Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlugi rzeczny uniwersał 2.90-3.20m

blank uniwersał boleń kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 maj 2014 - 21:21

Nie wiem jak Tobie Michał się widzą te odległości ale dla mnie jak na uniwersał są nader zadowalające. Zadowolenia z holu nie da się zmierzyć, ale żeby nie bić piany i nie być posadzony o zachwalanie czy inne takie, zapytaj Zbyszka @krokkop-a on był ze mną parę razy na rybach i widział hole nie małych ryb tym kijem.



#222 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 maj 2014 - 21:50

Są ok choć ja czesto stosuje troszke ciezsze i i jeszcze bardziej lotne przynęty a wiec troszkę dalej polecą :) Mimo tego i tak odległości jak na kij do łowienia a nie rzucania są według mnie bardzo dobre :)



#223 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 maj 2014 - 15:08

Tak mi się wydaje jak pozbieram myśli z dwóch lat użytkowania i tych wyników z bieżni, że najdalej się nim rzuca w przedziale 15-30g masy całkowitej i co jest oczywistością im bardziej skupiony ciężar i mniejsza powierzchnia boczna przynęt, tym dalsze rzuty.



#224 ONLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 15 maj 2014 - 10:09

Witam
Planuję zmodernizować "park maszynowy". Na pierwszy ogień idzie zestaw rzeczny. Szukam blanku, który spełniałby rolę uniwersała na dużej rzece- dł. 2,9-3,2 m i obsługiwał realnie przynęty do ok. 1 oz. z możliwością sporadycznego przeciążenia. Chciałbym nim obskoczyć bolenie, szczupaki, sandacze (zwłaszcza te nocne, woblerowe) no i czasami rzucić wobkiem kleniowym lub małą wirówką. Generalnie chodzi o coś uniwersalnego do szwędania się po brzegu. Nie miałem nigdy kija o dł. powyżej 2,7 m i nie wiem jak z poręcznością tak długiej wędki- może nie ma co przesadzać. Z drugiej strony im dłuższa wędka tym większa rozpiętość wagowa obsługiwanych komfortowo wabików- przynajmniej tak mi się wydaje. Do kija będzie podczepiony TP 4000 z plecionką. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie praktyków śmigających tak długimi wędkami. Forum już przejrzałem, ale może ktoś dorzuci jakieś nowe pomysły.
Pozdrawiam
Bobby0404

#225 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 maj 2014 - 10:46

Za chwilę posypią sie opinie , że nie ma takiego   :) Ze jak coś na klenia to nie na szczupaka, że jak na sandacza to nie jazia itp :) Więc ja powiem inaczej ...Tez jakis czas temu uległem mitom, że łowiąc na rzece trzeba miec kilka rożnych kijów. Mit! (no chyba że masz predyspozycję na super zawodnika i idąc na jazie i będąc pewnym , że łowione ryby będą  w przedziale 20 - 30cm to nie mit :) Wtedy sie zgodze kij musi byc odpowiedni ) Mam kilka a łowie ciągle jednym :)

Ale wracając do tematu ...zależy jak mocno zasobny jest Twój piter na kase :)

Jeśli mniej to ,polecam coś z oferty Krzysztofa Zielińskiego Blaas ? Ja obecnie posiadam 15lb 305cm fajny mocny uniwersał na dużą rzekę. Mowa o graficie z serii F. On obsłuży przynęty do ok 25g. Jeśli coś delikatniej to również blasik z tym ,że 10lb  (również mam ) przy identycznej długości 305cm. Z tym ,że tu skończy sie przy powiedzmy 18g. Jeśli natomiast piterek jest nieco bardziej zamożny polecam Blanki z seril XMG lamiego :) Jest XMG 120 2M bardzoo fajne to coś   :)  do 21g ja myslę , że da rade i 25g. Coś delikatniej XMG 1142L, ten natomiast skończy sie przy powiedzmy 16g wobku....

Jest tego jeszcze w cholere , ale wypowiedziałem sie tylko na temat tych , które znam i uważam , że nadały by sie do Twoich zastosowań :) 

 

Wiadomo małą wirówką bedzie ciężko rzucic kijem 15lb , ale co tam ja daję radę :) 

 

POzdro Paweł


Użytkownik pablo208 edytował ten post 15 maj 2014 - 10:55


#226 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4962 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 maj 2014 - 10:55

Mam:

CD TAIAHA - 3,20m  35gr - blank

CD BLU RAPID - 3,20m 35gr Uzbrojony seryjnie przez CD w SIC


  • MichałP lubi to

#227 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 maj 2014 - 11:50

Jest tego trochę. Będzie do absolutnie wszystkiego, więc nie spędzał bym sobie snu z powiek. Jedynie bym się zastanowił nad długością. 3,20 to jak dla mnie specjalizacją, na uniersał wybrałbym coś krótszego, choć był czas że też podążałem tą drogą i rozumiem. :)
  • strary lubi to

#228 ONLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 15 maj 2014 - 12:29

Za chwilę posypią sie opinie , że nie ma takiego   :) Ze jak coś na klenia to nie na szczupaka, że jak na sandacza to nie jazia itp :) Więc ja powiem inaczej ...Tez jakis czas temu uległem mitom, że łowiąc na rzece trzeba miec kilka rożnych kijów. Mit! (no chyba że masz predyspozycję na super zawodnika i idąc na jazie i będąc pewnym , że łowione ryby będą  w przedziale 20 - 30cm to nie mit :) Wtedy sie zgodze kij musi byc odpowiedni ) Mam kilka a łowie ciągle jednym :)
Ale wracając do tematu ...zależy jak mocno zasobny jest Twój piter na kase :)
Jeśli mniej to ,polecam coś z oferty Krzysztofa Zielińskiego Blaas ? Ja obecnie posiadam 15lb 305cm fajny mocny uniwersał na dużą rzekę. Mowa o graficie z serii F. On obsłuży przynęty do ok 25g. Jeśli coś delikatniej to również blasik z tym ,że 10lb  (również mam ) przy identycznej długości 305cm. Z tym ,że tu skończy sie przy powiedzmy 18g. Jeśli natomiast piterek jest nieco bardziej zamożny polecam Blanki z seril XMG lamiego :) Jest XMG 120 2M bardzoo fajne to coś   :)  do 21g ja myslę , że da rade i 25g. Coś delikatniej XMG 1142L, ten natomiast skończy sie przy powiedzmy 16g wobku....
Jest tego jeszcze w cholere , ale wypowiedziałem sie tylko na temat tych , które znam i uważam , że nadały by sie do Twoich zastosowań :) 
 
Wiadomo małą wirówką bedzie ciężko rzucic kijem 15lb , ale co tam ja daję radę :) 
 
POzdro Paweł



Załóżmy, że nie mam zbytnio ograniczeń fin. w tym wypadku.
Te max. 21 g to trochę mało. Myślę o czymś ok. 17 lb. aby trochę ciężej można było machnąć oczywiście licząc się z brakiem komfortu przy małych wabiach. Chodzi mi o jak najbardziej uniwersalny blank. Oglądałem nakiś czas temu kij zbudowany na XST 1144F Batsona, ale odniosłem wrażenie, że ma przesztywnioną szczytówkę. XST 1085 był fajniejszy, ale może jest coś podobnego ale dłuższego.
Bobby0404

#229 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 15 maj 2014 - 12:48

może taki:

 

http://jerkbait.pl/t...dmas/?p=1142610

 

jest o nim trochę na forum.



#230 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 maj 2014 - 17:47

podzielam zdanie Krzyśka :)

Od siebie dorzucił bym jeszcze to, że bardzo wiele uncjówek 2,9-3m przyzwoicie podaje kleniowe przynęty (myślę o tych 'normalnych" rozmiarów) i jeszcze są poręczne (w moim mniemaniu poręczności).

Uniwersał rzeczny to dla mnie taki, którym mogę operować całym spektrum przynęt z jednej strony mało lotnymi wobkami a z drugiej strony gumami które dobrze latają. 

Jak chodzi o samo rzucanie to długi kij jest jak najbardziej ok, ale już 3m zamęczy Cię jak trafisz na wodę na której będziesz orał 20 g główka przez cały dzień, dlatego jako uniwersał dla siebie wybieram kije 2,7m na niżówke i 2,9 (z jakiegoś irracjonalnego powodu nie leżą mi 3m-ki) na wyższą wodę, co także nie jest żadnym kanonem bo jak niżówka odkryje fajne dalsze łowiska to można te kije (w sensie długości) swobodnie zamienić ;).



#231 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4962 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 maj 2014 - 20:39

Bo trza być kwardym a nie miętkim w okciach  :D  :D  :D



#232 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 15 maj 2014 - 21:16

Bo trza być kwardym a nie miętkim w okciach  :D  :D  :D

po raz wtóry pytam ciebie @miramar69, po jaką cholerę piszesz takie głupoty?

 

chłopina pyta o konkrety, bo mu zależy, ludki jak mogą tak doradzają, a ty wesoły po drinie lub jerbie klepiesz kocopoły.



#233 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 15 maj 2014 - 21:38

Witam,

Długość wedki zależy od warunków nad woda, krótsze dobrze sie sprawdza na rzekach uregulowanych, dłuższe na wszelkich dzikich burtach itd. Ze swoich doświadczeń szedlbym w stronę konstrukcji z mocnym dolnikiem i stosunkowo delikatna szczytowka, lowilem pare ładnych lat Batsonem RX8 3.20 17 lbs i swietnie dawał sobie radę, taki realny max to 35 gram plus guma ale ciężej tez sie zdarzało jak potrzeba. W tym modelu akurat szczytowka robiła cała robotę przy małych przynetach. Sama waga to pojęcie bardzo względne bo waży mniej niż Phenix 2.90, jasne dochodzi dźwignia itd ale nie przesadzajmy z tym umeczeniem po całym dniu, słynnym juz na jerkbaicie :)

Bujo

#234 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 15 maj 2014 - 22:17

Załączony plik  016.JPG   50,66 KB   13 Ilość pobrań

 

witam,dla mnie wedką uniwersalną na rzeke jest wedka ze zdjecia,jesli trzeba to potrafi rzucić paprocha na 0,16 z główką gramową na zadowalającą mnie odległość aż po 35gr ołowiu plus guma(wiecej pewnie też da rade),bez problemu miota kleniowo-jaziowymi wobkami,ale nie wiem czy blank jeszcze do kupienia,dodam że długo szukałem "złotego środka" i za sprawą restaffina go

odnalazłem ;)



#235 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4962 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 maj 2014 - 07:00

po raz wtóry pytam ciebie @miramar69, po jaką cholerę piszesz takie głupoty?

 

chłopina pyta o konkrety, bo mu zależy, ludki jak mogą tak doradzają, a ty wesoły po drinie lub jerbie klepiesz kocopoły.

zluzuj troszkę majtki  ;) - sam napisałeś przecież że jest tego troszkę i wystarczy poszukać.

