda. Po prostu nieprawda. I to taka, że aż głupio komuś, kto o wędkach wie dziesięć razy tyle co ja, takie rzeczy tłumaczyć. Wręcz nie wiem czemu to ma służyć - powiedzeniu czegoś niezwykłego?
Jak każdy mam kilka wędek i jedną wyczuwam na dnie kamyki, roślinki, a drugą dopiero jak przywali płetwal błękitny - taka pospolita ryba. 



#188 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 21 luty 2014 - 21:26

Czułość jest parametrem typu ; ładność , ekologiczność czy ekonomiczność .  To jest dość bzdurna klasyfikacja , z której nic istotnego nie wynika , prócz moneta błyszczących treści reklamowych .  Blanki bywają natomiast źle , albo dobrze używane , co z kolei wynika tylko z wiedzy i doświadczenia budowniczego , oraz nieco bardziej zaawansowane umiejętności użytkownika wędki , z którego to grona wykluczam chłopców opadowców , którym wystarcza kopyto na plecionie , albo byle co .. :)

Toć Mr Sławku wykluczyłeś grono mistrzów opadu którym ten wątek jest poświęcony.

To nikt inny jak oni badają dno, jego twardość,lepkość właśnie najczulszymi wędkami na świecie.

Na 10 metrach i po 10 rzutach w to samo miejsce potrafią dokładnie opisać co tam się dzieje:

tam uskok ok 40 cm, ale twardy, później piaseczek i znowu twardo, ooo karczyk tu tuż przy łódce.

Tu dobra wędeczka potrafi wraz z oczami wyobrażn być dokładniejsza od sondy.

I co do jednego się zgodzę ten kto nie opaduje niech w ten watek nie zagląda bo po co :P


  • xeniowy lubi to

#189 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 luty 2014 - 21:35

..za dużo zmiennych panowie, żeby tom wszystko wrzucać do jednego wora..bo jak porównywać kije 10 i 20lb w podobnych, lub niepodobnych warunkach ( rzeka, jezioro, paproch czy 30gr kogut)...reszta to tylko subiektywne opinie z którymi się nie dyskutuje...


  • woblerwz i Negra lubią to

#190 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 21 luty 2014 - 21:40

Powoli do mnie dociera... ze to chodz o CZUJNE blanki !!!!



#191 ONLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 21 luty 2014 - 21:54

Jak każdy mam kilka wędek i jedną wyczuwamety na dnie kamyki, roślinki, a drugą dopiero jak przywali płetwal błękitny - taka pospolita ryba. 

mam tylko 2 wędki, obie na blanku phenixa. ubrane niestety tylko w przelotki tej samej firmy, chyba stalówki. może na tytanach czułbym to samo co ty. czas odstawić ulubione używki albo zwiększyć dawkę, może poczuję kamyk albo roślinkę.

 

ps. zupełnie bez złośliwości z mojej strony, zwyczajnie podziwiam zdolność czucia.


Użytkownik jersey edytował ten post 21 luty 2014 - 21:59


#192 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 luty 2014 - 23:07

Kurde 10 stron o "czuciu" a prawie nic o wedkach :) Zrozumialem z tego tyle i tu podam przyklad bo wiekszosc na przykladach leci, jakbym chcial posluchac muzyki to nie wazne jakick sluchawek uzyje, jakich kabli bo wszytsko zalezy od tego jaki mam sluch i co wogole slysze, jesli jestem gluchy to najlepsze sluchawki nie pomoga a jak slucham hu..jowej muzyki to nawet lepiej  ze jej nie slysze dobrze bo po co? :/


  • starydrwal lubi to

#193 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 21 luty 2014 - 23:16

mam tylko 2 wędki, obie na blanku phenixa. ubrane niestety tylko w przelotki tej samej firmy, chyba stalówki. może na tytanach czułbym to samo co ty. czas odstawić ulubione używki albo zwiększyć dawkę, może poczuję kamyk albo roślinkę.

 

ps. zupełnie bez złośliwości z mojej strony, zwyczajnie podziwiam zdolność czucia.

Powtarzam, odniosłem się do kuriozalnego stwierdzenia, że obiektywnie nie istnieje coś takiego jak czułość blanku i wszystko zależy od zdolności do odczuwania tego, kto trzyma wędkę. W tym, co odpowiedziałem nie posługuję się zdaniami analitycznymi  - tym, co sobie wydedukowałem, wymyśliłem gapiąc się w sufit - lecz syntetycznymi: wiele razy - ja, ten sam receptor, posiadający te same zdolności do odczuwania - w tym samym miejscu, na te same przynęty wędkami nawet na tych samych przelotkach i tej samej firmy łowiłem czując na jednej wędce bardziej,więcej, wyraźniej, a na drugiej mniej. No nie mów, że nie znasz tego zjawiska.
To, czy jest to potrzebne, koszerne, czy świadczy dobrze o wędkarzu czy źle, nie ma tu nic do rzeczy - niczego nie falsyfikuje i nie udowadnia, jest osobnym zagadnieniem. Mnie to akurat jest potrzebne - w takich warunkach łowię, przydaje mi się to - inni mogą sobie z tego drwić. Ale teza (teza?), że nie istnieją blanki czulsze i mniej czułe jest - powtarzam - kuriozalna. Howgh :)


  • Negra lubi to

#194 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 22 luty 2014 - 00:04

Kurde 10 stron o "czuciu" a prawie nic o wedkach :) Zrozumialem z tego tyle i tu podam przyklad bo wiekszosc na przykladach leci, jakbym chcial posluchac muzyki to nie wazne jakick sluchawek uzyje, jakich kabli bo wszytsko zalezy od tego jaki mam sluch i co wogole slysze, jesli jestem gluchy to najlepsze sluchawki nie pomoga a jak slucham hu..jowej muzyki to nawet lepiej ze jej nie slysze dobrze bo po co? :/

<br /><br />A złote bezpieczniki to już ma xD? Bez tego zadne sluchawki nie zagrają; )

#195 ONLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 luty 2014 - 00:55

Moze komus sie przyda kto jeszcze nie lowi Phenixem w tytanach ze Stella oczywiscie w combo :)

Załączony plik  scopes_3100_navy_blue.jpeg   7,71 KB   7 Ilość pobrań

#196 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 22 luty 2014 - 05:35

Dla mnie czułe wędzisko to nie tylko moment brania ryby ale przede wszystkim-prowadzenie przynęty...i jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie miałem lepsze wyniki łowiąc czulszym wędziskiem.Ale tak jak koledzy piszą człowiek ma to do siebie że potrafi się często przestawić-dostosować do nowej sytuacji(wędki) ale jak się posmakowało lepszego  ^_^ To tyle jeśli chodzi o wędzisko. Jeżeli chodzi o czułość samego blanku to widzę że chyba się nie dowiemy jak go wybrać :( Miałem nadzieję że idąc po "nitce do kłębka" czyli zaczynając od kręgosłupa-blanku, poprzez zastosowanie odpowiednich przelotek i odpowiednim ich zamocowaniu,montażu uchwytu i rękojeści,zastosowaniu linki i kończąc na kołowrotku-dojdziemy do tego jak zbudować tzw.wędkę "elektryczną".Do końca nie jestem przekonany czy wpływ użytego kołowrotka ma wpływ(znaczący )na odczuwanie-wiem to z własnego doświadczenia użytkując 1-wędkę przez lat kilkanaście z różnymi kołowrotkami-zaczynając od kołowrotków Dam-owskich poprzez shimano , daiwę i kończąc na spro, to odczucia na wędce były bardzo zbliżone-dlatego też pytanie moje o ten "kręgosłup"  :)


  • Negra lubi to

#197 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 luty 2014 - 09:12

Podział na czuła , czulszą , najczulsza jest tyle samo rozczulający , co i bezbrzeżnie subiektywny . Właściwy dobór kija z ogromu rynkowej oferty , czy tez własnej kolekcji jest tutaj przesądzający , niezależny od czasu , miejsca czy materiału . Dobór właściwy do techniki , przynęty , zamiaru . Rozterki czy dylematy kolegów poszukujących w bezdrożach  własnych imaginacjach drogi na skróty , albo też innych niemniej dziwacznych galimatiasach klasyfikacji , która ma ich wywięść na wiedzy światło , to jest droga prosto w maliny  :) Porównując rzeczy między sobą porównywalne , bo to tylko ma sens : NRX-a z SCV , topowego Pheniksa z XMG , RX8 z ITM - nie widzę istotnej różnicy .

Ale do Suecii próbując porównać - oooo!!! , Suecia jest ponad to ! 

Nie wspomnę z przyzwoitości nic o koczkodanach z wągla , królujących na naszym rynku , w tym spod znaku straszydła , bo mnie  moderator na bank ocenzuruje :)


  • Bolesław lubi to

#198 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 22 luty 2014 - 09:25

@Rej załóż do delikatnego spina Red Arca i Stelle, łowiąc woblerem w pierwszym przypadku bedziesz czuł pracę przekładni a nie woblera. Łowiąc Stella w nadgarstu czuję pracę woblera 2cm bo nic nie zakłóca sygnałów idących od przynęty.

#199 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 luty 2014 - 09:52

Tyle stron zapisanych i właściwie nie ma żadnych wniosków.
Może trzebaby zatem zacząć od tego jak powinien być zbudowany blank żeby był maksymalnie czuły .
1 . Sztywność materiału.
Przy jakich sztywnościach drgania rozchodzą się w materiale najlepiej ?
Czy właściwszy będzie grafit nisko , czy wysoko modułowy ?
Na chłopski rozum wysoki moduł lepiej rozprowadza fale ; ale czy napewno częstotliwość fal transmitowanych przez grafit wysokomodułowy jest najlepiej " odbierana " przez ludzką rękę........ ?
2. Czy zbieżność blanku i grubość ścianek ma znaczenie dla naszej percepcji drgań ?
Jeżeli tak to jakie ?
Przy dużej zbieżności może zachodzić zjawisko wydłużenia fali i jednocześnie wzmocnienia jej .
Czy tak się dzieje faktycznie ?
3 . Czy w związku z tym długość wędki ma znaczenie i jakie ?
Wydaje mi się że czulsze są wędki krótkie wędki .
Proponuję taki eksperyment :
Weź dwa pręty stalowe o takiej samej średnicy , jeden niech ma 50 cm. , drugi 150 cm. I przywal w coś twardego , najpierw jednym , potem drugim. Jakie będą wrażenia ?
4. Czy połączenie blanku ma znaczenie ?
Napewno ma i napewno negatywne ; a zatem lepszy będzie monoblank .
Jeżeli jednak mówimy o blankach dzielonych , to jaki rodzaj połączenia będzie najlepszy ?
5 . Czy zdolność do utrzymania linki w naprężeniu ma znaczenie ?
Linka która nie jest naprężona nie przeniesie na blank żadnych sygnałów.
Czy zatem sztywne blanki które teoretycznie są czulsze będą miały co przenosić jeżeli nie są w stanie przez csły czas naprężać linki ?
Może lepszy będzie blank który jest długi , łatwo się poddaje i pozwala płynnie kasować luzy ,mimo że teoretycznie jest gorszy ?
6. Może są jeszcze jakieś czynniki które pominąłem ?

Jak jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania to potem łatwiej nam będzie dopasować blank pod określone kryteria.

#200 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 luty 2014 - 10:11

Nic tylko przywiązać cienką plecionkę do palca (i pominąć te zbędne, jedynie przeszkadzające i osłabiające impulsy spod wody narzędzie) a skupić się na wyhodowaniu palca w żądanej długości, najlepiej teleskopowo zmieniającego swą długość i umięśnienie  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:.

Oczywiście ów palec musiałby być czuły na zachcianki płynące z mózgu czy z miejsca na to urządzonko i znów temat czułości kręcił by się pełną parą :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • haja1978 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych