Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwaga na stalki Team Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 22:28

Oferta z wymianą przyponów ciekawa, ale sygnalizowane przez kilku kolegów uszkodzenia produktu, mogą spowodować masowe odsyłanie do firmy samych krętlików.
Wtedy też wymienicie? :)


Potwierdzam, tez miałem problem z tymi przyponami. Nie wytrzymywały próby po zawiązaniu.


Już jakiś czas temu w kilku przyponach (nie pamiętam czy Surfstrand/Surflon) przy wiązaniu rozerwałem krętlik.
Od tamtej pory produkt dla mnie nie istnieje.
Nie wiem z czego są robione krętliki, ale firma Dragon mogłaby zwracać większą uwagę na kontrolę produktu.

#82 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2014 - 22:32

Sama linka AFW Surflon czy Surfstrand jest dobra. To kwestia oszczędzania na osprzęcie. I nierówna jakość tulejek, krętlików i agrafek. A także zaciskanie tulejek.



#83 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 23:00

Tak się tylko wtrącę , nie polecam właśnie tego Jaxona - nie wiem jak Tobie , ale mi przeciśnięcie przez tulejkę tego trzykrotnie zajmuje masę czasu i tracę dodatkowo nerwy  - rozwarstwia się w mgnieniu oka i potem kłuje po palcach jeszcze.Zdecydowanie lepsza jest kupiona z marszu linka Comorana wg. mnie.

Co do Dragonowych to zawsze używałem tych Classiców 7X7 Surflon i nigdy mnie nie zawiodły.Zrezygnowałem tylko z powodów finansowych.Ostatnie kupiłem w zeszłym roku i były ok, czy ten problem zauważyliście tylko w tym sezonie ? Mam jeszcze kilka BigGame i teraz strach założyć jakby co.

 

Po co Ci tulejki na Jaxona? Wiążę "zwykłym" węzłem. Rozwarstwia się faktycznie, błyskawicznie.

 Moim sposób na rozwarstwianie (nie tylko tej linki) polega na naniesieniu na miejsce cięcia małej ilości kleju typu kropelka. Pomaga i ułatwia cięcie, linkę można wtedy przecinać zwykłym obcinaczem do paznokci. 



#84 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 listopad 2014 - 23:15

Sam straciłem przez przypony dragon classic titanium dwa slidery 10s i to tego samego felernego dnia. Jednego z tych, kiedy człowiek zaczyna się zastanawiać czy aby napewno wędkarstwo to właściwe dla niego hobby... Pierwszy przypon został zerwany na zaczepie, drugi ODSTRZELONY podczas zarzucania przy samym krętliku. Co prawda w drugim przypadku popełniłem błąd i nie miałbym z tym kłopotu gdyby walnęła PP 30lb. Ale tytanowe przypony o wytrzymałości 18kg? Wstyd Panowie, wstyd za taką jakość. Nie stać mnie już na produkty Waszej firmy.

Użytkownik coma edytował ten post 12 listopad 2014 - 23:16


#85 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 14:07

A może o to właśnie chodzi dla firmy dragon??? Rwiemy przynęty, kupujemy przypony i tym samym napędzamy ich obroty??? :) Wiem że są ludzie którzy dalej babrają się z tymi stalkami dragonowskimi pomimo że już trochę przynęt stracili... :ph34r:



#86 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 listopad 2014 - 00:55

Jeszcze nigdy nie straciłem żadnej przynety przez stalkę, co najwyżej przez swoja własną nieuwagę bądz głupotę. Dla mnie stali Dragona są najlepszymi z jakich kiedykolwiek korzystalem, a przerobilo sie tego dużo - wolframy, tytany, kewlary i inne cuda. Te sa najlepsze. POLECAM :)



#87 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 08:50

:clappinghands:



#88 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2014 - 10:09

Raz rozplotła mi się stalka Dragona Surflon 1x7. Przynęty ani ryby wtedy nie straciłem, wobler wisiał na włosku. Kilka przypadków zerwania przyponu 8 kg na plecionce o deklarowanej wytrzymałości 6 kg też miałem, niestety. Używałem głównie Dragona, zdecydowana większość przyponów była ok, ale nawet nieliczne wyjątki potrafią skutecznie zniszczyć pozytywne postrzeganie produktu. Ostatnio używam przyponów Mikado, stalowych 1x7 po 3 zł za opakowanie 2 szt. i bardzo je sobie chwalę, choć agrafki ciut za duże jak na moje oko, ale działają ok.

Natomiast pozwolę sobie na parę słów do Pana Waldka w odniesieniu do banialuk o "wysłuchiwaniu opinii klientów". Otóż stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że traktowanie klientów przez firmę Dragon jest po prostu lekceważące, a żadnych wniosków firma wyciągać nie chce. Swego czasu, 2-3 lata temu byłem nieszczęśliwym posiadaczem dwóch młynków TD, bodaj o nazwach 1230Z i 930z. W tym drugim luźny (fabrycznie niedokręcony) wózek posuwu szpuli powodował stuki i chrobotanie w krańcowych położeniach. W opinii Dragona "tak może być, nie jest to wadą, kołowrotek jest sprawny, gdyż nawija żyłkę". Rozebrałem szmelca i w mig naprawiłem, tracąc gwarancję. Poczem szczęśliwie sprzedałem. Nawijał często żyłkę pod nakrętkę sprzęgła, o czym wielu wspominało dystrybutorowi, ale to olał. Ten drugi to prawdziwy rodzynek. Konstrukcyjnie po prostu tragedia. Rozsypał się po kilku wyjazdach, na których był traktowany lekko i z wielkim szacunkiem (nienależnym). Luzy, brzęczenie łożysk, wadliwe nawijanie, żyłka tym razem pod szpulę, odkręcająca się korbka. Zagubiłem nakrętkę (zaślepkę gniazda korby od lewej) i mimo deklaracji że zapłacę za część i przesyłkę, pomocy nie otrzymałem. Tak to już z Dragonem. Przychylam się do opinii, że marketing katalogowy wyprzedza tam o lata świetlne rzeczywistą jakość produktów i pozycję firmy.

#89 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2014 - 10:11

Zdarzyło mi się zerwać stalkę/tytan(puszczały na krętliku, lub na tulejkach) na zaczepie na PP 20lb.

#90 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 16:14

W tym drugim luźny (fabrycznie niedokręcony) wózek posuwu szpuli powodował stuki i chrobotanie w krańcowych położeniach. 

Ale jaki wózek posuwu szpuli??? Bo coś się nie orientuję :ph34r:



#91 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 14 listopad 2014 - 18:18

Skoro przedstawiciel firmy Dragon już tak czyta ten temat trochę zboczę z kursu i zapytam nie zakładając osobnego tematu jak ma się rzetelność firmy Dragon do tego typu tekstów :
Spinningi HM80 zostały od początku do końca zaprojektowane jako sprzęt wytwarzany z supersztywnego grafitu o module sprężystości 80 mln PSI.
?

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 14 listopad 2014 - 18:31


#92 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 listopad 2014 - 21:36

Tak się składa, że zostawiłem chyba z 2-3 sztuki tych stalek, chciałem zrobić zdjęcie i wrzucić na forum. Pękło mi chyba z 10 sztuk ogółem... Kupiłem kiedyś sporo i szkoda było wyrzucić. Pękały na różne sposoby : (surfstrandy clasic)

 

1. Zostawał sam krętlik na lince. Raz pokusiłem się popłynąć i odczepić, bo szkoda było mi rapali. Pękło w miejscu łączenia, krętlik przecinał linkę

2. Rozwalał się krętlik, na lince zostawała część krętlika

3. Raz poszła agrafka (wyciągnąłem przypon bez agrafki )

4. Raz poszedł tak gdzieś w połowie...

 

W grudniu jak wrócę do domu, wyślę te stalki i zobaczymy jak firma się zachowa.

 

Pozdrawiam

 

PS. Jeżeli chodzi o przypony BIG GAME nie miałem żadnych nieprzyjemnych przygód.



#93 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9491 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 listopad 2014 - 18:39

Nie tylko od Smoka :P .

Dzisiaj, przy wyrzucie Effzeta nr 4, pękł mi (na pół) przypon Spinwala 30cm i 9kG  (w opisie).

Pękł przy wymachu tak, że blaszka spadał mi za plecami. 

Nie pierwszy to przypadek z tymi gotowcami chociaż, najczęściej przecierają się na "uszku", zaplecionym na agrafce lub kretliku :bighair: .


Użytkownik popper edytował ten post 15 listopad 2014 - 18:39


#94 OFFLINE   mtz25

mtz25

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 274 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 listopad 2014 - 13:38

Ja to nie wiem jak Wy te reby łowicie że sie stalki urywają. Mi sie nigdy żadna nie urwała, a różnych używałem, wliczając w to zwykły szajs z bazaru za 50gr. Z Dragona tez nigdy zadna mi sie nie zepsuła, chociarz może byc tak że trafiałem na te dobre egzemplarze zawsze. W sumie to nawet czasem tak jest że te same rzeczy produkuje dwóch badz wiecej wykonawców (podwykonawców?). Tak tez może jest w przyadku akcesoriów Dragona.



#95 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 17:01

Odnośnie do przyponow własnej roboty...Jakiej średnicy tulejki dobieracie do danej grubości przyponu?

#96 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9491 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 listopad 2014 - 17:06

Dzisiaj robiłem takie delikatne. Pod sandacza. FC 0,33 Sufixa i 0,8 rurka od http://allegro.pl/tu...html?source=mlt

FC wchodził "na styk", trzykrotnie.

Załączone pliki


Użytkownik popper edytował ten post 16 listopad 2014 - 17:17


#97 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 17:22

Ale osprzętu na tych przyponach bym się bał :)



#98 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9491 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 listopad 2014 - 17:25

Ale osprzętu na tych przyponach bym się bał :)

To moje początki. Zobaczymy w praniu. Osprzęt Spinwala. Agrafki Pana Odoleckiego to raczej na pstrągach zużywam.

Do zadań specjalnych mam jeszcze zapasik agrafek Solvkrokena

 

 

PS.

Widzę, że wątek się rozrasta o dodatkowe kierunki.  

Wiązałem od lat. Tulejek próbuję ot tak, z prostej ciekawości ;)


Użytkownik popper edytował ten post 16 listopad 2014 - 17:37


#99 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 16 listopad 2014 - 17:28

A nie lepiej FC wiązać węzłem zamiast zaciskać?



#100 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 17:34

lepiej :)  i stalke tez lepiej :)


  • popper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych