Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1486 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 marzec 2011 - 15:41

Witam,

Chciałem zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenia z okularami polaryzacyjnymi korekcyjnymi?
Mam wadę wzroku i dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłyby fotochromy z polaryzacją. Dotychczas kiedy kupowałem okulary, sprzedawcy polecali mi szkła z antyrefleksem ale mam wrażenie, że chyba jest to slogan marketingowy. Nie przypominało to w niczym efektu jaki dają dobre okulary dla wędkarzy - a szkoda.

Gdyby były takie szkła, to mogloby się okazać. że szklane zerówki przyciemnione i z filtrem polaryzacyjnym są tańszym i solidniejszym rozwiązaniem niż okulary dla wędkarzy.

Pozdrawiam.
Harry

Antrefleks działa z drugiej strony. tzn jak ktoś na Ciebie w tych szkłach patrzy to nic mu się w nich nie odbija. Ważne bardzo jak np. występujesz w telewizji. W zależności jaka wada wzroku - jeśli jesteś dalekowidzem, czyli szkieł używasz tylko do czytania czy kompa to po prostu na ryby wystarczą ci zwykłe okulary wędkarskie bez korekcji. Jeśli jesteś krótkowidzem to potrzebne są szkła z korekcją - nie rozumiem tedy dlaczego mówisz o zerówkach ? Kiedyś dowiadywałem się o szkła polaryzacyjne z korekcją i fotochromem(czyli ściemniające się na słońcu). Cena była koszmarna idąca w tysiące za same soczewki. Im bardziej skomplikowana wada wzroku tym droższe. Ponadto, o ile się nie mylę, wszystkie fotochromy są plastikowe(warstwa ściemniająca się jest pomiedzy dwoma sklejonymiszkłami)
U.

#182 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 06 marzec 2011 - 16:10

Jestem któtkowidzem więc noszę na codzień :(
O zerówkach mówiłem pod kątem tych którzy nie mają wady, gdyby się okazało że to tańsze i lepsze rozwiązanie. Ale skoro cena szła w tysiące to jednak nie jest tańsze.

@jamesty - dzięki za namiar, te soczewki drivewear sa ciekawe. Zastanawia mnie tylko ten zapis
soczewki Drivewear® mogą utrudniać widzenie powierzchni oblodzonych i mokrych
woda w rzece jakby nie patrzeć jest mokra :D



#183 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 marzec 2011 - 20:00

Panowie,

A jak radzić powinien sobie krótkowidz jak ja - czy można nabyć okulary polaryzacyjne z korekcją wzroku? (Nakładka na czapkę mi się nie sprawdziła - słaby efekt polaryzacji a do teko wiatr nią macha)

#184 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 marzec 2011 - 20:34

Panowie,

A jak radzić powinien sobie krótkowidz jak ja - czy można nabyć okulary polaryzacyjne z korekcją wzroku? (Nakładka na czapkę mi się nie sprawdziła - słaby efekt polaryzacji a do teko wiatr nią macha)

Właściwie niema dobrego rozwiązania, może poza soczewkami kontaktowymi i normalnymi polaroidami. W moim wypadku soczewki nie wchodzą w rachubę ze względu na zbyt skomplikowaną wadę połączoną z krótkowzrocznością. Tak więc co zostaje? Wspomniana klapka na daszek czapki. Większe polaroidy nakładane na zwykłe okulary. Używam Cocoons'y i niezbyt jestem zadowolony: http://www.flyhouse.pl/pl/kupuj/okulary-live-eyewear-cocoons Można jeszcze stosować nakładki na okulary korekcyjne np. takie http://www.flyhouse.pl/pl/kupuj/okulary-live-eyewear-flipups ale w przeważnie rysują one szkła korekcyjne, ponadto nie zapewniają osłony bocznej. Można wreszcie zamówić szkła korekcyjne z polaryzacją. O tym właśnie pisałem w odpowiedzi na post @Harrego Kinga. Aczkolwiek dowiadywałem się o to ze trzy lata temu i coś mogło się zmienić, to gdy chciałem korekcje + polaryzacje + fotochrom to cena wynosiła parę tysięcy PLN za same soczewki!Zapewne wwpływ miała moja skomplikowana wada wzroku. Zapewne jeśli chcielibyśmy samą korekcje(np prosta krótkowzroczność + polaryzacje) mogło by być taniej? Trzeba popytać w paru zakładach optycznych.
U.

#185 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 marzec 2011 - 20:41

Jacku, polecam najzwyklejsze soczewki kontaktowe i na to normalne polaroidy.
Jak nie zamierzasz na co dzień rezygnować z okularków korekcyjnych, to kupujesz paczkę jednodniowych soczewek i na wypad na ryby zakładasz i po kłopocie...
Chyba, że oprócz krótkowzroczności dochodzą inne zaburzenia jak np. astygmatyzm, wtedy przed zakupem soczewek lepiej skontaktować się z okulistą.


Edit.
Widzę, że @Ugly mnie uprzedził, ale to chyba znak, że koncepcja słuszna :D


Pozdrawiam
Kamil

#186 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2011 - 20:52

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 18:20


#187 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 21:10

:)



#188 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 07 marzec 2011 - 22:13

Ale z tego co tu czytam ciężko u nas o dobre okulary polaryzacyjne. Można niby ściągać ze Stanow ale wolałbym przymierzyć przed zakupem.

#189 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 23:31

Witam,
Ja co roku kupuję Solano i szczerze nikomu nie polecam ( model z znaczkiem rybki). Kupiłem 2 pary i z każdą dzieje się to samo: słabe plastiki i w miejscach gdzie są wkręcone śrubki pękają, plastik z oprawki mega szybko się wyciera, a przypadkowe popsikanie jakimkolwiek środkiem na komary kończy się łuszczeniem powłoki. W tym roku zafunduję sobie okulary, które spodobały mi się dzięki wypowiedziom tego wątku i wybór padł na : smithy !!!

Pozdrawiam Wszystkich

#190 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 08 marzec 2011 - 07:20

[quote]
Panowie,

A jak radzić powinien sobie krótkowidz jak ja - czy można nabyć okulary polaryzacyjne z korekcją wzroku? (Nakładka na czapkę mi się nie sprawdziła - słaby efekt polaryzacji a do teko wiatr nią macha)
[/quote]
... Zapewne jeśli chcielibyśmy samą korekcje(np prosta krótkowzroczność + polaryzacje) mogło by być taniej? Trzeba popytać w paru zakładach optycznych.
U.
[/quote]

Mniej więcej rok temu się dopytywałem. Wada wzroku - krótkowzroczność. Koszt soczewek korekcyjnyjno-polaryzacyjnych ok. 1400PLN. Używam nakładek na okulary dostępnych na taimen.com, niestety po zmianie oprawek już nie pasują.
Pozostają jednodniowe soczewki kontaktowe i zakup odpowiednich polaroidów - to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
[/quote]

rozwiązanie dla osób noszących okulary
http://www.cocoonseyewear.com/sunwear/
kolega stosuje i chwali sobie...
  • pawas2 lubi to

#191 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 08 marzec 2011 - 08:25


Mniej więcej rok temu się dopytywałem. Wada wzroku - krótkowzroczność. Koszt soczewek korekcyjnyjno-polaryzacyjnych ok. 1400PLN.


W Polsce tak mogą tak kosztować bo co to jest polaryzacja :mellow: to jest jedna w wielu powłok na soczewce. Materiały są tylko 3 ( szkło , Polycarbonate (mniejsza wada) , oraz high plastic( wieksza wada droższe)) .

Powłoki są wszystkie takie same. W Usa (brak możliwosci przymiarki) można dostać okulary z super oprawką +korekcja + polaryzacja + jakieś powłoki dodatkowe za 400zł -600zł wersja z fotochromem(+ polaryzacją + powłoka AR+ inne duper shmity ) jakieś 700zł-800zł . Tylko jeden minus nie da się przymierzyć :angry:

W Polsce jest zmowa cenowa i wszystkie materiały są takie same tylko cena inna





#192 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 08 marzec 2011 - 08:27

Panowie,


U.


Mniej więcej rok temu się dopytywałem. Wada wzroku - krótkowzroczność. Koszt soczewek korekcyjnyjno-polaryzacyjnych ok. 1400PLN. Używam nakładek na okulary dostępnych na taimen.com, niestety po zmianie oprawek już nie pasują.
Pozostają jednodniowe soczewki kontaktowe i zakup odpowiednich polaroidów - to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.


W Polsce tak mogą tak kosztować bo co to jest polaryzacja :mellow: to jest jedna w wielu powłok na soczewce. Materiały są tylko 3 ( szkło , Polycarbonate (mniejsza wada) , oraz high plastic( wieksza wada droższe)) .

Powłoki są wszystkie takie same. W Usa (brak możliwosci przymiarki) można dostać okulary z super oprawką +korekcja + polaryzacja + jakieś powłoki dodatkowe za 400zł -600zł wersja z fotochromem(+ polaryzacją + powłoka AR+ inne duper shmity ) jakieś 700zł-800zł . Tylko jeden minus nie da się przymierzyć :angry:

W Polsce jest zmowa cenowa i wszystkie materiały są takie same tylko cena inna




#193 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 08 marzec 2011 - 18:37

Panowie a ja mam pytanie z innej beczki...czy znacie(posiadacie) klej wystarczająca mocny by skleić pęknięte oprawki?
Połamałem dosyć drogie i fajne okulary i żal mi się ich pozbyć...
Pozdrawiam.

#194 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 marzec 2011 - 18:39

Zrób fotę, jak pękły - może coś doradzę :D

#195 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 08 marzec 2011 - 18:48

Priv.

#196 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 09 marzec 2011 - 14:05

@Przemek - ja swoje sklejałem klejem Cyjanopan E.

Poza tym polecam wszystkim tanie (ok 50zł) polarki firmy Expert - kolor brązowy - świetnie dopasowane do kształtu twarzy (przynajmniej mojej ) i bardzo dobra polaryzacja.

#197 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 09 marzec 2011 - 18:39

Cyjanopan E. to coś specjalnego czy zwykła kropelka? Ja kleiłem Superglue ale nie zdało to rezultatu

#198 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 marzec 2011 - 18:41

Kup cyjanopan, ja też nim kleiłem tylko potraktuj miejsce klejenia odtłuszczaczem.

#199 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 marzec 2011 - 21:22

Cjanopan nadaje się do gładkich, sporych powierzchni. Pęknięcie okularów Przemka ma kilka mm kwadratowych. Obawiam się, że takie klejenie będzie nietrwałe. Ale cóż, można próbować.

#200 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 marzec 2011 - 19:15

rozwiązanie dla osób noszących okulary
http://www.cocoonseyewear.com/sunwear/
kolega stosuje i chwali sobie...[/quote]


To mi się podoba :D - dzięki





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary