Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlugi rzeczny uniwersał 2.90-3.20m

blank uniwersał boleń kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 07 maj 2014 - 06:36

Tych Rafałów to jest na forum troche :) wolne sobie wziąłem w robocie i czekam na UPS-a bo od jednego z Rafałów cacuszko jest już blisko ...


  • kotwitz lubi to

#202 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 07 maj 2014 - 23:28

Ja piszę krótko, miałem StCroix i jak dla mnie to takie kije nijakie- poprostu kołkowate, a CD mi  poprostu"leży".Pracuje przyzwoicie pod plecionką, szczupak nie ciska się na nim jak wsza na powrózku.
Takie zwięzłe tłumaczenie, Michał jak chcesz to pisz elaborat :) .


Witam,

Żadne elaboraty nie maja sensu, możesz napisać cała stronę o lowieniu niewielkich pstragow w jeziorach, wymaganiach stawianych sprzętowi, możesz przerzucić z 10 rożnych wedek by znaleść ta najlepsza zaś i tak koleś co w życiu takich jeziorek nie widział będzie wiedział, ze feniks i tak jest lepszy bo jest i on niczego wyjaśniać nie musi. Podobnie jak cieżko zrozumieć znakomitej większości, ze nie lowie na gumę z iloraz tam gratami ołowiu bo w dużych górskich rzekach sandacze niet.

Mówi sie o dużym wyborze na rynku wedek 3m plus ale taki wybór nie istnieje szczególnie gdy potrzeba nam rzucić jak najdalej. Bo gdzie taki jest? St Croix niet, Lamiglas niet jak juz cos jest to typowy float czyli gruby dolnik i cienka szczytowka, Talon niby tak, wspaniały i pozwalający patrzeć z góry na innych bo amerykański ale tak na prawdę Taiaha wszystko inne bije na głowę. To taka mieszanka średnich i wysokich modułów które pozwalają ogarnąć strasznie dużo rożnych przynet, ponieważ blank jest smukly i laduje sie głębiej od chociażby Blue Rapida swietnie wyzwala z siebie energię pozwalająca rzucić mi dalej niż czymkolwiek innym zylka 0.28-0.30 rownież dlatego, ze sa wysokie moduły i blank szybko gaśnie nie skracajac majtaniem odległości, bo ma grube ścianki to jak rypne na kamulce nic sie nie stanie, bo swietnie ugina sie pod ryba i jeśli zapne kiedys wielkiego pstraga czy łososia to nie będzie mi spieprzal 100 metrów w dół rzeki tylko pokreci sie trochę i da doholowac, bo wreszcie przez taka a nie inna charakterystykę pozwoli mi zaciac rybę w silnym nurcie na 50-60 metrach.

Tak na prawdę Taiaha to dla mnie najlepiej wydane pieniądze na blanki, bo juz nie muszę niczego szukać, kombinować i tracić na odsprzedaży, bo nawet jak kupię drugi blank na zapas to i tak wyjdzie taniej od jednego Phenixa.

Więc wybaczcie mi moi drodzy ze Slawkiem na czele ze mam w d...e wszystkie jankeskie wynalazki i po stokroc wole chińskiego CD-ka. Jednocześnie nie każe żadnemu z Was podążać moja droga ani szukać owych blankow prosząc jednocześnie byście zaakceptowali mój wybór, iż moje cieżko zarobione pieniądze zasila wstretnego Chinola nie wsadzajacego nochala w cały świat Jankesa dzięki któremu , wraz z angielskim grubasem, pijakiem i cpunem skonczylismy pod opieka ZSRR 45 wspaniałych dla naszego kraju lat rozkwitu i wolności.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Bujo
  • MichałR, Meme i miramar69 lubią to

#203 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 08 maj 2014 - 05:13

To nie są żadne tajemnice,- przelotka otwierająca to dwustopkowy nie tytanowy Alps 30-ka czyli wysokość Y 25.

Kołowrotek Turek Z 3000 C plecionka Varivas 1,5 PE.

Ja nie wiem czy te rzuty są dalekie, mnie wystarczają ale to co mnie wystarcza może dla innych być zbyt mało lub zaledwie przeciętnie więc niech przemówią liczby.

 

Arek, jak myślisz czy podpięcie młynka Certate 3000 będzie dobrym rozwiązaniem? W moim FX-e startową jest Alconite Y25, do tej pory był podpięty Vanquish 4000 i nie narzekam na odległość rzutów. Daiwa ma trochę szerszą szpulę. Czy Y25 nie za mała do tego młynka?  



#204 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 maj 2014 - 05:37

Arek miales porzucac i pomierzyc :D

#205 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 maj 2014 - 05:38

Pan Andrzej Osowski - spiritus movens i chyba jak dotąd największy oryginał krajowego rb , był w Polsce prekursorem tego pomysłu , budując na blankach morskich muchówek kije spinningowe nawet do bombardy . Czyli nic nowego .. :)  Oczywiście origin w kulturach pokroju dużo , tanio , tesco ma znaczenie pomijalne , aczkolwiek człowiek konserwatywny i niemodny , który nie ma wszystkiego w dooopie , wybierze raczej oryginał niźli chińską kopię , premiując w ten prosty sposób talent i wysiłek designera . Tylko tyle .. :) 



#206 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 maj 2014 - 05:57

Michał,Ty się nie obrażaj tylko dlatego,że ktoś nie łowi w twoich warunkach.Nikt też nia ma Ci za złe ,ze nie łowisz sandaczy na gumę,do tego Phenixem w tytanach.

Jesli piszesz ,że te CD-ki są dobre ,to na pewno tak jest .Ja ich nie znam i nie zamierzam się o tym przekonywać,bo być i mi przypadłyby do gustu i musiałbym kilka kupić + kilka blanków  na organy ,aby zachować komfort zajebistości to końca życia. :)

Sam też nie przedstawiam tego modelu Phenixa za ideał na tytułową wędke,tylko rozważam jako możliwość. :rolleyes: Bo być może dla mnie jest ,deko za mocny i nie potrzebuje go do gum,ale dla załozyciela wątku wydaje się OK.

Więc twoje drobne uszczypliwości ,są lekko z boku tematu.

Natomiast nie zamierzam polecać blanków których nie znam,tak jak i Ty nie powinieneś dyskredytować innych z tego samego powodu.

A kwestie geopilityczne ,raczej nie będą tu przysłowiową "kropką nad  i ",przynajmniej w moim wypadku.

 

Pozdrawiam Koleś :D



#207 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 maj 2014 - 06:38

Arek, jak myślisz czy podpięcie młynka Certate 3000 będzie dobrym rozwiązaniem? W moim FX-e startową jest Alconite Y25, do tej pory był podpięty Vanquish 4000 i nie narzekam na odległość rzutów. Daiwa ma trochę szerszą szpulę. Czy Y25 nie za mała do tego młynka?  

Pawello,- to żart jakiś? :lol:  :lol:  :lol:  :lol: czy na prawdę masz taki dylemat???

Oczywiście, że nie będzie żadnej różnicy z powodu S czy D jak również z powodu tej niewielkiej różnicy, którą jedni podnoszą do kosmosu a inni wyśmiewają dokładając swoją cegiełkę do wiecznego mierzenia członków.

Kilka razy przezbrajałem FX-a i nic nie dawała startowa Y30 i skończyło się (u mnie) na jednej dwustopkowej 30 na dolniku (ta sama wysokość co Y25) 

I przynajmniej ja nie widzę różnicy w rzutach zarówno wspomnianym Turkiem Z 3000 czy np kanciakiem ZiT w tym samym rozmiarze, który ma sporo węższą szpule...

Dla pełnego obrazu muszę też powiedzieć, że to nie widzenie różnic w moim przypadku obowiązuje w plecionkach do 30lb czy 2 PE, a w przypadku żyłki do 0,30 bo grubszych nie używam. W przypadku grubszych żyłek niż 0,30 nie był bym już tak pewien (z doświadczenia,- nie ze sprawdzenia) czy nie lepiej dać większej przelotki otwierającej...

 

- Michał,- bieżnia w sobotę albo w niedzielę rano ;)  tak jak pisałem wcześniej. :)

- Bujo,- a tego widziałeś? Moduł nie za wysoki ot taki średni, choć dla zwolenników elektryki jest ten sam w wersji HM.

http://www.northfork...ct/st-1065-2-im

Pewnie jest droższy od Taiahy ale (dla mnie) kryterium ceny jest jednym z najgorszych możliwych...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 08 maj 2014 - 06:55

  • patu i pawello lubią to

#208 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 08 maj 2014 - 06:59

Pawello,- to żart jakiś? :lol:  :lol:  :lol:  :lol: czy na prawdę masz taki dylemat???

Oczywiście, że nie będzie żadnej różnicy z powodu S czy D jak również z powodu tej niewielkiej różnicy, którą jedni podnoszą do kosmosu a inni wyśmiewają dokładając swoją cegiełkę do wiecznego mierzenia członków.

Kilka razy przezbrajałem FX-a i nic nie dawała startowa Y30 i skończyło się (u mnie) na jednej dwustopkowej 30 na dolniku (ta sama wysokość co Y25) 

I przynajmniej ja nie widzę różnicy w rzutach zarówno wspomnianym Turkiem Z 3000 czy np kanciakiem ZiT w tym samym rozmiarze, który ma sporo węższą szpule...

Dla pełnego obrazu muszę też powiedzieć, że to nie widzenie różnic w moim przypadku obowiązuje w plecionkach do 30lb czy 2 PE, a w przypadku żyłki do 0,30 bo grubszych nie używam. W przypadku grubszych żyłek niż 0,30 nie był bym już tak pewien (z doświadczenia,- nie ze sprawdzenia) czy nie lepiej dać większej przelotki otwierającej...

 

- Michał,- bieżnia w sobotę albo w niedzielę rano ;)  tak jak pisałem wcześniej. :)

- Bujo,- a tego widziałeś? Moduł nie za wysoki ot taki średni, choć dla zwolenników elektryki jest ten sam w wersji HM.

http://www.northfork...ct/st-1065-2-im

Pewnie jest droższy od Taiahy ale (dla mnie) kryterium ceny jest jednym z najgorszych możliwych...

 

Totalny brak czasu na ryby powoduje takie "fotelowe" dylematy. W głowie się po prostu przewraca. :o  


  • popper, patu i theslut lubią to

#209 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 maj 2014 - 13:38

Rzadko udaje się zadowolić zwolenników i przeciwników naraz,- ale dziś tak  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

To, że leje jak z cebra to nic, ale wiatr ok 11m/s pozwala rzucając z wiatrem walić po horyzont :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  a pod wiatr tak, że wabie spadają za szczytówką :lol:  :lol:  :lol:  :lol: . Tylko zwolenników prawdy w miarę obiektywnej nie zadowolę i test wykonam jak będą ludzkie warunki  :(


  • Meme lubi to

#210 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 10 maj 2014 - 14:39

 

- Bujo,- a tego widziałeś? Moduł nie za wysoki ot taki średni, choć dla zwolenników elektryki jest ten sam w wersji HM.

http://www.northfork...ct/st-1065-2-im

Pewnie jest droższy od Taiahy ale (dla mnie) kryterium ceny jest jednym z najgorszych możliwych...

 

Witam,

 

Widzialem te blanki w katalogach ale jak dla mnie sa dwa problemy czyli nie ma gdzie tym pomachac, nie mozna nawet znalesc danych katalogowych odnosnie srednicy dolnika i szczytowki wiec kupowal bym kota w worku, drugi to oczywiscie cena, w Europie 300 ojro za HM, od Jankesow ciut taniej ale dla mnie i tak za duzo, nie zamierzam tyle placic za zaden blank spiningowy i nie ma znaczenia czy mnie stac. To stanowczo za duzo za grafitowa rurke, dochodza problemy z gwarancja itd. Oczywiscie nikogo nie zniechecam. Ja nie mam juz duzej wiary w slowo Loomis, kto mi zagwarantuje, ze kolejna kreacja nie podzieli losu poprzednich? 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#211 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 10 maj 2014 - 14:41

Pan Andrzej Osowski - spiritus movens i chyba jak dotąd największy oryginał krajowego rb , był w Polsce prekursorem tego pomysłu , budując na blankach morskich muchówek kije spinningowe nawet do bombardy . Czyli nic nowego .. :)  Oczywiście origin w kulturach pokroju dużo , tanio , tesco ma znaczenie pomijalne , aczkolwiek człowiek konserwatywny i niemodny , który nie ma wszystkiego w dooopie , wybierze raczej oryginał niźli chińską kopię , premiując w ten prosty sposób talent i wysiłek designera . Tylko tyle .. :)

 

Stawku,

 

Tak super byly wedki na tych blankach muchowych, szkoda tylko, ze nie opisanych co i jak, szkoda, iz pomimo niebotycznych cen nie wszystko czasem sie zgadzalo jak przelotki ze zlotymi wkladami, szkoda bo bardzo lubilem wizualnie styl Anosa ale mysle, ze najlepiej bedzie jak ta nazwa pojdzie w zapomnienie.

 

Bujo



#212 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 10 maj 2014 - 15:06

Witam,

 

Widzialem te blanki w katalogach ale jak dla mnie sa dwa problemy czyli nie ma gdzie tym pomachac,

 

Bujo

jeśli chcesz je pomacać ( blanki NORTH FORK ) popytaj w ART ROD



#213 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 10 maj 2014 - 15:12

Witam,

No tak, jak bede przejazdem to niewatpliwie tam zajrze. Czasem tak jest za klient z rod-builderem swietnie sie rozumieją, głownie jak lowia takie same ryby i maja podobne upodobania. Na słowo mogłem wierzyć Romanowi ale on zajmuje sie obecnie czymś innym. Lecieć z Ladku do Poznania tez drogawo ale wcześniej czy pózniej wezmę z łapska tego HM i jak mnie wyrwie z glanow to odzaluje i zakupie :) W sumie to pod koniec czerwca bede jechał do Szwecji przez Poznań albo lepiej w drodze powrotnej :)

#214 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 10 maj 2014 - 15:29

tylko jeszcze do nich zadzwoń i popytaj co mają , bo to co na stronie to nijak ma sie rzeczywistej oferty  , no i fajne Talony tez mają -te z rynku rosyjskiego -Delta , Tx , tylko że krótkie



#215 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 maj 2014 - 15:54

Witam,

 

Widzialem te blanki w katalogach ale jak dla mnie sa dwa problemy czyli nie ma gdzie tym pomachac, nie mozna nawet znalesc danych katalogowych odnosnie srednicy dolnika i szczytowki wiec kupowal bym kota w worku, drugi to oczywiscie cena, w Europie 300 ojro za HM, od Jankesow ciut taniej ale dla mnie i tak za duzo, nie zamierzam tyle placic za zaden blank spiningowy i nie ma znaczenia czy mnie stac. To stanowczo za duzo za grafitowa rurke, dochodza problemy z gwarancja itd. Oczywiscie nikogo nie zniechecam. Ja nie mam juz duzej wiary w slowo Loomis, kto mi zagwarantuje, ze kolejna kreacja nie podzieli losu poprzednich? 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

W podesłanym linku masz wymiary dolnika i szczytówki. Faktem jest, że pomacanie w Polsce jest trudne ale z tego co rozmawiałem z Panami z art-rod właśnie w czerwcu maja dostać dostawę NFC tylko nie wiem czy ten blank ma być u nich,- to trzeba by dopytać...

Osobiście nie znam takiego wytwórcy blanków żeby można było w 100% polegać na magii marki, której chyba nikt nigdy do końca nie miał,- przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu. Pomachanie nawet gotowcem w sklepie też daje blady pogląd poza tzw leżeniem w łapie a więcej nikt nie oferuje. Co do Romka, bo myślę, że tego samego mamy na myśli,- po kiszce jaką mi wstawił już na pewno nic nie zamówię, absolutnie nie ze względu na brak profesjonalizmu ale na kompletny brak słowności....

Cena,- no cóż,- nie wypada dyskutować bo emocje zawsze są nieproporcjonalne do niej, dla jednego mało dla drugiego może być, dla jeszcze innego zdzierstwo i pewnie jeszcze wiele pomiędzy...

Gwarancja i ewentualne zbędne korowody to faktycznie słaby punkt tej propozycji.

Mnie on wpadł w oko gdy szukałem czegoś dla siebie i dlatego Ci go podesłałem. Notabene blank, który sam wybrałem dla siebie jeszcze na początku kwietnia wciąż nie dotarł do mnie wiec z tą hamerykańską dystrybucją jest też tak sobie...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 maj 2014 - 16:15


#216 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 10 maj 2014 - 17:12

Witam,

Faktycznie pierdola ze mnie :) To, ze czekasz na blank jakoś mnie nie dziwi, niskie stany magazynowe Loomisa to dzień powszedni, niestety.

Ja w tym momencie wszystko w 20 i 25 lbs mam, jeśli juz cos bede kupował to raczej na jesieni jak okaże sie co wymodzil Batson i czy zrobi odpowiednik Revelation w S&S bo te najszybsze jakoś mało mnie interesują choćby i miały Nano w nazwie :)

Bujo

#217 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 maj 2014 - 20:11

Miały być liczby i są. Dziś wiatr się wieczorem zlitował w przeciwieństwie do ryb, więc decyzja o podjechaniu na boisko była łatwa ale muszę przyznać, że gdybym wiedział ile czasu to pochłonie to bym tego nie obiecywał...Trudno słowo się rzekło, kobyłka u płotu.

Phenix Karabela FX 966 uzbrojony w mix Alpsów i Fuji LV plus szczytowa PST 6,- stożek długi i niepopularny od dwustopkowej 30 do 6 LV na szczycie.

Kolowortek Daiwa Tournament Z 3000 C, plecionka 4 splotowa Varivas.

 

Przynęty poniżej dolnego opisowego cw czyli 10g;

 

Wideł 4cm (4g) - 34,4m

Wideł 6cm (5g) - 38,4m

Wideł 8cm (9g) - 43,2m

 

Sieczka Tomy 4,5cm (4g) - 44m

Raptor Tomy 6cm (8g) - 45,6m

Mrówa Tomy (5g) 40,8m

 

Przynęty powyżej 10g czyli w zakresie rzutowym:

 

Wideł 10cm (11g) - 44m

Miernik boleniowy 7,5cm (10g) - 48m

Rap-Stick Tomy 10cm (17g) - 72m

Leviatan Tomy 10cm (19g) - 66,4m

 

Kopyto 3" (7g): 

- główka 5g - 42,4m

- główka 10g - 56m

- główka 15g - 66,4m

- główka 20g - 74,2 m

- główka 35g - 75,1m

 

Odległości mogą się wydawać dziwne z "czymś" po przecinku ale wynika to z tego że każdą przynętą robiłem trzy rzuty i podaję średnią z nich.

 

Ps

@patu dla śmiechu i odprężenia żona wykonała pomiar dla Ciebie  ;) i niestety nędza 46 cm :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#218 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 maj 2014 - 20:21

...mam nadzieję,ze mierzyła biceps;) bo w innym przypadku to chyba rekord świata..i nie mowa o długości rzutu :) ;) :D
  • Karol Krause lubi to

#219 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5358 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 maj 2014 - 20:26

Adriana Mola nie podrabiam  ;) niestety nie chodzi o "dolnik"  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 11 maj 2014 - 21:33

  • Jozi i Karol Krause lubią to

#220 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 maj 2014 - 21:03

Dzieki Arku za poświecenie :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, uniwersał, boleń, kleń