Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Please log in to reply
2694 replies to this topic

#801 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 posts
  • Imię:Radek

Posted 17 February 2018 - 12:18

i dlatego dziele sie teraz swoja "wiedza" ;) 



#802 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 posts
  • Imię:Radek

Posted 17 February 2018 - 14:41



#803 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 21 February 2018 - 18:24

Do łupinki 225cm. z  rolowaną podłogą która w sumie waży niecałe 25 kg polecacie człowiekowi silnik 5 KM ??? Silnik cięższy niż ponton, a pewnie i tak nie będzie możliwości wykorzystać pełni jego mocy . Gdzie tu sens i logika ? Czy na pewno to jeszcze forum wędkarskie ? , Czasami przeglądając wątki tego działu, to mam wrażenie, że jestem w temacie wyścigów motorowodnych czy innych sportów ekstremalnych. Aby szybciej, aby więcej, aby mocniej....  Żeby rozkręcić manetkę na choćby połowę mocy trzeba będzie na dziobie rozpłaszczyć się jak żaba i manewrować z przedłużką rumpla. Fajnie ? Może i tak , zależy kto i po co wsiada do pontonu. Oczywiście jeśli w najbliższym czasie kolega planuje zakup większego pontonu ze sztywną podłogą, to taki zakup ma pełne uzasadnienie, ale do łupinki 225cm silniczek 2,5 KM . w zupełności wystarczy. Jeśli ktoś zdecydował się na zakup tak małego gumiaczka, to zapewne najbardziej zależało mu na jego wadze i mobilności i chyba te same parametry będą najważniejsze przy wyborze silnika. Przynajmniej ja tak to widzę.


  • DanekM and d.daz76 like this

#804 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 posts
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Posted 21 February 2018 - 18:54

Do łupinki 225cm. z  rolowaną podłogą która w sumie waży niecałe 25 kg polecacie człowiekowi silnik 5 KM ??? Silnik cięższy niż ponton, a pewnie i tak nie będzie możliwości wykorzystać pełni jego mocy . Gdzie tu sens i logika ? Czy na pewno to jeszcze forum wędkarskie ? , Czasami przeglądając wątki tego działu, to mam wrażenie, że jestem w temacie wyścigów motorowodnych czy innych sportów ekstremalnych. Aby szybciej, aby więcej, aby mocniej....  Żeby rozkręcić manetkę na choćby połowę mocy trzeba będzie na dziobie rozpłaszczyć się jak żaba i manewrować z przedłużką rumpla. Fajnie ? Może i tak , zależy kto i po co wsiada do pontonu. Oczywiście jeśli w najbliższym czasie kolega planuje zakup większego pontonu ze sztywną podłogą, to taki zakup ma pełne uzasadnienie, ale do łupinki 225cm silniczek 2,5 KM . w zupełności wystarczy. Jeśli ktoś zdecydował się na zakup tak małego gumiaczka, to zapewne najbardziej zależało mu na jego wadze i mobilności i chyba te same parametry będą najważniejsze przy wyborze silnika. Przynajmniej ja tak to widzę.

 

Nareszcie ktos rozsadny :D . Logika wziela gore i nabylem Suzi DF2.5. Silnik wazy ca.13 kg a to dla mnie wazniejsze niz moc. Przyznam szczeze ze dlugo sie wahalem przed zakupem (glownie ze wzgledu na promocyjna cene Toski 5 i mozliwosc ewentualnej odsprzedazy) lecz po obejrzeniu setki filmow zza Buga padlo na Suzi. Wiekszego gumiaka nie planuje a ta lupinka jest tylko uzupelnieniem do lodki ktorej nie ma sensu ciagac po malych jeziorkach.



#805 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 February 2018 - 19:09

Do łupinki 225cm. z  rolowaną podłogą która w sumie waży niecałe 25 kg polecacie człowiekowi silnik 5 KM ??? Silnik cięższy niż ponton, a pewnie i tak nie będzie możliwości wykorzystać pełni jego mocy . Gdzie tu sens i logika ? Czy na pewno to jeszcze forum wędkarskie ? , Czasami przeglądając wątki tego działu, to mam wrażenie, że jestem w temacie wyścigów motorowodnych czy innych sportów ekstremalnych. Aby szybciej, aby więcej, aby mocniej....  Żeby rozkręcić manetkę na choćby połowę mocy trzeba będzie na dziobie rozpłaszczyć się jak żaba i manewrować z przedłużką rumpla. Fajnie ? Może i tak , zależy kto i po co wsiada do pontonu. Oczywiście jeśli w najbliższym czasie kolega planuje zakup większego pontonu ze sztywną podłogą, to taki zakup ma pełne uzasadnienie, ale do łupinki 225cm silniczek 2,5 KM . w zupełności wystarczy. Jeśli ktoś zdecydował się na zakup tak małego gumiaczka, to zapewne najbardziej zależało mu na jego wadze i mobilności i chyba te same parametry będą najważniejsze przy wyborze silnika. Przynajmniej ja tak to widzę.

Faktycznie nie spojrzałem na długość pontonu  z tego powodu iż rzadko ktoś szuka spaliny do tak małej jednostki.

Tam max. z tego co widzę to 2,5 konika.


Edited by godski, 21 February 2018 - 19:15.

  • d.daz76 likes this

#806 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 21 February 2018 - 19:11

A widzisz.... Bo wszystkie Darki to rozsądne chłopaki :D  Czyli moja rozkmina była trafna. Suzuki 2.5 to przyzwoity silniczek i jest w tej stawce najlżejszy więc na pewno będzie Pan zadowolony :rolleyes: Kręgosłup też. Przyjemnego pływania . A tak z ciekawości - ile ta Tośka piątka tak na polskie złocisze ...?



#807 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 21 February 2018 - 19:13

Nareszcie ktos rozsadny :D . Logika wziela gore i nabylem Suzi DF2.5. Silnik wazy ca.13 kg a to dla mnie wazniejsze niz moc. Przyznam szczeze ze dlugo sie wahalem przed zakupem (glownie ze wzgledu na promocyjna cene Toski 5 i mozliwosc ewentualnej odsprzedazy) lecz po obejrzeniu setki filmow zza Buga padlo na Suzi. Wiekszego gumiaka nie planuje a ta lupinka jest tylko uzupelnieniem do lodki ktorej nie ma sensu ciagac po malych jeziorkach.

A widzisz.... Bo wszystkie Darki to rozsądne chłopaki  :D  Czyli moja rozkmina była trafna. Suzuki 2.5 to przyzwoity silniczek i jest w tej stawce najlżejszy więc na pewno będzie Pan zadowolony  :rolleyes: Kręgosłup też. Przyjemnego pływania . A tak z ciekawości - ile ta Tośka piątka tak na polskie złocisze ...?



#808 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 posts
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Posted 21 February 2018 - 20:06

A widzisz.... Bo wszystkie Darki to rozsądne chłopaki :D  Czyli moja rozkmina była trafna. Suzuki 2.5 to przyzwoity silniczek i jest w tej stawce najlżejszy więc na pewno będzie Pan zadowolony :rolleyes: Kręgosłup też. Przyjemnego pływania . A tak z ciekawości - ile ta Tośka piątka tak na polskie złocisze ...?

 

Toska 5 niecale 3000. Toska 2.5 -2100

Moja Suzi 2600. 



#809 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,606 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 February 2018 - 20:17

Toska 5 niecale 3000. Toska 2.5 -2100

Moja Suzi 2600. 

Ale dobre ceny. A Tośka 9,8 ?



#810 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,472 posts

Posted 21 February 2018 - 20:27

9.8 w długiej stopie mozna wyjąć w bardzo okazyjne cenie:)

#811 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • Lokalizacjawarszawa

Posted 21 February 2018 - 20:56

Toska 5 niecale 3000. Toska 2.5 -2100

Moja Suzi 2600. 

Ulala...  Jeśli to nówka sztuka, to natentychmiast chętnie łyknął bym tą tośkę za tą cenę. Do mojego 3m gumiaka w zupełności by mi wystarczyła...



#812 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 posts
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Posted 21 February 2018 - 21:30

dluga stopa 9.8 -ca.10k koron norweskich

krotka 8 ca.11k

Generalnie od 8 hp latwiej trafic w promocji z dluga stope


Edited by d.daz76, 21 February 2018 - 21:32.


#813 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 posts

Posted 21 February 2018 - 21:34

znajomek który smiga do Norwegi to twierdzi ze nie łatwo coś przewiezc bez cła.

 w sumie przekracza 2 razy granice.Norwegia-Szwecja, Szwecja-Polska

A i ceny na www.finn.no  to tez nie sa niskie



#814 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 posts
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Posted 21 February 2018 - 21:40

Dwa razy w roku jestem w PL i nigdy nie mialem kontroli na granicy NO-SE-PL. W druga strone to i owszem :D.


Edited by d.daz76, 21 February 2018 - 21:41.


#815 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,472 posts

Posted 21 February 2018 - 21:47

Ceny na Finn w 90% są nieaktualne, raczej maja kusić a jak chcesz kupić to nagle nie ma lub 1 szt i tyle.

#816 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 posts
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Posted 21 February 2018 - 21:55

To sa ceny sklepowe w Oslo.Sporo silnikow minus 15-25%,Glownie Tohatsu i Honda


Edited by d.daz76, 21 February 2018 - 21:56.


#817 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,363 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 22 February 2018 - 10:23

Nie każdy potrzebuje mocy. Zanim kupiłem swoją 8 pływałem na kolesia 2.
Silnik ważył ok 7-10kg. Zbiornik 1.4l nie szło wypalić w 4h. Tak to płynęło pod prąd Odry w 1.5 osoby (to nie max bo żeby płynąć max trzeba trzymać ręką przepustnice a prędkość wzrasta o ok 1km/h)
https://www.instagra.../p/BajekKzB8r3/
  • wicher_dziki_koń, d.daz76 and VonJa like this

#818 OFFLINE   rav00

rav00

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:RAV
  • Nazwisko:ZET

Posted 25 February 2018 - 23:04

Cześć , jestem na etapie zakupu silnika do pontonu. Kolega zaproponował mi swój silnik Johnson j6r4s0 z 2005 roku , czy ktoś mógł by mi coś ciekawego powiedzieć o tym silniku

#819 OFFLINE   rav00

rav00

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:RAV
  • Nazwisko:ZET

Posted 28 February 2018 - 19:42

Jak coś to nie aktualne , kupiłem nowy suzuki

#820 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 posts
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Posted 01 March 2018 - 17:48

Koledzy, macie może jakieś opinie o tym sprzedawcy z OLX?

Chcę się wybrać na obejrzenie silników:

Mercury

https://www.olx.pl/o...67-IDseU0Z.html

 

lub Mariner

https://www.olx.pl/o...html#352af8796d

 

Mam dość blisko i pojadę z kolegą mechanikiem, niestety nie specjalistą od silników zaburtowych.

Możecie coś również powiedzieć o tych silnikach, czy warto i na co zwrócić uwagę przy zakupie?