                                       - pytał chop o wędki w przedziale długości 2,9-3,2m więc dałem swoją propozycję 

                                       - następna sprawa to nie należę do pokolenia dzieci kwiatów i takiego gówna nie wciągam oraz nie drinkuje

                                       - a jak słyszę teksty że 3m kijek i główka 20gr to prawie to samo co rozładunek węgla to znaczy że trzeba mi było zostać zegarmistrzem a nie wędkarzem


Użytkownik miramar69 edytował ten post 16 maj 2014 - 07:00

  • eRKa lubi to

#236 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 16 maj 2014 - 09:08

Załóżmy, że nie mam zbytnio ograniczeń fin. w tym wypadku.
Te max. 21 g to trochę mało. Myślę o czymś ok. 17 lb. aby trochę ciężej można było machnąć oczywiście licząc się z brakiem komfortu przy małych wabiach. Chodzi mi o jak najbardziej uniwersalny blank. Oglądałem nakiś czas temu kij zbudowany na XST 1144F Batsona, ale odniosłem wrażenie, że ma przesztywnioną szczytówkę. XST 1085 był fajniejszy, ale może jest coś podobnego ale dłuższego.
Bobby0404

Więc w takim przypadku z moich propozycji pozostaje XMG 17lb jest chyba w 2 dlugościach 2,9 i 3.20. Szczerze polecam naprawdę fajne blanki ...Niczym więcej nie lowiłem więc to wszystko w czym mogę pomóc. Co do batsonów to jeśli sie na jakiegos zdecydujesz w miarę szybko jest promocja w FC -30% jeszcze troche rx8 zostało ....

 

Miłego piątku all :)


Użytkownik pablo208 edytował ten post 16 maj 2014 - 09:10


#237 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 maj 2014 - 14:21

...miałem tego xmg 17lb 2.9...nie leżał mi ten kij, ciężki pancerny dolnik zdewazający całość...
  • Rheinangler lubi to

#238 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 18 maj 2014 - 08:38

zluzuj troszkę majtki  ;) - sam napisałeś przecież że jest tego troszkę i wystarczy poszukać.

                                       - pytał chop o wędki w przedziale długości 2,9-3,2m więc dałem swoją propozycję 

                                       - następna sprawa to nie należę do pokolenia dzieci kwiatów i takiego gówna nie wciągam oraz nie drinkuje

                                       - a jak słyszę teksty że 3m kijek i główka 20gr to prawie to samo co rozładunek węgla to znaczy że trzeba mi było zostać zegarmistrzem a nie wędkarzem

miramar, proszę nie pisz do mnie o luzowaniu majtek, to nie ten adres. zachowaj ten tekst dla grona najbliższych kolegów.

 

z mojej strony koniec. nie rozumiemy się.



#239 ONLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 18 maj 2014 - 21:18

Dzięki wszystkim za opinie. Oglądałem IST1204F i robi całkiem dobre wrażenie. W miarę czuły szczyt i mocny dolnik. No i długość ok. Powinien dać radę. Woda i pierwsze ryby zweryfikują trafność wyboru.
Bobby0404

#240 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2014 - 22:33

Witam
Planuję zmodernizować "park maszynowy". Na pierwszy ogień idzie zestaw rzeczny. Szukam blanku, który spełniałby rolę uniwersała na dużej rzece- dł. 2,9-3,2 m i obsługiwał realnie przynęty do ok. 1 oz. z możliwością sporadycznego przeciążenia. Chciałbym nim obskoczyć bolenie, szczupaki, sandacze (zwłaszcza te nocne, woblerowe) no i czasami rzucić wobkiem kleniowym lub małą wirówką. Generalnie chodzi o coś uniwersalnego do szwędania się po brzegu...

Witam, do czegos takiego jak najbardziej IST sie nada. Jesli moge cos podpowiedziec to nie ch kolega "pomaca" tego IST 1144 F, tzn. jest to dlugosc 2,9 m. Ten 3,2 jest podobno szybszy od 3,2m, ale nie jestem pewnien. Jesli nie jest to moze warto nie przekraczac 2,9m, bedzie troche bardziej komforotwo. Dolnik "za łokieć" bedzie dluzszy przy 3,2m i te kilka cm. i tak ucieknie. Blank rzuca sam i trzyma rybe "za pysk" jak diabli nic mi nie spadlo do tej pory. Ale nie jest typowo do gum, czulaosc jest taka sobie. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, uniwersał, boleń, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych