Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
725 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 10:11

Mialem tego H w wersji pod casta.

 

dito :)



#462 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 15 listopad 2013 - 20:21

Batson CB66MH

 

Szukam blanku pod średni szczupakowy kij. Miałby on obsługiwać przynęty w zakresie +/- 10-40g:

- gumy 4-5 cali na główkach 5-15g np. ulubione kopyto l4 relaxa czy cannibal savagera

- woblery/jerki np. CF Rutta 8cm/35g, Sweeper 12S/34g, Slider 10F/36g, Skinner 12F czy X-Rap 10/13g

- obrotówki aglia, commet numer 4-5 czy long nr.3

Przeszukując forum nie potrafiłem się zdecydować, moja uwagę przykuł jednak Batson RX7 CB66MH.

Prosił bym o opinie użytkownika lub innych osób które łowiły i miały styczność z tym blankiem.


Użytkownik Del Toro edytował ten post 12 grudzień 2017 - 15:26


#463 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2013 - 20:33

CB66 nie da rady ale CB70 dasz radę zarzucić Sliderem 10 a i świetnie będzie sobie dawał radę z przynętą 10 gram.  Miałem CB66 mam CB70 Ale te 45-50 gram to już max. Pewnie mozna i więcej ale juz nie tak komfortowo.



#464 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 15 listopad 2013 - 21:08

Andrzeju, CB66MH w jakim zakresie zachowuje się komfortowo? 



#465 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 15 listopad 2013 - 21:14

Łukasz pogadaj z @Dienekes

On łowi Xzogą takaG66 7kg i obsługuje te przynęty castem.

Wspomniana Zoga to prawdziwy uniwersał bo ostatnio przy mnie łowił gumą 4' z główką 5g a Ja na ten sam kij na innym miejscu wieszałem 6' i 50g ołowiu.

nawet małe szczupaki z niego nie odpadają.

Warto przemyśleć.

Pozdrawiam



#466 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2013 - 01:03

Andrzeju, CB66MH w jakim zakresie zachowuje się komfortowo? 

Miałem go tylko w łapach. Nie rzucałem. Ale skoro CB70- a tego używam - to max 40-50 gram to 66 będzie dla ciebie za słaby. Swoją drogą ten CB70 to jest super wybór na wędke za 5 stówek. Mała średnica mięsistego blanku , niewielka waga i akcja moderate. Można od biedy trolować i rzucać 10 sliderem. I Lake 5 cm tez poleci.



#467 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 18 listopad 2013 - 21:45

witam forumowiczów chciałbym spytać czy miał ktoś może do czynienia z kijem na blanku batsona hs 1023f 7-28cw x-fast , czy blank nadaje sie na sandacza z wislanego brzegu w 90 procentach bede łowił gumami na główkach od 7do 25g ,chcialbym sie dowiedziec  jak z jego czułoscia i moca, a moze ma ktos inna ciekawa propozycje o podobnych badz lepszych parametrach za wszelkie info z gory dzieki



#468 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 18 listopad 2013 - 21:52

Polecam Blanki fishing art, szczególnie serię Hers.

Jeden z najlepszych blanków sandaczowych na rzekę ,dostępnych na rynku.

 www.northrods.pl



#469 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2013 - 21:53

użyj przeglądarki , i miłej lektury 

http://jerkbait.pl/i...ch&fromsearch=1



#470 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 18 listopad 2013 - 23:10

niestety ale nic konkretnego nie znalazlem o tym blanku ,chyba ze zle szukam



#471 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 18 listopad 2013 - 23:52

Mam kijek zrobiony na tym blanku w pracowni FC.
Jest naprawdę rewelacyjny,czuły,szybki.Bez problemu macham gumami 4 calowymi z głowkami 25 gr.
Polecam.

#472 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 listopad 2013 - 00:51

Batson ma dużą moc na dole i miękki szczyt (bardzo płynne ugięcie ale szczyt nie za miękki jak na klasyczny HS ) jeżeli nie podbijasz takich ciężarów które wymieniłeś  bardzo agresywnie to kij doskonale da sobie radę z główkami 30 g + 3 kopyto lub 4" szczupła guma (np. Easy Shiner itp) Czułość kija umiarkowanie dobra ,potężne zacięcie bo kij generuje dużą silę zacięcia ze szczytu i co ważne w sposób szybki choć blank nie jest przesadnie szybki wręcz na HS to powiedziałbym że trochę leniwy. Kij testowałem tydzień czasu w warunkach dużej rzeki podobnej do Wisły i egzamin zdał , aczkolwiek Hers na którym "jadę" już prawie cały sezon jest kijem typowo sandaczowym na gumę , bardzo szybkim ,wystarczająco twardym do agresywnego podbicia oraz o niespotykanym czuciu brań .Wysoki moduł każde trącenie przynęty przekazuje do ręki jako "rażenie prądem" Kij pozostawia troszeczkę do życzenia przy płynnym kasowaniu ucieczek ryby ale spadów miałem niewielki procent. Batson jest kijem który łagodniej i głębiej pracuje pod rybą i na pewno będzie bardziej uniwersalny . Zastanów się jaki masz sposub wędkowania i czego potrzebujesz i podejmij decyzję   



#473 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 19 listopad 2013 - 13:14

Dzięki panowie za opinie, zaintrygował mnie opis kija na na blanku hers przyjze sie tej konstrukcji, tym bardziej ze raczej preferuje agresywniejsze prowadzenie przynety,jak pisałem wyżej nie musi być to koniecznie batson  ,ale aspekt finansowy nie ukrywam też ma znaczenie .Nie mialem jeszcze kijka z pracowni wiec porownania do seryjnych nie mam ,czy przeskok jest az tak odczuwalny ?



#474 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 listopad 2013 - 13:27

Jest bardzo odczuwalny :) wyważenie  ,waga , szybkość blanku , powiem tylko że na rynku nie ma czegoś porównywalnego seryjnego  no może z wyjątkiem Elit Legend St.Croix ...ale oni sprzedają też blanki . To tak jak porównać bolid F1 do fabrycznego merca S klasy w najlepszym wypadku


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 19 listopad 2013 - 13:28


#475 OFFLINE   thor13

thor13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 07:50

Pozwolę sobie na zabranie głosu, jestem użytkownikiem od wielu lat wędek na tych blankach (tzn Hot Shot Batsona)  Istnieją tak zwane dwa wypusty ww modelu tzn hot shot Batson HS 1023f  - stara zielona seria (produkowana jeszcze w USA - ten model ma opis 10-42g) i nowa seria szara (produkowana w Chinach i ma opis 7-28g), Batson przenosząc produkcję do Chin trochę je zmodyfikował (przebudował), co do charakterystyki wędki to idealnie określił to kolega mrWhite, z tym że moim zdaniem 25g gram główka + 3 cala guma to maks dla blanku szarego (współczesnego produkowanego w Chinach) można oczywiście przeciążyć nawet do 35g ale nie będzie komfortu podbicia i trzeba bardzo uważać przy rzucie, inaczej jest z blankiem zielonym (produkowanym w USA) ten spokojnie ogarnie 35 g + 4 cala guma, co do oznaczenia na blankach do odpowiednikiem blanku szarego współczesnego HS1023f jest stary zielony HS1021f czyli po prostu Batson trochę je przebudował :) , z moich doświadczeń wynika że zielona seria jest jakby cieplejsza w pracy i jakby wytrzymalsza na ekstremalne sytuacje.

To jedne z najlepszych wędek do opadu ale jeżeli ktoś chce podbijać agresywnie to zdecydowanie Hers lub Vegter Boron  z Fishing Art lub Phenix FX966-2 

:P  to tyle mojego nudzenia, no i pozostaje oczywiście aspekt finansowy ....

Ja ze swojej strony polecam do spokojniejszego łowienia blanki batsona typu hot shot z zielonej serii :) 



#476 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 25 listopad 2013 - 22:15

nie wiem jak bylo z kolorystyką blanków batsona ,ale pan Irek Matuszewski bo u niego zasiegnołem języka powiedział, że poprzednia seria o tym samym oznaczeniu była opisana 10-28g co jest jeszcze na stronach niektórych pracowni a nowa ma gramature opisaną 7-28g ten nowy jest ponoć bardziej subtelny i wg. pana Irka batson poprawił go na korzyść no i do łowienia w wiśle polecał mi wersje do 42g, ale nie wiem czy to nie za grubo , a co do hersa to sam blank to ok700pln jak się orientowłem więc trochę sporo. Jeszcze raz dzieki panowie za wpisy i mam nadzieję , że na coś się zdecyduje, a na razie musi mi starczyć mój team dragon



#477 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:20

Batson HS1021F 3/16-1/2 oz.

 

 

Witam

Proszę o informacje na temat ww blanku. Jak wygląda realny cw? Czy te blanki maja "dożywotnia gwarancje" - taką informacje odnalazłem w katalogu Batson'a. Nie udało mi się jednak odnaleźć takiej informacji stronach naszych pracowni oferujących te blanki. Jak wygląda to w rzeczywistości?

 

Pozdrawiam

Łukasz



#478 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:44

Dużo już pisano o tym blanku poczytaj.Wpisz w wyszukiwarce jerkbajta

Batson HS1021F

Pozdrawiam


Użytkownik Albatros edytował ten post 29 grudzień 2013 - 10:45


#479 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:48

Czytałem te artykuły i przeszukałem forum ale czy piszemy o tym samym - kiedyś te blanki było pisywane bodaj 10-28g  i 10-20 lb - obecnie 5-21g i do 15 lb. Skąd taki rozrzut?


Użytkownik snup edytował ten post 29 grudzień 2013 - 10:49


#480 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 29 grudzień 2013 - 11:00

To w końcu do 21g czy jak w tytule do 14g?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych