Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2064 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 10 listopad 2008 - 18:18

ostatnimi czasy złowiłem kilka pierwysz Rap w życiu, nie za duże ale czego oczekiwać po nowicjuszu. Wszytskie złowiłem dopiero tydzień temu 11 sztuk, z czego 7 miarowych, największy 48 cm.

Apropos witam wsyzstkich - nooowy jestem :mellow:

#1922 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 listopad 2008 - 18:34

Michcio, witam :D Masz ciekawe wejście. Zaczynasz kiedy prawdziwi boleniarze już skończyli :D Zapowiada się ciekawie :D

#1923 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 11 listopad 2008 - 07:53

Witamy, witamy...Strach pomyslec jak bys zaczał w maju przygode z bolkami. :lol: Dobre wejscie. Co sie odwlecze to nie uciecze.
Udało sie wczoraj troszke pomieszac w rzece przynetami. Miałem 2 ryby w czym jedna spadła. Do tego 2 akcje na rippera.


#1924 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 11 listopad 2008 - 09:23

No widzę że wątek troszkę ruszył :D

Ja niestety brak czasu :(

Graty Robert i jajakub nowe miejsca nowe wyzwania :D

#1925 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 11 listopad 2008 - 14:07

witam wczoraj i dzisiaj byłem nad rzeka no i chyba sie coś bolkom pomieszało na plus oczywiście :mellow: bo dawno na jesieni nie polowiłem tak boleni może nie wielkie ryby bo średnia to 50 cm ale wczoraj 12 szt a dzisiaj 6 szt

#1926 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 11 listopad 2008 - 14:58

witam wczoraj i dzisiaj byłem nad rzeka no i chyba sie coś bolkom pomieszało na plus oczywiście :mellow: bo dawno na jesieni nie polowiłem tak boleni może nie wielkie ryby bo średnia to 50 cm ale wczoraj 12 szt a dzisiaj 6 szt


To swietnie, ładnie połowiłes. Nic im sie nie pomieszało :D. Znalazłes sie w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

P.s Nie jestem pewien, bo wciaz porównuje zdjecia ogona, sadze ze poraz trzeci złowiłem wczoraj Victorie. Miejsce to samo, przeciety ogon na 2 czesci takze. Gabaryty raczej te same. Jak doholowałem w nurcie...to lekko zamarłem ze zdziwienia :huh:, no i jeszce dziura w gornej wardze :o
:mellow: :mellow:

#1927 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 listopad 2008 - 15:51

dzisiaj również udane wyjście
1 bolek ( 39 cm )
co najlepsze wszytskei biora na woblery kleniowe: kenart, krakusek po 3,5 cm

#1928 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 11 listopad 2008 - 16:56

witam

ja dziś skoczyłem sobie na rybki troche byłem zaskoczony między korzeniami hasały stada ukleji nastawiałem sie na szczupca przy wyciąganiu wabika wyskoczył boleń myslałem ze uwali ale w ostaniej chwili włączył hamulec :o miałem zalewdie 3 przynety w tym jedną uklejke którą zamonotwałem i przy pierwszym rzucie zaczepiłem o drzewo i kuniec <_<
pozdrawiam

#1929 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 11 listopad 2008 - 18:19

Informacje na temat monstrualnych boleni pochodzą od niemieckich przewodników a konkretnie z okolicy Uznam.

Swina lub Piana zatem. Ciekawe...nigdy sie na Swine/Kanal Piastowski nie zapuscilem. Moze warto, nawet ryzykujac spotkanie z kontenerowcem ro-ro :mellow: ?
Chyba ze juz im kompletnie odbilo i plywaja po Zatoce Pomorskiej :wacko:


#1930 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 11 listopad 2008 - 18:20

Marcelinho, myślę że mój szwagier znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Ten był pierwszy (80cm), ale było jeszcze 10szt. mniejszych (50-60cm).
.

Załączone pliki



#1931 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 11 listopad 2008 - 19:11

Jaz gratulację pięknego bolusia. :D

#1932 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 11 listopad 2008 - 19:11

Fantastyczny... :D

#1933 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 11 listopad 2008 - 19:11

no no piekny Boleslaw i to jeszcze z tego co widze to zaraz przy powierzchni. :huh: Gratulacje !!!! :D :D

#1934 OFFLINE   stroft

stroft

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSłubice/Gorzów wlkp

Napisano 11 listopad 2008 - 20:23

Jaz-a woblerki szok miałem z dwadzieścia wyjść ostatni wyprostował mi agrafkę

#1935 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 listopad 2008 - 20:33

jeah jacek ale ci reklame robia ;)

#1936 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 listopad 2008 - 13:10

[quote title=Robert napisał(a) dnia Sun, 09 November 2008 09:14]Imienniku, jak zwykle nic nie jest proste. W mojej wypowiedzi nie opowiedziałem się za żadnym systemem ustalania rekordów kraju czy świata. Stwierdziłem fakt. Pokazałem mojego bolka na kilku zagranicznych forach i musiałem niestety podać jakąś wagę aby móc go umieścić w zgłoszeniach. Tak to działa i nie mam na to wpływu. Zgadzam się, że łatwiej rybę zmierzyć niż zważyć tak by ją jak najmniej narażać. Niestety bardzo często to mierzenie jest tak robione, że mam poważne wątpliwości czy ryba to przeżywa. Zapewniam, że jak decydować będzie długość o rekordzie to się do tego dostosuję. Na razie jest inaczej bo każda gazeta uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym co jest rekordem kraju a co nie. Nie mamy póki co organizacji która była by niezależna, kompetentna i nie czerpała korzyści z tego rodzaju zgłoszeń. Co do naciągania, nie tylko rekordów, to jest to niestety atrybutem tego hobby. Wyobraź sobie sytuację, że facet łowi rybę minimalnie mniejsza od rekordu. Pokus jest wielka a chodzi o te kilka marnych dkg. Myśli sobie, że rekord zapewne też jest trochę naciągnięty i ... :D Tylko ci co łowią rybę grubo powyżej rekordu takiej pokusy nie maja i są skrupulatni. Ja analizowałem sporo rekordowych ryb starając się oddzieli magię szerokiego kąta od faktów. Moja ryba pochodzi z kanału i zapewne tak urosła bo ma zdecydowanie dłuższy okres żerowania od ryb z zimnej wody. Mimo tego jest to nadal ryba nurtowa i nie zatraciła pokroju charakterystycznego dla ryb rzecznych. Wszystkie rekordowe ryby które widziałem mają kształty typowe dla ryb żyjących w stojącej wodzie. Te wiszące brzuchy robią wagę i trudno to zrekompensować długością. To bardzo logiczne, że ryby które nie tracą energii na zmaganie się z nurtem rosną szybciej. Jestem przekonany, że w wodach stojących pływają bolenie grubo ponad rekord kraju. Osobiście wierzę też w opowieści o kilkunastokilogramowych boleniach pływające w okolicach ujścia Odry. Stojąca woda i śledziowa dieta da bankowo bolenie monstra. To, że jeszcze takiego nie złowiono na wędkę też ma swoje logiczne wytłumaczenie. Tak więc już wszyscy wiedza gdzie szukać rekordowych ryb :D Chyba w najgorszej sytuacji są łowiący w Wiśle bo mogą liczyć tu tylko na uciekinierów ze stojącej wody lub na genetyczny ewenement. W Odrze jest już inaczej bo jest sporo odcinków z wolno płynącą wodą + potężne zakola z masą ryb. Tu można liczyć na taką wersję pośrednią. Mam gdzieś w domu papierowe zdjęcie bolenia 8 kg z Dunaju z odcinak gdzie woda płynie bardzo wolno. To znakomity przykład wersji pośredniej. W następnym sezonie mam zamiar popróbować szczęścia na stojącej wodzie nową przynętą i techniką i złowić wielkiego bolka zanim zrobią to koledzy :D[/quote




Na pewno w tym co jest napisane jest dużo prawdy, ale jak w takim razie wytłumaczyć fakt złowienia w Polsce chyba największego udokumentowanego bolenia przez Janusza Widła? Przypominam że ryba miała 99cm i była złowiona w Dunajcu koło Dąbrowy. Jeśli dobrze spojrzałem na mapę jest to dolny odcinek Dunajca gdzie nie ma zbiorników zaporowych, więc mało prawdopodobne żeby ryba z nich zeszła. Złowienie takiej ryby w Dunajcu jest tym ciekawsze że termika wody Dunajeckiej jest na pewno niższa niż np. w Wiśle, a więc okres żerowania i intensywnego wzrostu powinien być wolniejszy. Myślę więc że w Wiśle, nawet w warunkach typowo rzecznych jest szansa na złowienie bardzo dużego bolenia.


#1937 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 12 listopad 2008 - 14:24

Złowienie takiej ryby w Dunajcu jest tym ciekawsze że termika wody Dunajeckiej jest na pewno niższa niż np. w Wiśle, a więc okres żerowania i intensywnego wzrostu powinien być wolniejszy.


Z temperaturą wody bywa bardzo różnie, i tak dla przykładu kilka wartości z dzisiaj:
Wisła-Tczew 7,2
Dunajec-Żabno (dolny odcinek) 8,4
Wisła-Warszawa 8,8
Bug-Wyszków 6,8
itd.
Woda na podkarpackich rzekach, na których dość często łowię, ma bardzo zróżnicowaną temperaturę. Może różnić się nawet o kilka stopni na odcinku kilometra.




#1938 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2008 - 14:27

W poniedzałek na ZZ woda miała 7,2, ale mój termometr może się mylić. Czyżby w Wiśle była cieplejsza?

#1939 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 12 listopad 2008 - 14:43

W poniedzałek na ZZ woda miała 7,2, ale mój termometr może się mylić. Czyżby w Wiśle była cieplejsza?


Dane o temperaturze można znaleźć tu: http://www.pogodynka.pl/hydro.php . Trudno powiedzieć co ma decydujący wpływ na temperaturę wody na danym odcinku, nasłonecznienie, szybkość przepływu, podziemne źródełka, głębokość, temperatura w dopływach itd.

#1940 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 listopad 2008 - 14:55

Przypominam że ryba miała 99cm i była złowiona w Dunajcu koło Dąbrowy. Jeśli dobrze spojrzałem na mapę jest to dolny odcinek Dunajca gdzie nie ma zbiorników zaporowych, więc mało prawdopodobne żeby ryba z nich zeszła.



Nie wiem czy to możliwe ale czy przypadkiem ryby nie migrują w górę rzeki z Rożnowa
Bo patrząc na mapę to miała by niedaleko
Nie wiem kiedy złowiony był ten boleń ale podejrzewam że bolki powinny okresowo wchodzić do rzeki
No chyba że to nie ta Dąbrowa