Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują – wędki na jazie i klenie - nowy artykuł

artykuł blank jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 10:12

Wysłałem Paweł, wysłałem....nawet jakiś czas temu . Może coś z mailem zaszwankowało, sprawdzałem, u mnie figuruje jako mail w skrzynce nadawczej?

no, ja nic nie dostałem niestety. Jak u Ciebie firguruje jak mail w skrzynce nadawczej to raczej nie wyszedł - powinien być w wysłanych elementach. Forwarduj mi jeszcze raz w takim razie to co wysłałeś, dokleimy do odcinka - szkoda żeby się zmarnowało.


#22 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 marzec 2009 - 10:48

dobre posunięcie :D

#23 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 11:05

Witam,

Artykul jak i cala seria bardzo porzadnie napisana za co rod builderom dziekuje.

@standerus- muchowke uniwerslna przeciez masz w domu :D, ciezka tez :D Kije na plaze rozwijaja sie dopiero wiec trzeba bedzie jeszcze troche poczekac zanim ktos bedzie w stanie wysnuc miarodajne wnioski. Ten budowany dla ciebie powinien sie nadac. Mozna go troche przedluzyc SB :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#24 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 marzec 2009 - 21:21

Witajcie,
Jak zwykle artykuł przeczytałem jednym tchem :D
Jak dla mnie mógłby pojawić się jeszcze art o muchówkach: od lipieniowo pstrągowych, do tych używanych na trocie. Podejrzewam, że koncepcji jest sporo.
Z przyjemnością przeczytałbym też o wędkach robionych na morze, na nasze bałtyckie dorsze, ale też na norweskie fiordy.

Pzdr

#25 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 17 marzec 2009 - 13:28

Muszę przyznać że przeczytałem artykulik z zapartym tchem, a i tak najbardziej urzekła mnie Pani Justyna. Zazdroszczę szwagrowi Łukasza :lol: :lol: :lol:

#26 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 marzec 2009 - 14:30

2@popper
hejka, oczywiście Certified Pro 2,9m 10lb 7-14gr wspaniale spisuje się przy łowieniu tytułowych (i nie tylko) ryb. My po prostu wolimy wersję LL-8lb ze względu na znacznie lepszą obsługę mniejszych przynęt, bardziej dynamiczną pracę podczas rzutu..
XSH 114 2L nie wymieniłem, za co bardzo to cacuszko przepraszam, haha.. robimy wędki na tym blanku dość rzadko, co nie zawiera w sobie żadnej oceny.. uważam, że to świetny kij, zwłaszcza na większe rzeki..
pozdrawiam, tomek


#27 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 marzec 2009 - 14:33

Muszę przyznać że przeczytałem artykulik z zapartym tchem, a i tak najbardziej urzekła mnie Pani Justyna. Zazdroszczę szwagrowi Łukasza :lol: :lol: :lol:


Łukasz: te zdjęcia do artykułu to był najlepszy krok marketingowy jaki widziałem :mellow: Teraz ilość potencjalnych kandydatów na szwagrów jedynie spowoduje lawinowy wzrost zamówień, a świadomość posiadania wędki wykonanej dłońmi tak pięknej kobiety zadziała lepiej niż sygnał z rezonansu połączonego z grafitem X generacji <_< Że też musiałem urodzić się jedynakiem......

Pozdr :lol:



  • aTomek lubi to

#28 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 14:47

Daniel,

Pomyśl szerzej, zawsze możesz ładną siostrę adoptować! <_<

#29 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 marzec 2009 - 14:56

głęboko się nad tym zastanowię :mellow: Tylko jak to przyjmie żona...

Pozdr


#30 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 17 marzec 2009 - 15:04

głęboko się nad tym zastanowię :mellow: Tylko jak to przyjmie żona...

Pozdr



Powiesz że to taki zabieg marketingowy :mellow:

#31 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 marzec 2009 - 15:13

Czyli, że co??? :angry: Że ja się nie nadaję na zabieg marketingowy, a ONA tak?!?
To by dopiero żona mogła mieć za złe. :lol:

Czekam na uzupełnienie artykułu B)

pozdrawiam, Grzesiek

#32 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 marzec 2009 - 00:48

Witam

Dziękuję , za miłe słowa . Przekażę siostrze . Na pewno się ucieszy szwagier pewno mniej <_< .
Daniel ja na marketingu i innych rezonansach się nie znam :D . Zamieszczenie zdjęć to pomysł @Friko . Ja tylko wspomniałem w art. ,że zrobiła całkiem niezłą robotę .

W art. kolegów bardzo podobało mi się , że Art.-rod wspomniał ile lighty made In USA mają mocy i ,że przy naszych klenio –jaziach to tak na 50 % działają. Najbardziej jednak podobały mi się propozycje Sławka O.B. Muchówka , oraz to ,ze wspomniał w dobie fuji New concept o zbrojeniu kijów o akcji mod. i slow (klasy light) na ramkach LV. Przy cienkich żyłkach jest to nieodzowne aby żyłka się nie kleiła i chciało się nam skutecznie łowić- „nie ma szkoły ponad starą szkołę „ ,że tak powiem :mellow: .


Pozdrawiam


Łukasz


#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 10:43

to jak panowie rodbuilderzy, cos wiecej o kleniowych krociakach? :D

obecnie uzywam avida 7', 10 lb do 1/2 oz ... jednakze ta wedka nie jest moim idealem ... jest czula i wystarczajaco mocna, zeby wyholowac kazdego klenia, z kazdej miejscowki (nie tylko klenia, w ostatnia niedziele, na krotko przed moim 55+ na wobka usiadla mi zebata dama, spoko w granicach 90 cm ... i po kilku krotkich minutach tez dala sie wyhaczyc) ... wspomniana wedka ma tez swoje wady, jest minimalnie za sztywna, bardzo male wabiki mozna wprawdzie rzucac, ale gdyby blank ladowal sie odrobine lepiej, to rzuty bylyby z innego filmu, czasami w holu brakuje elastycznosci, ze zle ustawionym hamulcem mialbym znacznie wiecej spadow ... 'dzieki' sztywnej szczytowce sporo ryb odbija sie od woblerow prowadzonych w bardzo szybkim nurcie ...

czyli napiszcie o jednoczesciowych blankach dlugosci 2.10 do 2.25 m, o mocy w granicach 10-12 lb i cw. do ca. 14 gram, te blanki powinny obslugiwac przynety od 3 do max. 12 gram, w 95% woblery, wiec powinny byc bardzo czule i dawac mozliwosc wyczucia pracy nawet najmniejszej przynety na duza odleglosc, nie zapominajmy przy tym, ze klenie lubia uciag, wiec wedka powinna miec odpowiedni power do walki z kabanem 60+ ... i przygodna brzana

#34 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 marzec 2009 - 10:59

Pitt

Jak tylko moje rzeczki zarosną .To przestawiam się na wędki do długości max 213 cm . Kleń jest na drugim miejscu po pstrągach , ale generalnie kije używam te same. Lubię spin jigi 10-12 lb , ale jak szukasz czegoś z bardziej ustępliwą szczytówką -akcją i sporą mocą to popping 15 lb jest godny polecenia . Mam blank zaprojektowany do brodzenia -balansuje się z bardzo krótką rękojeścią . PE693 -dobrze pracuje pod wobkami w przedziale 4-12 g .Jego opis katalogowy do 21 g to bardziej dotyczy przynęt nie stawiających za dużego oporu. Z brzaną sobie poradzi - pomimo witkowatego wyglądu -to straszna wyciągara no i niepoprawnie czuły jest.

Pozdrawiam

Łukasz

#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 11:06

...
Jak tylko moje rzeczki zarosną .To przestawiam się na wędki do długości max 213 cm . Kleń jest na drugim miejscu po pstrągach , ale generalnie kije używam te same. Lubię spin jigi 10-12 lb , ale jak szukasz czegoś z bardziej ustępliwą szczytówką -akcją i sporą mocą to popping 15 lb jest godny polecenia .
...
Z brzaną sobie poradzi - pomimo witkowatego wyglądu -to straszna wyciągara no i niepoprawnie czuły jest.
...

OK, spin jig 12 lb brzmi dla mnie zdroworozsadkowo, ale jak sie takie kije (na mysli mam tez wspomniany 'witkowaty' popping) w mocnym (przez duze M) uciagu zachowuja? pytam, bo uzywany obecnie avid nie ma problemow z uciagiem, natomiast poprzez wrodzona sztywnosc lubi odrzucic zagryzajacego aspiranta


#36 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 marzec 2009 - 11:11

Może źle się wyraziłem z tym witkowaty -powinno być subtelny. Blank jest sprężysty -opisany jako fast , ale z racji poppingowego rodowodu jest ustępliwy -4-12g pociągnie pod prąd bez najmniejszego problemu -sztywność na poziomie spinjiga 10-12 lb tylko bardziej stworzony do wobków i silniej walczących dynamicznych ryb. Przy braniu nic się od niego nie odbija -ryba siada dobrze na przynęcie .

Pozdrawiam

Łukasz

#37 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 marzec 2009 - 12:40

Łukasz , a co myślisz o DSE682 albo IMB662 ( którego ostatnio sam używam zresztą, choć nie do kleni) do tego celu? IMB podaje spokojnie nawet 2-3 cm woblera, zapas mocy ma nawet na klenia 60+... Co do Drop Shota to zastanawiałem się czy do kleni nie jest za szybki, cholernie podoba mi się ten blank, ale jeśli Piotr łowi Avidem do 14 gr który delikatniejszy wcale nie jest, to może ten byłby dla niego też całkiem ciekawa alternatywa ...

Pozdr


#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 13:12

lowie wspomnianym avidem, bo nic lzejszego, czulszego i o podobnej mocy do tej pory nie znalazlem :D ale jak juz wyzej pisalem, moj ideal musialby byc w charakterystyce troche podobny do avida, z tym ze wyraznie bardziej finezyjny i minimalnie mniej sztywny ...
no ale chyba nie tylko ja lowie klenie na takie wedki?

#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 14:42

lowie wspomnianym avidem, bo nic lzejszego, czulszego i o podobnej mocy do tej pory nie znalazlem :D ale jak juz wyzej pisalem, moj ideal musialby byc w charakterystyce troche podobny do avida, z tym ze wyraznie bardziej finezyjny i minimalnie mniej sztywny ...
no ale chyba nie tylko ja lowie klenie na takie wedki?



Witam,

@Pitt- nie tylko ty :D Wedki Gattiego z c/w 14-17 gram jak dla mnie sa idealem. Obecnie uzywam dwoch modeli 7'6'' i 9''i osobiscie nic lepszego nie znalazlem. Nie wiem tylko jak zachowuja sie krotsze ( 7') bo ich nie mialem a reku. Akcja mod-fast z glebokim ugieciem podczas holu, prawie jak w muchowce i dosc szybka ale nie palowata szczytowka powoduje iz latwo zaciac rybe zas podczas holu poprzez swoja ustepliwosc ryby na niej nie szaleja, nawet pstragi.

Pozdrawiam,

Bujo

#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 15:08

7'6 i 9' to nie ten przedzial, w tym segmencie mam customa :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, blank, jaź, kleń