Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Najczulsze blanki

blank

  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#101 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,601 posts
  • Lokalizacjaczęstochowa

Posted 20 February 2014 - 05:04

Hm.... szkoda że K2 nie pojawiają się w dziale Sprzedam,pewnie niezadowoleni klienci sprzedają je gdzieś indziej,no cóż,szkoda. :)



#102 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 20 February 2014 - 06:21

temat przewodni ,NAJCZULSZE BLANKI, i proponuje skupic uwage moze ttylko na samym blanku


  • Wagner likes this

#103 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 20 February 2014 - 06:42

jeszcze nigdy nie lowilem samym blankiem a wydaje mi sie, ze fabrykacja kaszany ze znakomitych materialow nie jest wielkim wyzwaniem, dlatego uwazam, ze sam blank, bez roznicy jak znakomity, lekki i czuly nie gwarantuje lekkiej, czulej i znakomitej wedki :)


  • Friko and Lepton like this

#104 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 20 February 2014 - 07:11

jeszcze nigdy nie lowilem samym blankiem a wydaje mi sie, ze fabrykacja kaszany ze znakomitych materialow nie jest wielkim wezwaniem, dlatego uwazam, ze sam blank, bez roznicy jak znakomity, lekki i czuly nie gwarantuje lekkiej, czulej i znakomitej wedki :)

w zupelnosci sie z tym zgadzam ale i wedlug mnie temat jest bardzo ale to bardzo wazny tylko wydaje mi sie ze temat czulosci samego blanku nie zostal konkretnie rozwiklany.Dlatego taka moja sugestia.Ja jako wedkarz o miernej wiedzy i np. chcacy zbudowac wedke w pracowni chcialbym jasnej odpowiedzi na co zwrocic konkretnie uwage przy wyboze tzw. czulego blanku .Nastepnie mozna skupic sie na duperelach


  • Negra and Wagner like this

#105 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 20 February 2014 - 07:20

again :)

 

 

sam blank, bez roznicy jak znakomity, lekki i czuly nie gwarantuje lekkiej, czulej i znakomitej wedki


  • kotwitz likes this

#106 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts

Posted 20 February 2014 - 07:28

again :)

Proszę czytać ze zrozumieniem :angry:



#107 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 20 February 2014 - 07:33

dziekuje za cenna wskazowke :)


  • krystiano1981r likes this

#108 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,227 posts
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Posted 20 February 2014 - 07:39

Tak czytam i czytam...

Może test z przewodzeniem pradu wiele wyjasni w temacie najczulszego blanku, potrzeba jednak troche chetnych testerow:)
Tylko nie wiem czy zdążą podzielic sie z nami opiniami o swoich "odczuciach"



Aha, potrzebni tylko tzw, " trzymacze gołego blanku" :)

wszystkie koszta pokrywam oczywiscie bez "pogrzebowego", czyli place za blank i zużyta energię, jednorazowe gabkowe rekawiczki (zeby odczucia byly lepsze), wodę itp...


Chetnych zapraszam o wpisywanie sie na liste:

Wyniki oczywiscie opisze i podziele sie wnioskami, które zapewne wiele wyjaśnią

Edited by Baars, 20 February 2014 - 07:40.


#109 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 20 February 2014 - 07:54

Moja prywatna definicja czułego wędziska (nie blanku), jest krótka i dość jasno sprecyzowana. I nie o nieszczęsny "opad" mi chodzi ;)

Jako, że nie lubię przynęt gumowych oczekuję, że wędzisko poinformuje mnie o delikatnym braniu na wobler (uwiązany do żyłki najczęściej), w warunkach sprowadzania przynęty z nurtem i ataku na przynętę równoległym do kursu przynęty, również z nurtem rzeki.

Na szczęście mam takie wędziska.

Dalej się nie doktoryzuję chociaż..... Macałem na żywo wersję zbrojoną na K2 i wiem, że zawsze może być jeszcze lepiej :D


Edited by popper, 20 February 2014 - 07:56.


#110 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1,644 posts
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Posted 20 February 2014 - 08:10

Hej Koledzy,
zrobilem sobie wlasnie przerwe w kejeniu rekojesci, pije kawe, czytam i dumam... I tak sam dla siebie potrzebowalbym jasnosci w kierunku dyskusji... Bo czy to ma byc czulosc wedkarza do blanku, bo takie uczucie niezprzeczalnie istnieje i sam go doswiadczam i gesia skorke mam bywajac w pracowniach... na widok stojakow wypchanych grafitem i szklem. Czy to ma byc czulosc jaka z blanku spodziewamy sie wydobyc wobec przynety w wodzie przy danej metodzie...? Wracam do kleju, szanujac czulosc mojego blanku nieklejeniem pianki na tasme tylko bezposrednio na blank...
PS.
Kolega powiedzial, ze jego RCLB jest cholernie czuly...

Edited by yglo, 20 February 2014 - 08:13.


#111 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,963 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 20 February 2014 - 08:16

Jak komuś chodzi o elektryczność i o to aby blank max kopał to proponuję włożyć jeden i drugi do gniazdka elektrycznego. Gwarantuje że wszystkie powyżej opisane doznania każdy doświedczy z max siłą a nawet może dojść do orgazmu.

To tak dla rozluźnienia dyskusji :D  :D  :D :D  :D  :D  :D . 

 

PS. Dodam że im więcej tych modułów, generacji, metalu (boronu) tym jest bardziej czuły i doznania są lepsze. :P


Edited by miramar69, 20 February 2014 - 10:35.


#112 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 20 February 2014 - 08:19

Hej Koledzy,
zrobilem sobie wlasnie przerwe w kejeniu rekojesci, pije kawe, czytam i dumam... I tak sam dla siebie potrzebowalbym jasnosci w kierunku dyskusji... Bo czy to ma byc czulosc wedkarza do blanku, bo takie uczucie niezprzeczalnie istnieje i sam go doswiadczam i gesia skorke mam bywajac w pracowniach... na widok stojakow wypchanych grafitem i szklem. Czy to ma byc czulosc jaka z blanku spodziewamy sie wydobyc wobec przynety w wodzie przy danej metodzie...? Wracam do kleju, szanujac czulosc mojego blanku nieklejeniem pianki na tasme tylko bezposrednio na blank...
PS.
Kolega powiedzial, ze jego RCLB jest cholernie czuly...

:lol:  :lol:  :lol:

Zdecydowanie

 

......... czulosc jaka z blanku spodziewamy sie wydobyc wobec przynety w wodzie przy danej metodzie.

 


#113 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 posts
  • LokalizacjaNorthern Light

Posted 20 February 2014 - 10:18

Bueheheheheh wszyscy macie dłonie kowala skoro jedyne co czujecie to kopnięcie z gniazdka :lol:

A o łokciach już nie wspomne- generalnie drewno :P



#114 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,938 posts

Posted 20 February 2014 - 11:10

W zasadzie to na czułość obecnie zdaje się najbardziej wpływać naklejka producenta i "odpowiednio" wysoka cena :P

 

Jestem przekonany, że gdyby takie przysłowiowe Mikado zamienić naklejkami i cenami z Phenixem to pewnie kilku mogłoby nawet nie zauważyć różnicy :D

Mało tego, wielu w Mikado znalazłoby zapewne niedostrzegane wcześniej cechy, a w Phenix'ie mogłby nagle uwidocznić się jakieś wady :lol:

A miałem przez pewien czas właśnie Mikado Ultravioleta 2,10 do 18g i to był naprawdę czuły kijek. Wielu mogło by sie zdziwić  :D



#115 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 20 February 2014 - 11:13

Bueheheheheh wszyscy macie dłonie kowala skoro jedyne co czujecie to kopnięcie z gniazdka :lol:

A o łokciach już nie wspomne- generalnie drewno :P

Rozpatrując zagadnienie czułości blanku (wędki) chyba trzeba zastanowić się nad faktem że łowiąc kijem który sygnały przewodzi mniej intensywnie to jednak sygnały przewodzi i te  są kwitowane zacięciami i udanymi holami a więc .... nie ma problemu . W konstrukcjach HS , Popingach, przewodzenie jest umiarkowane ale jeszcze jest szczyt który dodatkowo wspomaga więc ...też nie ma tragedii bo to co poczujemy w dłoni lub zauważymy na szczycie to zatniemy. Otóż dostrzegam małą przewagę wędek takich jak Hers czyli wysokomodułowych , zbieżnych tych "kopiących" łowiąc w bardzo ekstremalnych warunkach pogodowych ,silny wiatr ,duża fala , silne i przeciwstawne nurty  to powoduje że obserwacja sznura na niewiele się zda bo podmuchy wiatru uniemożliwią zauważenie brania z ruchu sznura ,to samo będzie się działo z obserwacją szczytu ,też niewiele wniesie bowiem nałoży się dużo sygnałów zaburzających obraz , zostaje tylko założenie cienkiej plećki (1,0 PE lub 1,2 PE) oraz kij który "kopie" taki jak Hers  i wtedy uzyskamy sporą przewagę niż łowiący konstrukcjami które nie są aż tak doskonałe .  W tamtym sezonie miałem trzy takie dni gdzie przewaga była bardzo duża więc, mogę pokusić się o takie stwierdzenia . Łowiąc w normalnych warunkach nie ma to takiego znaczenia ,decydują inne czynniki o powodzeniu lub jego braku :)


Edited by mrWhite7, 20 February 2014 - 11:17.

  • pepso and Dienekes like this

#116 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,209 posts
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Posted 20 February 2014 - 11:14

A miałem przez pewien czas właśnie Mikado Ultravioleta 2,10 do 18g i to był naprawdę czuły kijek. Wielu mogło by sie zdziwić  :D

Niestety lub stety, ale coś w tym jest ;)



#117 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 posts
  • LokalizacjaNorthern Light

Posted 20 February 2014 - 11:42

Czizys, panowie każdy wie dokładnie o co chodziło z tym kopnięciem,vel czułością blanku,

ale nieeee każdy andinterpretowuje temat do takiego stopnia że zaczynacie poruszać kwestie

dlatego że to, tamto, a dla mnie nie..., ja nie rozumiem.... Każdy inaczej....hehehheh

Ten wątek pokazuje w jak dziwną/skrajną stronę brną niektórzy po zadaniu prostego pytania.

W takim razie jak napiszę DUPA - rozumiem że obraziłem czyjąś mamę, babcię , ciocię, kobietę,lub podglądałem na pewno

i wywiąze się dyskusja o tym jak dupa może zawładnąć światem, umysłem :D :D

A na 100 procent podejmiemy temat przewodzenia prądu przez D....uże ścięgno.


  • Wagner likes this

#118 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2014 - 11:45

 Otóż dostrzegam małą przewagę wędek takich jak Hers czyli wysokomodułowych , zbieżnych tych "kopiących" łowiąc w bardzo ekstremalnych warunkach pogodowych ,silny wiatr ,duża fala , silne i przeciwstawne nurty  to powoduje że obserwacja sznura na niewiele się zda bo podmuchy wiatru uniemożliwią zauważenie brania z ruchu sznura ,to samo będzie się działo z obserwacją szczytu ,też niewiele wniesie bowiem nałoży się dużo sygnałów zaburzających obraz , zostaje tylko założenie cienkiej plećki (1,0 PE lub 1,2 PE) oraz kij który "kopie" taki jak Hers  i wtedy uzyskamy sporą przewagę niż łowiący konstrukcjami które nie są aż tak doskonałe .  W tamtym sezonie miałem trzy takie dni gdzie przewaga była bardzo duża więc, mogę pokusić się o takie stwierdzenia . Łowiąc w normalnych warunkach nie ma to takiego znaczenia ,decydują inne czynniki o powodzeniu lub jego braku :)

 

Ciekawa rzecz, że w podobnych warunkach doszedłem do nieco odmiennych wniosków  :huh: Otóż w moim przypadku z kolei jest tak, że jak jest np. wysoka fala, która trzepie mi o plecionke, to przy czułym kiju mam dyskomfort spowodowany tym że uderzenia fali o plecionke mylę z braniami. Pewnym remedium jest włożenie szczytówki wędki pod wodę. Albo właśnie miękka szczytówka a la wklejka która pokazuje np. opad przynęty na dno. Przypadkiem podczas łowienia złapałem się na tym, że wygodniej jest mi właśnie patrzeć na szczytówkę w takich warunkach niż odróżniać bodźce płynące do ręki.

 

Jaki widać - ilu wędkarzy, tyle przyzwyczajeń ;)


  • Negra and mrWhite7 like this

#119 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Posted 20 February 2014 - 11:49

A miałem przez pewien czas właśnie Mikado Ultravioleta 2,10 do 18g i to był naprawdę czuły kijek. Wielu mogło by sie zdziwić  :D

 

I ja mam wklejkę Mikado ( zdublowaną oczywiście :))  która genialnie przekazuje puknięcia. Co ciekawe, jak na razie z kijów niskobudżetowych pojawiło się tylko Mikado....   a i wspomniany przez Dąbka Jaxon :P



#120 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,121 posts

Posted 20 February 2014 - 12:59

Wszystkim Kolegom przypominam, ze wędki służą do łowienia, a ńie do klepania :-)





Also tagged with one or more of these keywords: blank