Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#3801 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów

Napisano 11 sierpień 2021 - 08:39

Pomierzyłem main gear w następujących kołowrotkach

 

ryobi arctica 4000 30,35 mm (nowy kołowrotek)

ryobi arctica 5000-6000 33,35mm (nowy kołowrotek) 33,85 (kołowrotek jeszcze z dystrybucji ryobi)

 

penn spinfisher vI 4500 29 mm z dużym hakiem ale nie 30;) następnym razem zapisze.. co ciekawe ta sama wielkość od 2500 do 4500 oraz penn slammer 3500-4500 penn battle III 2500-4000 itp.



#3802 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 11 sierpień 2021 - 08:39

A jak nawija plecionkę ? Czy robią się brody, warkocze podczas rzucania ? 

Pozdrawiam

Ryszard 



#3803 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 17 sierpień 2021 - 22:15

Czy Stradic FL 2500 nie jest za „mały” do trociowania w Bałtyku? Używam przynęt do 25g, raczej konstrukcje linethru bez aż tak dużej pracy i obciążenia. Kupiłem, używam od dwóch tygodni, ale wciąż mam w głowie ze może powinienem był wziąć 4000 żeby nie zajeździć go za szybko. Sprzedać i zmienić, czy 2500 da radę? Pozdrawiam! ;)

#3804 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 sierpień 2021 - 22:28

osobiście do takiego zastosowania zdecydowanie wolałbym 4000 :)


  • Tom Rob i Alexspin lubią to

#3805 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 sierpień 2021 - 05:42

osobiście do takiego zastosowania zdecydowanie wolałbym 4000 :)

Nie ulega wątpliwości.okok.gif
 



#3806 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 18 sierpień 2021 - 08:07

Witam,
Czy ktoś z użytkowników forum miał doczynienia z nowym Nasci FC? Szukam kołowrotka do sandaczówki i jestem rozdarty między wyżej wymienionym a Daiwa Fuego LT. Zakres przynęt które stosuję to 5 gram + 3" guma do maksymalnie 15 gramów z 5" smukłą przynęta. Dodam, że w większości łowię 10 gramów plus 4".Z góry dziękuję za pomoc.

Użytkownik BartasL2 edytował ten post 18 sierpień 2021 - 08:18


#3807 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 sierpień 2021 - 09:31

Mam Fuego LT, co prawda najlżejszy, do UL-a, ale muszę powiedzieć, że jest na prawdę na wysokim poziomie. Nie wiem jak większe modele, ale jeśli konstrukcja i jakość jet na tym samym poziomie, to jest okok.gif



#3808 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 sierpień 2021 - 11:35

Mam Fuego LT, co prawda najlżejszy, do UL-a, ale muszę powiedzieć, że jest na prawdę na wysokim poziomie. Nie wiem jak większe modele, ale jeśli konstrukcja i jakość jet na tym samym poziomie, to jest okok.gif

 

Czy te Daiwy mają płytkie szpule?



#3809 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 sierpień 2021 - 12:01

Czy te Daiwy mają płytkie szpule?

Nie, ale nieco płytsze od standardowych, różnica niewielka. Nie mają w standardzie szpuli zapasowej, trzeba dokupić odrębnie. Tutaj https://www.fishing-...uego-lt/s/30747 masz link poglądowy do wszystkich modeli.
 


  • G_rzegorz lubi to

#3810 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 sierpień 2021 - 13:21

Szkoda, że płytkich nie ma bo nie cierpię nawijać kilometrów podkładu pod cienkie linki  :rolleyes:  ;)


  • Alexspin lubi to

#3811 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 sierpień 2021 - 05:48

Nie jest tak źle. Na przykład moja 1000-ka mieści dokładnie 150m linki 0,06mm (MIKADO Nihonto Fine), więc myślę, że większe modele też będą wypełnione linkami odpowiednimi do ich rozmiaru. W podesłanym Ci linku jest bardzo dobre porównanie pojemności szpul, gdyż wszystkie są skalibrowane na 150m żyłki odpowiadającej ich rozmiarowi, a wiadomo, że plecionki wchodzi na szpulę znacznie mniej niż żyłki o deklarowanej grubości.

Niezależnie od tego, zawsze pod plecionkę daję podkład z żyłki (minimum 2 warstwy), bo plecionka nawinięta bezpośrednio na szpulę potrafi się ślizgać, co nie jest "tym co lubią tygrysy", a oklejanie pierwszej warstwy plecionki taśmą izolacyjną, jak to praktykują niektórzy, uważam za barbarzyństwo.



