Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3017 odpowiedzi w tym temacie

#2921 OFFLINE   Marek Cz

Marek Cz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 04 lipiec 2024 - 22:08

Witam 

Po przeczytaniu kilku wątków odnośnie pontonów zacząłem się rozglądać za czymś dla siebie. Łowienie w woderach trochę mi się już przejadło.

W grę wchodzi 330 gdzie 50% wypraw będę łowił sam a pozostałe z córką. Silnik do tego elektryk. 

Na allegro znalazłem coś takiego. 

Ponton BARAKUDA 330-WH-GR 330 cm

https://allegro.pl/o...ary-15738358872

 

Niby grubość 0,9, aluminiowa podłoga, itp

Pytanie czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tą gumą? Jakieś opinie czy coś?

Opis, cena i kolorystyka - piękne. Papier wsio przyjmuje, ale nic o zaworach ciśnieniowych, których nie widać, a ponton na słońcu nagrzewa się przy ciemnych kolorach i wzrasta ciśnienie, co po czasie i bez kontroli powoduje rozszczelnianie na łączeniach/szwach. Same zawory typu Boston są 'ok., reszta też wygląda świetnie, chociaż kila też nie widać. Jak ewentualna reklamacja ? Osoby na zdjęciach na moje są jakby wklejone - dziewczynka dziwnie siedzi chyba, że pan częściowo na burcie siedzi... O tej marce" pierwsze słyszę... Kto nie ryzykuje... (sic!)

Jak zakupisz, to opisz wrażenia i jakieś fotki mile widziane...



#2922 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 lipiec 2024 - 08:23

Zajrzyj tutaj https://etmarine.pl/...onsole/st-line/.
Miałem ponton tej firmy ( wielkość 420) przez kilka lat ,sprzedałem znajomemu,pływa dalej.
Firma naprawiała mi rozdartą podłogę (pręt zbrojeniowy przy pomoście).Co do materiałów i wykonania nie miałem zastrzeżeń.

#2923 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 08 lipiec 2024 - 09:15

. Same zawory typu Boston są 'ok., reszta też wygląda świetnie, chociaż kila też nie widać. Jak ewentualna reklamacja ?  Kto nie ryzykuje... (sic!)

 

kil na 100% jest, przynajmniej na zdjęciach go widać (dziura w podłodze na dziobie)... kolor dość jasny - zawory  raczej nie są potrzebne, w moim poprzednim ich nie było - bez problemów... jakby był cały biały to sam bym się zastanowił:) ja kupiłem mawerika - wolę przepłacić niż później naprawiać i denerwowac się nad wodą...



#2924 OFFLINE   marbo

marbo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 lipiec 2024 - 12:51

Cześć

Planuję kupić ponton i szukam sklepu kolibri. Wszystkie miejsca ceny pokazują podobne do autoryzowanego Tokarexa. Natomiast wspomniany "pontony-kolibri .pl" posiada znacznie niższe ceny kosztem dostawy prosto z Ukrainy.

Ktoś zna poleca?

Z góry dzięki.


Użytkownik marbo edytował ten post 09 lipiec 2024 - 12:52


#2925 OFFLINE   Marek Cz

Marek Cz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 11 lipiec 2024 - 09:00

Witam 

Po przeczytaniu kilku wątków odnośnie pontonów zacząłem się rozglądać za czymś dla siebie. Łowienie w woderach trochę mi się już przejadło.

W grę wchodzi 330 gdzie 50% wypraw będę łowił sam a pozostałe z córką. Silnik do tego elektryk. 

Na allegro znalazłem coś takiego. 

Ponton BARAKUDA 330-WH-GR 330 cm

https://allegro.pl/o...ary-15738358872

 

Niby grubość 0,9, aluminiowa podłoga, itp

Pytanie czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tą gumą? Jakieś opinie czy coś?

Wygląda całkiem dobrze na filmiku, jeżeli wykonanie jest na "normalnym poziomie", jak np. w Kormoranie, czy innych markach pontonów, które zapewne są i tak ściągane z Chin, to cena jest atrakcyjna...

 



#2926 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 13 lipiec 2024 - 16:45

Poszukaj Ukraińca na znanym portalu na literkę O. Przywiezie Ci z dobrą zniżką. A gwarancję można przeboleć.

#2927 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1008 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2024 - 19:24

Panowie, co do tej gwarancji, to powiem tak - w tej chwili to nawet już chyba kartonu nie mam, aby wysłać ten ponton, więc w praktyce pewnie i tak próbowałbym go naprawić gdzieś „lokalnie”, jeśli zacząłby przeciekać.
Druga rzecz, to do pływania w pojedynkę brałbym 280-300. Mam 330dsl i uważam, że dla jednej osoby, na niewielkiej wodzie, 280 wystarczy w zupełności.
Trzecia rzecz - podłoga. Jeśli ma być pływanie w ślizgu, to brałbym podłogę aluminiową zwracając uwagę, aby była solidnie usztywniana po bokach. Jeśli pływanie na wiosłach, czy elektryku, podłogą bym się nie przejmował i brał jak najlżejszą.
  • Marek Cz lubi to

#2928 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 18 lipiec 2024 - 22:59

@psd27
 
Wszystko zależy jakie kto ma warunki przede wszystkim slipu. Jeśli ma ten slip betonowy łagodny to nie ma znaczenia co kupi. Jedyne do przemyślenia to z jaką kwotą chce się rozstać. Natomaist jak ktoś ma czystą partyzantkę jak np. u mnie, to żadna najlepsza przyczepa niczego nie załatwi bo i tak nie wjedzie nigdzie z osobówką. 4x4 dokupić żeby to szarpać i na ryby pojechać x razy ?. Bez sensu kompletnie dla mnie. Zdecydowanie lepiej wtedy po prostu to zminimalizować i takie coś kupić, co się da w dziczy zeslipować i wyciągnąć, a nie takie żeby poleciało za chwilę na ogłoszenie "dwa razy nad wodą" i sprzedaje. 
 
Można by napisać wiele, ale może ze dwie fotki bardziej to rozjaśnią. Slip najlepszy jaki mam to ten.
 
Slip.jpeg
 
A na fajrant wyjeżdża na kołach na powrozie bo nie zamierzam się z nim szarpać.
 
Wyciaganie.jpeg
 
Ale jak by to była ciężka kolumbryna z ciężkim silnikiem to nie dał bym sobie sam rady z chińskiego boga. A pływam tylko sam. Nie mam ochoty na więcej choć myśli różne nieraz są, to jednak każdy kolejny wyjazd, pokazuje mi moje miejsce w szeregu. Natomiast chcę pływać ten i kolejne sezony, a nie wystawić kolejne głoszenie "dwa razy na wodzie". I tak to wygląda. 
 
Więc jeśli jest prawdziwy slip, są prawdziwe warunki nie ma znaczenia co się kupi. Tylko budżet jest barierą. Natomiast jak jest dzicz i partyzantka, to trzeba się dwa razy nad ciężarem i gabarytami zastanowić.

 



#2929 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 sierpień 2024 - 23:14

Noszę się z zamiarem zakupu trochę większego pontonu niż obecnie posiadam( 320 pro marine).
Przeglądałem pontony takie jak kolibri 360dsl, bush scate350, maveric 370.
Najwięcej miejsca w środku ma kolibri, ale nie przekonuje mnie ten materiał, strasznie delikatna ta guma w porównaniu do konkurencji i jest dodatkowo najdroższy. Czy ze spalina 6km bede w stanie wchodzić w pojedynkę w slizg na którymś z tych modeli?

#2930 OFFLINE   atarilol

atarilol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSzcz
  • Imię:Rafal

Napisano 11 sierpień 2024 - 07:45

Witam, stoję przed wyborem pontonu. Z tych Kolibri km-300dl, maweric 300C albo D lub quicksilver 300 airdeck - jaki wybrać?

Za Quicksilver i maveric przemawia grubość materiału, gęstość i ciśnienie 0.25. Który z nich będzie najlepszym wyborem ?



#2931 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 sierpień 2024 - 08:23

Noszę się z zamiarem zakupu trochę większego pontonu niż obecnie posiadam( 320 pro marine).
Przeglądałem pontony takie jak kolibri 360dsl, bush scate350, maveric 370.
Najwięcej miejsca w środku ma kolibri, ale nie przekonuje mnie ten materiał, strasznie delikatna ta guma w porównaniu do konkurencji i jest dodatkowo najdroższy. Czy ze spalina 6km bede w stanie wchodzić w pojedynkę w slizg na którymś z tych modeli?

Rozważ Maverika 370C. W swojej klasie chyba nie ma konkurencji pod względem ilości miejsca w środku. Z tym, że na 6 km raczej nie wejdziesz w ślizg bo to prawie 90 kg.

#2932 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2024 - 08:53

Masz jeszcze kolibri 330 DXL - jeszcze szerszy i więcej miejsca a w dodatku jak plywadlo nie przekracza 3,5m to zgodnie z przepisami nie potrzeba aż tyle dodatkowego wyposażenia. Na Twoim miejscu poszedłbym właśnie w tego DXL

#2933 OFFLINE   atarilol

atarilol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSzcz
  • Imię:Rafal

Napisano 11 sierpień 2024 - 12:26

Nie zależy mi na rozmiarze a na jakości. Niestety muszę go składać za każdym razem. I nosić na ramieniu, więc 370 to już za dużo dla mnie. Kolibri dxl trochę już za drogo. Najbardziej nastawiam się na Quicksilver 300 airdeck, ale nigdzie nie znalazłem info o gęstości. Jedynie że grubość 0.9 mm i ciśnienie 0.25 vs 0.15 Kolibri.

 

 

Nie zauważyłem że to odp do kogoś innego. Może ktoś doradzić w mojej sprawie? 


Użytkownik atarilol edytował ten post 11 sierpień 2024 - 13:00


#2934 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 11 sierpień 2024 - 16:44

Temat ciśnienia w Kolibri był już gdzieś na forum wałkowany.., o ile dobrze pamiętam to 0,15 w Kolibri jest traktowane jako minimalne..

Ja swojego Kolibri 330 DSL który użytkuję już 6 lat zawsze pompuję na 0,20 i (kil na 0,24) i nigdy nie miałem żadnych problemów z pontonem czy zaworami..

A pamiętaj że w ciągu dnia na wodzie samo ciśnienie może raz rosnąć a raz spadać zależnie od temperatury i nasłonecznienia.. ;)



#2935 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 11 sierpień 2024 - 16:52

Rafał nie patrz na ten śmieszny parametr jakim jest ciśnienie. Kolibry są świetnymi pontonami o ugruntowanej opinii i praktycznie żadnej awaryjności. Wiem "coś" o tym gdyż pływałem 10 lat na modelu 280 KM PP, żadnej dziury. No była jedna ale ewidentnie z mojej winy gdy wciągałem gumę na chama na pomost. Teraz ma go sąsiad i dalej nie narzeka. Za to airdeck dla wędkarza to totalna porażka, wtopa finansowa. Ani na tym nie staniesz a jak Ci hak spadnie to może być duży problem. Dodatkowo jak być kupił spalinę z 6-8 kuców to nawet nie popływasz porządnie. A Quicksilver co to jest??? Jakaś chińska cerata...

 

Najwięcej miejsca masz na DXL, teraz mam coś praktycznie identycznego: Gala F 300. Oczywiście z alupodłogą:-) I na Wiśle z prądem na Tośce 15km latam 42km/h


Użytkownik Kozi81 edytował ten post 11 sierpień 2024 - 16:52

  • ubot lubi to

#2936 OFFLINE   atarilol

atarilol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSzcz
  • Imię:Rafal

Napisano 11 sierpień 2024 - 17:30

Quicksilver to Produkt mercury, ten od silników mercury. Większość osób pisze ze jest klasę wyżej jak kolibri, wiem że armata ma swoje wady, ale dla mnie gdzie mam kombi, i za każdym razem muszę rozkładać i składać ma więcej zalet. Aktualnie mam kormoran 300pp z alu podłoga i bardzo rzadko łowię na stojąco. Silnik mam tylko 4km i tyle mi raczej wystarcza 



#2937 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 sierpień 2024 - 17:46

Jeżeli chodzi o ciśnienie w kolibri to już zmienili napis w nowych na 0,25 bar.



#2938 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 sierpień 2024 - 20:15

0,25 w balonach a ile kil?

#2939 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 11 sierpień 2024 - 20:21

zmienic napis bardzo łatwo, pytanie czy zmienili też technologię klejenia - bo jakoś wątpie... zmiana opisu może być wyłącznie chwytem marketingowym... to wytrzymałość połączeń jest kluczowa i o ich jakości właśnie świadczy ciśnienie nominalne... a 0,15bar to bardzo mało, zwłaszcza, że robią (robili) też pontony  na 0,25 (gala) - a to wyraźny dowód różnicy jakości między dwoma seriami produktów... 



#2940 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 11 sierpień 2024 - 20:56

0,25 w balonach a ile kil?

0.35






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych