Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak przekonac do C&R?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
530 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 luty 2015 - 20:40

Czyli brzeg, podbierak, mata, dno pontonu czy łódki to też się pod to podchodzi?

Zapisy RAPR w tej kwestii są tak jasno określone,że jakakolwiek dyskusja na ten temat jest po prostu bezzasadna.


  • pitt lubi to

#202 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 luty 2015 - 20:46

Zapisy RAPR w tej kwestii są tak jasno określone,że jakakolwiek dyskusja na ten temat jest po prostu bezzasadna.

 

 

Czyli z haczyka od razu do siatki z kółkami. Rozmiem. :)



#203 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 luty 2015 - 21:00

Czyli z haczyka od razu do siatki z kółkami. Rozmiem. :)

Nie uważasz,ze już wystarczająco ośmieszyłeś się w tym wątku (dziale)?

Zresztą,potraktuj moje pytanie jako retoryczne,wyciągnij wnioski,zachowaj resztę twarzy i na tym zakończmy tą dysputę.

 

Ps.Gdybyś jeszcze chciał podyskutować w kulturalny sposób to zapraszam na priv.



#204 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 luty 2015 - 21:18

Nie potrafisz odróżnić znaczenia słowa przechowywać od przetrzymywać i twierdzisz, że to ja się ośmieszyłem? Na priv też "kulturalnie" nazwiesz mnie kłusolem? Nie, dziękuję.



#205 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 01 luty 2015 - 21:39

Ja jestem zdecydowanie za c&r i doszedlem do wniosku ( moze i czyt.forum) ze powinienem wymienic podbierak i mate , bo staaare jakies :) chyba z IKEA :)

Chwytaka uwazam ze mozna uzywac do gatunkow malo znanych,ktorych sie ktos obawia , ale do boleni?!

Chwyt za ogon jest calkiem pewny i ryba ma szanse cie/mnie  obestac po zlosci buhaha :)



#206 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 luty 2015 - 21:44

Nie potrafisz odróżnić znaczenia słowa przechowywać od przetrzymywać i twierdzisz, że to ja się ośmieszyłem? Na priv też "kulturalnie" nazwiesz mnie kłusolem? Nie, dziękuję.

Poczytaj,może choć troszkę się uświadomisz http://www.ww.media....Viewer&nid=4149

Tutaj też zerknij (tak istnieje takie coś) http://www.pzw.org.p...gulamindruk.pdf



#207 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 01 luty 2015 - 21:51

Jeżeli przekonywanie do C&R ma być jedyną formą wprowadzania tej idei do codzienności wędkarskiej to należy się skupić na pracy z młodym pokoleniem wędkarzy, nie skażonym jeszcze nawykami z minionej epoki. Przy czym edukacja teraz przyniesie owoce dopiero w przyszłości. 

Moim zdaniem najszybszym i najbardziej skutecznym modelem będzie połączenie 2 elementów:

1. Edukacja młodych;

2. Odpowiednie zmiany w prawie i ich surowe egzekwowanie - mało realne przy dzisiejszym stanie rzeczy.

 

Najmniej skuteczne są etyczno-filozoficzne tyrady adresowane do tzw.betonu. Na pytanie dlaczego wypuszczam złowione ryby, odpowiadam zawsze - ponieważ mogę i chcę, spróbuj może Ci się spodoba  ;) .

Zgadzam się, polecam zobaczyć ile daje przekonywanie etyczno-filozoficzne za pomocą głównie treści, szlachetnych regułek,  na byle jakim zwyczajnym portalu dla wędkarzy.  Jak chociażby ,,pro" forum wedk*je.pl . Polecam obejrzeć galerie, nawet pod ,,artykułami". Pozabijane ledwo miarowe szczupaczki to standard. Młodzież też nie jest lepsza. To taki ,,realny" obraz większości naszej wędkarskiej społeczności w Polsce. Niestety. Pisanie jest ważne, ale każdy czyn przy kimś kto nie wypuszcza nic( w zamyśle wypuszczenie ryby przy zastosowaniu się do zasad) da więcej niż 11 stron tego wątku, niż tysiące złotych myśli i idei na papierze, czy forum. Dlatego niech nikt nie mówi że wypuszczać mają zawsze i wszędzie na 100% albo nic. Ja wolę nawet 30% ryb uwolnionych, niż żadnej przez kogoś kto żywemu nie przepuści... 


  • spy i albercik2 lubią to

#208 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 luty 2015 - 21:55

Ja ryby przetrzymuję tak samo jakby były w podbieraku, na dnie łódki czy na macie. Zastanów się to zobaczysz różnicę.



#209 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 luty 2015 - 22:17

spy, on 30 Jan 2015 - 19:13, said:

 

Ja nie praktykuje C&R. Nie udaję sam przed sobą że wypuszczenie ryby może rozgrzeszyć mnie z zadawania jej bólu dla mojej frajdy. Powiem więcej:  podbieram bolki chwytakiem, sumy wiążę do pontonu sznurkiem, łowię z zadziorami, jak coś na lekki sprzęt siądzie to holuję to do zwycięstwa (mojego lub jej) a jednemu sandaczowi w grudniu jak zakropiłem w czapkę kotwicą 5kg to aż rower wędkarzowi łowiącemu obok podskoczył. Gdy go skrobałem siedemdziesiątaka na brzegu podeszło trzech wędkarzy i gdy zobaczyli że "coś brało dziś" usłyszałem jak między sobą nazywają mnie mięsiarzem. Patrzyli na mnie dokładnie tak samo, jak ja patrzyłem przez wiele lat na podobne sceny nad wodą. Zrozumiałem że nie tędy droga. Poczułem się jak złodziej, miałem się tłumaczyć, że ten sandacz był obiecany mojej mamie, że to pierwsza zabrana przeze mnie ryba od kilku lat. Nie zrobiłem tego a kolejnego sandacza złowionego kilka dni później zaprosiłem na kolację do siebie. Może to zabrzmi dziwnie ale poczułem się wyzwolony zrzucając jarzmo źle pojętego No Kill. Podejrzewam, że przez te wiele lat "nauczania" nie przekonałem nikogo. Sam siebie nie przekonałem.

 

Ja ryby przetrzymuję tak samo jakby były w podbieraku, na dnie łódki czy na macie. Zastanów się to zobaczysz różnicę.



#210 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 01 luty 2015 - 22:20

Zgadzam się, polecam zobaczyć ile daje przekonywanie etyczno-filozoficzne za pomocą głównie treści, szlachetnych regułek,  na byle jakim zwyczajnym portalu dla wędkarzy.  Jak chociażby ,,pro" forum wedk*je.pl . Polecam obejrzeć galerie, nawet pod ,,artykułami". Pozabijane ledwo miarowe szczupaczki to standard. Młodzież też nie jest lepsza. To taki ,,realny" obraz większości naszej wędkarskiej społeczności w Polsce. Niestety. Pisanie jest ważne, ale każdy czyn przy kimś kto nie wypuszcza nic( w zamyśle wypuszczenie ryby przy zastosowaniu się do zasad) da więcej niż 11 stron tego wątku, niż tysiące złotych myśli i idei na papierze, czy forum. Dlatego niech nikt nie mówi że wypuszczać mają zawsze i wszędzie na 100% albo nic. Ja wolę nawet 30% ryb uwolnionych, niż żadnej przez kogoś kto żywemu nie przepuści... 

Jest późno i jestem zmęczony, napisz proszę, czy zgadzasz się z tym co napisałem czy nie  :D .



#211 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 luty 2015 - 22:25

Czym różni się przetrzymywanie suma na sznurku czy na brzegu?



#212 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 luty 2015 - 23:08

Czym różni się przetrzymywanie suma na sznurku czy na brzegu?


Napisz jaki ma to związek z "jak promować C&R".
  • staszek lubi to

#213 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 01 luty 2015 - 23:17

Żaden, odpowiadam tylko na zarzuty.



#214 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 02 luty 2015 - 05:36

Ponownie mylisz pojęcia .... C&R a "no kill" one nie są tożsame.

Nigdy nie zgłębiałem tej różnicy, toteż i nie wiedziałem, że istnieje, a teraz nie wiem na czym polega. Możesz wyjaśnić? Oczywiście jeśli różnica tkwi tylko w semantyce to nie trzeba.

Jeszcze edytuję.
Czy chodzi tylko o to, że C&R zawiera dodatkowe obostrzenie zasady no kill i uwolnić należy natychmiast bez przetrzymywania?
 


Użytkownik Obcy edytował ten post 02 luty 2015 - 05:52


#215 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 02 luty 2015 - 06:00

Najlepiej zastosować V przykazanie które jest ponad czasowe  ;)


  • albercik2 i Obcy lubią to

#216 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 02 luty 2015 - 09:03

Jest późno i jestem zmęczony, napisz proszę, czy zgadzasz się z tym co napisałem czy nie  :D .

Zgadzam się, ale przesadnej wiary w młodzieży bym niestety nie pokładał... :)



#217 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 02 luty 2015 - 09:16

Nigdy nie zgłębiałem tej różnicy, toteż i nie wiedziałem, że istnieje, a teraz nie wiem na czym polega. Możesz wyjaśnić? Oczywiście jeśli różnica tkwi tylko w semantyce to nie trzeba.

Też wczoraj się zastanawiałem aż na jednym z portali  :P wygrzebałem ( post michalm ):  

http://jerkbait.pl/t...7-czym-jest-cr/  czyli po 8 latach wałkujemy ten sam temat. 

A "no kill" ? to chyba jak nie dostosowany sprzęt do poławianego gatunku, brak odpowiedniego podbieraka, maty, haki z zadziorami itd;itp i wypuszczanie ryb jak leci. Można tylko mieć nadzieję że nie lotem wznosząco-opadającym  :unsure:. I myślę że przytaczając post michalma można temat zakończyć bo nikt tego jak do tej pory na 11 stronach lepiej nie wyjaśnił. 


  • Obcy lubi to

#218 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 02 luty 2015 - 09:36

Tu fajnie Panowie opisują zasady C&R i nie tylko:

http://globalflyfish...es-for-c-and-r/


  • Obcy lubi to

#219 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 02 luty 2015 - 10:43

Dla jasności: uwalniam, nie przetrzymuję, nie kaleczę, dbam by ryba wróciła do wody szybko i w dobrej formie, próbuję przekonywać ludzi, by robili to samo - skutki marne - nie pytam, bo nie wiedziałem, że nie należy walić ryby pałką, ani wlec po betonie za ogon :)


  • albercik2 lubi to

#220 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 02 luty 2015 - 13:55

Zgadzam się, ale przesadnej wiary w młodzieży bym niestety nie pokładał... :)

Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to kwestią wiary a realnej, efektywnej pracy w tzw. terenie  :). Oczywista jest również ogromna rola kompetentnych ludzi prowadzących tzw. edukację c&r, no kill itd.  ;)