#3812 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 19 sierpień 2021 - 07:55

Kolego jak możesz to wrzuć schemat albo zdjęcie flaków;)


Chętnie ale nie mam pojęcia jak…

#3813 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów

Napisano 19 sierpień 2021 - 08:25

Przy pisaniu odpowiedzi w temacie wybierasz "więcej opcji" i masz funkcje "dodaj pliki" tylko zdjęcie nie może być większe niż 2 mb



#3814 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 sierpień 2021 - 09:41

Pomierzyłem main gear w następujących kołowrotkach
 
ryobi arctica 4000 30,35 mm (nowy kołowrotek)
ryobi arctica 5000-6000 33,35mm (nowy kołowrotek) 33,85 (kołowrotek jeszcze z dystrybucji ryobi)
 
penn spinfisher vI 4500 29 mm z dużym hakiem ale nie 30;) następnym razem zapisze.. co ciekawe ta sama wielkość od 2500 do 4500 oraz penn slammer 3500-4500 penn battle III 2500-4000 itp.


Różnica milimetra w średnicy, a jaka jest różnica wielkości zębów (szerokość i długość pojedynczego zęba, wpływająca na powierzchnię pracy) i w materiale koła napędowego?

#3815 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów

Napisano 19 sierpień 2021 - 19:29

o różnicę między czym a czym pytasz? na pierwszy rzut oka przekładnia w starszych arcticach wydała mi się solidniejsza niż w tych nowszych,

materiałowo to pewnie znal (stop cynku z aluminium) jak w większości kołowrotków w kwocie do kilkuset złotych poza nowymi penami

 

przekładnia z penna to inna liga zarówno materiałowo jak i ze względu na sposób produkcji (aluminium obrabiane na cnc)

 

zęby pomierzę następnym razem i może zrobię zdjęcia porównawcze

 

w żaden sposób nie porównywałem arctici ze spinfisherem bo to zupełnie inny segment cenowy podałem te informacje bo sam kiedyś szukałem takich informacji a nigdzie nie było. Zdziwiła mnie niewielka różnica w wielkości koła napędowego miedzy arcticą 4000 a 5000 zwłaszcza biorąc pod uwage fakt iż na korbie odczuwalnie jest zdecydowanie więcej mocy (pewnie kwestia wielkości korbki)

 

generalnie arctica to ciekawy, bardzo prosty w serwisie kołowrotek za niewielką kasę



#3816 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 sierpień 2021 - 20:35

Pytanie nie było przypadkowe - rozglądam się powoli za kołowrotkiem do morskiego spina (belony, trocie), i biorę pod uwagę zarówno Arctica jak i Spinfishera.
Ponoć Arctica bardzo dzielnie znosi łowienie w Bałtyku. Spinfisher to pewniak - ale z kolei podobno słabo radzi sobie z cienkimi plecionkami, a przecież na belony nie trzeba powroza i cienka daje dalsze rzuty.

#3817 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów

Napisano 20 sierpień 2021 - 08:04

Spinfisher VI 4500 nie ma problemu z cienkimi plecionkami (używam od 10 do 20 lb), jedyny problem jaki miałem to przy nocnych sandaczach i przynętach nie łądujących kija ale rozwiązałem go zmieniając delikatnie stożek na skierowany ku górze szpuli (odtąd zupełny brak splątań)

 

Ogólnie kołowrotki nieporównywalne ale jednym i drugim połowi się u nas w morzu z tym że do arctici trzeba będzie zaglądać zdecydowanie cześciej



#3818 OFFLINE   pawelxx

pawelxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 20 sierpień 2021 - 09:24

Witam.
Który model nowego Stradica polecilibyscie do wędki boleniowej (tez jej szukam) długość 2.6- max 2.75 m ?

Mam starego Stradica 2500 FH i wydaje mi się za mały - wiadomo ze serie Stradicow c3000 to korpus z 2500 tylko głębsza szpula.

Myśle wiec o SHIMANO Stradic FL 4000 - nie będzie za duży ? Tylko waga 280 do takich kijków nie będzie za duża ?

#3819 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 20 sierpień 2021 - 10:24

Spinfisher VI 4500 nie ma problemu z cienkimi plecionkami (używam od 10 do 20 lb), jedyny problem jaki miałem to przy nocnych sandaczach i przynętach nie łądujących kija ale rozwiązałem go zmieniając delikatnie stożek na skierowany ku górze szpuli (odtąd zupełny brak splątań)
 
Ogólnie kołowrotki nieporównywalne ale jednym i drugim połowi się u nas w morzu z tym że do arctici trzeba będzie zaglądać zdecydowanie cześciej


Dzięki za opinię, skłaniam się zatem do Spinfishera VI 3500, na morzu problem przynęt nieładujących kija raczej nie występuje.
Teoretycznie morski DAM padł po dwóch wyjazdach na belony, a że solanka wciąga to i sprzętu potrzeba.

#3820 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 21 sierpień 2021 - 14:59

Schemat Dragon G.P. Concept

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych