Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1485 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2010 - 11:49

mam pytanko do użytkowników:

Czy de facto różnią się właściwości polarków w kolorze szarym od i oliwkowo-brązowym? Tylko kolorem?

Bo żółte wiadomo że rozjaśniają...

http://www.alliances...eyes/flash.html wejdz na lenses
http://www.7eye.com/...logy/re-act.php
http://www.serengeti-europe.co.uk/

#142 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 luty 2010 - 12:00

Cytat z Tackletour:

Amber lens: While I was trout fishing in the rivers on overcast days, the amber Polar TX lenses performed the best. It eliminated glare off the water and at the same time enhanced depth perception with these crisp lenses. This allowed me to cast the smallest lures near structure with accuracy as I was able to pinpoint the exact spots. Amber is also the color most optometrists would recommend for people who wear glasses, and I found that to be true, but a darker tone of amber would be nice for those extremely bright sunny days.

Yellow lens: We didn't test this color, but yellow works similar to the amber lens, but enhances light levels in low light conditions.

Gray lens: The best choice for those bright days on the water, the gray lens does a great job at eliminating reflection you might experience on any body of water. While this color didn't provide many of the benefits of the amber lens, it was definitely the more comforting to use on bright days due to the increase in bright light filtration.



Opis szkiel Cocoons Eyewear



#143 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2010 - 13:47

[quote]
Moje Solano poległy 2 lata temu na lotnisku w Shannon, a miałem je dobrych kilka lat. Teraz używam takich i też jestem bardzo zadowolony:
http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=64&produ cts_id=5462
[/quote]
A można prosić więcej konkretnych informacji o tych okularkach z linku?? Bo mnie nawet zainteresowały. Jakie materiały, jakość wykonania, trwałość, kolor szkieł- na jakie warunki itd :D
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Kamil
[/quote]

Swoje kupiłem w Ire (dałem troszkę więcej niż u Wilka). Okulary świetnie leżą mi na nosie. Szkła (oczywiście plastikowe) są bursztynowe, bardzo dobre na słoneczny jaki pochmurny dzień. Noszę je cały praktycznie czas: na ryby, na ulicę do samochodu. Po prawie roku nie widać żadnych śladów zużycia. Nie wiem jak jest u Wilka, ale do swoich dostałem świetny, sztywny pokrowiec zamykany na zamek.


#144 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 luty 2010 - 14:20

Swoje kupiłem w Ire (dałem troszkę więcej niż u Wilka). Okulary świetnie leżą mi na nosie. Szkła (oczywiście plastikowe) są bursztynowe, bardzo dobre na słoneczny jaki pochmurny dzień. Noszę je cały praktycznie czas: na ryby, na ulicę do samochodu. Po prawie roku nie widać żadnych śladów zużycia. Nie wiem jak jest u Wilka, ale do swoich dostałem świetny, sztywny pokrowiec zamykany na zamek.

Dzięki wielkie za pomoc :D

A miałeś może możliwość porównania między 3 dostępnymi kolorami szkieł w tym modelu??- Yellow/Amber/Smoke

#145 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2010 - 14:52

[quote]

Swoje kupiłem w Ire (dałem troszkę więcej niż u Wilka). Okulary świetnie leżą mi na nosie. Szkła (oczywiście plastikowe) są bursztynowe, bardzo dobre na słoneczny jaki pochmurny dzień. Noszę je cały praktycznie czas: na ryby, na ulicę do samochodu. Po prawie roku nie widać żadnych śladów zużycia. Nie wiem jak jest u Wilka, ale do swoich dostałem świetny, sztywny pokrowiec zamykany na zamek.

[/quote]
Dzięki wielkie za pomoc :D

A miałeś może możliwość porównania między 3 dostępnymi kolorami szkieł w tym modelu??- Yellow/Amber/Smoke
[/quote]

Flying Fisherman Fathom Tortoise mają szkła tylko w kolorze Amber.

#146 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 luty 2010 - 15:01

Hm...Tak ale....
Chodziło mi o to, czy kupując ten konkretny model, miałeś wybór innych kolorków szkieł( a ten model występuje właśnie w tych 3 wymienionych przeze mnie) i czy je porównywałeś, czy wziąłeś te Ambery, bo innych nie było :D
http://www.flyingfis...tionAngler1.php

#147 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2010 - 15:13

Hm...Tak ale....
Chodziło mi o to, czy kupując ten konkretny model, miałeś wybór innych kolorków szkieł( a ten model występuje właśnie w tych 3 wymienionych przeze mnie) i czy je porównywałeś, czy wziąłeś te Ambery, bo innych nie było :D
http://www.flyingfis...tionAngler1.php


Przede wszystkim staram się unikać szkieł w kolorze Smoke (czyli szarych), są za ciemne wcześnie rano i wieczorem oraz w pochmurne dni. Nie lubię też w nich prowadzić auta. Amber jest neutralny, chociaż w Ire chyba lepiej sprawdzały by się rozjaśniające żółte (takie były połamane Solano i zgubione Daiwy...), idealne w Krainie Deszczowców

#148 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 luty 2010 - 15:25

No to już wiem co chciałem :D
Dzięki !

Pozdrawiam
Kamil

#149 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 24 luty 2010 - 19:14

Mam pytanie, już kiedyś o tym pisałem. Efekt polaryzacyjny w żółtych Solano polegał na tym, że zamiast filtrować odbicia zabarwiał je na żółto. Efekt był taki, że generalnie nad wodą g..no w nich widać. W każdym razie dzięki temu tak się sparzyłem, że więcej Solano nie kupię. Mam pytanie: chyba nie wszystkie żółte okulary polaryzacyjne tak mają??

#150 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 luty 2010 - 19:18

Mam pytanie, już kiedyś o tym pisałem. Efekt polaryzacyjny w żółtych Solano polegał na tym, że zamiast filtrować odbicia zabarwiał je na żółto. Efekt był taki, że generalnie nad wodą g..no w nich widać. W każdym razie dzięki temu tak się sparzyłem, że więcej Solano nie kupię. Mam pytanie: chyba nie wszystkie żółte okulary polaryzacyjne tak mają??



hmmmmm
a moje zolte solano ktore w zeszlym roku na dodatek uratowaly moje oko przed powaznym urazem polaryzowaly bardzo dobrze...

#151 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2010 - 19:21

Z moimi ś.p. żółtymi Solano też nie było problemu.

#152 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 24 luty 2010 - 19:53

u Wilka (dziś kupowałem) dają w pięknym foliowym woreczku :lol:
dobrze leżą na nosie, choć to akurat zależy od tego jak jest on duży itd. polaryzacja jak trzeba, a widziany obraz nie ulega znacznemu zaciemnieniu.
o trwałości podyskutujemy za jakiś czas

#153 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2010 - 19:57

:mellow: :mellow: :mellow: No to warto było dać w Ire te kilka euro więcej :mellow: :mellow: :mellow:

#154 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 24 luty 2010 - 21:42

hmmmmm
a moje zolte solano ktore w zeszlym roku na dodatek uratowaly moje oko przed powaznym urazem polaryzowaly bardzo dobrze...

Chętnie kiedyś zademonstruje jak działały/ją moje zółte Solano. Tak je polubiłem :unsure: , że teraz leżą w schowku samochodu z innymi klamotami bez żadnego etui.

#155 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 24 luty 2010 - 22:13

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że Solano ( pomimo 4 klejeń SUPER coś ) tam jest jak dla mnie lepsze, wygodniejsze od Jakxon'ów ( wszystkich nie spawdzałem ) i od Daiwy.

Pozdro

Czaro73

#156 OFFLINE   _iVo_

_iVo_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaLubuski-Land

Napisano 01 marzec 2010 - 16:30

Pytanie do użytkowników Arcticki, tego modelu http://www.arctica.pl/p130/s-110 i/lub tego http://www.arctica.pl/p140/s-112

- czy można je komfortowo używać przy braku słońca? jaką mają jakość wykonania,twałość bo z jaksonów szkiełka wylecialy po pierwszym dniu..

nie noszę kamizelki więc z braku miejsca muszę zdecydować sie na jeden model okularów a fotochromy wydaja się być uniwersalne.



ad.1 Jak widać nikt nie używa.. więc kupiłem model S-110 i wkrótce postaram się opisać moje doświadczenia.

#157 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 31 październik 2010 - 09:25

Witam.
Chcę kupić dobre szklane okulary wędkarskie.
Co możecie polecić?

#158 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 31 październik 2010 - 09:55

Ja polecam szkła firmy Polaroid. Dają mi dużą ulgę, kiedy długo wędkuję w trudnych warunkach. Co do oprawek to już sprawa indywidualna, najlepiej mierzyć żeby były wygodne. :D

#159 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 październik 2010 - 12:23

oakley, serengeti albo spotters shades, wszystkie marki sa drogie ale jakosciowo bardzo dobre i w ofercie maja tez fotochromy

#160 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 31 październik 2010 - 12:54

A jakieś bardziej dostępne marki w Polsce?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary