Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Zabezpieczenie korkowej rękojeści - szpachlowanie & cork seal

tech-rb cork seal dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 wrzesień 2010 - 05:09

Jak chcesz tanio zwykła szpachla w sklepach budowlanych kolor pinia tj. sosna taki zbliżny kolor do korka pinia a jak profesjonalnie to już dostałeś namiary.

#62 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 luty 2012 - 21:15

Witam,
czym zabezpieczyć korek przed wycieraniem się?
Jak widać na zdjęciu korek zaczyna sę wycierać, bo akurat kawałek mojej reki gdzieś w tych okolicach sobie pociera.
Czy wystarczy zamaskować taśma i 3-4mm szerokości polakierować? Nie wpłynie mi wtedy lakier pod taśmę?

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   82,96 KB   794 Ilość pobrań


#63 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 luty 2012 - 21:32

Zupełnie nie kumam o co chodzi, mam wędziska ponad dwudziestoletnie i cały czas na nie łowię i nie zastanawiam się czy mi się korek wyciera czy nie, więc o co chodzi ? ;) ;) ;)

#64 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 luty 2012 - 21:39

Trza było folii nie sciągać :lol: :lol:

#65 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 luty 2012 - 21:39

W normalnym korku też się to dzieje. Zwłaszcza jeśli komuś mocnniej pocą się dłonie. Fajnie jest kiedy, zaraz za uchwytem jest jakaś korkoguma, albo burl. :D

#66 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 luty 2012 - 22:07

To jest wędka brata z FishingArtu. Może 20 razy na rybach. Korek AAA (czy jakoś tak). Ewidentnie wyciera się od dłoni.
Jakoś specjalnie spracowanych rąk nie ma, wręcz przeciwnie.

#67 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 luty 2012 - 22:23

Ja się na korkach nie znam, ale z tego co zauważyłem, to one są różnej twardości. Mam tu na mysli to, że może być jednocześnie małoporowaty klasy AAA i jednocześnie miękki. Może też być mało porowaty i twardy zarazem. A swoją drogą, to ten na zdjęciu to na AAA nie wygląda. :D

#68 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 09 luty 2012 - 22:38

to nie wiem na czym tu się zastanawiać reklamuj to na blank masz dożywotnią gwarancje a na komponęty chyba 3 albo 5 lat masz na gwarancji napisane

#69 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 luty 2012 - 22:39

mi to bardziej wygląda na zdzieranie czymś twardszym np. na mankiecie kurtki lub koszuli jakimś guzikiem, napą, zapięcie typu velcro albo bransoletą

#70 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 luty 2012 - 22:49

mi to bardziej wygląda na zdzieranie czymś twardszym np. na mankiecie kurtki lub koszuli jakimś guzikiem, napą, zapięcie typu velcro albo bransoletą


Dobry tekst, mam nadzieję, że nie na poważnie a raczej humorystycznie kabaretowo nawet. Jak już pisałem, nie wiem o co chodzi. ;) <_< <_< Jak się czegoś używa, to to Coś też musi się zużywać, więc o co chodzi. ;) Jak masz problem, to postaw patyka za szafą i zapomnij o nim. Nic sic się nie wytrze. ;)

#71 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 luty 2012 - 22:55

Mi też kilka zostało, ale w żadnej po 50 godzinach łowienia korek tak nie poleciał, a i lecie tempie geometrycznym - co będzie po 100?
To nie od mankietu czy coś w tym stylu. To od dłoni.
I rzeczywiście, korek jest z tych miękkich.

#72 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 luty 2012 - 23:02

całkiem poważnie, bo jak wędka niewiele użytkowana korek nieprzybrudzony a ośrupany jak by go mysz skubała. Inna sprawa normalne użytkowanie to chyba raczej korek by miał rant gładko wytarty. A to że się coś zużywa w trakcie używania no to chyba logiczne. Zgodzę się z Tobą że jak ktoś chce mieć sprzęt w idealnym stanie to niech go wstawi do szklanej witrynki i sobie ogląda

#73 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 luty 2012 - 06:19

Dziwne mi aby Krzysiek Zieliński miał kiepski korek, bo piszesz że wędka z FishingArtu :wacko:.
Kilka patyków mam od niego i takich przypadłości nie stwierdziłem.Mimo tego każdą rękojeść zabezpieczam cork sealem-to specjalny lakier do korka.
To ewidentnie widać, że jest na czymś wycierane, bo tam ręki się nie trzyma, no chyba że by łowił Kola Wałujew, który ma ręce jak bochen chleba wiejskiego, nie zwykłego B).
  • Gold Tinca tinca lubi to

#74 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 luty 2012 - 08:14

Dziwne mi aby Krzysiek Zieliński miał kiepski korek, bo piszesz że wędka z FishingArtu :wacko:.
Kilka patyków mam od niego i takich przypadłości nie stwierdziłem.Mimo tego każdą rękojeść zabezpieczam cork sealem-to specjalny lakier do korka.
To ewidentnie widać, że jest na czymś wycierane, bo tam ręki się nie trzyma, no chyba że by łowił Kola Wałujew, który ma ręce jak bochen chleba wiejskiego, nie zwykłego B).

Osz kurde.
Jozi, jak piszę, że ręka tam leży to leży.
Poproszę brata żey zrobił zdjęcie wędki w łapach.



#75 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 luty 2012 - 08:55

Kumam, czyli brat nie trzyma za uchwyt kołowrotka tylko niżej jego mocowania ;) .

#76 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 10 luty 2012 - 09:35

Jeśli coś nie gra to reklamacja - proste. Tylko proste już nie jest to czy po ewentualnej reklamacji korek ponownie nie będzie się wycierał? Moim zdaniem tak samo jak korek łapie pory tak samo jest podatny na wycieranie.

#77 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 luty 2012 - 09:51

Mimo tego każdą rękojeść zabezpieczam cork sealem-to specjalny lakier do korka.

A czy to jakoś może zapobiec takiemu wycieraniu?


#78 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 luty 2012 - 09:57

Zabezpiecza Ci z góry bo wzmacnia mu strukturę z góry.Dobre by było jakby trzymał kij przy łowieniu za kołowrotek między palcami :mellow:

#79 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 luty 2012 - 10:01

Jak kijek sklepowy to nie bardzo widzę co niby mieliby uwzględnić.Jak pracowniany ,to można się jeszcze dogadać .A najrozsądniej to przetrzeć papierkiem ściernym ,zabezpieczyć cork sealem i łowić .A jak już będzie cię naprawdę zbierało na konwulsje spoglądając na rękojeśc ,to zdjąć cały majdan z dolnika i dołożyć ze dwa plastry korkogumy czy burnta.Tylko że i jore pójdzie do wymiany ,bo co jak co ,ale tego to mi się nie udało uratować przy takich akcjach :D

#80 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 luty 2012 - 12:04

Zabezpiecza Ci z góry bo wzmacnia mu strukturę z góry.Dobre by było jakby trzymał kij przy łowieniu za kołowrotek między palcami :mellow:

:mellow:
Jozi, drogi przyjacielu. On tak trzyma. Ręce ma przeciętniej wielkości, uchwyt z tego co pamiętam nie był przycinany.
Akurat koniec uchwytu/początek korka wychodzi w miejscu... kurde jak to napisać... ciągnąc linię od opuszka małego palca do nadgarstka to gdzieś na 4/5 długości licząc od opuszka. Hehehehe.
Najlepiej to zrobię zdjęcie.
A tak przy okazji, to może macie sprzedać tego mazidła tak na jedną wędkę (jako gratis dam prawie całą nitkę PacBay zielona.

Zadzwonię do Pana Zielińskiego i pogadam z nim o tym.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, cork seal, dolnik, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych